חפש מאמרים:
שלום אורח
22.05.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

"שלי גדול יותר"

מאת: אורית גליליאומנות - כללי29/04/20121129 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

עולם האמנות, כמו יתר התחומים בעידן החדש עבר ועובר תהפוכות. האינטרנט נותן אותותיו, המוזיאונים הגדולים הפכו לוירטואלים, גלריות מרחבי הגלובוס קוראות לאמנים ישראלים רק להגיע ולהציג, משלחות אמנים עוברות מכאן לשם במחי טיסה. לא עוד חלומות בהקיץ על היצירה שנראה ביום מן הימים – מספיקה לחיצה על מקלדת והנה היא לפנינו.

מנגד, מאות רבות של אמנים וחובבים מושכים ידם במכחול וצבע ומחפשים ישועה באין סוף דרכים. מאות רבות של פורטלים רלוונטיים פורחים כפטריות אחר השמש, חללים נפתחים וקמים במטרה לספק לאמן את הבמה הראויה, ומהי? והאם?

והאם באמת השתנו הכללים?...

אז כן, הם השתנו. אבל עולם האמנות הקונסרבטיבי, זה שצפון בין ספוטים יוקרתיים המאירים באור יקרות גלריות נחשקות או מוזיאונים, בוגרי בתי ספר לאמנות יוקרתיים או סתם אמנים שרכשו את שמם לפני שנים בזיעת אפיהם,  משתדלים בכל דרך להצניע את העניין. להצניע, להמעיט, לבטל והרי לא נעים לקום בוקר אחד ולומר – אני בעצם כבר הרבה פחות חשוב.

הכל השתנה? אפשר להירגע – פיקאסו נשאר פיקאסו, האמנים הגדולים נותרו בגבורתם, מכירות פומביות ימשיכו להוות מוקד משיכה לאספני אמנות קלאסיים. אבל כל מה שמסביב נע אחרת, חושב אחרת, מתנהג אחרת.

מגדל השן ההוא, הצטמצם ותפקידו הרבה פחות דומיננטי, ישנן אלטרנטיבות לא פחות טובות ולעיתים יותר, אך שוכני המגדל משלחים חיצים לכל עבר בכדי לטשטש את האמת הצרופה הזו.

אמנות לא בהכרח שייכת לנקודה הקטנה ההיא במגדל השן, היא לא חייבת להיות קשורה לשמות ראוותנים של אספנים ואוספים או גלריות עטורות תארים.

אמנות היא הדבר הזה שמרחיב לב, שלוקח כל אחד מאיתנו למסע קסום בתוך עצמו, היא כישרון שמפעים לבבות, היא היכולת להעביר מסרים מתוך הילד הפנימי שיש בכל אמן והיא שייכת לכולם! ממש כולם!...

 בעולם הגדול כבר הבינו את העניין. חללי תצוגה אלטרנטיביים הפכו לדבר הבא באמנות, אמנים צעירים מציגים אמנות אחרת, נושכת יותר, מדברת. הטכניקות התפתחו, החומרים.

 כל עוד יושבי המגדל יאחזו בו בשתי ידיים ובכל הכוח , רק כדי לא לשחרר ויעמעמו את האורות האמיתיים אילו שכבר נכנסו לא מכבר לפריים האמנותי גם בארץ, הם ימשיכו לגרום לאמנים צעירים או חדשים, להרגיש חוסר ביטחון עם עצמם ועם יצירתם וימשיכו לגרום להם לחשוב ולהאמין שאם הם לא יגיעו אליהם, אל יושבי המגדל – הם לא יצליחו.

ואכן אמנים טובים, מוכשרים, מנסים ומנסים לפתוח לעצמם את הדלת ההיא ללא הצלחה. תושבי מגדל השן דואגים להשאיר אותה נעולה ורק לצאת אל חריר הירי מידי פעם.

ברגע שהאמנים החדשים יבינו שההצלחה אינה נמדדת באישורם (הלא מתקבל בדר"כ) של אנשי המגדל, ושהכפר הגלובלי ייצר בדיוק עבורם פתרונות לא פחות טובים – אלא אפילו  הרבה , הרבה יותר וילמדו להשתמש בהם – גם ארצנו הקטנטונת תבין סוף סוף אמנות מהי.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

הכותבת הינה מנכ"ל  "אורית גלילי תקשורת שיווקית ויחסי ציבור", משרד בוטיק המתמחה בתרבות, אמנות ולייף סטייל.

סדנאות תקשורת, הרצאות למנהלים ופורומים, חבילות התקשרות ייחודיות, יחסי ציבור לאמנים ומוסדות תרבות, יחסי ציבור באינטרנט.

www.oritpr.com

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת אורית גלילי

מאת: אורית גלילייחסי ציבור08/04/102200 צפיות
ריטיינר? פרוייקט? בעבור תוצאות? לא פעם שאלו אותי איך ניתן לתמחר יחסי הציבור? האם תמחור צריך להתבצע לפי כמות הפרסומים במדיה, לפי אחוזים ממכירות או בצורת ריטיינר חודשי ? שאלות אלו מצביעות על כך שרבים אינם מבדילים בין יחסי ציבור לפרסום או מכירות. אז איך מתמחרים אותם?

מאת: אורית גליליאומנות - כללי08/04/101420 צפיות
האביב בפתח וזה הזמן לשנס מתניים, להתאוורר, להתחדש, לחשוב על רעיונות חדשים. וכשאנחנו מדברים על חידושים ופריחות, מה טוב יותר מאשר האינטרנט, אותו כלי מופלא ואין סופי, שעשה פלאים בעולם השיווק. האם האינטרנט יכול להועיל לאמנים ?

מאת: אורית גלילייחסי ציבור01/07/091774 צפיות
תוכנית אסטרטגית זו התשובה. וזו לא תשובה כל כך מסובכת. בסדנאות אישיות ללימוד יחסי ציבור לעסקים קטנים מקבלים כלים באמצעותם ניתן לעשות לעצמנו יחסי ציבור לבד ואפילו ולהצליח. למי זה מתאים? לעסקים קטנים, לאלו העובדים מהבית, אמנים, מטפלים, מאמנים אישיים, עורכי דין, רופאים, פסיכולוגים וכל מי שמעוניין בחשיפה מקסימלית במחיר מינימלי.

מאת: אורית גלילייחסי ציבור02/03/091612 צפיות
תערוכת קונספט כוללת את הכל, החל משכירות חלל, אסטרטגיה שיווקית, יחסי ציבור לפני ואחרי (כתבות אייטמים ופעילות שיווקית), אוצרות מקצועית, לוגיסטיקה, הזמנות איכותיות, הזמנת עיתונאים, אוצרים ואספנים, וכתיבת פרופיל אמנותי . למעשה האומן מפקיד את חלומו בידי מפיקי התערוכה ומשתמש בה כאקט שיווקי נטו. אם נקביל לרגע תערוכה - לחתונה למשל, אז הרעיון הוא לא רק לבחור פרחים, שמלה ותקליטן לקראת היום הגדול אלא להתכונן גם לחיים של אחרי, שהם למעשה המהות של החתונה ולפעמים קצת שוכחים מזה.

מאת: אורית גלילייחסי ציבור02/03/091475 צפיות
החורף דופק בחלוננו, והאינסטינקט הראשון הוא פשוט להכנס אל מתחת לפוך או להצטנף למול התנור החם. אלא מאי, מעטים מתוכנו יכולים להרשות לעצמם את התענוג העילאי הזה, ואפילו כשהטמפרטורות יורדות והפוך קורץ לנו לחזור אליו, אנו חייבים לשנס מותניים ולהמשיך בפעילות השיווקית.

מאת: אורית גלילייחסי ציבור02/03/091619 צפיות
אז לא, לא צריך לשנות שום דבר אבל פרנסה מעולם לא היתה מילה גסה גם במלחמות, אלא מאי ההערכות שלנו צריכה להיות אחרת, השיווק בעיתות מצוקה שכאלו צריך להיות עדין יותר, אבל והכי חשוב - חייבים להמשיך לחיות, לשווק, למכור ולהתפרנס.

מאת: אורית גלילייחסי ציבור02/03/091483 צפיות
אחד היתרונות של עסק קטן, או אמן זו הגמישות. הגמישות, זו היכולת להתאים את עצמך לתנאי השוק כאשר אתה לא סוחב על גבך מנגנון כבד ומסורבל. הגמישות הזו, מאפשרת גם את אותו חשבון נפש אחת לתקופה, ואיתו השאלות שאמורות להישאל:

מאמרים נוספים בנושא אומנות - כללי

מאת: אופיראומנות - כללי28/02/223346 צפיות
תכשיט עתיק הם עולם ומלואו. אלו תכשיטים המושכים את תשומת הלב ומצריכים גם עולם הערכת תכשיטים מיוחדת בעלת חשיבות עבור תכשיטים הנשמרים בצורה שלמה. למשל, תכשיטים מתחילת המאה ה19, וגם לפני. הערכת תכשיטים הוא מקצוע שחשוב להכיר אותו היטב. כשמדובר על תכשיטים עתיקים, חשוב לדעת שצריך ללמוד את הנושא מהבסיס, על מנת לבצע הערכה ראויה ומדויקת. חלק מההערכה המובן חייבת להתבסס על המידע מבעלי התכשיטים. הקשר המשפחתי מאד חשוב כאן, וכל פיסת מידע מסייעת.

מאת: אופיראומנות - כללי18/01/223655 צפיות
אין הערכת אומנות הדומה אחת לשניה אך כל הערכת אומנות מתקיימת באותה הדרך ובאופן של התאמה אישית לסוג הפריט. פסל לדוגמא עובר תהליך אחר וזאת גם הסיבה שהאימות נעשה בהתאם לסוג הפריט.

מאת: danisapirאומנות - כללי07/01/223378 צפיות
דעו לכם כי חוגים למבוגרים בחיפה יכולים להעשיר את שעות הפנאי של המבוגרים ולהפוך אותם לכאלה שיהיו אנשים שמחים יותר. לאור זאת יהיה כדאי לכל אחד מכם לחפש אחר חוגים שיוכלו להתאים בדיוק לו ולהסב לו הנאה רבה. זה בוודאי יהיה מאוד חכם מצדכם ולא תרצו להתפשר בעניין הזה וזאת כאשר חושבים על הנושא הזה ומביאים בחשבון את כל ההיבטים השונים שיהיו קשורים לכך. אז אל תשכחו זאת.

מאת: דוד כהןאומנות - כללי23/09/205235 צפיות
דווקא בתקופה הנוכחית כשכולנו בבתים, מבלים ויוצאים פחות, זה הזמן לשדרג את ניראות הבית. ככה בוחרים היום תמונות לחדרי הבית.

מאת: Danaאומנות - כללי01/07/205273 צפיות
החזרה לשגרה לאחר תקופת ההסגר פתחה בפנינו דלתות חדשות בחיים. בין אם פתחנו עסק חדש לאחר תקופת הקורונה, או פתחנו מחדש את העסק, או התחלנו עבודה חדשה ופשוט רוצים להתחדש בציור קיר. זאת הייתה תקופה קשה לכולנו, בין אם כלכלית, נפשית, או גם וגם.

מאת: מסגרתאומנות - כללי01/01/206213 צפיות
הדפסה על קנבס בחיפה – הדפסה של תמונות מטיולים כאשר אנחנו מטיילים בעולם אנחנו מצלמים הרבה תמונות. תמונות אלו לא שוות הרבה אלא אם נפתח אותן ונדפיס אותן כך שנתלה אותן בבית שלנו. הדפסה על קנבס בחיפה יכולה לאפשר לנו להדפיס את התמונות הכי יפות מהטיולים שלנו

מאת: שלום כהןאומנות - כללי27/09/192353 צפיות
סרטי תדמית אנו פוגשים במסגרות כמו מערכות בחירות ובחירת ראשי איגודים ולשכות ציבוריות, אך בתחום המכירות יש לתחום הזה משמעות ענפה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica