חפש מאמרים:
שלום אורח
03.12.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

שיפור בגרויות

מאת: תומר ביטוןבגרויות11/10/2011909 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ישנם מקרים בהם שיפור הבגרות עדיף על אפשרות אחרת כגון בחינת פסיכומטרי חוזרת, השלמת בגרות נוספת ועוד.

מדובר במי שיש לו תעודת בגרות חלקית ועליו לבצע מבחן חוזר על מנת לשפר את ציונו ולקבל תעודת בגרות מלאה.מספיק לקבל ציון עובר על מנת להצליח במבחן ולקבל את תעודת הבגרות. אך גם במקרה שתעודת הבגרות אכן מלאה ואף ונעשה מבחן פסיכומטרי, יש לבדוק במוסד האקדמי בו ירצה ללמוד המועמד, מהם תנאי הקבלה. האם במסגרת התואר הרצוי ישנן העדפות למקצועות מסוימים. במידה ואכן ישנן העדפות למקצועות מסוימים. יש לשקול את האפשרות במקום להבחן שוב בבחינת הפסיכומטרי, להבחן שנית בבחינת בגרות על מנת לשפר את הציון ובכך להעלות את ממוצע תעודת הבגרות.

ישנם מקצועות עליהם ניתן לקבל אף תוספת בונוס כיוון שאלו מקצועות 'מוגברים', לדוגמא, במידה ובתעודת הבגרות ישנו ציון לבגרות ב'ספרות', ואף ציון טוב, ניתן לשפר את הבגרות ואף להרחיבה ל- 5 יח"ל ובכך הציון יעלה ואף יתקבל ציון בונוס בנוסף. בונוס יכול להגיע לעד תוספת של 25 נקודות. אך בונוס אינו חובה, לכן על כל מועמד לבדוק במוסד שבו ירצה ללמוד, האם יינתן לו ציון בונוס, ואם כן כמה נקודות מעניק עבור הבגרות במקצוע המדובר. שיפור הבגרות עוזר בעיקר לאלו החסרים להם נקודות בודדות על מנת להתקבל לתואר ראשון. לרוב שיפור הבגרות נועד לשפר את הממוצע בתעודת הבגרות ופחות על מנת להשלים מקצוע נכשל.

היכן ניתן לשפר את הבגרות?

ישנם בתי ספר שונים המציעים קורסים להכנה לבגרות. שיפור בגרויות נעשה בקורס בו נעשית גם השלמת בגרויות. לרוב, בתי הספר מבצעים פגישה עם התלמיד לפני תחילת הקורס. במפגש זה ניתן להבין האם יש צורך בהשלמת בגרות או שמא מטרת הקורס, לשפר את הבגרות. במהלך הקורס נפגש המדריך עם התלמידים לפגישות פרטניות, ובהן יכול להדריך את התלמיד הרוצה לשפר את הבגרות, במה להקדיש את רוב זמנו ומה על מה יוכל פחות לשים דגש. לא מעטים המקרים בהם תלמיד תיכון מבצע מבחן בגרות ובזמן המבחן עצמו מרוב הלחץ שוכח חלק מן החומר שלמד. ולאחר שקיבל ציון עובר מעדיף לוותר ולהסתפק במה שעשה. לאחר כמה שנים יכול לחזור על אותו מבחן, ולהצליח בו במידה רבה ביותר. חשוב לציין שאין הגבלה לגיל בו ניתן לשפר בגרות או להשלים בגרות. וכן אין הגבלה במספר הפעמים בהן ניתן לגשת לבחינת בגרות.

ישנם יתרונות הנלווים לשיפור הבגרות מעבר לקבלה ללימודים גבוהים. כגון קבלה לעבודה, לעיתים יכול הציון בבגרות להכריע את הכף. וכן קבלה לתפקידים נחשקים בצבא.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת תומר ביטון

מאת: תומר ביטוןבגרויות12/07/12875 צפיות
בגרויות צריך להשלים על מנת להתקבל ללימודים גבוהים,גם מבוגרים בוחרים להשלים בגרויות גם בגיל מאוחר יותר.

מאת: תומר ביטוןלימודים אקדמאיים10/06/12991 צפיות
למה קמו כל המכללות בישראל זה מעניין רבים ולמה זה תרם כל כך לרבים שרצו ללכת ללמוד לא רק באוניברסיטאות וניתנה להם חלופה ללמוד וגם מכללות בישראל למה לפעמים טוב יותר.

מאת: תומר ביטוןלימודים אקדמאיים03/06/12832 צפיות
מכללה, אוניברסיטה ומה שביניהן - סקירה אינפורמטיבית של התחום בישראל וגם מכללות או אוניברסיטאות זו תמיד הייתה השאלה הגדולה.

מאת: תומר ביטוןבגרויות17/01/121008 צפיות
מדוע כדאי לפנות להשלמת בגרויות בצבא? מהם היתרונות להשלמת בגרויות בצבא? מהן דרישות במגוון הקורסים במקצועות השונים? ועוד פרטים נוספים אודות השלמת בגרות בצבא.

מאת: תומר ביטוןבגרויות09/01/121632 צפיות
כל מה שרציתם לדעת על השלמת 12 שנות לימוד. מדוע חשוב לסיים את הלימודים וכיצד ניתן להשלים את תעודת הבגרות.

מאת: תומר ביטוןבגרויות09/01/12820 צפיות
היכן ניתן ללמוד קורסים המתמחים בהשלמת בגרויות? מהם המחירים? והאם ניתן ללמוד בחינם קורסים להשלמת בגרויות ושיפור בגרויות?

מאת: תומר ביטוןבגרויות20/12/11765 צפיות
השלמת בגרויות חשובה לכל אלו שאין בידם תעודת בגרות מלאה. זאת על מנת לפנות ללימודים גבוהים. כול מה שרציתם לדעת על השלמת בגרויות. מדוע כדאי? היכן ניתן להשלים? ועוד.

מאמרים נוספים בנושא בגרויות

מאת: בגרויות31/01/211050 צפיות
מכללת נשיא טכנולוגיות - המטרה הראשית של לימודי הכשרה מקצועית אונליין היא שבסוף הלימודים תוכלו למצוא ולהשתלב בעבודה מתאימה לכישורים שלכם.

מאת: בגרויות31/01/21990 צפיות
מכללת נשיא טכנולוגיות - המטרה הראשית של לימודי הכשרה מקצועית אונליין היא שבסוף הלימודים תוכלו למצוא ולהשתלב בעבודה מתאימה לכישורים שלכם.

מאת: רונית שמאי שורץבגרויות19/06/172536 צפיות
אם הילד סיים כתה י' והידע שלו בלשון לא מדהים, נצלו את החופש הגדול לשיפור המצב. העניקו לו חמישה - שישה שעורים פרטיים והבטיחו לו יותר בטחון וציון גבוה יותר בבגרות המצפה לו בשנה הבאה, בתום כתה יא'. האתר scoolers.online יעזור לכם בקלות וביעילות.

מאת: בוגי אונלבגרויות06/01/149118 צפיות
בגרויות במתמטיקה דורשת הכנה יסודית, אין כל מקום להסחת דעת. ריכוז נחוץ לפתירת התרגילים המורכבים והתמדה לאורך זמן. אחת לשעה כדאי יהיה לקום, להתרענן ולחלץ עצמות. פינת הלימוד הזו תשמש אתכם להכנת שיעורי בית, תרגול אישי, שינון נוסחאות וחיזוק התחומים החלשים.

מאת: חיים קסלרבגרויות08/10/131771 צפיות
ישנם לא מעט ניגשים לבחינת פסיכומטרי המתקשים לעמוד במתכונתה הרגילה, לא עקב היעדר יכולות שכלית אלא בשל מגבלות מנטאליות או פיזיות. עבור מעומדים אלו מוצעות בחינות פסיכומטרי מותאמות בתנאים מיוחדים, שעל מנת להיות זכאים להן יש צורך בהרשמה מיוחדת ובהוכחת המוגבלות בפני יחידת במו"ת, שהינה מחלקה מיוחדת במרכז הארצי האמונה על מקרים אלו.

מאת: חיים קסלרבגרויות27/08/131465 צפיות
בגרות במתמטיקה מתקיימת במועדי חורף בין החודשים ינואר לפברואר, ובמועדי קיץ בין החודשים מאי ליולי. על מנת להצליח בבגרות זו הנחשבת בעיני רבים לקשה מכולן, חשוב להגיע מוכנים, ועדיף בעזרת קורס הכנה המתחיל כארבעה חודשים לפני הבגרות.

מאת: ליטל כץבגרויות18/08/131428 צפיות
מחירי ההשכלה הגבוהה ותנאי הקבלה הנוקשים גורמים לישראלים רבים לחפש תוכניות לימודים בארצות אחרות. בעיקר בתחומי ההיי טק, רפואה ומקצועות יוקרתיים נוספים קיים מספר קטן של מקומות ולכן לימודים בחו"ל הם פתרון יעיל, ולעתים אף זול יותר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica