חפש מאמרים:
שלום אורח
16.08.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מדיטציה מעבירה את המוח לתדר של גלי אלפא. גלי אלפא הם גלים איטיים בעלי עוצה חשמלית גבוהה, המופיעים במצב של הרפיה.

מאת: שוש נחשול בלבןמדיטציה30/10/20102013 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

תדר גלי האלפא שבו נמצא המוח בשעת מדיטציה, מאפשר "צריבת דפוסי התנהגות חדשים, שלא התנסינו בהם עד כה. כל אדם יודע שקיימים בו תכונות אופי, התנהגויות, תגובות או דפוסי התנהגות הגורמים לו נזק, אך לא תמיד הוא יודע כיצד לנצח אותם ולשנותם.

מדיטציה יכולה לעזור לנו - החשיבה החיובית הנלמדת כחלק מן התרגול והשלווה הפנימית-הנפשית שאליה נכנס הממדט - יש בהן כדי לסייע בהתמודדות עם דברים לא רצויים וביניהם מחלות.

סגנון המדיטציה שאני מעדיפה הוא דמיון מודרך - המוביל את הממדט למצב רגיעה ומעביר את המוח לגלי אלפא תוך הנחיות ברורות, משפט אחר משפט. בשיטה זו הממדט מסוגל להתרכז ולדמיין מצב מסוים ללא הפרעות, בין הנחיה להנחיה יש הפסקה קצרה, שבה הממדט חווה את ההנחיה האחרונה שניתנה לו.

שיטת הדמיון המודרך - יעילה ומתאימה לתקופתנו, שבה רובנו טרודים בחיי היומיום ואיננו מצליחים להקדיש לעצמנו זמן קצר מאוד על מנת להרגע בקלות ולהתרכז במחשבות נעימות.

בדרך כלל השימוש בדמיון מודרך הוא למסעות רוחניים בגן קסום, שבו פינה שקטה ופורחת, צלילי נבל ענוגים, ציוץ ציפורים ברקע ותיבת קסמים מוסרת לממדט מסר בעל חשיבות.

מדיטציה - אינה מתאימה רק למי שהיה במזרח הרחוק ולובש בגדים רחבים ומחרוזות, ולא חייבים לרחף מעל הרצפה תוך כדי ישיבת לוטוס כדי להצליח. מדיטציה היא כלי ליישום מטרות והגשמת חלומות, היא מתאימה לכל מי שרוצה להתפתח, להתקדם ולהשתנות.

אני מבהירה לתלמידי ומטופליי, שעבורי מדיטציה היא דרך חיים ואין אני משתמשת בה רק כאשר אני יושבת בשקט עם עצמי לכמה דקות. השימוש בכוח המחשבה משרת אותי גם בפעולות יומיומיות שוליות לכאורה.

כמה זמן למדט?

משך הזמן המצוין בכל מדיטציה הוא מינימום ההרכרחי לתרגול. אם יש לכם פנאי, האריכו את משך המדיטציה מעבר להנחיה, כרצונכם וללא הגבלה.

מדיטציה לקשיי נשימה ואסתמה

מחנק וקשיי נשימה מסמלים בדרך כלל מחנק נפשי, הנובע מחוסר חופש - אם במחשבה וברעיונות, אם בחוסר ביטוי ויישום הפוטנציאל האישי, ואם בחוסר חופש הדיבור כגון: בין בני זוג, במקום העבודה וכיוצא בזה.

אצל ילדים יכול חוסר החופש לנבוע משליטה מוגזמת מצד ההורים, קפדנות יתר, הטלת איסורים רבים או תחושת חוסר חופש של ההורים וההרגשה של ההורים שהם "תקועים" או מנועים מלעשות כרצונם.

מומלץ להמנע מאכילת מאכלים חריפים ומלבישת בגדים אדומים, הצבעים המומלצים: ירוק, טורקיז וכחול טובים ומקלים על הנשימה.

אבני מרפא מתאימות:

טורקיז, קריסוקולה, ג'ייד, מלכית, אמטיסט, מונסטו, פנינה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קינסיולוגיה בשילוב תמציות פרחי באך עושים פלאים במסע הרגשי והנפשי של האדם.

את הטראומות שלנו מהעבר ניתן לשחרר ולהתנקות.

אבחון לצד בדיקת שרירי, שחיה עם הילד הפנימי שלנו, כל אלה ועוד מסייעים לנו לקבל החלטות נכונות,

להרגיש יציבים ובטוחים.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שוש נחשול בלבן

מאת: שוש נחשול בלבןרפואה משלימה07/03/121216 צפיות
תזונה לא מאוזנת, אשר מתבססת על מזונות מעובדים שהנם עתירי סוכר ושומן ודלים בנוגדי חמצון פוגעים באופן ישיר ביכולת עמידות הגוף מפני וירוסים וחידקים אלימים ואלה מן הסתם גורמים למחלות זיהומיות....

מאת: שוש נחשול בלבןרפואה משלימה30/10/101020 צפיות
במזרח היו האנשים הקדומים מבקרים אצל "רופאם" לא בעת מחלה אלא כאשר היו בריאים. אם חלו מיד לאחר הביקור ורופאם לא חזה מחלה זו, לא שילמו לו עבור הביקור. באותה העת הרופאים היו בעיקר אקופונקטוריסטים, והם שמרו על בריאות המערכת הגופנית על ידי טיפול קבוע של כל נקודות הלחיצה בגוף, דבר שהבטיח תקינות מחזור הדם והלימפה. החיים המודרניים לא זאת בלבד שהם מפחיתים את התרגול של שרירינו, אלא שאנו יושבים כשגבנו כפוף, צועדים בצורה בלתי נכונה, וכאשר אנו עומדים אנו מעבירים את משקל הגוף מרגל לרגל.

מאת: שוש נחשול בלבןאנרגיות30/10/108319 צפיות
כשאישה מתקשה להרפות מכעסה או מזעמה, הרי שלרוב היא משתמשת בכעס הזה על מנת להעניק לעצמה כוח. ייתכן שהצעד הזה היה חכם בתחילה, אבל עכשיו עליה להיזהר, משום שזעם מתמשך הוא אש המכלה את האנרגיה הראשונית שלה עצמה. להיות במצב כזה משול לדהירה בחיים כשהרגל לוחצת את הדוושה עד לסופה, ניסיון לחיות חיים מאוזנים כשדוושת הגז מהודקת עד הסוף. הזעם אינו החיים כמיטבם.

מאת: שוש נחשול בלבןהפרעות קשב וריכוז30/10/101526 צפיות
מלבד הטיפול התרופתי יש לזהות את דפוסי ההתנהגות שיש רצון וכוונה לשנותם. זיהוי הבעיה מאפשר הקצאת כוחות לשינוי. טיפול בסביבתו התומכת של הילד. חיזוק מרכיבים חיוביים בהתנהגותו של הילד והכחדת הרגלי התנהגות בלתי רצויים.

מאת: שוש נחשול בלבןרפואה משלימה30/10/102244 צפיות
טיפול קינסיולוגי לבעיות למידה, למבוגרים, שחרור מטראומות, קבלתהחלטות מושכלות, התחברות פאני הפנימי, אבחון לשחרור והקלה, התמתנות וקבלת אחריות, באמצעות הכנת תמציות פרחי באך, איזון אנרגטי, רייקי לשחרור חרדות, אנרגיות שליליות ומכאובים. בקרב ילדים ומבוגרים אבחונים דידקטיים ובניית תוכנית לימודים אישית בהתאם לצרכים הייחודיים של המטופל. כל הטיפולים ועוד בקליניקה נעימה, מרגיעה, תומכת ומלווה.

מאמרים נוספים בנושא מדיטציה

מאת: SEOMANמדיטציה27/02/18850 צפיות
מרגישים תקיעות בחיים? מרגישים לחוצים בעבודה? ייתכן ותרצו לדעת איך לזמן שפע אל חייכם אשר יוכל למלא אתכם באור ושמחה לאורך זמן?

מאת: לילה בן הרוש מדיטציה15/06/171191 צפיות
כולנו מחפשים שקט , חופש מהמיינד , חופש מהמחשבות שבאות והולכות בעירות וגם בשינה בדמות חלומות. החיים המערביים לא נותנים לנו הנחות ונדמה שרכבת המחשבות הזו רק הולכת וגוברת ולפעמים כל מה שאנחנו רוצים זה רגע אחד של שקט.

מאת: אשרם במדברמדיטציה05/08/152098 צפיות
ההזדמנות ללמוד איך להנחות מדיטציות אושו 10 ימים, 13 - 22 באוגוסט 2015 זו השנה החמישית ב"אשרם במדבר" שאנו פותחים מרחב של תרגול ולימוד המדיטציות לעומקן. ללמוד מה הפילוסופיה של המדיטציה בכלל ושל המדיטציות של אושו בפרט. איך להסביר את המדיטציה, איך להעביר אותה לקהל אחר ואף להתנסות בעניין. גם תיאוריה וגם פרקטיקה. וכל זאת משולב בשני סופ"שים שלמחנה מדיטציות אושו.

מאת: אשרם במדברמדיטציה26/01/151264 צפיות
להיות באהבה ארבעה ימים, 4 - 7 בפבואר סדנת "התעוררות הלב המואר" נוצרה בשבילך לעזור לך להעיר את הלב. כאשר אנו זוכרים כיצד לחיות מהמרחב המקודש של הלב, אנחנו יכולים להפעיל את גוף האור שלנו – המרכבה. הסדנה יכולה לסייע לפתיחת העין השלישית דרך תרגול טנטרה של הלב. אנו נתחבר לתהליך היצירה בתרגילים שונים אותם נתרגל במהלך הסדנה.

מאת: אשרם במדברמדיטציה26/01/151433 צפיות
אושו אינטנסיב Osho meditation camp - מחנה מדיטציות אושו 12-14 במרץ אשרם במדבר מזמין אתכם לחווית מדיטציות מדברית - סוף שבוע שכולו תרגול ולימוד מדיטציות אשר אושו יצר עבורנו. מחנה מדיטציות אושו, הוא אירוע המתקיים בכל רחבי העולם. המשתתפים מוזמנים לחוות באופן פעיל את איכות המדיטציות האקטיביות, אשר המורה אושו הביא עבורנו. המדיטציות האקטיביות מותאמות לאדם המודרני החושב, ועוזרות לו להתקרב אל העולם הפנימי ואל המודעות מתוך התבוננות אשר נוצרת באופן טבעי עקב האקטיביות שבמדיטציה. זהו סופ"ש שכולו מדיטציו

מאת: סוגנדהומדיטציה23/12/141351 צפיות
על אף אורח החיים המודרני והקידמה הטכנולוגית המביאים לחיי נוחות כביכול, החיים שלנו נהיו קדחתנים ותובעניים יותר ויותר. משפחה ומערכות יחסים הפכו לעבודה במשרה מלאה. התפתחות של מחלות לב, לחץ דם גבוהה וחרדה הם דבר שכיח עקב אורח החיים זה. הלחץ בו אנשים נתונים גורם לעומס רגשי, הלב שלנו פשוט נשחק.

מאת: לילה בן הרוש מדיטציה26/06/143704 צפיות
נחנו רוצים להזמין אתכם להזדמנות, הזדמנות לצאת מתוך המירוץ של היומיום ולחוות תהליך עמוק של גילוי ששינה חיים של אנשים רבים ב"מסע 21" - תהליך אינטרנטי עוצמתי מצרפים לכם לינק לפרטים והרשמה אם אתם מתפללים לאיזון לריפוי, לבהירות, להתפתחות... אנחנו מזמינים אתכם להצטרף אלינו למסע עוצמתי שיקח אתכם לצעד הבא שלכם...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica