חפש מאמרים:
שלום אורח
30.03.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איך אפשר למצוא זמן לקצת תפירה?

חיי היום יום סוחפים אותנו, וקל לנו מאד לשכוח את עצמנו בשגרה המסחררת.

יש כל כך הרבה חובות, והם מגיעים פעמים רבות מדי לפני החוב החשוב ביותר – החוב לעצמנו.

לא בכדי מלאות חנויות התחביבים בחומרי יצירה מסוגים שונים, ותמיד כשאני נכנסת לשם החנויות מלאות בלקוחות – רבים מתחברים לעצמם באמצעות יצירה אישית, אך לא כולם מוצאים פנאי ליצור.

אלו שכן – מוצאים בכך ביטוי אישי וסיפוק עמוק. ב'אטסי', למשל יש מיליוני חנויות של עבודות יד וחומרי יצירה.

איך עושים את זה?

קודם כל חשוב מאוד להגדיר במהלך היום או השבוע זמן שהוא הזמן הפרטי שלכם – ששום אדם או אירוע לא ינגוס בו. כדי להגדיר את הזמן הזה, קחו דף ורשמו את מהלך היום הרגיל שלכם, נסו לראות מתי תוכלו לפנות זמן ליצירה.

ואם אין זמן? נסו ליצור אותו.

לפעמים יש שעות שבהן צריך להיות עם הילדים כי הם דורשים את שלהם – אולי אפשר לעשות יצירה ביחד?

האם יש שעות במשך היום שבהן אתם יושבים ומחכים בתור? יש יצירות שתוכלו לקחת אתכם  לדרך ולנצל את השהייה בתור – ליצירה.

אתם צופים בטלוויזיה? אפשר ליצור בזמן הצפייה (אפשר גם לוותר על הטלוויזיה וליצור בזמן שיתפנה).

אם תרשמו במהלך יום אחד את כל הפעולות שאתם עושים במשך היום, ואחר כך תשבו ותנסו למצוא זמן במהלך היום – תגלו שהוא שם, אלא שעד עכשיו חמק מבין האצבעות שלכם.

אופציה נוספת היא להירשם לחוג, וזה יהיה הזמן הפרטי שלכם. בחוג תפגשו אנשים כמוכם שאוהבים לעשות את מה שאתם אוהבים, ושיש להם מכנים משותפים רבים אתכם.

צריך להיזהר – לפעמים נרשמים לחוג ולא מצליחים להגיע. המחויבויות היומיומיות סוחפות וגורמות לכם לשכוח שגם לכם מגיע זמן פרטי מקודש.

כשאין אפשרות להירשם לחוג, בין שהזמנים של החוג לא מתאימים לסדר היום שלכם, בין שאין חוגים בסביבתכם – יש אופציה נוספת לפתרון, תודות להתפתחות הטכנולוגית.

באינטרנט יש קבוצות יצירה שבהן אתם מקבלים הדרכות וכלים (וגם חברה מעניינת), והכול בזמנכם הפנוי – בכל שעה משעות היממה, בלי לצאת מהבית. כל המידע מגיע אליכם ישירות, בסדר מופתי, ונותן לכם את תמריץ קבוע לא לשכוח את עצמכם ולהמשיך ליצור וליצור. אמנם המדריך לא נמצא לידכם כדי לתת תשובה מידית, אך בהנחה שהמועדון פועל בצורה טובה – יש בו מקום לשאלות ולמענה לשאלות, וגם ההדגמה בהדרכות הווידיאו מסודרת ומובנית – כמו שאפשר לראות, לדוגמה, במועדון סודות מחדר התפירה

היתרונות הגדולים של לימוד ויצירה דרך האינטרנט הם שאפשר לחזור על ההדרכות  שוב ושוב, וכל עוד אתם בקבוצה של מועדון חברים  – תוכלו להמשיך וליצור גם לפי הדרכות קודמות שהחמצתם. כך לא תצטרכו לזכור מה היה לפני חצי שנה, פשוט תיכנסו לקטגוריה הנכונה ומיד תמצאו את מה שחיפשתם.

החיבור לקבוצה כזאת, בהתאם לתחום התחביב שלכם, יכול לעזור מאד ולדרבן אתכם ליצור גם בתקופות של חוסר השראה. התזכורות שתקבלו בקבוצה כזאת ישירות למייל שלכם ישאירו אתכם בעניינים, וגם אתם תוכלו לשוב ולהיכנס למוזה של יצירה.

אז יאללה! להתחיל ליצור... אין תירוצים, פשוט מצאו את הזמן כי אתם חייבים את זה לעצמכם.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר: