חפש מאמרים:
שלום אורח
02.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

יום האישה, מה נשים משתוקקות להשיג?

מאת: אתי שפיררהעצמת נשים19/02/20128172 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

יום האישה בפתח וכמו בכל שנה, מתעוררות שאלות לגבי מעמד האישה. יש מי שדואג לספק לתקשורת סקרים המשווים את מצב הנשים ביום האישה הזה לעומת מצבן בעבר. גם אני מתבוננת על נשים כל השנה בכלל ולקראת יום האישה בפרט, אך מזווית קצת שונה.  בהתבוננות סביבנו נוכל להבחין באחד ה"חוליים" של החברה המודרנית ואולי של האדם בכלל, גברים ונשים כאחד. הכוונה ל"מחלת" התשוקה או ההשתוקקות.

השתוקקות היא אחד הגורמים לסבל שלנו. רבים מאיתנו, רב הזמן משתוקקים למשהו. משתוקקים לעוד חפצים, למזון, להתפתחות והישגים, להכרה, למעמד, לכבוד, לעשייה, לריגושים, לידע והרשימה עוד ארוכה...

איך אנחנו מרגישים כאשר אנחנו מקבלים את מה שאנחנו משתוקקים אליו? באותו רגע אנחנו מסתכלים על הכוס המלאה, קיבלנו את מה שרצינו ואנחנו מרגישים נפלא, אך לא לזמן ממושך. מדוע? מכיוון שהשינוי ברגשות שלנו, נובע מעצם העובדה שחל שינוי  כלשהו במציאות שלנו ומושפע גם מהדרך שבה אנו תופסים את מה שקורה לנו. כשמשהו משתנה בעולם שלנו, זה משפיע על ההרגשה, רגשות מתעוררים, אך מהר מאוד אנחנו מסתגלים למצב החדש והדבר ש"קיבלנו" הופך לברור מאליו. כשזה קורה, האפקט של השינוי נעלם ואנחנו חוזרים להרגיש בדיוק כמו שהרגשנו לפני שקיבלנו את הדבר שהשתוקקנו אליו ואז קורה דבר מעניין. מחשבות מתחילות לכרסם במוח ובעקבותיהן, רגשות שליליים מתחילים לפלח את דרכם אל הלב. אז מה עושים? מחפשים את הדבר הבא כמובן. התשוקה שוב מתעוררת, מדרבנת אותנו לפעולה וחוזר חלילה. אפשר כבר להבין שהתנהלות כזאת המנציחה את המעגל  סבל- השתוקקות- סיפוק רגעי, אינה מותירה אותנו במאזן רגשי חיובי...     הסיבה שאני מעלה את זה כאן, לקראת יום האישה, היא הדילמה הנצחית של נשים, אותן אני פוגשת. נשים אלו משתפות אותי בהתלבטויות שלהן לגבי התקדמות בקריירה והחששות שהדבר יבוא על חשבון המשפחה.

לפני מספר חודשים הגיעה אלי אישה בשנות הארבעים לחייה כדי לעבוד על אורח החיים שלה. היא בקשה לשנות את הרגלי האכילה שלה ושל בני משפחתה, להקדיש יותר לפעילות גופנית ולהקפיד על שעות השינה. הרצון שלה נבע כתוצאה מתוצאות בדיקות הדם, בהן הסוכר והשומנים לא היו בטווח הרצוי. התחלנו לעבוד ומהר מאוד מצבה השתפר. היא הקדישה זמן לפעילות גופנית כמעט מידי יום, הכניסה שינויים בהרגלי האכילה וישנה יותר שעות ביממה. ההשפעה של כל זה על ההרגשה הכללית שלה הייתה מדהימה. היא הרגישה יותר חיונית, עם כוחות, יותר קלילה ושמחה וחדורת מוטיבציה לעשות דברים שקודם לכן הרגישה שאינה מסוגלת. היא הורידה במשקל ולאחר שלשה חודשים חל שיפור משמעותי בבדיקות הדם. למרבה הפתעתה, התוצאות השפיעו לטובה גם על הזוגיות שלה. יום אחד היא הגיעה לפגישה וסיפרה שהציעו לה קידום בעבודה. התפקיד החדש קסם לה בעיקר בגלל שחשבה שהוא ישפר את מעמדה, אך היא התלבטה אם לקבל את ההצעה בגלל הידיעה שהתפקיד ידרוש ממנה לעבוד יותר שעות והיא חששה שזה יבוא על חשבון המשפחה. כלל לא עלה בדעתה ששינוי התפקיד יכול להשפיע על ההישגים שהשיגה מבחינה בריאותית. לאחר שהבינה מה המחירים שתצטרך לשלם עבור שינוי התפקיד ומה הרווחים כתוצאה ממנו (דרך אגב השינוי לא כלל העלאה בשכר... ) היא קבלה החלטה.

לא משנה באיזו דרך אנחנו מחליטות לבחור כשאנחנו נמצאות בצומת. בכל מקרה מה שחשוב הוא שנהייה ערות להשפעה של הדרך שאנחנו בוחרות ללכת בה על כל תחומי החיים. מדוע? מפני שכמעט בלתי אפשרי להגיע להרגשה כללית טובה כשאחד מהתחומים צולע. אם לאישה יש קריירה מזהירה וקשר גרוע עם בן הזוג שלה, זה יוביל לתסכול ולהפך. אם אישה מקדישה את כל כולה לילדיה ולא מקדישה זמן לעצמה, להתפתחות האישית שלה ולצרכיה האחרים, גם זה יוביל בסופו של דבר לתסכול.

כמו תמיד, המפתח נמצא באיזון ומציאת שביל הזהב. כל אישה והשביל שלה. אסיים במשפט שמתאים ליום האישה ושנחקק אצלי חזק- "אם את הולכת בדרך שאינה מובילה אותך ליעד אליו את שואפת להגיע, כל מה שעלייך לעשות זה לעזוב את הדרך ולמצוא לך דרך חדשה ללכת בה... "  והעיקר שנסתכל על התמונה כולה, נזכור מה אנחנו רוצות להשיג בכל אחד מתחומי החיים, לא נתקבע על מטרה בתחום אחד בלבד ונצליח להשיג אותה, תוך שאנחנו משלמות מחירים כבדים בתחומים האחרים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מאמנת אישית, מאמנת לאורח חיים בריא ומנחה בכירה לדמיון מודרך ו- N.L.P .  בוגרת הקורס להנחיה באוניברסיטת תל אביב. בעלת התארים B.Pharm (רוקחת) ו- B.Sc.Nutr (דיאטנית קלינית) מטעם האוניברסיטה העברית בירושלים. אתי מנחה מפגשים אישיים, מאמנת קבוצות לשינוי הרגלים ואורח חיים בריא, ומרצה בתחום התזונה וההתפתחות האישית. ב 2004 הוציאה ספר "גברת ממהרת" ומעבירה הרצאה בעקבות הספר על חיי הנשים בשנות האלפיים. ההרצאה מתובלת בסיפורים מהחיים, תוך שיתוף הקהל. הספר הוא מתנה משלימה להרצאה, מתנה שכל אישה תשמח לקבל.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אתי שפירר

מאמרים נוספים בנושא העצמת נשים

מאת: גילת אפריםהעצמת נשים09/07/175026 צפיות
האם את נוהגת לומר לעצמך מילים חיוביות ומפרגנות? או אולי את שיפוטית וביקורתית כלפי עצמך...? קראי את המאמר הבא, על-מנת ללמוד כיצד להפוך את הדיבור העצמי שלך לחיובי ומיטיב.

מאת: לי באומןהעצמת נשים30/04/132309 צפיות
קרב מגע היא שיטה להגנה עצמית שזכתה להמון כינויים, ויש לה סגנונות שונים, אבל בבסיס מדובר על שיטה שכל כוונתה היא להתמך בחוזקות הגוף והעצמי, תוך איתור נקודות התורפה אצל היריב והכנעתו. למידה זו, שהיא קוגניטיבית וגופנית מאפשרת לנשים להכניס לתוך הרפרטואר החוויתי שלהם זיכרונות של יכולת, השג, אפשרות ללחימה ומעל הכל- אמונה עצמית.

מאת: עמי אלבזהעצמת נשים23/01/137733 צפיות
ברוב המקצועות העצמאיים יש צורך לאחר קבלת התעודה המקצועית להשקיע את מלא המרץ והכסף בפרסום, לא כך בתחום בניית הציפורניים, לאחר קבלת תעודת ההכשרה בוגרת הקורס תמצא את עצמה מקבלת לקוחות המגיעות מפה לאוזן, מחברות, שכנות, ומשפחה.

מאת: מרדכי שרםהעצמת נשים09/10/127742 צפיות
חולמות על ערב מושלם עם חברה שלכן? רוצות לערוך ערב לכול החברות הקרובות שלכן? במאמר זה תקבלו טיפים רבים.

מאת: טומי רןהעצמת נשים19/09/128789 צפיות
רבים מכירים את תל אביב כמרכז התרבות, ההווי והעסקים של מדינת ישראל, אך רוב האנשים המתגוררים בעיר זו אוהבים להזכיר כי תל אביב היא "מעוז" שירותי הליווי בישראל. העיר מציעה מגוון דירות דיסקרטיות ושירותים של נערות ליווי בכל יום ובכל שעה בה הלקוחות מעוניינים.

מאת: טומי רןהעצמת נשים19/09/127976 צפיות
ישנן טענות רבות בישראל כי קיים סחר בנשים וכי רוב נערות הליווי אשר עובדות במדינה, עובדות בניגוד לרצונן או משום שהן נמצאות במצב בריאותי אשר אינן מאפשר להן להתפרנס בשום צורה אחרת. בשנה האחרונה נתקלנו בחוק הזנות החדש, שעיקרו הוא הענשת כל אדם אשר עוסק בסחר בנשים וכן כל אדם אשר נתפס עם נערות ליווי.

מאת: אייל מנקרהעצמת נשים15/09/128333 צפיות
רוב הנשים יכולות לומר כי יש להן חברה אחת טובה לפחות - אבל כמה מהן יכולות להעיד כי הן באמת חברות טובות של עצמן? כשחברתנו הטובה צריכה אוזן קשבת, אנחנו מיד נהיה שם בשבילה, נתמוך בה, נעודד ונציע את הכתף.. אך האם את מתנהגת גם כחברה טובה עבור עצמך? לעיתים זה כל מה שמונע ממך את הדרך לחיים שמחים יותר. נשים רבות תמיד ינחמו את חברתן כשהיא תרגיש שהיא שמנה, כשהיא נכשלת וכן הלאה, אך כשהן עצמן מסתכלות במראה או חוות רגע קשה, הן מיד מלקות את עצמן. אישה לעצמה היא לא חברה טובה במיוחד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica