חפש מאמרים:
שלום אורח
02.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

אלוהים או בורא

מאת: יוסי קרמר יהדות10/09/2011725 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אלוהים או בורא.
יש אלוהים או קיים בורא? אלוהים שהאיש המאמין מדבר, פונה, מתפלל אליו, המוזכר בדתות הוא אינו הבורא.
קיים בורא לבן האנוש, לעולם וליקום.
אם כך מהו ההבדל? אלוהים שהאיש המאמין רוצה להתחבר אליו, קשור באופן ישיר לתהליך תיקון האישיות שלו, כשהמטרה היא להבין מהי הזהות האמיתית ולהתחבר אליה, כשאלוהים הוא בעצם שלב בתהליך התיקון.
לכן, כאשר האיש המאמין מדבר, פונה, מתפלל לאלוהים הוא בעצם מדבר לעצמו אך הוא אינו מודע לכך.
התיקון יתבצע מעצם ההבנה שהאיש המאמין מדבר לעצמו, ובכך הוא יתחבר לאני העצמי שלו.
הבורא לעומת זאת ברא את בן האנוש, העולם והיקום, כשתוכנית האבולוציה היא תוכנית הלימודים של המין האנושי, ולכן עלינו להבין איך ולתקן את עצמנו בעצמנו ובעזרת האנשים שסביבנו, המשמשים לנו כהשתקפות, כשבסוף התהליך הנשמה תתוקן.
מרגע הבריאה ועד לסיומה אי אפשר היה בעבר, בהווה, ובעתיד ליצור כול קשר עם הבורא, כי הוא אינו משתתף בתוכנית התיקון של הנשמות בעולם החיים, שמתנהלת בינינו בלבד.
את הפתרון לחידה לעצם קיומו של בורא, ניתן למצוא מעצם השאלה שמופנית לעצם קיומנו, כלומר מי אנחנו כאנרגיה שהיא בעלת הרכב וצורה ביקום, כשהתשובה לכך נעוצה בתהליך האבולוציה וההבנה למהות ומטרת החיים, כשהמטרה שלנו  מבחינה תודעתית כשהגוף משמש ככלי להגיע למצב הצבירה של האנרגיה ביקום, שהיא אותה האנרגיה שהתנפצה לה במפץ הגדול, שזו ישות אנרגטית ניטרלית ונקייה שמודעת לעצמה ולעצם קיומה ונצחית. 
מה שמוביל לתשובה שקיים בורא, כי ישות אנרגטית שמודעת לעצמה ולעצם קיומה ונצחית אינה יכולה להתנפץ, ולכן המפץ הגדול לא היה יכול להתרחש.
מסקנה: אלוהים זוהי דמות דמיונית בתודעתו של האיש המאמין שהוא יצר אותה, וזאת כתוצאה מחוסר למודעות עצמית.
דיבור, פניה, ותפילה לאלוהים, יוצר מצב שבו האיש המאמין מדבר לעצמו, אך הוא אינו מודע לכך.
כתוצאה מחוסר למודעות עצמית זו, יוצר האיש המאמין לעצמו קונפליקט, ניגוד, באישיות.
התיקון יעשה מעצם ההבנה והפנית הדיבור הפנימי לעצמנו, מה שנקרא דיבור עצמי פנימי, מה שיחבר אותנו לאני העצמי שלו, לזהותו.
סיכום: אלוהים קשור באופן ישיר לתהליך תיקון האישיות.
הבורא קשור באופן ישיר לבריאה, ליצירה, של המין האנושי, העולם והיקום.
כדי להבין ולא להאמין לעצם קיומו של בורא, וכדי להגיע לתובנה זאת ולפתור לעצמנו את החידה לשאלה האם קיים בורא, עלינו לבצע לעצמנו תיקון אישיות, תיקון שיאפשר לנו את השפיות.
מרגע הבריאה, היצירה, לא ניתן היה בעבר, בהווה ובעתיד, ליצור כול קשר עם הבורא.
תהליך האבולוציה שברא הבורא, היא תוכנית הלמודים שלנו בני האנוש לתיקון אישיות, מה שיאפשר את תיקון הנשמה שלנו מהבחינה הרוחנית.
המסר במאמר: אלוהים המוזכר בתורה ובדתות הוא אינו הבורא מהבחינה הרוחנית.

 תגיות המאמר: אלוהים, בורא


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

יוסי קרמר מייעץ ומלווה למודעות רגשית והתפתחות אישית.
המודעות העצמית, השפיות, שאחרי הסכיזופרניה, מניה דפרסיה, הדיכאון, הפחד, החרדה, הקולות הפנימיים, ההרס העצמי ועוד, שחוויתי אותם ועברתי את התהליך ללא עזרה וללא כדורים, רוצים לדעת איך יוצאים מהבלבול המוחי הזה...? 
האם ביכולתכם לזהות את הרגשות הפנימיים שבכם? האם אתם סובלים מהרגשות שלכם? האם אתם מפרשים נכון את רגשותיכם? כי במידה ולא האני והמציאות מתבלבלים מה שיוצר כאוס בחיים, רוצים לדעת איך יוצאים מהמבוך המוחי הזה...??? 
יוסי קרמר מייעץ למודעות רגשית והתפתחות אישית.
לקריאת מאמרים נוספים שלי כנסו לבלוג שלי.

http://krameryossi.blogspot.com

פל. 0522798272

לתשומת לבכם: הידע שלי אינו מהווה תחליף לייעוץ פסיכולוגי ו/או פסיכיאטרי ו/או רפואי ו/או אחר, כל הנאמר והנכתב הוא בגדר ידע בלבד, ואין להתבסס עליו או לפעול לפיו ללא יעוץ עם הרופא המטפל.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יוסי קרמר

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש14/06/16484 צפיות
הרגשות הפנימיים השליליים שהתעצמו עקב תהליך המעבר מהאינסטינקט שנולדים איתו למודעות עצמית וחיבור רגשי, מובילים להרס עצמי וחוסר הרצון לחיות, כתוצאה מפרוש שגוי וחוסר ההבנה איך להתייחס לאותם הרגשות ואי היכולת להכיל את הסבל הרגשי עם ההשלכות הפיזיולוגיות שנובעות מכך, הם הגורמים העיקרים לתופעת איי.אל.אס. כשבאמצעות ניוון השרירים בעל התופעה מוביל את עצמו עד למצב של שיתוק שרירי הגוף וניתוק התודעה מהגוף, כלומר מימוש הרצון למוות ולהשתחרר מהגוף.

מאת: יוסי קרמר הורות15/02/14901 צפיות
למה לילדים בורח השתן? ההורים בחיים המודרניים מתייחסים לכל נושא בריחת השתן אצל ילדים באופן שהוא אינו ענייני, למה? כי שכחנו איך התנהגנו כשהיינו בטבע. כשהיינו צרכים בטבע לעשות את צרכינו עשינו ללא כל צורך להתאפק, כלומר היה לנו צורך שחררנו, וככה זה עבר מדור לדור. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר סרטן15/02/148086 צפיות
לוקמיה. מהי הסיבה ללוקמיה? לוקמיה היא תופעה פיזיולוגית שמטרתה השמדה עצמית פנימית לשם מימוש הרצון למות. לוקמיה מחולקת לשתי תופעות פיזיולוגיות, אחת שנפוצה בקרב הילדים הנקראת לימפוציטית ואחת שנפוצה אצל מבוגרים הנקראת מיאלואידית. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/14660 צפיות
מהי הסיבה לסוכרת? סוכרת היא תופעה פיזיולוגית שבה הגוף אינו מיצר אינסולין ברמה מספקת, וזאת כדי שיוכל לפרק את הגלוקוז הנמצא בדם לרמה הרצויה והבריאה לשם תפקוד מכוון של הגוף, מה שיוצר רמה גבוה של גלוקוז בדם ובשתן, שיוצר תהליך של שחיקה שפוגע באופן תקינות ובריאות הגוף. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/14745 צפיות
ממה נובעת תסמונת טורט? הגוף שלנו הוא בית חרושת לייצור סמים רק שאנחנו מכנים אותם רגשות חיוביים ושליליים שגורמים לנו למצבי הזיה, מחשבות שווא, דמיון ושאר בעיות האישיות הקיימות בנו שכוללות גם את תסמונת טורט. כלומר, הסיבה לתופעה הפיזיולוגית שמכונה טורט שמלווה בטיקים שיוצר דפוס התנהגות רגשי שחוזר על עצמו מפעם לפעם באופן .תדיר ושיוצר עיוות התנהגותי שמלווה לפעמים בדיבור לא ענייני, הסיבה היא הרגשות הפנימיים החיוביים והשליליים. המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/141130 צפיות
ממה נובעת התופעה? תסמונת דאון היא תופעה פיזיולוגית הגורמת לקשיי תקשורת של בעל התופעה עם הסובבים אותו ובעיות התפתחויות מגוונות. כדי להבין את תופעת תסמונת דאון רצוי שנבין איך מתנהל תהליך העברת הידע הגנטי לדור הבא, וכדי להבין את התהליך רצוי שנבין ממה מורכב בן האנוש? המשך במאמר...

מאת: יוסי קרמר בריאות הנפש15/02/14797 צפיות
מה הסיבה לתופעה? תופעת סיסטיק פיברוזיס משפיעה בעיקר על הריאות, הלבלב, בלוטות הזיעה, מערכת העיכול ומערכת המין, שגורמים לשיעול וליחה מרובה וקשיי נשימה, דלקות ריאות חוזרות, משקל נמוך ובעיית תיאבון, פעילות מעיים לא תקינה ועוד. המשך במאמר...

מאמרים נוספים בנושא יהדות

מאת: בתיה כץיהדות01/12/197412 צפיות
האם יש פסוקים בתורה שבכתב המדברים על תורה שבעל פה?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19514 צפיות
טענות של דתות אחרות. ומאין לנו שהיה זה באמת אלוקים שנתן את התורה לישראל?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19513 צפיות
בתורת ישראל. בכל דת תמיד היתה שגורה האמונה במנהיג אחד שרק אליו התגלה האל וכל מי ששכל בראשו יבין מיד שקל לשקר ולהמציא תורה באופן כזה. לעומת זאת, בתורת ישראל אנו רואים התגלות לאומית לעם שלם, מעמד הר סיני.

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19510 צפיות
מאין לנו שיש תכלית לחיים שלנו ולא באנו הנה רק כדי ליהנות.

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19516 צפיות
לאלוקים אין בורא. משום שאלוקים הוא היוצר את התהליך של "בורא ונברא"/"נולד ומוליד", הוא עצמו אינו שייך לתהליך אותו יצר. עצם זה שאלוקים יצר את כח המשיכה לא אומר שאלוקים עצמו כפוף אליו. האם יש הסבר "מדעי" יותר מדוע לאלוקים אין אלוקים?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19510 צפיות
אם לא ניתן לדמיין את האלוקים אז איך ניתן להאמין בו? מהו בעצם אלוקים אם כך?

מאת: בתיה כץיהדות01/12/19517 צפיות
המדע כידוע לכל, משרת אותנו בטכנולוגיה, מציאת תרופות למחלות, וביחוד נוחות. זאת הסיבה שרוב האנשים החליטו לבחור ולדבוק במדע ובממסד המדעי, כי הם ראו בו את המייצג הבלעדי של הידע והקידמה המשרתים אותנו בחיינו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica