חפש מאמרים:
שלום אורח
25.05.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פפטידים ביומימטים בקוסמטיקה טבעית

מאת: אורי טולגיקוסמטיקה25/02/20121361 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

פפטידים ביומימטים בקוסמטיקה טבעית

פפטידים הם רצפים קצרים של חומצות אמינו.
ביומימטיקה היא ענף במדע שמטרתו חיקוי הטבע, החיים.
הביוטכנולוגיה, בשירות היופי, יצרה את הפפטידים הביומימטים, כחיקוי למולקולות המשתתפות בפעילות ביולוגית טבעית של העור.

סוכנים בשליחות האנטי אייג'ינג

מטרת העל של הפפטידים הביו-מימטים השונים הנפוצים בקוסמטיקה, היא לעודד את העור לפעילות של התחדשות והחלמה. כל סוג פפטיד, פועל כמעין "סוכן" קטנטן בשליחות ייחודית, המאותת לעור לצאת לפעילות מסוימת כגון ייצור קולגן או אלסטין. הפפטידים כולם, פועלים בשירות האנטי אייג'ינג, ומאיצים בעור בוגר, המתעצל במלאכת ההתחדשות, להגביר את ייצור החומרים הנדרשים לשימור הגמישות, המיצוק והחיוניות.

יעילותן של חומצות האמינו המרכיבות את הפפטידים ותרומתן לשיפור משמעותי וניכר במצב העור ונראותו, הוכחו מעל לכל ספק. יתרונם של הפפטידים, בניגוד לחומרי אנטי אייג'ינג אחרים, שאינם גורמים לגירוי בעור או כל תופעת לוואי אחרת. אפקטיביות הפפטידים מועצמת אף יותר, בשילוב רולר מהפכני הפועל בשיטת המזותרפיה Mesotherapy המחדיר את החומרים לעומק העור ותורם לניצול מרבי של המרכיבים הטיפוליים. גלילת הרולר על פני העור מייצרת כמעין תעלות הובלה לעומק השכבות ותורמת למיצוק העור, מילוי קמטוטים, טיפול בפיגמנטציה וטשטוש צלקות.

שימוש אפקטיבי אך סלקטיבי

הפפטידים נכנסו לשימוש בקוסמטיקה טבעית אפקטיבית  לאחר בדיקה קפדנית שהכירה בלגיטימיות השימוש בהם, בעיקר משום אופן פעילותם כמעודדים של מנגנוני פעילות ביולוגיים המתרחשים בעור באופן טבעי. הפפטידים שנבחרו סלקטיבית לשימוש בקוסמטיקה טבעית, הם אלה שהוכחו חד משמעית כידידותיים ובלתי מזיקים.

גם לגודלם של הפפטידים משמעות רבה. מצד אחד, הם קטנים ודומים בגודלם לחומצות האמינו הטבעיות שבגופנו, תכונה ההופכת אותם לאפקטיביים יותר, משום שהם חודרים לרמת הדרמיס. מאידך, בשימוש הקוסמטיקה הטבעית נכללים רק פפטידים שהם גדולים מכדי לחדור למחזור הדם. בררנות זו בבחירת הפפטידים לשימוש נובעת מתוך אחריות בריאותית כוללת, שהיא מעקרונות היסוד של קוסמטיקה טבעית גם אם משמעה וויתור על חומרים אפקטיביים הפופולארים בקוסמטיקה הנפוצה.

דוגמא לפפטיד שלא נמצא בשימוש הקוסמטיקה הטבעית, הוא ארגירלין Argireline (אצטיל הקסה פפטיד), הפועל בדומה לבוטוקס; מרפה את הקשר בין עצב לשריר ובכך מסייע בטשטוש קמטי ההבעה. מוצרים המכילים פפטיד זה, משווקים ללא הנחיות למריחה סלקטיבית או הוראות מפורטות.

הקוסמטיקה הטבעית מחשיבה שימוש במוצרים שכאלה, כבלתי אחראי ואולי אף מסוכן. שימוש אחראי, המתבקש בקוסמטיקה טבעית, מסתמך על ריכוזים אופטימליים לעור, מבלי להיסחף למינונים גבוהים אשר ישיגו תוצאות מהירות אך גם יגרמו להתרגלות העור ושחיקה ביעילות החומר.

פפטידים בשילוב

הפפטידים משתלבים בהרמוניה עם מרכיבים טבעיים אפקטיביים אחרים, להשגת אפקטיביות מקסימאלית בטיפול שוטף בעור בוגר. הם משמשים כמאיצים משוכללים יותר של תהליכים טבעיים; פפטידים הנכללים בטיפולי הבהרה וניטרול פיגמנטציה לצורך איתות לדיכוי ייצור המלנין, משלימים ומעצימים את פעילותן של חומצות הידרוקסיות. או לדוגמא בתהליך חידוש התאים, הפפטידים מתפקדים כמאיצי התחדשות, ומשלימים את פעילותו של ויטמין A.

חשוב לזכור, כי למרות הקול הפופולארי בקוסמטיקה המרומם את השימוש הסוחף בפפטידים, הם נוצרו כדי להאיץ תהליכים טבעיים ולהשלים את הטיפול קוסמטי, אך לא מייתרים בשום אופן את הצורך במרכיבים אפקטיביים מסורתיים וותיקים יותר כגון חומצות אמינו כמו רטינול, אלפא ביתא וגמא, שמנים רגילים ואתריים וחומרי לחות והזנה מסוגים שונים, אשר לכולם יכולת מוכחת ותרומה לחיוניות העור.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אורי טולגי

LAOR קוסמטיקה טבעית
אבן גבירול 54, ת"א.
03-6093554

www.laorcare.com

email: laor@laorcare.com

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אורי טולגי

מאת: אורי טולגיטיפול בעור07/10/13745 צפיות
מזו= אמצע תרפיה=טיפול היא שיטה המטפלת באמצע העור כלומר עמוק בתוך הדרמיס. שיטה זו שהחלה להתפתח משנת 1952 היא שיטה טיפולית המחדירה חומרים פעילים טבעיים אל תת העור ובכך מטפלת בעור בצורה אפקטיבית.

מאת: אורי טולגיקוסמטיקה01/04/121136 צפיות
טיפולי הבהרה בקוסמטיקה טבעית, מתחילים בניקוי יסודי של העור לצורך סילוק המלנין. הקרמים הטבעיים מכילים חומצות פעילות כמו רטין A - רטינול, אלפא, ובטא הידרוקסי הפועלים לדילול המלנין ומשום כך להבהרת כתמים. הטיפול למען ההבהרה, מעורר גם קילוף עדין של תאי העור ובכך מגביר את קצב ההתחדשות הטבעי של כל שכבות העור. כך תכשירי טיפול הבהרה טבעיים, פעילים מאד למען אנטי אייג'ינג ברמת הקמטוטים בשכבות העליונות וגם בקמטים העמוקים, תוך טיפול בכתמים ופגמים הקיימים בעור, וגם מניעת היווצרות חדשים.

מאת: אורי טולגיקוסמטיקה13/03/121132 צפיות
עורנו הוא רב שכבתי. לכל שכבה צורך טיפולי ייחודי. משום כך, בקוסמטיקה טבעית אפקטיבית, הטיפול נעשה בשלבים ובשכבות. הרעיון מבוסס על הפרדת המרכיבים הפעילים השונים, למספר מוצרי טיפול, הנמרחים על העור בשיטת השכבות. בדרך זו, ההזנה מגיעה לעומק, הטיפול הוא נקודתי ויעיל יותר. הטיפול בשלושת מישורי העור; לאיזון בלוטות החלב, הפעלתם מחדש לייצור קולגן ואלסטין ועצירת יצור המלנין עודף. ברמת האפידרמיס הדגש הוא על חיזוק אנרגית התאים, הרוויתם בלחות ושימורם.

מאמרים נוספים בנושא קוסמטיקה

מאת: shiritקוסמטיקה29/10/182270 צפיות
לפני כל ניתוח פלסטי, יש לבחור את הרופא המתאים אשר מתמחה בניתוח הספציפי אותו אתם מעוניינים לבצע.

מאת: אנה מאירקוסמטיקה19/09/151574 צפיות
לכאורה, שאלה מעט מוזרה, שהרי הקשר בין שני הנושאים הוא ברור למדי. בשני המקרים המטרה היא להוריד במשקלו של המטופל, להצר את היקפי הגוף, להפחית את אחוזי השומן בגוף.

מאת: אודי ביגקוסמטיקה06/08/151110 צפיות
אנשים רבים אוהבים לטפל בכפות רגליהם באמצעות פדיקור. טיפוח כפות הרגליים חיוני מאוד לאנשים אשר משתמשים ברגליהם לאורך זמן. הם מפתחים במשך הזמן יבלות, ולעיתים, נוצרות שלפוחיות בכפות הרגליים ומשמעות כל אלו הינה חוסר נוחות לאורך זמן. פדיקור נועד לטפל בבעיות שוטפות. והטיפול של מומחיות המכון יכול להיות מקיף יותר בעת ביצוע פדיקור רפואי. פדיקור רפואי בראשון לציון מתאים לכל מי שסובל מבעיות רפואיות כמו סכרת, פטרת ציפורניים ועוד.

מאת: אודי ביגקוסמטיקה06/08/151105 צפיות
כל אחד היה רוצה להיראות תמיד צעיר ממה שהוא באמת, ונושא זה מעסיק אנשים רבים אשר אט אט מתבגרים ומזדקנים ומחפשים פתרונות להיראות טוב יותר ולהוריד לעצמם כמה שנים מהמראה. ענף הרפואה הקוסמטית והאסתטית נוגע בעצם לכולם וישנו עיסוק רב בו. ישנם טיפולים רבים אשר בזכותם אנשים יכולים להיראות צעירים יותר, כמו למשל ניתוחי אף ועפעפיים, מתיחת העור, הזרקת בוטוקס ו/או חומרים ממצקים אחרים וכמובן גם הטיפול הנפוץ שמכונה פיסול של הפנים.

מאת: אודי ביגקוסמטיקה06/06/15936 צפיות
טיפול פנים נהפך כבר מזמן לחובה בזמנים מסויימים, למשל כמעט ואין כלה שלא הולכת לטיפול פנים לקראת החתונה. אך גם במקרים אחרים הרבה בוחרים בטיפולי פנים, טיפולים לנערות מתבגרות נעשו יותר ויותר פופולרים וגם טיפולי פנים לגברים. בנוסף, הרבה נשים בזמן ההריון בוחרות לעבור טיפולי פנים ולהתפנק בתקופה זו של חייהן. כיום ניתן למצוא מקומות לטיפולים ברחבי הארץ, קיימים טיפולי פנים בירושלים, בירוחם, בראשון לציון, בבארי, באילת, אפשר למצוא טיפול פנים בבת ים, בחדרה, בקרית שמונה וגם בבאר שבע.

מאת: אודי ביגקוסמטיקה06/06/15919 צפיות
אף אחד מאיתנו לא יכול להתחמק מהזמן שעובר ומהאותות שנותן מעבר זמן זה על בגוף ועל העור שלנו. כולנו מזדקנים אט אט וכמובן שיש לכך השפעה כלפי חוץ. יש מי שלא מפריע לו שהעור שלו נראה זקן ומדולל יותר אך ישנם גם לא מעט אנשים אשר מנסים להילחם בתופעות אלה באמצעות שלל טיפולי עור הקיימים כיום בשוק, כמו למשל טיפול של הצערת עור ומתן מראה צעיר, מתוח וחיוני יותר לעור כולו. ישנם טיפולים נוספים כמו מתיחת פנים, הזרקת חומרים ממצקים ועוד.

מאת: אודי ביגקוסמטיקה16/05/15973 צפיות
שפתיים עבות היו מאז ומעולם סמל של נשיות. נשים רבות מוצאות את עצמן מנסות להשוות לפניהן מראה נשי ומושלם באמצעות שימוש בקרמים או שפתונים. אך הדרך הטובה ביותר להשיג מראה שפתיים מלאות וחושניות הינה באמצעות עיבוי שפתיים הנעשה באופן מקצועי, באמצעות הזרקה של חומרים זמניים או קבועים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica