חפש מאמרים:
שלום אורח
28.02.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פנאטית חמודה

מאת: עינב דרומרזהות31/01/20128440 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק


פנאטית חמודה

בחנוכה גזר עלינו אנטיוכוס שמד רוחני ונאבקנו. היום אנחנו עושים זאת בעצמנו

עינב דרומר

"מה, את דתיה? וואלה, לא נראית... מה דתיה דתיה? אבל את לא מהפנאטים, נכון?" הוא מתפלא. "פנאטים?" אני לא מבינה.

"כן נו, השחורים החשוכים האלה שהולכים עם זקן ומגבעת ומאמינים בארץ ישראל השלמה. אלה שהם נגד המדינה ובעד הגולן ובכוונה הולכים ומתיישבים במקומות שיש בהם ערבים. הנשים שלהם מגלחות את הראש והגברים משתלטים לנו על הצבא ובכלל, הם חיים על חשבוננו. לא סובל אותם!".

"אתה קצת מתבלבל...", אני אומרת. "מה? גם את כזאת? עדיין חושבת שיש דבר כזה אלוהים? לא נורא. את לפחות דוסית חמודה".

שיחות כדוגמת זו ניהלתי עשרות פעמים בחיי. בכל פעם מחדש אותן שאלות ואותו מבט מופתע, איזשהו כשרון מיוחד לאחד את האוכלוסיה הדתית והחרדית על כל גווניה תחת הגדרה אחת – פנאטים, ולבסוף השלמה עם זה שיכול להיות שיש דוסית שלא שמה לה למטרה לעשוק את החברה ולחיות על חשבונה, אבל היא לא באמת דוסית ובסוף גם היא תגלה את האור ותתפקר.

אנשים פוחדים מאוד להיקרא "פנאטים", זה לא נעים. אז כל אחד מסתיר או מתנצל על החלק ה"חשוך" שבו. יהיו כאלה שיתנצלו על כך שהם נולדו יהודים, שהם מקיימים מדי פעם חגים מסויימים אבל רק את "מה שיפה בהם", ואחרים יסתירו את אמונתם בבורא אימננטי או טרנסצנדנטלי, את שאיפתם להגשמת הרעיון של א"י השלמה, את העובדה שאמא שלהם מכסה את ראשה בבד וכו'.

השאלה היא מהו חושך ומהו אור ומי קובע ומגדיר זאת? להתחפש לשפנפנה בפורים – אור, אך לקרוא מגילת אסתר בפורים – חושך. להדליק מימין לשמאל שמונה נרות ביום הראשון של חנוכה – אור גדול אך אמירת הלל שלם בחנוכה – חושך עצום. האם האור משמעו לרוקן את היין ולהישאר עם החבית?

אכן בפורים ובחנוכה עולה נושא האור לעומת החושך, אך אחד ההבדלים בין חנוכה לפורים הוא שבפורים המן ואחשוורוש גזרו השמדה גשמית של עם ישראל ובחנוכה, גזרו היוונים על היהודים השמדה רוחנית ואסרו עליהם לקיים חגים ומצוות. אם בזמנו, מי שגזר עלינו כליה רוחנית היו עמים אחרים, כיום אנחנו עושים זאת במו ידינו, בדיבורינו ובהתנצלויותינו. זאת בושה גדולה להיות יהודי בימינו ויהודי דתי – על אחת כמה וכמה.

אנחנו עושים מאמצים כבירים להחביא את יהדותנו, להתנתק מאנשי החושך או לכפות עליהם לראות את האור. מה גדולה שאיפתנו להפוך לאנשי העולם הגדול הנאורים ולחיות ככל העמים – באור גדול מקיף ואינסופי. כן, בטח...

הכותבת היא נגנית חצוצרה ומנהלת להקת "דוסה נובה"  

קבוצת נגנים מצליחה עם היסטוריה עשירה של הופעות בפסטיבלים שונים בארץ ובחו"ל בהם פסטיבל הכליזמרים בצפת, פסטיבלים בירושלים ועוד, התאגדה לייצר את להקת החתונות המקצועית והטובה בתבל. ב"דוסה נובה" אנחנו מאמינים בני מאמינים במוסיקה טובה ומשובחת, המרנינה את הלב ומקפיצה את הרגליים.

www.dosanova.co.il 

052-5990165

http://www.103.fm/programs/Media.aspx?ZrqvnVq=FFEKHM&c41t4nzVQ=EF

הקישור לפוסט: http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4165732,00.html

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קבוצת נגנים מצליחה עם היסטוריה עשירה של הופעות בפסטיבלים שונים בארץ ובחו"ל בהם פסטיבל הכליזמרים בצפת, פסטיבלים בירושלים ועוד, התאגדה לייצר את להקת החתונות המקצועית והטובה בתבל. ב"דוסה נובה" אנחנו מאמינים בני מאמינים במוסיקה טובה ומשובחת, המרנינה את הלב ומקפיצה את הרגליים.

www.dosanova.co.il 

052-5990165

מנהלת הלהקה : עינב דרומר.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עינב דרומר

מאת: עינב דרומרעזרה והתנדבות20/02/128135 צפיות
מה היה אומר כל אחד מאיתנו אם היה מקבל תשובה כזו על שאלתו? בוודאי היה מזדעזע וחושב איך יוכל למנוע מחברו לומר דברים כאלו בעתיד או גרוע מכך, לאבד עצמו לדעת. אני מניחה שרוב האנשים היו משוחחים לעיתים קרובות עם אותו אדם ומקדישים לו תשומת לב רבה יותר מבעבר. אולי היו פונים לגורמים מקצועיים שיוכלו לעזור לו ומנסים לשמח אותו בכל דרך אפשרית.

מאת: עינב דרומרחברה ומדינה - כללי05/02/121131 צפיות
בכל שבוע יש התנכלויות חמורות כלפי חיילי צה"ל - אתם לא תדעו עינב דרומר "לא ראיתי שנאה כזו כלפי חיילינו ב-30 שנות שירותי", אמר לאחרונה אלוף פיקוד המרכז – אבי מזרחי. לי נראה שהאלוף לא רואה כל כך טוב... שנאה כזו וגרועה ממנה מופגנת כלפי חיילי צה"ל כבר תקופה ארוכה מאוד.

מאת: עינב דרומרמוסיקה29/01/121270 צפיות
מספרים עליו שהיה איש ריב ומדון, זועף וכעסן, הופעתו החיצונית מוזנחת ופראית, הסתובב פרוע שיער ולבוש ברישול, התכנס בעצמו והתבודד, היה בעל תנועות גוף מגושמות, בדירתו חגג הבלאגן והלכלוך – שיירי האוכל מארוחת הבוקר פזורים במקומות שונים, עטים וניירות רבים בכל מקום ומעליהם בגדיו המרופטים.

מאמרים נוספים בנושא זהות

מאת: דר' ירוןזהות02/01/149152 צפיות
מהם השלבים של יציאה מהארון? מה השיקולים שצריך לקחת בחשבון לפני שיוצאים מהארון? מה מקל על תהליך החשיפה מול המשפחה? ד"ר ירון, פסיכותרפיסט המתמחה בטיפול פסיכולוגי לגייז (Gays), מתייחס לכמה מהשאלות הנפוצות ששואלים מטופלים.

מאת: עצת נפשזהות06/10/132120 צפיות
מאמר זה סוקר את שבעת הצעדים למתמודד עם המוסקסואליות: מהשיחה הראשונה ועד לסיום תהליך הבירור.

מאת: www.copy-writer.co.ilזהות12/06/132040 צפיות
קצת על מה שהקדמה עשתה לתודעה שלנו. קצת על ההתמכרות למסכים והרבה על הרצון לדעת את כל מה שלא בהכרח עושה אותנו יותר מאושרים.

מאת: דנה כותבתזהות06/12/1210814 צפיות
כבוד המשפחה הוא ערך עליון בחברה הבדואית וישנם מנהגים אשר מטרתם לתחום את האישה לספרה הביתית,לדכא את רצונה החופשי ואת תשוקותיה. בין המנהגים הללו קיים מנהג מילת הנשים.

מאת: מורן אופירזהות28/10/128322 צפיות
אך את רובן של הנערות והנשים מסבכות מחשבות אחרות, חששות מהלידה, הצירים, המחשבה שיווצר סיבוך וכמובן גם, פחדים רבים מההחלמה. בתור אישה שחותה על בשרה את השלב הזה יותר מפעם אחת, ההמלצה האיכותית שאני אתן לכן היא סה''כ להרהר ולחשוב אם איך מתמודדים עם כל חלק בעיתו, והחלק המהותי הינו ההכנה ללידה.

מאת: רונן רבינוביץ'זהות09/09/129082 צפיות
כיצד ניתן בעמוד אחד, להציג את תולדות עם ישראל, כולל מאורעות היסטוריים של ישראל והעולם, דמוגרפיה והגירה, אימפריות, תקופות, אישים, מנהיגים, ספרות ושפות?

מאת: יוסי קרמר זהות19/04/128751 צפיות
מיהו האינטרסנט? המשך במאמר...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica