חפש מאמרים:
שלום אורח
02.07.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

השפעת התזונה על מערכת החיסון

תזונה לא מאוזנת, אשר מתבססת על מזונות מעובדים שהנם עתירי סוכר ושומן ודלים בנוגדי חמצון פוגעים באופן ישיר ביכולת עמידות הגוף מפני וירוסים וחידקים אלימים ואלה מן הסתם גורמים למחלות זיהומיות....

הצריכה המוגברת של פחמימות פשוטות וסוכרים, המאפיינת את התפריט בעולם המערבי, פוגמת באופן משמעותי ביכולת הנייטרופילים להרוס חיידקים וכן את הפעילות החיסונית של הלימפוציטים.

אלה מחלישים ומדכאים את המערכת החיסונית באופן כללי ובפעילות הנייטרופילים בפרט. לזה נוסיף מצבים שבהם ישנה צריכה מוגברת של אלכוהול, הרי שהבעיה כפולה, היות והאלכוהול הנו סוכר פשוט ומותסס, יתרה מכך, האלכוהול מחליש את המערכת החיסונית ואף מדכא את פעילות הנייטרופילים המיועדים להשמיד את אלה המזהמים הקשורים להתפתחות דלקת ריאות.

במצבי רעב ותת-תזונה הגורמים למחזור חמור באבות המזון, בוויטמינים ומינרלים, אף הם מחלישים את המערכת החיסונית ומגבירים את התמותה ממגפות,. בנוסף תזונה החסרה נוגדי חמצון ובעיקר ויטמין E וסלניום, מחלישה מאוד את המערכת החיסונית וחושפת אותנו למחלות שונות ומורכבות.

ריכוז נמוך של נוגדי חמצון בתפריט, עקב תזונה המתבססת על מזונות מעובדים עשירים בסוכר, שומנים רווים, חומרי שימור, צבעי מאכל וחומרים כימיים נוספים, מחלישים משמעותית את פעילות מערכת החיסון ופוגעת ביעילות תגובת בלוטת ההרת שהיא הבלוטה החשובה ביותר לתפקוד מערכת החיסון, אם כי במהלך השנים זו הצטמקה בגלל פעיולתם של רדיקלים חופשיים אליהם חשוף מאוד האדם.

הוויטמינים והמינרלים החשובים ביותר לתפקוד תקין של כדוריות הדם הלבנות, קשרי הלימפה וכלי דם לימפתיים הנם: ויטמין  C , אבץ, ויטמין A , וויטמין B6 .

אבץ -  הנו מינרל חשוב מאוד לפעילות תקינה של מערכת חיסונית וכן לשמירה על חיוניות ועמידות הגוף בפני מחלות  ובעיקר  מחלות חורף.

ויטמין C -  יש ביכולתו לעודד תהליכי חיסון רבים, כגון הגברת פעילות הבלענים, ייצור נוגדנים ומניעת הצטמקות בלוטת ההרת ואף מעודד את צמיחתה.

ויטמין B6 - מחסורו נובע מתזונה לקויה, צריכה רבה של חלבונים ואלכוהול גורם להחלשות מערכת החיסון.

בטא-קרוטן - נחשב לנוגד חמצון חזק, יעיל במיוחד בהגנת בלוטת ההרת, הוכח אף כי הטא-קרוטן מגביר את פעילותו הממריצה של האינטרפרון על מערכת החיסון.

חותם זהב -  צמח מרפא שאחד מחומריו הפעילים בו הנו הברברין, הידוע בפעילותו האנטיביוטית כנגד מגוון אורגניזים מזיקים.

שוש קרח -  ידוע בשמו העממי ליקוריץ, נמצא כבעל פעילות אנטי וירלית, אנטי דלקתית ואנטי אלרגית, במשך אלפי שנים שימש הצמח לטיפול בזיהומים של דרכי הנשימה.

סמבוק שחור -  הן פירותיו והן פרחיו משמשים מזה שנים רבות ברפואה העממית לטיפול בהצטננויות ושיעול.

אסטרגלוס -  הנו שורש בעל טעם מתוק, נחשב לאחד מצמחי המרפא העיקריים ברפואה הסינית. מחקרים מעידים כי הנו צמח המעורר ומחזק את המערכת החיסונית, השימוש בו מגביר ייצור תאי ה-B ופעילות מקרופאגים, הבלענים, ומגביר גם את ייצור הציטוקנים ובעיקר יעיל כנגד וירוס ההרפס.

אונה טה-גאטו -  יש בו חומרים פעילים מסוג אלקלואידים ממריצים את מערכת החיסון, מעלים את רמות הלימפוציטים והנייטרופילים בדם ומגביר את הפרשת הציטוקינים, בעיקר האינטרפרון.

פטריית הרישיי -  מוכרת ברפואה הסינית אלפי שנים, יש ביכולתה להמריץ ולחזק את המערכת החיסונית. החומרים הפעילים שיש בה, מסוג פוליסכרידים, נמצאו כמחזקים את המערכת החיסונית, כנוגדי וירוסים וכאנטי-סרטניים. הם מעלים את רמת הלימפוציטיים מסוג T וגורמים להגברת האינטרלוקנים השונים, כמו כן פטריה זו מגנה על הלימפוציטים מסוג T מפני פגיעה כתוצאה מקרני גמא.

שיטאקי -  החומר הפעיל שבה הנקרא לנטינאן, הנו פוליסכריד, מעורר פעולה נמרצת של מערכת החיסון וכן של כל תאי הדם הלבנים, לפטריה זו אפקט אנטי ויראלי ואנטי חיידקי.

הפרופוליס -   מוצר כוורת מיוצר על-ידי הדבורים. הפרופוליס מכיל מעל ל-22 תרכובות שונות, המרכיב הבסיסי הנו הפלבנואידים, אלה מספקים לפרופוליס את תכונותיו הרבות לחיזוק מערכת החיסון. החומר הנו בעל פעילות אנטי חיידקית, בעיקר נגד חיידקים העמידים בפני חומצות הקיבה וסוגי סלמונלה כמו כן הנו בעל פעילות אנטי פטרייתית. כמו כן לפרופוליס תכונות נוגדות חמצון, הוא בעל אפקט אלחושי מקומי ובנוסף עוזר בריפוי פצעים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קינסיולוגיה בשילוב תמציות פרחי באך עושים פלאים במסע הרגשי והנפשי של האדם.

את הטראומות שלנו מהעבר ניתן לשחרר ולהתנקות.

אבחון לצד בדיקת שרירי, שחיה עם הילד הפנימי שלנו, כל אלה ועוד מסייעים לנו לקבל החלטות נכונות,

להרגיש יציבים ובטוחים.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שוש נחשול בלבן

מאת: שוש נחשול בלבןרפואה משלימה30/10/101011 צפיות
במזרח היו האנשים הקדומים מבקרים אצל "רופאם" לא בעת מחלה אלא כאשר היו בריאים. אם חלו מיד לאחר הביקור ורופאם לא חזה מחלה זו, לא שילמו לו עבור הביקור. באותה העת הרופאים היו בעיקר אקופונקטוריסטים, והם שמרו על בריאות המערכת הגופנית על ידי טיפול קבוע של כל נקודות הלחיצה בגוף, דבר שהבטיח תקינות מחזור הדם והלימפה. החיים המודרניים לא זאת בלבד שהם מפחיתים את התרגול של שרירינו, אלא שאנו יושבים כשגבנו כפוף, צועדים בצורה בלתי נכונה, וכאשר אנו עומדים אנו מעבירים את משקל הגוף מרגל לרגל.

מאת: שוש נחשול בלבןמדיטציה30/10/102003 צפיות
כיצד ניתן להגיע לתדר של גלי אלפא מבלי להתחיל תהליך של הירדמות? אם, לדוגמא נעצום את העיניים וניזכר בחופשה נעימה האחרונה שהייתה לנו או במקום שבו אנו אוהבים להיות, ונחשוב על הזמן הזה עד.. תרגול למדיטציה לקשיי נשימה ואסתמה

מאת: שוש נחשול בלבןאנרגיות30/10/108307 צפיות
כשאישה מתקשה להרפות מכעסה או מזעמה, הרי שלרוב היא משתמשת בכעס הזה על מנת להעניק לעצמה כוח. ייתכן שהצעד הזה היה חכם בתחילה, אבל עכשיו עליה להיזהר, משום שזעם מתמשך הוא אש המכלה את האנרגיה הראשונית שלה עצמה. להיות במצב כזה משול לדהירה בחיים כשהרגל לוחצת את הדוושה עד לסופה, ניסיון לחיות חיים מאוזנים כשדוושת הגז מהודקת עד הסוף. הזעם אינו החיים כמיטבם.

מאת: שוש נחשול בלבןהפרעות קשב וריכוז30/10/101515 צפיות
מלבד הטיפול התרופתי יש לזהות את דפוסי ההתנהגות שיש רצון וכוונה לשנותם. זיהוי הבעיה מאפשר הקצאת כוחות לשינוי. טיפול בסביבתו התומכת של הילד. חיזוק מרכיבים חיוביים בהתנהגותו של הילד והכחדת הרגלי התנהגות בלתי רצויים.

מאת: שוש נחשול בלבןרפואה משלימה30/10/102233 צפיות
טיפול קינסיולוגי לבעיות למידה, למבוגרים, שחרור מטראומות, קבלתהחלטות מושכלות, התחברות פאני הפנימי, אבחון לשחרור והקלה, התמתנות וקבלת אחריות, באמצעות הכנת תמציות פרחי באך, איזון אנרגטי, רייקי לשחרור חרדות, אנרגיות שליליות ומכאובים. בקרב ילדים ומבוגרים אבחונים דידקטיים ובניית תוכנית לימודים אישית בהתאם לצרכים הייחודיים של המטופל. כל הטיפולים ועוד בקליניקה נעימה, מרגיעה, תומכת ומלווה.

מאמרים נוספים בנושא רפואה משלימה

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה01/06/211431 צפיות
עיסוי אבנים חמות נחשב לאחד העיסויים הפופולאריים והמשובחים ביותר רק המחשבה על אבנים חמות על הגוף עושה חשק אדיר לקבל עיסוי מפנק ומשחרר דרך נפלאה לשחרר את השרירים התפוסים,לפרוק את המתח,לשפר את זרימת הדם,הרחבת טווח התנועה של השרירים ואם קיבלתם עיסוי שובר מתנה כמתנת יום הולדת אז בכלל ההנאה כפולה.


מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה11/12/20987 צפיות
פרחי יסמין הנקטפים משחררים שמן אתרי במשך מספר ימים לאחר שנקטפו ולכן משאירים אותם על בדים הספוגים בשמן זית עד לספיגת ל הבושם.לאחר מכן מרחיקים את שמן הזית בעזרת כוהל בצורה שמותיר רק את ניחוח היסמין .

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה29/08/20888 צפיות
טיפול בדלקת פרקים אם המטופל מגיע בתחילת הופעת הכאבים ייתכן ריפוי מלא אבל אם יגיע בשלבים מאוחרים כאשר הוא סובל תקפה ארוכה לא בטוח שאפשר לבטל את כל הנזק שנגרם. ישנה חשיבות גדולה להגעה בתחילת הדלקת או לא

מאת: ניר חוכיימהרפואה משלימה30/07/20889 צפיות
עיסוי רפואי מתמקד בבעיות כרוניות,בעיות אורטפדיות,כאבים הפוגעים בתפקוד השוטף והינו עיסוי שיקומי לאיברי הגוף. עיסוי רפואי אינו עיסוי עדין,להיפך הוא הנכון הוא עיסוי אינטיסיבי,עמוק וחודרני שמטרתו שיפור בתפקוד בעיות שחלקם נובעות מהזנחה.

מאת: nirרפואה משלימה23/08/191213 צפיות
בעקבות ההמלצה שלא לתת תרופות נגד צינון לילדים מתחת לגיל שש, מה בכל זאת ניתן לעשות להקל על התופעה השכיחה

מאת: נטלי הרוש רפואה משלימה29/11/181193 צפיות
הבחירה הטובה ביותר של האדם תתבטא בתוצאותיה של אותה הבחירה. אם הבחירה הייתה נכונה תוכלו לדעת זאת רק כאשר תראו תוצאות. הטיפולים הבריאותיים השונים שמציעה הרפואה הקונבנציונלית בעלי המון צדדים. על מנת להשיב את הגוף לאיזון, לחזקו, להאיץ טיפול והחלמה מומלץ לשלב טיפול משלים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica