חפש מאמרים:
שלום אורח
18.01.2018
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

5 טיפים לאישה המתגרשת | אודליה אלטמן

בשביל מה בכלל צריך כללים כאלה?

כי אישה שלא מתנהלת נכון בגירושין עלולה להפסיד מאות אלפי ₪, במשפחה ממוצעת, ואפילו מיליוני ₪ במשפחה שחיה מעל הממוצע. היא עלולה להפסיד את המזונות, את הכתובה ואת חלקה ברכוש המשותף.

מגיעה אליך למשרד אישה בוכה, ומספרת שבעלה הודיע לה שהוא רוצה להתגרש. מה הדבר הראשון שתייעצי לה?

הכלל הראשון שאומר לה הוא לא לבגוד.

זאת, כיון שאישה בוגדת מפסידה את מזונותיה ואת הסכום הרשום בכתובה שלה. אם הדיון מתנהל בבית דין רבני, היא עלולה גם לאבד את משמורת הילדים ואת חלקה ברכוש הרשום על שם הבעל.

האם גם לגבי גבר בוגד ישנן תוצאות חמורות כאלה?

לא, לגבי גבר בוגד אין תוצאות משפטיות דומות, הוא לא יפסיד כסף או רכוש או את המשמורת.

מה הכלל השני?

הכלל השני הוא לחסוך בצד "קופה קטנה". בסכסוך גירושין הבעל עלול למנוע כספים מהאישה, ואף לרוקן את חשבון הבנק. גם לאחר שבית המשפט פוסק מזונות, יש נשים שרצות אחרי הבעל שנים בהוצאה לפועל ולא מצליחות לגבות אותם. אני ממליצה לאישה לגשת לבנק ולמשוך חצי מהכספים המשותפים.

מה שאת מייעצת זו ממש הכרזת מלחמה. את לא חוששת שאם האישה תמשוך כספים הבעל יגיב באלימות? אפילו ירצח אותה?

אתה צודק, זה צעד שלרוב אין ממנו חזרה. זו הסיבה שייעצתי לקחת רק חצי, שמגיע לה ממילא. עדיף לקחת חצי מהכסף מאשר שהבעל ייקח הכול.

הפיתרון הוא הכלל השלישי: הגנה עצמית.

אם את חוששת מאלימות, תעברי למקלט לנשים מוכות או הביתה לאמא, או תביאי את אחיך הגברתן שיישן אצלך בסלון, ובינתיים תפני לבית המשפט ותוציאי צו הגנה/ הרחקה.

שמעתי על מרוץ הסמכויות, בין בית הדין הרבני לבית המשפט החילוני. לאיזה בית משפט את ממליצה לאישה לפנות?

ברוב רובם של המקרים מוטב לאישה להקדים את הבעל ולפנות לביהמ"ש לענייני משפחה. זהו בעצם הטיפ הרביעי.

בבית המשפט הזה פוסקים מזונות גבוהים יותר לאישה ולילדים מאשר בבית הדין הרבני, כמעט תמיד מוסרים את הילדים למשמורת האם, ובטוח לחלוטין שהאישה תקבל חצי מהרכוש, גם אם הוא רשום רק על שם הבעל.

האם לפי החוק לא מחלקים הכול בשווה גם בבית הדין הרבני?

בבית הדין הרבני עלולים להשאיר רק לבעל רכוש שרשום על שמו, ולא לכל אישה יש כסף לרוץ עד בג"צ.

אם האישה הקדימה את הבעל ופנתה לבית המשפט לענייני משפחה, בטוח שהיא תנצח במלחמת הגירושין?

לא, וכאן מגיעים לטיפ החמישי והאחרון – איסוף מידע כלכלי.

כדי שהאישה תקבל חצי מהרכוש, היא צריכה להראות לבית המשפט איזה רכוש יש: חסכונות, קרנות, קופות, ביטוחים. כדי לקבל מזונות גבוהים, עליה להוכיח כמה הבעל משתכר. לכן אני מציעה לצלם ולשמור כל מסמך שמעיד על הכנסות ונכסים. להיעזר בחוקר פרטי אם לא מוצאים לבד. [בנוסף צריך לאסוף קבלות על כל ההוצאות של האישה והילדים, כדי להוכיח את רמת החיים של המשפחה ולקבל מזונות גבוהים.]

לקטע וידאו בנושא

ליצירת קשר עם אודליה אלטמן

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עורכת דין אודליה אלטמן, בעלת משרד עצמאי, עוסקת בדיני משפחה, נישואין, גירושין וירושה כבר 25 שנה.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עו"ד אודליה אלטמן

מאת: עו"ד אודליה אלטמןדיני משפחה15/04/15913 צפיות
במקרים רבים פוסקים בתי המשפט בישראל סכומי פיצויים עבור נשים אשר נפלו קורבן לאלימות מצד בני זוגן. סכומים אלה יכולים להגיע אף למאות אלפי שקלים. אך מה קורה במקרה בו נדחית התלונה משום שהתברר שהיא תלונת שווא ואין בה שחר? עורכת הדין אודליה אלטמן מספרת על תקדימים בנוגע לתביעות פיצויים של הבעל מן האישה.

מאת: עו"ד אודליה אלטמןדיני משפחה28/04/13715 צפיות
במאמר זה דנה עורכת דין אודליה אלטמן בנושא של "יורש אחר יורש" - יורש שני, המקבל את מה שנותר מהעיזבון, במידה ונותר, לאחר אריכות ימיו של היורש המקורי בצוואה ו"יורש במקום יורש" - יורד הזכאי לכסף בתנאי שהיורש המקורי נפטר לפני המצווה ואינו בחיים על מנת לרשת את העיזבון. לפעמים צוואות אינן ברורות מספיק לגבי סוג היורש המדובר ונוצר קונפליקט בין רצונו של המנוח לבין מה שמוגדר בחוק. זאת ועוד במאמר חדש זה.

מאת: עו"ד אודליה אלטמןדיני משפחה13/02/131672 צפיות
ידוע כי במצב בו אדם נקלע לחוב, לעתים יעביר את הרכוש בעל הערך שברשותו, דוגמת דירה, לבעלות אשתו או ילדיו כדי שלא יוכלו הנושים לשים עליו את ידיהם. אולם, קיימים מצבים בהם בית המשפט יפסול את העברת הבעלות הזו כלא כשרה. במאמר עמדתו של הדין הישראלי בנושא זה ומסםר תקדימים.

מאת: עו"ד אודליה אלטמןדיני משפחה24/10/121429 צפיות
מאמר זה עוסק בנושא שלום בית. מהו הסכם שלום בית? כיצד מבטיחים שהסכם זה יקויים? מה קורה אם בסופו של דבר כן מתגרשים ועוד שאלות. בנוסף, במאמר מספר דוגמאות על הסכמי שלום בית לא שגרתיים

מאת: עו"ד אודליה אלטמןדיני משפחה23/09/121780 צפיות
מחר אתם מתחתנים – איזה סכום כדאי לכם לרשום בכתובה? עו"ד אודליה אלטמן עונה על כמה שאלות נפוצות הקשורות לכתובה מן הכתובה נובעות זכויות האישה היהודייה לקבל מזונות ומדור מאת הבעל, וכמו כן הכתובה מזכה את האישה בסכום הנקוב בכתובה לעת גירושין. את סכום הכתובה אמורה האישה לקבל לא רק במקרה שבעלה יגרש אותה, אלא גם אם ילך לעולמו.

מאת: עו"ד אודליה אלטמןדיני משפחה29/08/121249 צפיות
מאמר זה עוסק בביקורים של אב אצל ילדיו לאחר הגירושין ועוסק בשאלות שונות כמן מה ניתן לעשות כאשר האב אינו מגע לראות את ילדיו ומה ניתן לעשות כאשר דווקא הילדים הם אלה שמסרבים לראות את אביהם.

מאת: עו"ד אודליה אלטמןחוק ומשפט - כללי07/03/121909 צפיות
מאמר מאת עו"ד אודליה אלטמן בנושא חסינות ופרטיות הלקוח. איך בוחרים עו"ד? על מה צריך לשים לב? מהם חובות עו"ד בנוגע לשמירה על פרטיותנו? מה הוא בכלל חסיון לקוח? עו"ד פגע בפרטיות הלקוח, מה ניתן לעשות? האם מותר לעורך הדין שלי להקליט אותי? מה מפרטי מותר לחשוף? מה קורה עם מספר עורכי דין עובדים על התיק שלי? עורך הדין שייצג אותי, חדל לעסוק במקצוע, האם ניתן לו כעת לחשוף את פרטי? אודליה אלטמן חולקת עימנו את נסיונה הרב בתחום עריכת דין והידע אותו צברה במקצוע ועונה על שאלות אלו ונוספות.

מאמרים נוספים בנושא דיני משפחה

מאת: רוני הכהןדיני משפחה23/10/17340 צפיות
ברגע בו כבר נמצאים על פרשת דרכים לקראת גירושים יש כאלה שיכולים לומר דבר או שניים לגבי איך להתגרש נכון וחשוב להבין את העניין לעומק טרם הקפיצה השירה לתוכו.

מאת: עידן שלומןדיני משפחה18/09/17957 צפיות
במידה ואתם מחפשים עורך דין שיספק לכם את השירות הטוב ביותר, אתם צריכים לחפש ובעיקר לחפש נכון. אז כיצד באמת מחפשים ומוצאים עורך דין מצוין עבורכם?

מאת: articlestbdדיני משפחה20/08/17830 צפיות
מדוע הגישור מתאים במיוחד לזוגות המתגרשים בשלום ולא רק לאלו שאינם מסדרים? כל התשובות במאמר שלפניכם.

מאת: רוני הכהןדיני משפחה10/08/17876 צפיות
עצות לגבר המתגרש הן כאלה שבהחלט חשוב להקשיב להן, בייחוד שהן ניתנות מאנשים שכבר הלכו כמה וכמה קילומטרים בשביל הארוך והמתפתל של הגירושין.

מאת: רוני הכהןדיני משפחה27/06/171293 צפיות
האם כולם עושים את זה באותה הדרך הקשה, או שאולי ישנו סוד שעדיין לא הצליחו להעביר בתור עצות לגבר המתגרש הטרי, שאיתן ניתן לחצות את הסערה הזו ללא כל נזקים משמעותיים?

מאת: עידן שלומןדיני משפחה05/06/171334 צפיות
כאשר מדברים על גירושין, מדברים על נושא מורכב המצריך התערבות של מגשר או עורך דין בתחומי הגירושין.

מאת: עידן שלומןדיני משפחה04/06/171187 צפיות
הרבה אנשים מנסים להתגרש בצורה ראויה אבל החלטותיהם עולות על שירטון. הם עושים כמעט את הכול ועדיין, לא צולחים בהצלחה את המצב.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica