חפש מאמרים:
שלום אורח
28.02.2015
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מחפש מתכנת ? איזה סוג מתכנת אני צריך לפרויקט שלי ?

מאת: אביבת שוורץתוכנה18/01/20124295 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מחפש מתכנת ,איזה סוג מתכנת אני צריך בשביל הפרויקט שלי ?

המילה מתכנת הינה מילה כוללת להתמחויות רבות בתחום התוכנה. במאמר זה אנו נסקור את סוגי המתכנתים השונים הקיימים בתחום התוכנה. על מנת לעזור לכם הקוראים להבין איזה מתכנת אתם צריכים לגייס בשביל פרויקט התוכנה שלכם.

עוד הערה אחת לפני שנתחיל לסקור את סוגי המתכנתים בתחום התוכנה. ההתמחויות בתחומים השונים נרכשת עם הניסיון המסוים אותו צבר המתכנת בתחום.

1. מתכנת WEB

מתכנת שתחום התמחותו הוא פיתוח לאינטרנט. פיתוח לאינטרנט כולל : פיתוח אתרי תדמית , פיתוח עסקים וחנויות באינטרנט , פיתוח אתרי אינדקסים באינטרנט , פיתוח לוחות מודעות באינטרנט , פיתוח משחקים באינטרנט , פיתוח לפייסבוק ועוד.

2. מתכנת אפליקציות ומערכות מידע

מתכנת שתחום התמחותו הוא פיתוח מערכות שאינן אינטרנטיות אלא חלונאיות. ישומי מחשב שאינם אינטרנטים.

3. מתכנת לסמארטפון

מתכנת שתחום התמחותו הוא פיתוח לטלפונים חכמים. מתכנתי איפיוון ומתכנתי אנדרואיד. כאשר מתכנת איפון הינה התמחות שונה ממתכנת אנדרואיד.

4. מתכנת BI - Bussiness Intelegance

מתכנת  שעיקר התמחותם פיתוח דוחות ונתונים סטטיסטים ממאגרי מידע שונים.

5. מתכנת REAL TIME

מתכנת שתחום מומחיותו הוא פיתוח תוכנה לחומרה. לדוגמא פיתוח תוכנה לרכיבים אלקטרונים , פיתוח תוכנה לטילים ומטוסים.

6. מתכנת FLASH

מתכנת שעיקר התמחותו פיתוח אינטראקטיבי לאינטרנט.

וזה רק על קצה המזלג.

כאשר אנו באים לבחור מתכנת או מתכנתים לפרויקט שלנו עלינו להבין כי לא כל מתכנת יוכל לבצע את העבודה עבורנו. אנו זקוקים למתכנת בעל תחום התמחות מסוים.

שלכם ,

אביבית שוורץ - מובילה מיזמי תוכנה להצלחה

0507484644

הכותבת הינה מייסדת של אס - אביבית שוורץ אשר מסייעת ליזמים ובעלי עסקים להוביל פרויקטי תוכנה להצלחה

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
שיטת ניהול פיתוח תוכנה חדשה - Agile

הידעת ? על פי נתונים שפורסמו רק 37% מפרויקטי התוכנה עומדים בזמן ובתקציב שהוגדר.

לאור ריבוי מקרים של פרוייקטים כושלים בתחום התוכנה , הן בלוחות הזמנים והן בתכנון הפרוייקטים נהגתה מתודולוגיית פיתוח חדשה ששמה אג’יל - Agile. עקרונותיה של מתודולוגיה זו מובילה ליתרונות הבאים :

? קיצור בזמן הפיתוח – הקמת צוות פיתוח ממוקד מטרה. הקמת צוות פיתוח אשר כולל מפתחי ובודקי תוכנה יחדיו וזאת על מנת להעצים את המטרה המרכזית שלשמה נבנה הצוות. מיקוד -  קיום ישיבות סטטוס יומיות קצרות ביותר (10 דקות בערך) על מנת לבדוק את סטטוס התקדמות הפרויקט , חיבור בין אנשי הצוות , הבנה האם הצוות נתקל בקושי אשר מעקב את פיתוח הפרוייקט או כל נושא אחר.  התייחסות אל מסמכים כאל אמצעי לקידום המטרה ולא המטרה עצמה. דגשים אלו ואחרים נועדו על מנת לקצר ולייעל את פיתוח הפרוייקט.

? שיתוף פעולה מלא עם הלקוח לכל אורכו של הפרוייקט – הלקוח הוא המטרה. שיתוף הלקוח נעשה מתחילת הפרוייקט ועד סופו. הלקוח מעורב בכל שלב של הפרוייקט. הלקוח יוכל בכל שלב של הפרוייקט לקבל מוצר חלקי.

? אפשרות גמישה יותר לעריכת שינויים – הבנה שניתן לערוך שינויים בפרוייקט תוך כדי עבודה. אם בעבר נהגו לבצע פרוייקטים ארוכי טווח אזי כיום הפרוייקטים הינם קצרי טווח ומתפרשים על פני אבני דרך. על פי מתודולוגיית ה Agile במהלך פיתוח פרוייקט יש לבצע כמה סבבי פיתוח. כל סבב פיתוח נקרא ספרינט והוא ימשך לא יותר משלושה שבועות. כך שכל תקופה של שלושה שבועות יבחן הפרוייקט מחדש הן מצד הלקוח והן מצד העובדים ומנהל הפרוייקט.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אביבת שוורץ

מאת: אביבת שוורץתוכנה28/01/123174 צפיות
מתכנתים | מחפש מתכנתים לפרויקט שלך ? מאמר זה סוקר איך לבחור מתכנתים לפרויקט התוכנה שלך

מאת: אביבת שוורץאינטרנט - כללי14/01/123418 צפיות
יועץ-אינטנרט,המאמר סוקר את תפקידו של יועץ אינטרנט

מאת: אביבת שוורץתוכנה12/01/124543 צפיות
מתכנת-פרילנסר , מה חשוב כשבוחרים מתכנת פרילנסר ?

מאת: אביבת שוורץתוכנה11/01/121300 צפיות
אפיון אתר | אפיון אתר אינטרנט | מהו אפיון אתר אינטרנט מאמר זה מסביר מהו אפיון אתר אינטרנט

מאת: אביבת שוורץתוכנה11/01/1212120 צפיות
מתכנת-פרילנסר,כיצד לבחור מתכנת פרילנסר ? מאמר זה סוקר כיצד לבחור מתכנת פרילנסר לפיתוח פרויקט התוכנה שלך.

מאת: אביבת שוורץתוכנה10/01/121062 צפיות
שיטות ניהול פיתוח תוכנה חדשנית - AGILE

מאמרים נוספים בנושא תוכנה

מאת: אור טכנאי מחשביםתוכנה26/02/1542 צפיות
פרמוט מחשב זה תהליך של מחיקת כל הקבצים בכונן הקשיח, כולל קבצי וידאו, תמונות, מסמכים וקבצי מערכת ההפעלה. פרמוט מחשב זה חלק מהתקנת מערכת הפעלה מחדש וחלוקת דיסק הקשיח.

מאת: ליטל כץתוכנה06/08/14195 צפיות
בואו לקבל הסמכה נחשבת מבית מיקרוסופט ולהכנס לשוק המחשבים וההייטק בכל הכוח. אצלנו תרכשו ניסיון מעשי ותלמדו על יסודות ענף התכנות כך שתהיו מוכנים להיות הראשונים במקום העבודה שלכם. גם אם אתם לא מגיעים ישירות מהתחום, אנחנו כבר נדאג להכניס אתכם לעניינים.

מאת: אוהד ז.תוכנה23/03/14268 צפיות
במאמר הבא נדבר על תוכנת הנהלת חשבונות באינטרנט, שעוזרת לבעל העסק לייעל את העבודה הפיננסית שלו בזכות הפונקציות שלה, ובנוסף, מפיקה חשבוניות מס בחינם החוסכות לבעל העסק זמן וכסף, ומשפרות את השירות שלו ללקוחות.

מאת: דניאל seoתוכנה06/03/14424 צפיות
אם בעבר יכול היה האזרח הישראלי לנהל את השקעותיו באמצעות הבנקים המסחריים בלבד, הרי שהיום יש לו אפשרות לבחור בין למעלה ממאה בתי השקעות בישראל שנפתחו ופועלים במדינה, ברשות ובאישור של בנק ישראל' ישנם הרבה בתי השקעות אשר דומים אחד לשני, אך בודדים מצליחים לבלוט מעל האדר.

מאת: אוהד ז.תוכנה05/03/14242 צפיות
האינטרנט שינה את חיינו, ובין השאר באמצעות כך שהוא מאפשר לנו להוריד תוכנות רבות ולהשתמש בהן בחינם. אחת מהתוכנות שניתן להוריד באינטרנט ולהשתמש בהן בחינם היא תוכנת חשבוניות ממוחשבות בחינם, שמאפשרת לעסק להתנהל בנוחות מהבחינה הפיננסית שלו, וגם חוסכת לו זמן וכסף. דרך תוכנת חשבוניות ממוחשבות יכול בעל העסק לדעת מה המצב הפיננסי בעסק שלו מכל מקום ובכל זמן היות והיא תוכנה אינטרנטית, וכך הוא פשוט נכנס מהלפטופ או מהסמארטפון שלו ומתעדכן על הנעשה בעסק.

מאת: אוהד ז.תוכנה05/03/14273 צפיות
האינטרנט מספק את האפשרות להשתמש בהרבה כלים יעילים ומתקדמים, ואחד מן הכלים הללו הוא תוכנת הנהלת חשבונות הנושאת חתימה דיגיטלית שמאפשרת הוצאה של חשבוניות מס בחינם, ושהשימוש בה הוא פשוט ונוח למשתמש.

מאת: אוהד ז.תוכנה05/03/14260 צפיות
תוכנת הפקת חשבונית באינטרנט היא תוכנה המאפשרת לכל בית עסק לייעל את הניהול הפיננסי שלו ולהוציא חשבוניות ממוחשבות בחינם. החשבוניות הממוחשבות המופקות בחינם חוסכות לבעל העסק כסף וזמן שעד היום הוא בזבז על הפקת חשבוניות באמצעות פנקסי חשבוניות, ומאפשרת לו גם להוציא דוחות חשבונאיים שונים ולצפות במצבו הפיננסי של העסק בכל זמן ומכל מקום, היות והיא תוכנה אינטרנטית ולא תוכנה המותקנת על מחשב ספציפי. במאמר הבא נסביר מהן חשבוניות מס, ובנוסף נפרט את היתרונות של הפקת חשבוניות באמצעות תוכנת הפקת חשבונית באינטרנט.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported