חפש מאמרים:
שלום אורח
21.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פנסיית חובה

מאת: מאיה כהןדרושים01/04/2012773 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

חוק פנסיה חובה הינו משמעותי מאוד בכך שמאפשר לציבור רחב של עובדים אשר לא נהנו עד כה מביטוח פנסיוני לצבור נכסים וזכויות פנסיוניות תוך הבטחה לבטחון כלכלי בסיסי בגיל הפרישה.

מהי קרן פנסיה?
קרן פנסיה הינה מכשיר חיסכון פנסיוני לטווח ארוך אשר הכספים הנצברים בו ייעודיים לקצבה שוטפת בגיל פרישה (67 גברים,62 נשים).לחיסכון חשוב זה יש הטבות מיסוי בהתאם לשיעורי הפקדה מקסימליים אשר נקבעו בחוק.

מי זכאי ע"פ חוק לקבלת פנסיית חובה
כל עובד שכיר במדינת ישראל אשר עובד במקום עבודה למעלה מ 6 חודשים ( גיל מינימלי 21 לגבר,20 לאישה).הסדר זה מחייב את כלל המעסיקים בישראל ללא אפשרות מיקוח בעניין זה.
עובד שהגיע למקום העבודה החדש עם קרן פנסיה ממעסיק קודם ("הסכם מיטיב") יקבל הפרשה שוטפת לפנסיה מהיום הראשון במקום העבודה ולמעשה תהיה "גרירת" מעסיקים ורצף שוטף בכיסוי הפנסיוני של העובד ללא פגיעה בזכויות הפנסיוניות שלו .במקרה זה,המעסיק רשאי לבצע הפקדה רטאואקטיבית לאחר 3 חודשי עבודה או בתום שנת המס כמוקדם מביניהם.

שיעורי ההפרשות המדורגים לפנסית חובה

לדוגמא , עובד אשר משתכר 6,000 ש"ח ברוטו לחודש ואשר מלאו לו 6 חודשים מיום תחילת העבודה ,מעסיקו יתחיל להפריש לקרן פנסיה עבורו את הסכומים הבאים בשנת 2012 :

בשנת 2013,יועלו שיעורי ההפרשה של אותו עובד בהתאם למדרגה שנקבעה

כספים אלה אינם ניתנים למשיכה הונית חד פעמית,אלא ממתינים לעובד בגיל פרישה במנת קצבה שוטפת בהתאם לשיעור החיסכון שהצטבר לעובד.

איזה קרן פנסיה לבחור?
כל עובד רשאי לבחור את זהות מנהל קרן הפנסיה שלו .קרנות הפנסיה בישראל מנוהלות בד"כ על ידי חברות ביטוח ובשנים האחרונות גם על ידי בתי ההשקעות.

ניתן לבצע הפקדות לשני סוגים עיקריים של תוכניות פנסיוניות:
א. קופת גמל לקצבה ,קרי קרן פנסיה מקיפה ,אשר רשאית לשלם קצבה חודשית למבוטח.במסגרת ההפרשות השוטפות לקרן יהיה תשלום גם לכלל הכיסויים הביטוחיים הנדרשים מלבד החיסכון הפנסיוני.
ב. קרן פנסיה כללית המיועדת לביצוע הפקדות חד פעמיות על מנת לקבל קצבה בפרישה.במסדרת קרן פנסיה כללית ניתנת אפשרות לחוסכים לבצע הפקדה באופן עצמאי כהשלמה להפקדת המעביד על חלקי השכר שלא מבוטחים לפנסיה (נסיעות,דמי הבראה,בונוסים וכייו"ב)

העובד זכאי לבחור את קרן הפנסיה בה יבחר להיות מבוטח וזאת בתוך 60 יום ממועד תחילת עבודתו אצל המעסיק.על העובד להודיע למעסיקו בכתב באיזו קרן פנסיה מועדפת עליו  לצורך ביטוחו.עובד שלא הודיע למעסיקו בכתב בפרק הזמן הנקבע (60 יום) על הקופה בה בחר להיות מבוטח, יבטח אותו מעסיקו בקרן פנסיה מקיפה חדשה.
העובד יהיה זכאי לבחור או לעבור בכל עת לקופת גמל אחרת לפי בחירתו .

פרטים אודות מנהלי קרנות פנסיה,לרבות אפשרות השוואה ניתן למצוא באתר משרד האוצר הפתוח לרשות הציבור  "פנסיה נט"

כיסויי ביטוח עיקריים במסגרת קרן הפנסיה
א. ביטוח למקרה מוות (ריסק) – פיצוי כספי חד פעמי למוטבים.
ב. ביטוח למקרה נכות – פיצוי חודשי שוטף במקרה של אובדן כושר עבודה.
ג. פנסיית שארים – גמלה אשר מוענקת למוטבים במידה ונפטר הלקוח.

במה מושקעות קרנות הפנסיה ?
קרנות הפנסיה המקיפות החדשות בישראל משקיעות את כספם בשוק החופשי בחלוקה למניות, אג"ח סחירות פקדונות והשקעות אחרות .לעמיתי הפנסיה יש הטבה משמעותית בכך ש 30% מקרן הפנסיה מושקע באג"ח מיועדות המונפקות על ידי הממשלה בריבית ריאלית של 4.8%.אג"ח מיועדות אלה לא ניתנות לרכישה ישירה אלא ייעודיות להבטחת יציבותן של קרנות הפנסיה בעיתות משבר.

אילו דמי ניהול יכולה לקחת קרן פנסיה?
שיעור דמי הניהול המקסימלים בחוק הם :
6% מההפקדה החודשית ו 0.5% מהצבירה השוטפת.
במקרה של הפקדה לקופת גמל או קרן פנסיה כללית  ,שיעור ההפקדה המקסימלי בחוק עומד כיום על 2% וצפוי לרדת החל משנת 2013 ל1.05% לשנה

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מאיה

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מאיה כהן

מאת: מאיה כהןעבודה וקריירה - כללי29/04/13777 צפיות
חייהם של מועמדים אינם קלים כלל וכלל בתהליך חיפוש העבודה, לברור את כיוון התעסוקתי המתאים מתוך סבך אפשרויות שונות, לאתר תפקיד ראוי הן לכישורים והן לצרכים האישיים, לחזר אחרי חברות , ולשווק את הכישורים הרלוונטיים לתפקיד על מנת לזכות בתפקיד המיוחל גם זאת משימה לא פשוטה.

מאת: מאיה כהןעבודה וקריירה - כללי10/04/13545 צפיות
בשוק מחפשי העבודה כאשר פעמים רבות ההתמודדות היא מול כמות מאוד גדולה של קורות חיים הנשלחים אל המשרה המבוקשת, אחת המשימות המאתגרות ביותר הוא להבליט את קורות החיים שלך כך שיקבלו התייחסות.

מאת: מאיה כהןעובד-מעביד14/03/13695 צפיות
לא רק שתהליך חיפוש העבודה הפך לארוך ומייגע. כאשר מגיעים לשלב המיקוח וחתימה על חוזה העבודה יש פרטים שדורשים הבנה כאשר מדובר בהסכמי עבודה אישיים. בשנים האחרונות גברה הפופולאריות של "סעיף 14" (לחוק פיצויי פיטורין), לעיתים הוא מופיע בחוזה העבודה ולעיתים חסר בו.

מאת: מאיה כהןעבודה וקריירה - כללי21/02/13784 צפיות
הפתגם "העולם שייך לצעירים" הוא אינו קלישאה ובא לידי ביטוי במיוחד בעולם חיפוש העבודה. הרבה אנשים שעברו את גיל הארבעים והגיעו לשוק העבודה מסיבה כזו או אחרת, חווים זאת על בשרם. חלקם אפילו לא מגיעים לשלב ראיונות העבודה היות והם לא מוזמנים אליהם בגלל גילם.

מאת: מאיה כהןעבודה וקריירה - כללי12/02/13795 צפיות
למי שלא מכיר, LinkedIn הנה רשת מקצועית אשר מאפשרת לאנשי מקצוע ליצור קשר בצורה יעילה. חברות ואנשי מקצוע מתחברים בכדי לשתף ברעיונות, לקדם עסקאות, לחפש עבודה, לגייס עובדים ושימושים עסקיים נוספים. עבור מחפשי העבודה, מדובר ברשת קשרים אשר מאפשרת התקשרות לאנשי מפתח בחברות אליהן אתם שולחים קורות חיים, גם אם לא, יש לקחת בחשבון שהמגייסים יחפשו אותך ברשת וכדאי שיהיה לך פרופיל, במיוחד אם אתה שייך לקהילת ההיי טק שפעילה מאוד ב LinkedIn.

מאת: מאיה כהןעבודה וקריירה - כללי23/01/13759 צפיות
שולחים קורות חיים בלי סוף, אבל לא מקבלים שום תגובה? מרגישים שיש לכם הרבה יותר מידי שנות נסיון ביחס למה שרוב המשרות דורשות?

מאת: מאיה כהןעבודה וקריירה - כללי27/12/12712 צפיות
אינסוף מחקרים וסקרים נערכו לאחרונה והגיעו לאותן מסקנות דומות: רבים הם העובדים שלא מרוצים ממקום העבודה שלהם. ולא רק שלא מרוצים, אלא שהרשתות החברתיות בפרט וכמות המידע שניתח עלינו מכל הכיוונים בכלל הופכים את כולנו למחפשי עבודה סדרתיים.

מאמרים נוספים בנושא דרושים

מאת: ליאורדרושים01/01/173321 צפיות
עבודה באירופה לאנשים צעירים, יכולה להתאים עבור ישראלים, שהם בעלי דרכון אירופי. עבודה באירופה, כאנשי מכירות, מאפשרת להרוויח סכומים גבוהים, ולכן היא כדאית.

מאת: elichai rubinדרושים14/06/151833 צפיות
מעסיקים רבים במשק הישראלי, קטנים כגדולים, מתקשים למצוא עובדים איכותיים המתאימים להם מבחינת זמינות, כישורים מקצועיים, ניסיון, מקום מגורים ופרמטרים נוספים. ולכן, הוקמה הרשת החברתית iperhour, רשת זאת מאפשרת למעסיקים ומחפשי עבודה למצוא אחד את השני.

מאת: arielcדרושים17/04/151125 צפיות
מה היא עבודה בחול, ומה כדאי לדעת לפני שעולים על המטוס?

מאת: arielcדרושים17/04/151064 צפיות
טיפים שיעזרו לכם למצוא עבודה בקנדה

מאת: tanga2דרושים10/04/151106 צפיות
עבודות שוות בקנדה

מאת: tanga2דרושים10/04/151138 צפיות
אילו יעדים איכותיים יש לעבודה בחול?

מאת: tanga2דרושים10/04/151022 צפיות
ברצלונה היא עיר נפלאה ותיירותית בספרד. עבודה בברצלונה מספקת חוויה מדהימה ובלתי נשכחת וגם סכומי כסף לא מבוטלים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica