חפש מאמרים:
שלום אורח
19.08.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הבלתי נראים

מאת: עינב דרומרעזרה והתנדבות20/02/20127963 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

"הבלתי נראים"

למה אתה לא מבקר את סבתא שלך? אז מה אם היא לא זוכרת אותך?

עינב דרומר

מה יכול להיות שלומי? אני רק רוצה לסיים כבר... אין לי מה לעשות יותר בעולם הזה, אני מיותרת... צריך כבר לגמור עם זה וזהו!

מה היה אומר כל אחד מאיתנו אם היה מקבל תשובה כזו על שאלתו? בוודאי היה מזדעזע וחושב איך יוכל למנוע מחברו לומר דברים כאלו בעתיד או גרוע מכך, לאבד עצמו לדעת. אני מניחה שרוב האנשים היו משוחחים לעיתים קרובות עם אותו אדם ומקדישים לו תשומת לב רבה יותר מבעבר. אולי היו פונים לגורמים מקצועיים שיוכלו לעזור לו ומנסים לשמח אותו בכל דרך אפשרית.

אך אם אותו אדם היה מוסיף את המשפט - "יש לי ילדים ונכדים, אך יש להם חיים משלהם והם עסוקים מאוד. אז מה יש לאישה זקנה כמוני לעשות כאן?", התמונה היתה משתנה...

את הדברים האלה אמרה לי קשישה הנמצאת במרכז גריאטרי בו אני מתנדבת. קשישה? קשישים? נו, אותם אלה שעברו את גיל ה-65. אלה שאף פעם לא היו "נורמליים" כמונו ולא למדו בתיכון ובאוניברסיטה ולא התחתנו וילדו ילדים, לא רבו ולא אהבו וגם לא התעלמו חלילה מהמבוגרים של דורם, אלה שסיימו את תפקידם בעולם, אלה שאין אנו זקוקים יותר לעזרתם אלא הם לעזרתנו ולכן, מה יועילו לנו?

אע"פ שרובנו חלמנו בילדותנו או עדיין חולמים להיות בעלי הסגולה המיוחדת המאפשרת לנו להיות רואים ואינם נראים, אנחנו לא מבינים שזה כבר לא כל כך מיוחד. אנחנו מוקפים בכאלה, אבל לא מסוגלים לראות אותם. לא כאשר הם עולים לאוטובוס ואין מקומות ישיבה, לא כשהם שואלים אותנו איך מגיעים לרחוב מסויים גם אם זה הרחוב בו אנו גרים ולא כאשר הם מבקשים שנדבר יותר לאט ובקול כי קשה להם לשמוע.

אותם רואים ואינם נראים מאבדים את הסגולה הזו כאשר הם נוסעים נורא לאט בכביש מהיר וגורמים לנו לשים לב למחדל ולקבוע ש"זה או זקן או אישה", או כשמתגלה שהם אמידים ובעלי נכסים ומי כמונו יודעים שממון שאינו מנוצל זוהי עוולה חברתית ממדרגה ראשונה, או כשהם שואלים יותר מדי שאלות את הפקידה בבנק וגוזלים את זמננו היקר.

שאלתי פעם מישהו מדוע הוא לא הולך לבקר את סבתא שלו. הוא ענה - בשביל מה? היא גם ככה שוכחת הכל אחרי שניה...

נלקח מאתר : http://www.mynet.co.il/articles/0,7340,L-4152751,00.html

 www.dosanova.co.il

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קבוצת נגנים מצליחה עם היסטוריה עשירה של הופעות בפסטיבלים שונים בארץ ובחו"ל בהם פסטיבל הכליזמרים בצפת, פסטיבלים בירושלים ועוד, התאגדה לייצר את להקת החתונות המקצועית והטובה בתבל. ב"דוסה נובה" אנחנו מאמינים בני מאמינים במוסיקה טובה ומשובחת, המרנינה את הלב ומקפיצה את הרגליים.

www.dosanova.co.il 

052-5990165

מנהלת הלהקה : עינב דרומר.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עינב דרומר

מאת: עינב דרומרחברה ומדינה - כללי05/02/12963 צפיות
בכל שבוע יש התנכלויות חמורות כלפי חיילי צה"ל - אתם לא תדעו עינב דרומר "לא ראיתי שנאה כזו כלפי חיילינו ב-30 שנות שירותי", אמר לאחרונה אלוף פיקוד המרכז – אבי מזרחי. לי נראה שהאלוף לא רואה כל כך טוב... שנאה כזו וגרועה ממנה מופגנת כלפי חיילי צה"ל כבר תקופה ארוכה מאוד.

מאת: עינב דרומרזהות31/01/128147 צפיות
"כן נו, השחורים החשוכים האלה שהולכים עם זקן ומגבעת ומאמינים בארץ ישראל השלמה. אלה שהם נגד המדינה ובעד הגולן ובכוונה הולכים ומתיישבים במקומות שיש בהם ערבים. הנשים שלהם מגלחות את הראש והגברים משתלטים לנו על הצבא ובכלל, הם חיים על חשבוננו. לא סובל אותם!".

מאת: עינב דרומרמוסיקה29/01/121115 צפיות
מספרים עליו שהיה איש ריב ומדון, זועף וכעסן, הופעתו החיצונית מוזנחת ופראית, הסתובב פרוע שיער ולבוש ברישול, התכנס בעצמו והתבודד, היה בעל תנועות גוף מגושמות, בדירתו חגג הבלאגן והלכלוך – שיירי האוכל מארוחת הבוקר פזורים במקומות שונים, עטים וניירות רבים בכל מקום ומעליהם בגדיו המרופטים.

מאמרים נוספים בנושא עזרה והתנדבות

מאת: בנימין קלינגרעזרה והתנדבות27/09/20756 צפיות
הרבה פעמים אדריכלים, מהנדסים נתקלים בפני צומת דרכים בהליך הרישוי המקוון ואין להם תמיד את מי לשאול. משרדנו מתמחה בהכנת וקידום בקשות להיתרי בניה וראינו לנכון לסייע ולתת תשובות לשאלות שנשאלות לאחרונה די הרבה . משרד בנימין קלינגר תמיד זמין ושמח לסייע במקרה וישנם שאלות נוספות או נדרש סיוע מול המערכת הבירוקרטית.

מאת: המרכז לגיוס כספיםעזרה והתנדבות26/12/138736 צפיות
המודעות בארץ לעולם הפילנתרופיה גוברת עם השנים, ובהתאם לכך, ההיקף של תרומות לעמותות ומלכ"רים מטעם אנשי עסקים וחברות עסקיות הולך וגדל. עם זאת, אחוז התרומות שמגיעות מטעמם ביחד לכלל התרומות לעמותות ולמוסדות ללא כוונות רווח, נותר נמוך בישראל, בייחוד בהשוואה למצב במדינות המערב, ובארצות הברית בפרט.

מאת: רוני מיכאלעזרה והתנדבות23/07/136102 צפיות
הסיוע של המדינה הוא גם בדמות 2 חוקים חשובים. האחד, חוק נגישות לנכים – כלומר כל מוסד ציבורי חייב להיות נגיש לנכים – במיוחד ישובים על כסא גלגלים.

מאת: דוד גרינברגעזרה והתנדבות09/06/131929 צפיות
נהוג לומר שהנוער של ימנו חסר ערכם ושכל מה שהוא עושה זה לשבת שעות מול המחשב או הטלויזיה. אז תתפלאו מסתבר שיש גם נוער אחר, מסתבר שבני הנוער צמאים למדריך ולדרך וכשיש מי שמנחה הם מתגייסים יוזמים ותורמים מעצמם - תוכנית סח"י - היא יוזמה התנדבותית עבור בני נוער - שתורמים ועושים למען הקהילה והחברה בישראל

מאת: עמותת שלעזרה והתנדבות31/07/128273 צפיות
עמותת של הינה עמותה המפעילה מתנדבי שירות לאומי בכל הארץ. הקטע הבא עוסק בראיון ותיאור השירות של אביבה מדבדב, המתנדבת בגן נוריות בקרית ביאליק.

מאת: daronetעזרה והתנדבות07/06/128797 צפיות
אזרחים מן השורה, שכירים, עצמאיים, בעלי עסקים וחברות רבות חורטים כולם על דגל תפישת עולמם את המעורבות הרבה בקהילה והנתינה עבור אלה הזקוקים לקבלה. ישנם גופים רבים אשר ניזונים מכספי תרומות אך בעיקר בולטות בנוף זה העמותות אשר פועלות ללא כוונת רווח אך עדיין מצליחות להתנהל ע"י מנהלים מעמדות מפתח בחזית התעשייה הישראלית. תרומות לעמותות אלו חשובות במיוחד ואף מעודדות ע"י המדינה באמצעות מתן החזרי מס.

מאת: אייל בן יהודיתעזרה והתנדבות26/04/128229 צפיות
הכותב עו"ד אייל בן יהודית יזם, שותף ומייסד עמותת מִלקוּת לעצמאות ( ע"ר) שחרטה על דיגלה לסייע למתמחים ועורכי דין עם מוגבלויות להתנסות בעבודה במשרד עורכי דין, באמצעות העסקתם במחלקה המשפטית בעמותה ומציאת מקומות להתמחות בתוספת התאמת מקום העבודה בסיוע משרד התמ"ת, ולסייע לעורכי הדין עם מוגבלויות להקים משרד בהעסקה עצמית או לשרוד בו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica