חפש מאמרים:
שלום אורח
21.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בריטניה - שינויים צפויים במס הכנסה

מס חברות רגיל

בריטניה הפחיתה את שיעור מס החברות ב- 2% נוספים, מ- 26% ל - 24% החל מחודש אפריל 2012. שיעור מס החברות החדש צפוי לרדת ל - 23% החל מחודש אפריל 2013 ול - 22% החל מאפריל 2014 .

שיעור מס חברות מיוחד

שיעור מס החברות על הכנסות עד לגובה של 300,000 פאונד נותר ללא שינוי (20%). המשמעות היא שחברה כזאת עשויה להיות מוגדרת לעניין מס הכנסה בישראל כחברה נשלטת זרה (חנ"ז). להרחבה בנושא חנ"ז וחמי"ז, ראו: מדריך להוראות חנ"ז (cfc) וחמי"ז, כולל המלצות לתכנון מס.

שיעור מס על יחידים

בשנת 2010 נעשו שינויים מהותיים במדרגות המס על יחידים. הוספה מדרגת מס בשיעור של 50% על הכנסה שהיא מעל 150 אלף פאונד בשנת המס במקום 40% בעבר. בנוסף, מדרגת מס על הכנסות דיבידנד מעל 150 אלף פאונד בשנה הועלתה ל- 42.5% במקום 32.5% שהיו נהוגים בעבר.

בהתאם לרפורמת המס החדשה, החל מחודש אפריל 2013 הופחת שיעור המס השולי הגבוה משיעור של 50% ל- 45%. כמו כן, הופחתה מדרגת המס על דיבידנד מעל 150 אלף פאונד בשנה ל-37.5%.

משטר המס - Non-Domicile

בעיקרון, תושב בעל מעמד של Non-Domicile, חייב במס בבריטניה על הכנסות ורווחים שמקורם בבריטניה. אולם, רווחים והכנסות מחוץ לבריטניה של תושב בעל מעמד של Non-Domicile פטורים ממס, כל עוד הכספים לא נמשכו לבריטניה. תושבים בעלי מעמד של Non-Domicile מחזיקים לשם כך בחברות במקלטי מס ובחשבונות בנק מחוץ לבריטניה.

בהתאם לרפורמה החדשה, החל מאפריל 2012 חל היטל שנתי של- 50,000 פאונד על יחידים בעלי מעמד של Non-Domicile שחיו בבריטניה במשך 12 מתוך 14 השנים שקדמו לשנת המס במקום 30,000 פאונד על יחידים כאמור שחיו בבריטניה במשך 7 מתוך 9 השנים שקדמו לשנת המס, כפי שהיה נהוג עד כה.

כמו כן נוספה תקנה חדשה הקובעת כי הכנסות מחוץ לבריטניה שהובאו אל תחומי בריטניה, לא יתחייבו במס אם הן הושקעו בחברות מסחריות בריטיות במישרין או בעקיפין.

תושבות היחיד

בהתאם לרפורמה החדשה, החל מאפריל 2013 תושבות היחיד תקבע בהתאם לקריטריונים אובייקטיביים המשלבים מבחנים כמותיים (ימי שהייה) ומהותיים (קריטריונים המעידים על מרכז חיים), כמו:  תא משפחתי בבריטניה, תעסוקה "משמעותית" בבריטניה (עבודה במשך יותר מ- 40 יום בשנה), בית קבע בבריטניה.

להרחבה בנושא מיסוי בבריטניה, ראו: מדריך מיסוי - בריטניה

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ד"ר אבי נוב, עו"ד, אחד המומחים הבולטים בתחום המיסוי הישראלי והבינלאומי, מייעץ בענייני מס מקומיים ובינלאומיים ובכלל זה תכנוני מס ליחידים וחברות, השגת אישורי מס מקדמיים, ייצוג מול רשויות המס, ניתוב הכנסות שמקורן בחו"ל לישראל בצורה היעילה ביותר, וכן מתן חוות דעת מקצועיות.
ד"ר נוב עורך את אתר האינטרנט הישראלי לתכנוני מס בינלאומיים, כולל מאמרים וחדשות מיסוי: http://www.IsraelTaxLaw.com
ניתן לפנות לכותב במייל: avinov@bezeqint.net

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ד"ר אבי נוב, עו"ד - מומחה למיסוי בינלאומי

היישום של נוהל גילוי מרצון במהלך 2016 על ידי רשות המיסים סובל מקשיים ובעיות שונות.

ניהול של חשבונות בנק ממוספרים היה בעבר פרקטיקה מקובלת בשוויץ. עד היום קיימים חשבונות בנק היסטוריים ללא ציון שמות אלא עם מספרים המאפשרים זיהוי. אלא שבשנים האחרונות הבנקים בשוויץ פונים לאותם ללקוחות בעלי חשבונות בנק ממוספרים ונוקטים בהליכים שונים הגורמים בסופו של דבר לסגירת החשבונות ו/או לחשיפת השמות.

רשימה של כ-6,500 חשבונות בנק אשר הוחזקו או היו קשורים ללקוחות ישראליים בבנק HSBC בשווייץ, נחשפה לאחרונה. הרשימה של חשבונות הבנק בשווייץ מקושרים ללקוחות בעלי זיקה ישראלית, כלומר כאלה שזוהו על ידי דרכון ישראלי, נולדו בישראל או רשומים תחת כתובת בישראל. נראה כי חשיפת הרשימה תגרום לעלייה ניכרת בבקשות לגילוי מרצון.

מפעל תעשייתי ופעילות ייצורית לא מוגדרים בצורה ברורה. הפסיקה התייחסה בעבר לפרשנות המונח "פעילות ייצורית" ואילו להגדרת "מפעל תעשייתי" נמצאת התייחסות מועטה.

ישראלי המוכר דירה בחו"ל עשוי להתחייב במס בשתי המדינות. עם זאת, במקרים מסוימים, תושב ישראל יהיה פטור ממס בישראל, ולחילופין יוכל לקבל זיכוי מס זר אשר שולם בחו"ל. יש לבחון תחילה את הוראות פקודת מס הכנסה(נוסח חדש), התשכ"א-1961, ואחר כך את ההוראות המתאימות באמנה למניעת כפל מס במידה וקיימת.

במידה ותושב ישראל מקבל מתנה או ירושה, הוא נכנס בעיקרון לנעלי נותן המתנה או המוריש לענייני מס, לרבות ביחס ליום הרכישה, שווי הרכישה, פחת ועוד. השאלה היא מה קורה כאשר תושב ישראל מקבל מתנה או ירושה מתושב חוץ? במקרה זה, ניתן לבצע שערוך בסיס עלות הנכס, או Step Up, כמוסבר בהמשך.

היקף ההון השחור במשק לפי הרשויות בישראל מחייב פעולות חקיקה מסוימות. ברשות המסים הקימו וועדה והמליצו בין היתר להרחיב את חובות הדיווח על אזרחי ישראל. רשות המסים פועלת לזרז הליכי גילוי מרצון

מאמרים נוספים בנושא דיני מיסים

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים16/12/19292 צפיות
בסקירה זו נסקור את פסק דינו של בית המשפט המחוזי בירושלים אשר קבע כי היבואן הראשי מחויב לספק אחריות לכלי הרכב בישראל, גם כאשר יצרן הרכב קבע החרגה טריטוריאלית בכל הנוגע לאחריות מצידו.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים16/12/19288 צפיות
בסקירה זו נתייחס להחלטת בית משפט השלום בתל-אביב, אשר קיבלה ברובה את בקשת יבואנית לקבל מסמכים הנוגעים למחלוקת הסיווג שנתגלעה בין הצדדים ביחס לפרופילים מאלומיניום שעברו תהליך אלגון. היבואנית יוצגה על ידי משרדנו.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים16/12/19311 צפיות
בית המשפט קיבל את בקשת מנהל הרציף להמרת כתב אישום בכופר וזאת לאחר שנמצא כי נכנס לחנויות דיוטי פרי מבלי שהיה רשאי לכך ונמצאו אצלו מוצרים שלא שולמו בגינם מיסים.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים16/12/19294 צפיות
במאמר זה נסקור את פסק דינו של בית המשפט המחוזי בירושלים אשר דחה עתירה לפי חוק חופש המידע של בעל חברה לחיפושי נפט וגז טבעי לקבלת מידע אודות ייבוא גופרית.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים16/12/19279 צפיות
במאמר זה נסקור את פסיקת בתי המשפט שדנה בשאלות שונות שעלו בעקבות הגברת האכיפה בענף השייט.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים16/12/19237 צפיות
במאמר זה נסקור את השינויים המשמעותיים העומדים להתרחש החל מינואר הקרוב בנושאי הטלת בלו על שמנים וממסים וזאת בעקבות התיקונים לצו הבלו על דלק (הטלת בלו) וצו תעריף המכס ומס קניה.

מאת: עו"ד גיל נדלדיני מיסים18/11/19322 צפיות
בסקירה זו נתאר את פסק דינו של בית המשפט המחוזי בחיפה, אשר דן בתביעה ייצוגית שהוגשה כנגד יבואנית מוצרי מזון ותוספי תזונה בטענה לייחוס סגולות רפואיות למוצרים הנמכרים על-ידה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica