חפש מאמרים:
שלום אורח
10.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מחקר איכותי ומקצועי להצלחת העסקים

מאת: amit nirניהול06/05/2012626 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

פתיחת חברה - פתיחת עסק חדשהיא בשום אופן לא מטלה פשוטה, אפילו להפך, בנוסף לתקציב היא דורשתהבנה של התחום אליו שייך העסק, הבנה ניהוליתולבטח גם, נסיון וידע בתחום. מעבר לזה החלק שעוד יותר מעצבן, הוא כמובן ההכרה בעובדה שגם לאחר תקופה ארוכה שהרווחים טובים, הסיפור עדיין לא נגמר.

כיצד, אתם שואלים? בעקבות הסיבה הפשוטה שלמרות שחברה מצליחה ושורדת את תקופת ההקמה הקשה, זה לא מספיק - מכיווןשאנו מעוניינים לשגשג ולהרוויח עוד הרבה יותר. אך חשוב להבין שככל שעסק גדול, אפשרות השליטה של ההנהלה יורדת. אז איזה כלי יכול לעזור למנהלים לשלוט טוב יותר בעסק?

מחקר איכותי - התחלה נהדרת!

לבתי עסק קטנים כדוגמת לחנות ירקות נושא הניהול והשליטה הוא ללא צל של ספק נוח יותר מאשר לחברות היי טק, וברוב המקרים לא מצריך כלים טכנולוגיים מיוחדים. אך עסקים גדולים שמחזורם נמוך מ 145 מיליון לערך, לרוב צריכים גם ע"מ להתנהל ולנהל טוב את המתרחש בפירמה וכמובן כדי לפתח את החברה ולצמוח, עזרה וסיוע.

אילו אמצעים עוזרים לנהל

תחום טכנולוגי נפלא שתופס תאוצה משנות ה-2000, תחילה בחוץ לארץ, הוא התחום המרתק של פיתוח הבינה העסקית; כל המערכות והכלים ששייכים למערכות מידע נועדו לעזור למנהלים בעסק בתהליך הסקת המסקנות ובהגעה לתובנות משמעותיות בנוגע לכל מה שקורה בארגונם.

השקעה באלמנטים לדוגמת קבלת החלטות בארגון, תוכנות מסוימות או טכנולוגיות נוספות, הם דוגמה משנית לאפשרויות הקיימות לשימוש ההנהלה של הארגון. בכל אביזר או פתרון טכנולגי שתבחרו מהתחום של מערכות המידע תהנו משימוש ביכולות רבות חשובות לעסק כגון אחזור מידע, עריכה והתמודדות עם מסות ענק של נתונים, סנכרון בין מידע ממקורות מקבילים בארגון ועוד יכולות נוספות, כך שמלאכת הניהול מתייעלת, וכמובן באמצעות חשיבה מושכלת לשפר תהליכים בחברה.

בהתאם לכתוב לעיל, יש מספר לא קטן של דרכים ואמצעים מוכחים לשכלול וייעול תהליכים בארגונכם, מה שחשוב זה להחליט שעושים את הצעד ולהיעזר במקצוענים בנושא הזה, שמסוגלים למפות ולאפיין בדרך הטובה ביותר את נקודות התורפה בעסק ו"לתפור" עבורו את הכלים הטובים ביותר.

לפרטים ושאלות נוספות אני מזמין אתכם ליצור איתי קשר.
 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

amit

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת amit nir

מאת: amit nirצרכנות20/05/12786 צפיות
בישראל קיים חוק על פיו צריכים לעשות שימוש בדודי שמש בבנייני מגורים חדשים (מלבד רבי קומות שאין בהם די שטח לכך). באמצעות חוק זה נחסכים כ-5 אחוז מצריכת האנרגיה הארצית.

מאת: amit nirנדל"ן20/05/12841 צפיות
דבר מרכזי נוסף שחשוב מאוד להתייחס אליו כאשר מתלבטים וחושבים על רכישה של בית הוא מטרת הנכס. אם מדובר בבית להשקעה או אולי למגורים, אם מחפשים בתים בארץ או מעבר לים. לכל יעוד מסויים יש אספקטים חשובים שמהותי לשים עליהם דגש.

מאת: amit nirהפקות אירועים20/05/12843 צפיות
מעוניינים להכיר כל מה שיש לדע על ארגון ערב מופלא? ישנם נושאים רבים שצריך לקחת בחשבון בזמן תכנון ארוע: מספר האנשים באירוע, די. ג'י, שירותי בר וקייטרינג, עיצוב, בגדים מיוחדים, צלם וכיוצא בזאת. פרמטרים אלו נסקור פה.

מאת: amit nirצרכנות20/05/12805 צפיות
ע"י ביצוע השוואה של הצעות מכמה חברות תקבלו אינדיקציה מה חברת הובלות ממוצעת נותנת ומה המחיר הממוצע, אחר כך תוכלו לדעת למה לצפות ולהחליט על המחיר אותו אתם מוכנים ויכולים לשלם ולהיות בידיעה שקיבלתם את הכי טוב שיש במחיר ששילמתם.

מאת: amit nirניהול תוכן20/05/12854 צפיות
אחרי שבחנתם את העניינים היסודיים הללו, מגיע הזמן להשוות בין מס' הצעות. בסופו של יום, אתם בטח תרצו לדעת שהנכם נהנים משירות איכותי שיתן לאתרכם גלישה מצוינת.

מאת: amit nirצרכנות20/05/12833 צפיות
אנשים שבוחרים להדביק כרזות אבל, מציינים בהן תאריך ההלוויה, בית הקברות שנקבע, שם הנפטר ובני המשפחה האבלים וכמה מילים אחרונות. התכלית של המודעה אינה רק לספק עובדות על מועד הלוויה, אלא גם לשתף במילות כבוד אחרונות לאדם האהוב.

מאת: amit nirהפקות אירועים16/05/12811 צפיות
אם אתם רוצים לבחור את המיקום המתאים ביותר למפגש, חשוב לא להשמיט מספר פרטים חשובים: מה אופי הארוע, מזג האויר, אזור המגורים של המוזמנים וכמה אנשים יגיעו לאירוע. מה המקום האידאלי לארוע שלכם? גן ארועים, אולם, או על חוף הים? אולי עדיף להעביר את החגיגות לבית?

מאמרים נוספים בנושא ניהול

מאת: עוזי פלגניהול17/05/20185 צפיות
ארגון עסקי בכל גודל, נדרש לבצע שינויים והתאמות במהלך חיו העסקיים. תדירות השינויים וגודלם נגזרים ממטרת השינויים, שאת רובן ניתן לסווג כצורך: בפתוח עסקי, שיפור וייעול תהליכים עסקיים קיימים, התאמות לתנאי התחרות בשוק ועוד. במאמר הנוכחי אתייחס לשני חוקים מתחום הפיזיקה של אייזיק ניוטון, ונבצע דרכם אנלוגיות בתחום הניהול העסקי ונזהה "זיקה בין פיזיקה וניהול עסקי", אך לפני כן נגדיר מספר מושגים מתחום הפיזיקה.

מאת: עוזי פלגניהול16/05/20185 צפיות
תוצר ניהולי הוא התוצאה המתקבלת מפעילות ניהולית. תוצר ניהולי המשיג את מטרתו הוא תוצר אפקטיבי ולהיפך, תוצר ניהולי אשר יוצר תוצאה בעייתית, ההופכת בעצמה לבעיה ואף יוצרת בעיות נוספות, הוא "וירוס ניהולי" ברמות חומרה שונות, ובתור שכזה יש לטפל בו למניעת נזק חמור למערכת. "ווירוס ניהולי" לא נוצר בכוונה תחילה.

מאת: עוזי פלגניהול16/05/20191 צפיות
הנעת עובדי הארגון העסקי במטרה להשגת בצועים עסקיים משופרים, צריכה להיות אחת המטרות המרכזיות בכל אסטרטגיה ניהולית עסקית, ההשקעה בפתוח עובדי החברה היא אחת ההשקעות החשובות והמשתלמות ביותר לכל ארגון עסקי. לא מספיק שעובדי החברה יהיו משכילים, מיומנים ומנוסים, חשוב שכל הכישורים והתכונות שצוינו, יבואו לידי ביטוי באופן חופשי ושוטף בהתנהלות העובד הבודד והארגון.

מאת: עוזי פלגניהול16/05/20194 צפיות
במאמר זה רוכזו תובנות המתייחסות לסיטואציות שונות בתחומי הניהול. הנושאים מוצגים באופן מטפורי לעיתים באופן אירוני או אבסורדי באנלוגיה לתהליכי הניהול העסקי הנדרשים. בחרתי בדרך זו להציג ולהסביר תהליכים ואירועים בניהול עסקי שקשה היה להסבירם או להבינם, בעקר לחסרי ניסיון ניהולי עסקי.

מאת: עוזי פלגניהול03/05/20249 צפיות
"השער האסטרטגי", הוא השער שדרכו אמורים להיכנס לעסק, תוצרים של החלטות אסטרטגיות כבדות משקל לעתידו של העסק. משמע נדרש שיקול דעת מעמיק לגבי כל מה שנדרש לעבור דרכו. נדרש סוג סינון צפוף שימנע כניסה של מזיקים

מאת: עוזי פלגניהול03/05/20237 צפיות
עסק הוא מפעל חיים והוא קרוב לליבנו, מאידך בעסק צריך לטפל לא דרך הלב. נדרשת דרך, כלים ותהליכי ניהול מסודרים ושיטתיים. אף אחד מאתנו איננו מושלם ואיננו צריך לדעת הכול. גם אם אנחנו יודעים, קשה לנו לטפל בנושאים הקשורים בנו רגשית, מאחר ואיננו אובייקטיבים כלפי עצמינו וכלפי הקרובים לנו.

מאת: עוזי פלגניהול03/05/20237 צפיות
הדברים הנכונים לעסק הם לא תמיד ובהכרח: הדברים שהמנהל אוהב לעשות, או יודע לעשות, או רוצה לעשות, או יכול לעשות. הדברים הנכונים לעסק הם הדברים הנדרשים והקריטיים לעסק. בלעדיהם העסק יישחק, יתקע או יקרוס.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica