חפש מאמרים:
שלום אורח
03.12.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

השלמת בגרויות

מאת: תומר ביטוןבגרויות11/10/2011889 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

תעודת הבגרות בישראל הינה מרכיב חשוב בדרך ללימודים הגבוהים. תעודת הבגרות היא נקודת המוצא ממנה כל תושב במדינת ישראל חייב לעבור על מנת להמשיך ללימודים אקדמאיים. את מבחני הבגרות השונים ניתן לעשות בדרך המקובלת שהיא דרך בית הספר בו התלמיד לומד. 12 שנות לימוד. אם כי ניתן לכל אדם הרוצה להבחן בבחינות שלא במסגרת בית הספר, להבחן באופן פרטי (אקסטרני).

ללא תעודת הבגרות לא ניתן להמשיך בלימודים הגבוהים, למעט מכללות פרטיות או לימודי תעודה. ישנן אוניברסיטאות ומכללות אשר מקבלות אליהן סטודנטים ללא פסיכומטרי אלא עם תעודת בגרות מלאה בלבד. ישנה אפשרות נוספת כאלטרנטיבה להשלמת בגרות מלאה והיא מכינה המתבצעת דרך המכללות או האוניברסיטאות השונות. חשוב לציין כי הצלחה במכינה תקפה לגבי אותו מוסד בו למד הסטודנט ולא בהכרח חייב כל מוסד אחר להכיר במכינה הזו.

כיום רוב מקומות העבודה המסודרים דורשים בקורות החיים בגרות מלאה. על כן החשיבות לבגרות המלאה גדולה לאין שיעור. תעודת הבגרות מקנה ניסיון בנושאים שונים ובכך מסייעת לנבחן בעזרת ניסיונו במקצועות השונים לדעת במה יעדיף לבחור כאשר יפנה ללימודים הגבוהים.

חשוב לציין כי במדינת ישראל כל אזרח זכאי לתעודת בגרות ללא הבדלים בגזע, דת או מין. לבחינות הבגרות קיימים שני מועדים בשנה. מועד קיץ ומועד חורף.

כיצד ניתן להשלים את תעודת הבגרות?

על מנת לעשות השלמת בגרויות אין צורך לעבור פעם נוספת את כל הבחינות. ישנם בתי ספר רבים ושונים המתמחים במתן קורסים לשיפור או השלמת בגרויות שונות. כן למקצועות החובה וכן למקצועות הבחירה. בתי הספר להשלמת בגרויות שולחים את התלמיד לבצע את בחינת הבגרות הארצית, על כן הקורסים נפתחים בהתאם למועדי הבחינות. קורסים אלו נלמדים מספר חודשים לפני הבחינה וכן קיימים בתי ספר אשר מבצעים קורסים מזורזים בזמן קצר בנוסף לקורסים הרגילים של השלמת בגרויות.

מבנה הקורס לרוב נלמד בכיתה או בקבוצות לימוד. וכן מתקיימים תגבורים בתקופה הסמוכה למבחן. בתחילת הקורס להשלמת הבגרות למעשה המורה מיישר קו ומקנה את הבסיס זאת מכיוון שכל תלמיד מגיע מרקע שונה ועם ידע שונה. לאחר הקניית הבסיס, המורה מדריך כל תלמיד ותלמיד על פי יכולותיו וידיעתו את המקצוע כיצד ללמוד וכמה לתרגל באופן פרטי. לאחר שעבר התלמיד את בחינת הבגרות בהצלחה, הציון החדש מתווסף לרשימת הציונים בתעודת הבגרות ומחליף את הציון הקודם.

ניתן להשלים את הבגרות בזמן השירות בצבא. החייל מקבל זמן פנוי בזמן הקורס על מנת ללכת לקורס עצמו וכן לתרגל בזמנו הפרטי. לחיילים משוחררים ניתנת האפשרות להשתמש בכספי המענק הצבאי עבור קורסים להשלמת בגרויות.

לעיתים שיפור בגרויות עדיף על שיפור בחינת הפסיכומטרי. במידה וחסרות כמה נקודות בלבד על מנת להתקבל ללימודים גבוהים, ישנה אפשרות לשפר בחינת בגרות ולקבל את הנקודות החסרות דרכה ולא דרך הבחינה הפסיכומטרית.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת תומר ביטון

מאת: תומר ביטוןבגרויות12/07/12875 צפיות
בגרויות צריך להשלים על מנת להתקבל ללימודים גבוהים,גם מבוגרים בוחרים להשלים בגרויות גם בגיל מאוחר יותר.

מאת: תומר ביטוןלימודים אקדמאיים10/06/12991 צפיות
למה קמו כל המכללות בישראל זה מעניין רבים ולמה זה תרם כל כך לרבים שרצו ללכת ללמוד לא רק באוניברסיטאות וניתנה להם חלופה ללמוד וגם מכללות בישראל למה לפעמים טוב יותר.

מאת: תומר ביטוןלימודים אקדמאיים03/06/12832 צפיות
מכללה, אוניברסיטה ומה שביניהן - סקירה אינפורמטיבית של התחום בישראל וגם מכללות או אוניברסיטאות זו תמיד הייתה השאלה הגדולה.

מאת: תומר ביטוןבגרויות17/01/121008 צפיות
מדוע כדאי לפנות להשלמת בגרויות בצבא? מהם היתרונות להשלמת בגרויות בצבא? מהן דרישות במגוון הקורסים במקצועות השונים? ועוד פרטים נוספים אודות השלמת בגרות בצבא.

מאת: תומר ביטוןבגרויות09/01/121632 צפיות
כל מה שרציתם לדעת על השלמת 12 שנות לימוד. מדוע חשוב לסיים את הלימודים וכיצד ניתן להשלים את תעודת הבגרות.

מאת: תומר ביטוןבגרויות09/01/12820 צפיות
היכן ניתן ללמוד קורסים המתמחים בהשלמת בגרויות? מהם המחירים? והאם ניתן ללמוד בחינם קורסים להשלמת בגרויות ושיפור בגרויות?

מאת: תומר ביטוןבגרויות20/12/11765 צפיות
השלמת בגרויות חשובה לכל אלו שאין בידם תעודת בגרות מלאה. זאת על מנת לפנות ללימודים גבוהים. כול מה שרציתם לדעת על השלמת בגרויות. מדוע כדאי? היכן ניתן להשלים? ועוד.

מאמרים נוספים בנושא בגרויות

מאת: בגרויות31/01/211050 צפיות
מכללת נשיא טכנולוגיות - המטרה הראשית של לימודי הכשרה מקצועית אונליין היא שבסוף הלימודים תוכלו למצוא ולהשתלב בעבודה מתאימה לכישורים שלכם.

מאת: בגרויות31/01/21990 צפיות
מכללת נשיא טכנולוגיות - המטרה הראשית של לימודי הכשרה מקצועית אונליין היא שבסוף הלימודים תוכלו למצוא ולהשתלב בעבודה מתאימה לכישורים שלכם.

מאת: רונית שמאי שורץבגרויות19/06/172536 צפיות
אם הילד סיים כתה י' והידע שלו בלשון לא מדהים, נצלו את החופש הגדול לשיפור המצב. העניקו לו חמישה - שישה שעורים פרטיים והבטיחו לו יותר בטחון וציון גבוה יותר בבגרות המצפה לו בשנה הבאה, בתום כתה יא'. האתר scoolers.online יעזור לכם בקלות וביעילות.

מאת: בוגי אונלבגרויות06/01/149118 צפיות
בגרויות במתמטיקה דורשת הכנה יסודית, אין כל מקום להסחת דעת. ריכוז נחוץ לפתירת התרגילים המורכבים והתמדה לאורך זמן. אחת לשעה כדאי יהיה לקום, להתרענן ולחלץ עצמות. פינת הלימוד הזו תשמש אתכם להכנת שיעורי בית, תרגול אישי, שינון נוסחאות וחיזוק התחומים החלשים.

מאת: חיים קסלרבגרויות08/10/131771 צפיות
ישנם לא מעט ניגשים לבחינת פסיכומטרי המתקשים לעמוד במתכונתה הרגילה, לא עקב היעדר יכולות שכלית אלא בשל מגבלות מנטאליות או פיזיות. עבור מעומדים אלו מוצעות בחינות פסיכומטרי מותאמות בתנאים מיוחדים, שעל מנת להיות זכאים להן יש צורך בהרשמה מיוחדת ובהוכחת המוגבלות בפני יחידת במו"ת, שהינה מחלקה מיוחדת במרכז הארצי האמונה על מקרים אלו.

מאת: חיים קסלרבגרויות27/08/131465 צפיות
בגרות במתמטיקה מתקיימת במועדי חורף בין החודשים ינואר לפברואר, ובמועדי קיץ בין החודשים מאי ליולי. על מנת להצליח בבגרות זו הנחשבת בעיני רבים לקשה מכולן, חשוב להגיע מוכנים, ועדיף בעזרת קורס הכנה המתחיל כארבעה חודשים לפני הבגרות.

מאת: ליטל כץבגרויות18/08/131428 צפיות
מחירי ההשכלה הגבוהה ותנאי הקבלה הנוקשים גורמים לישראלים רבים לחפש תוכניות לימודים בארצות אחרות. בעיקר בתחומי ההיי טק, רפואה ומקצועות יוקרתיים נוספים קיים מספר קטן של מקומות ולכן לימודים בחו"ל הם פתרון יעיל, ולעתים אף זול יותר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica