חפש מאמרים:
שלום אורח
19.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

דרושים בהייטק עצרו! קראו את המדריך המקוצר לראיון עבודה בהייטק

מאת: שירה דרוריעסקים - כללי05/05/20121036 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

נגיד את זה חד וחלק. למעסיק הפוטנציאלי שלך בראיון העבודה אין שום סימפטיה כלפיך, השאיפה היחידה שעומדת לנגד עיניו הוא מציאת העובד האולטימטיבי למשרה כאינטרס למקום העסק שלו, ולכן הריאיון הזה יהיה קרב אגרוף קשה ומתיש בו כל אחד ינסה למצוא את נקודות התורפה והחוזק של הצד השני. תפקידך יהיה להבליט את התכונות החזקות שלך ולהסוות את החלשות.

אומנם כל עסק מבצע ראיון עבודה בצורה שונה, שמשאירה דרושים בהייטק מבולבלים וללא יכולת הגונה להתכונן לראיונות האלה. אך חשוב לזכור כי המראיין שמולו תעמוד למחרת, הוא גם בן אדם ואין צורך להתכונן לראיון חודשים מראש, ולמנוע ממך שינה טובה בלילה. אם תבוא מרוט עצבים ולחוץ, או עייף ולא מרוכז רק בגלל שהצלחת להלחיץ את עצמך אמש, לא תשיג את המטרה ותבזבז את זמנך. אז נוחו היטב, נסו לעסוק בדברים אחרים ולא לחטט יותר מידי במקום העסק או במראיין (להרשים את המראיין בזה שאתם יודעים שהוא נוהג במאזדה 5 ולשנות את נושא השיחה לרכב, יראה כמטרידני ואפילו לא חוקי, ולא בהכרח כיתרון מרשים על פני האחרים).

במהלך הראיון, ינסה המעסיק לחשוף את התכונות הטובות והתכונות השליליות אצל דרושים בהייטק – בגלל המקצועיות הגבוהה שבתחום, חשוב למקום העסק להכיר אתכם לעומק לפני שתתחילו לעבוד שם. הוא יכול לעשות זאת בצורת שאלה מכשילה שתבקש ממך למנות אותן או באמצעות מתן של מגוון שאלות מאתגרות שנראות תמימות במבט ראשון, אך חושפות למעשה את אישיותך הפנימית בלי שאפילו תשים לב.

אומנם חשוב להיות עצמך במהלך ראיון עבודה. אם תצטייר כשקרן זה עלול לעלות לך בראיון כולו, וגם אם לא תתפס תוכל להגיע לתפקיד שלא באמת מתאים לך, לסבול ולהמאיס את עצמך על שאר העובדים לאורך כל השהות שלך שם.

במידה ותשאל על התכונות הטובות שלכם, נסו להתאימם לסוג העבודה. במידה ובחברת ההייטק הספציפית הזאת, נהוג לעבוד בפיתוח בצוותים, ציינו בהתאם כי הכישורים הבין-אישיים שלכם גבוהים במיוחד. ואם ידוע לכם כי אצלם יש דד-ליין רצחני – הזכירו שאתם מעולים בעבודה תחת לחץ. זכרו לא להגזים בשביל לא להצטייר כלא אמינים.

בשום פנים ואופן אל תציינו תכונות חיוביות המעידות על גאוותנות ויהירות.

כאשר מדובר בתכונות אופי שליליות, כל החוכמה היא ההקשר השלילי. חישבו בבית על מספר של תכונות שליליות וכיצד להתאים אותם לסיטואציות שונות במקום העבודה. לדוגמא, במידה ותרצו לציין אדישות כתכונה שלילית – ספרו לו כיצד האדישות מאפשרת לכם לבצע עבודה טובה ויעילה כאשר הלחץ מסביב גובר וגורם להפרעה וחוסר יעילות אצל האחרים.

חשוב לא לתת תכונות עם הקשרים לא ריאלים או שלא סביר להניח שיקרו.

בנוסף ללנסות להכיר מי אתם באמת, עלולים דרושים בהייטק להתקל בשאלות שיבחנו את החשיבה הלוגית שלהם וכיצד הם מגיבים עם בעיות חדשות ומפתיעות. המראיין יודע כי אולי יתכוננתם לשאלות האופי שהוא הכין, אך שאלות שבודקות לוגיקה והתמודדות עם לחץ יפתיעו אתכם וישאירו אתכם חשופים לעיניו של המראיין.

אומנם מספר האפשרויות הוא בלתי מוגבל לשאלות אלה, ורמות המסובכות שלהם משתנות ממראיין למראיין וממקום עבודה אחד למשנהו, ואין באמת אפשרות להתכונן אליהן. אך הקשיבו בריכוז רב למראיין, אם צריך בקשו לחזור על השאלה או חלק ממנה (לא תצטיירו כטיפשים או לא מתאימים) וחישבו בסבלנות ובהיגיון.

וגם אם לא הצלחתם לחשוב על הפתרון, אל תנסו לחרטט לו תשובה, אפילו להגיד "לא-יודע" יכול להיראות כמעלה וצניעות שדרושה אצל אנשי מקצוע שצריכים להיעזר בעמיתים לפעמים. נגלה לכם סוד כי לפעמים נשאלות שאלות ללא פתרון ממשי – וזאת בדיוק על מנת לסנן את החרטטנים מהכנים והיעילים.

נסיים בשאלה לדוגמא:

שאלה: יש שולחן עגול ומטבעות ,כאשר אין משמעות לגודל המטבעות.

במשחק שני שחקנים: אני והמראיין.

המנצח הוא השחקן אשר שם אחרון על השולחן את המטבע, ובשלב זה אין לשחקן האחרון אפשרות לשים מטבע נוסף על השולחן (אסור לשים מטבע על מטבע).

עליך לענות על 2 שאלות והן: מי מתחיל ראשון? ואיפה צריך לשים את המטבע בכל פעם ע"מ לנצח?

פיתרון: אני מתחיל ושם את המטבע במרכז השולחן.

לאחר מכן המראיין שם את המטבע היכן שהוא רוצה, לאחר מכן אני שם את המטבע שלי מול המטבע של המראיין וכך הלאה. בסופו של דבר אני אנצח.

ההסבר לכך הוא: לשולחן עגול יש מרכז אחד ויחיד!! ומכאן כל מיקום של מטבע נקבע על פי מיקומו של המטבע הקודם לו.

 



תגיות המאמר: דרושים


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

כתבת ועורכת תוכן

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שירה דרורי

מאת: שירה דרורילימודי שפות31/03/146056 צפיות
הורים רבים חוששים לשלוח את ילדיהם לחו"ל וכך ילדיהם מחמיצים חוויה משנת חיים והזדמנות להעניק לילדיהם חוויה לימודית מסוג אחר. לפניכם מספר דברים שחשוב לדעת על סאמר סקול, כדי להבין שמדובר בחוויה בטוחה לא פחות מאשר מעשירה

מאת: שירה דרורילימודים בחו"ל31/03/146453 צפיות
למרות שמחקרים כבר מראים שסינית הופכת לשפת האם המדוברת ביותר בעולם, אין ספק שמדובר בשפה מורכבת ומאתגרת ללמידה. אז איך בכל זאת מייעלים את הלימוד? שילוב בין מחקר של המדינה המרתקת, למידת השפה ומימושה אפשרי באמצעות לימודי סינית בסין.

מאת: שירה דרורימשפחה וזוגיות - כללי02/01/14984 צפיות
מדוע נושר השיער ואיך התזונה קשורה לזה? דברים חשובים על נשירת שיער ובריאות, הזנה והרגלים נכונים

מאת: שירה דרורימשפחה וזוגיות - כללי02/01/14735 צפיות
הורים רבים, שהילד שלהם אובחן כבעל הפרעות קשב וריכוז, לא יודעים כיצד להתמודד עמו על בסיס יומיומי. שגרה חשובה לכל ילד ובמיוחד לילדים עם הפרעות קשב וריכוז.

מאת: שירה דרוריתוספי מזון02/01/148283 צפיות
כאבי מחזור מתרחשים כתוצאה משינויים הורמונאליים שלמעשה גורמים להתכווצויות של התרחבות והצרת הרחם בזמן המחזור. כאבי מחזור נפוצים אצל נשים בכל הגילאים מגיל ההתבגרות ועד גיל המעבר

מאת: שירה דרוריעיצוב גרפי05/12/137521 צפיות
תהליך מיתוג של עסק מתחיל בבחירת לוגו לעסק. הלוגו יהפוך עד מהרה לסימן ההיכר והזיהוי של העסק ואנשים יזכרו אותך או את העסק שלך על פי הלוגו. החשיבות של הלוגו נובעת מכך שלהלוגו יתנוסס על גבי מודעות הפרסום, יככב באתר האינטרנט או יופיע על גבי כרטיסי ביקור מודפסים, בחותמת המייל. אין ספק שעיצוב הלוגו או הבחירה בלוגו מתוך תבנית הינה בחירה מיתוגית חשובה בעלת השפעה רבה לאורך זמן. לפניכם מספר החלטות שיש לקבל לפני ובעת בחירת לוגו לעסק.

מאת: שירה דרורילימודי שפות25/10/137241 צפיות
כמה סיבות למה סאמר סקול היא הבחירה הכי טובה שלכם לקיץ לנוער שלכם בבית. ספקו להם את החוויה והאווירה שמגיעה להם בקיץ הזה, כדי שיזכרו אותה לכל השנה.

מאמרים נוספים בנושא עסקים - כללי

מאת: kereninaעסקים - כללי15/09/2025 צפיות
תקנות הגנת הפרטיות חלות על כל עסק שמנהל לקוחות או רשומות אחרות המנהל בעצם מאגר מידע. האם אתם יודעים מה הם כוללות ועל מי הן חלות?

מאת: kereninaעסקים - כללי08/09/2061 צפיות
מדוע חברות צריכות לקחת בודק שכר מוסמך ואיך הוא יכול לתרום להם? כל התשובות במאמר

מאת: עוזי פלגעסקים - כללי10/05/20377 צפיות
ניתוח עפ"י מודל שרשרת הערך מסייע לזהות היכן נוצר הערך ומה ערכו במונחי עלות מימושו. צריך לזכור ששרשרת הערך טרם יצירתה בעסק, נוצרה בשלב מוקדם יותר כשרשרת ערך אצל ספקים שונים בשלבים קודמים, ועשויים להתווסף אליה שרשרות ערך נוספות של ספקים נוספים עד לסיכומה הסופי אצל הלקוח הסופי.

מאת: עוזי פלגעסקים - כללי03/05/20381 צפיות
גישת ניהול בצועים עסקיים באמצעות ניהול ובקרת מדדי בצוע מרכזיים הינה גישה ניהולית, המאפשרת לפקח ולבקר את ביצועי העסק ברמה שוטפת. הבקרה היא של יעדים שהוגדרו כמייצגים והשגתם תאפשר לממש את מטרות העסק.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי07/03/20314 צפיות
בודקים סקר שכר הייטק בכדי להבין את המצב שלכם ביחס לשוק? עומדים לפני ראיון עבודה ורוצים להיות בטוחים כי התשובה שלכם לשאלת ציפיות השכר תהיה נכונה? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: Daniel.Bעסקים - כללי26/02/20348 צפיות
חקירות פרטיות - אמון הוא מצרך בסיסי ונחוץ מאוד בחיים שלנו כבני אדם חברתיים. אנו מעוניינים לתת אמון בסובבים אותנו, ולבטוח במה שבני המשפחה או העמיתים בעבודה אומרים לנו.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי26/01/20456 צפיות
בתחום ההייטק חיפוש העבודה מתמקד פעמים רבות לא רק במשרה עצמה, בתנאי השכר וכדומה, אלא גם בחברה עצמה. כיום ישנן חברות מובילות אשר רבים חושקים בעבודה בהן, חברות אשר מובילות את רשימת החברות המבוקשות בזכות תנאי עבודה מעולים שהן מציעות לעובדים, סביבת עבודה גמישה ואיכותית יותר, אופציות קידום נרחבות ועוד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica