חפש מאמרים:
שלום אורח
27.01.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

לינקדאין- לא רק עבור מי שחשבתם

מאת: מאיה כהןדרושים28/03/2012820 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

לטובת מי שעדיין לא שמע ולא מכיר: LinkedIn היא רשת חברתית עסקית שעיקרה בניית פרופיל מקצועי (המבוסס על קורות החיים שלכם), בניית רשת קשרים מקצועיים (עם קולגות ואנשי קשר מהיכרות אישית, וגם יצירת קשרים חדשים) וכמובן, איך לא? חיפוש עבודה.   הנה מספר עובדות שלא בטוח שידעתם על LinkedIn :
- ביולי 2011 נמצאו 119 מיליון חברים ב LinkedIn מרחבי העולם. רוב החברים הם בני 25-54, מתוכם %58.5 גברים ו41.5% נשים.
- סקר שבדק את רמת השימוש ב  LinkedIn מצא ש 35% מהחברים מבקרים באתר ברמה יומית.
- 42% מהחברים ב LinkedIn מעדכנים את הפרופיל שלהם באופן שוטף.
- 90% מהחברים בה, חושבים ש LinkedIn היא רשת חברתית בעלת רמת תועלת גבוהה.
- למרות שהרשת מאפשרת שני סוגי מנויים- בחינם ובתשלום, רוב החברים בה (61%) אינם בעלי מנוי בתשלום.

אם תשאלו איש עסקים, מנהל מכירות או אשת היי-טק ישראלים הסבירות לקבל תשובה חיובית לשאלה הזו היא גבוהה מאוד.
אם לעומת זאת תשאלו אמן, עו"ד, נציג שירות לקוחות או רואה חשבון אם יש להם פרופיל ב LinkedIn כבר לא כזה בטוח שהתשובה תהיה חיובית.

כמה משתמשים נמצאים ב- LinkedIn לצורך חיפוש עבודה? רבים מבין מחפשי העבודה הישראלים העוסקים בתחומי המכירות, השיווק וההיי-טק משתמשים ברשת לשם חיפוש עבודה.
תום הראל- רכזת מקורות גיוס בחברת בזק און ליין מסבירה את שימוש החברה בתהליך איתור מועמדים: "אנחנו משתמשים בלינקדאין לצורך פרסום משרות ולא פונים אקטיבית לבעלי פרופילים שם. באופן כללי מגיעים אלינו מהלינקדאין מועמדים ברמה מאוד גבוהה, הן מבחינת השכלה והן מבחינת ניסיון. לצערנו פעמים רבות הם אינם מתאימים למשרות שלנו. מעבר לכך, מבחינת המיקום הגיאוגרפי אנחנו מגייסים לבאר שבע ולקריית מלאכי, ורוב הפניות מהלינקדאין מגיעות דווקא מאזור המרכז. כמו כן, מדובר בד"כ במועמדים אשר ציפיות השכר שלהם גבוהות ממה שאנחנו מציעים. באופן כללי מצאנו כי השימוש בלינקדאין יניב יותר פירות כאשר הגיוס מתמקד בתחומים טכנולוגיים".

בחברת 888 שרוב המועמדים שלה מגיעים מעולמות האינטרנט וה-ON-LINE, המצב שונה: "כרטיס הלינקדאין של צוות המגייסים משמש לגיוס אקטיבי של עובדים ברשת" אומרת סיגל סרור סמנכ"לית משאבי אנוש ותפעול. "התפיסה אצלנו היא שמפרסמים בלינקדאין ובכלל במדיה החברתית פרסום פסיבי כלומר סטאטוס או מודעת דרושים ובמקביל צוות הגיוס או אפילו המנהל המקצועי יוזמים פניה ישירה למועמדים פוטנציאלים. מעבר לכך, הסיטואציה  בפועל היא שהמועמדים מצידם גם אוספים מידע עלינו בלינקדאין: מי החברה ובמה היא עוסקת? מי מבין החברים שלהם עובד בחברה? מי עומד לראיין אותם? וכל זאת עוד לפני הראיון.  מהצד שלנו הצוות ממש חי ברשתות ובהחלט בוחן את הרקע התעסוקתי של המועמד בלינקדאין שהיא רשת תעסוקתית הרבה יותר מאשר חברתית. ובכלל האמונה שלי היא שאין שני צדדים בתהליך הגיוס החדש המושתת על web 2.0 , אלא הכל חשוף ופתוח משני הכיוונים ולכן אנחנו מנסים לחשוף כמה שיותר פרטים בדפי החברה בפייסבוק, בלינקדאין ובאתר שלנו"

האם כדאי לחברה להשתמש בלינקדאין לצורך גיוס עובדים? על פי סרור התשובה היא בהחלט כן במיוחד בתחומים מסוימים "עלות הגיוס דרך לינקדאיין היא זולה מאוד עד אפסית ובטח ביחס לעלויות של גיוס דרך חברות השמה, אך בהחלט נדרשת עבודה סיזיפית עד שמגיעים לקורות חיים רלוונטיים. יחד עם זאת ברור שהמועמדים שמגיעים מלינקדאיין לא בהכרח יגיעו ממקורות אחרים מאחר ולעיתים אנחנו מגיעים אליהם דרך שיטת חבר מביא חבר והמלצות אישיות . לי אישית יש קרוב לאלף חברים בלינקדאין, לשני בראונשטיין- מנהלת הגיוס שלנו ברשתות חברתיות יש אף למעלה מכך, כך שהרשת שלנו אינה חד גונית, אלא אנו מקושרים לעובדים בכל המקצועות ובכל הרמות."

ובישראל?
מחקר שנערך בפברואר 2011 מצא שב LinkedIn חברים יותר מ 415,000 ישראלים. 66% מהם גברים ורק 34% נשים. אגב, המספרים האלה משתנים תוך כדי שאתם קוראים את הכתבה הזו. ליתר דיוק, אם תשאלו את סמנכ"ל פיתוח המוצרים של החברה, הוא ישמח לענות שבכל 5 שניות, מצטרפים ל-LinkedIn 10 חברים חדשים מרחבי העולם!

אבל, חשוב לשים לב דווקא למספר נתונים מפתיעים שכל מחפש עבודה בישראל צריך לדעת: ב -LinkedIn חברים גם בעלי ניסיון מקצועי מתחומים שבכלל לא קשורים להיי-טק, הנדסה או מכירות.
8% מהחברים הישראלים ב - LinkedIn עוסקים בפיננסים, 8% ברפואה,  7%ביצור, 6% בחינוך והוראה, 4% באמנות, 4% במוצרי צריכה, 4% בתפקידים הקשורים לפנאי, 3% במדיה, 2% בבנין, 2% במשפטים, 2% בתחבורה ו1% בחקלאות.

ענף ההיי-טק וההנדסה הוא הענף החזק ביותר בישראל בכל הקשור לכמות חברים (38%), אבל, חשוב לקחת בחשבון שהמודעות ל - LinkedIn בישראל, כרשת חברתית עסקית, הולכת ועולה בהרבה מאוד ענפי תעשיה אחרים. בשורה התחתונה, נכון לפברואר 2011, יותר מ 51% מהחברים הישראלים ב -LinkedIn מגיעים מענפים ותחומי התמחות מגוונים אחרים. אם נחזור לתום הראל מבזק און ליין ולשאר מגייסי העובדים בארץ, ברור שככל שיהיו ב - LinkedIn חברים מגוונים יותר מבחינת התמחות מקצועית, דרג, תפקיד ומקום מגורים, כך יעלו גם הסיכויים שהם יעשו שימוש רב יותר בכלי הזה לצורך גיוס עובדים חדשים.

בשורה התחתונה: LinkedIn מאפשרת לכם להפוך את הקשרים שרכשתם עד היום ובעתיד לרשת קשרים דינאמית, יתכן וגם תוכלו להשתמש בפרופיל הדיגיטלי בתהליך חיפוש עבודה. כמו כן, קיימות ב- LinkedIn קבוצות של המפיצות משרות, הרשמה לקבוצות אלה, תאפשר לכם לעקוב אחר משרות פנויות מתאימות

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מאיה

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מאיה כהן

מאת: מאיה כהןעבודה וקריירה - כללי29/04/13989 צפיות
חייהם של מועמדים אינם קלים כלל וכלל בתהליך חיפוש העבודה, לברור את כיוון התעסוקתי המתאים מתוך סבך אפשרויות שונות, לאתר תפקיד ראוי הן לכישורים והן לצרכים האישיים, לחזר אחרי חברות , ולשווק את הכישורים הרלוונטיים לתפקיד על מנת לזכות בתפקיד המיוחל גם זאת משימה לא פשוטה.

מאת: מאיה כהןעבודה וקריירה - כללי10/04/13769 צפיות
בשוק מחפשי העבודה כאשר פעמים רבות ההתמודדות היא מול כמות מאוד גדולה של קורות חיים הנשלחים אל המשרה המבוקשת, אחת המשימות המאתגרות ביותר הוא להבליט את קורות החיים שלך כך שיקבלו התייחסות.

מאת: מאיה כהןעובד-מעביד14/03/13956 צפיות
לא רק שתהליך חיפוש העבודה הפך לארוך ומייגע. כאשר מגיעים לשלב המיקוח וחתימה על חוזה העבודה יש פרטים שדורשים הבנה כאשר מדובר בהסכמי עבודה אישיים. בשנים האחרונות גברה הפופולאריות של "סעיף 14" (לחוק פיצויי פיטורין), לעיתים הוא מופיע בחוזה העבודה ולעיתים חסר בו.

מאת: מאיה כהןעבודה וקריירה - כללי21/02/131036 צפיות
הפתגם "העולם שייך לצעירים" הוא אינו קלישאה ובא לידי ביטוי במיוחד בעולם חיפוש העבודה. הרבה אנשים שעברו את גיל הארבעים והגיעו לשוק העבודה מסיבה כזו או אחרת, חווים זאת על בשרם. חלקם אפילו לא מגיעים לשלב ראיונות העבודה היות והם לא מוזמנים אליהם בגלל גילם.

מאת: מאיה כהןעבודה וקריירה - כללי12/02/13993 צפיות
למי שלא מכיר, LinkedIn הנה רשת מקצועית אשר מאפשרת לאנשי מקצוע ליצור קשר בצורה יעילה. חברות ואנשי מקצוע מתחברים בכדי לשתף ברעיונות, לקדם עסקאות, לחפש עבודה, לגייס עובדים ושימושים עסקיים נוספים. עבור מחפשי העבודה, מדובר ברשת קשרים אשר מאפשרת התקשרות לאנשי מפתח בחברות אליהן אתם שולחים קורות חיים, גם אם לא, יש לקחת בחשבון שהמגייסים יחפשו אותך ברשת וכדאי שיהיה לך פרופיל, במיוחד אם אתה שייך לקהילת ההיי טק שפעילה מאוד ב LinkedIn.

מאת: מאיה כהןעבודה וקריירה - כללי23/01/13956 צפיות
שולחים קורות חיים בלי סוף, אבל לא מקבלים שום תגובה? מרגישים שיש לכם הרבה יותר מידי שנות נסיון ביחס למה שרוב המשרות דורשות?

מאת: מאיה כהןעבודה וקריירה - כללי27/12/12907 צפיות
אינסוף מחקרים וסקרים נערכו לאחרונה והגיעו לאותן מסקנות דומות: רבים הם העובדים שלא מרוצים ממקום העבודה שלהם. ולא רק שלא מרוצים, אלא שהרשתות החברתיות בפרט וכמות המידע שניתח עלינו מכל הכיוונים בכלל הופכים את כולנו למחפשי עבודה סדרתיים.

מאמרים נוספים בנושא דרושים

מאת: ליאורדרושים01/01/173694 צפיות
עבודה באירופה לאנשים צעירים, יכולה להתאים עבור ישראלים, שהם בעלי דרכון אירופי. עבודה באירופה, כאנשי מכירות, מאפשרת להרוויח סכומים גבוהים, ולכן היא כדאית.

מאת: elichai rubinדרושים14/06/152230 צפיות
מעסיקים רבים במשק הישראלי, קטנים כגדולים, מתקשים למצוא עובדים איכותיים המתאימים להם מבחינת זמינות, כישורים מקצועיים, ניסיון, מקום מגורים ופרמטרים נוספים. ולכן, הוקמה הרשת החברתית iperhour, רשת זאת מאפשרת למעסיקים ומחפשי עבודה למצוא אחד את השני.

מאת: arielcדרושים17/04/151470 צפיות
מה היא עבודה בחול, ומה כדאי לדעת לפני שעולים על המטוס?

מאת: arielcדרושים17/04/151398 צפיות
טיפים שיעזרו לכם למצוא עבודה בקנדה

מאת: tanga2דרושים10/04/151443 צפיות
עבודות שוות בקנדה

מאת: tanga2דרושים10/04/151490 צפיות
אילו יעדים איכותיים יש לעבודה בחול?

מאת: tanga2דרושים10/04/151380 צפיות
ברצלונה היא עיר נפלאה ותיירותית בספרד. עבודה בברצלונה מספקת חוויה מדהימה ובלתי נשכחת וגם סכומי כסף לא מבוטלים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica