חפש מאמרים:
שלום אורח
16.08.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חוות בודדים בדרום הארץ

מאת: איל יזרעאלצימרים02/06/20121288 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

חוות בודדים בדרום הארץ

בנגב ישנן כמה עשרות של חוות בודדים. חלק מן החוות וותיקות מאוד כמו החווה של אריק שרון וחוות פיליפ. החוות נמצאות בכל הנגב החל מן הנגב המערבי, איזור ערד ויתיר ודרום הר חברון, איזור באר שבע, איזור רמת נגב שדה בוקר ומצפה רמון, ואפילו באזור אילת. הפרויקט החדש ביותר במסגרת חוות בודדים היא דרך היין ברמת נגב.

רובן של החוות הוקמו כחוות מרעה לצאן ולבקר, ולהן שטחים גדולים בעיקר בגלל הצורך לספק מרעה וזאת בתנאים של צמחייה דלה יחסית בגלל מיעוט המשקעים.

חוות אלו עוסקות בגידול העדרים בעיקר לתעשיית הבשר או החלב וחלקן מחזיקות מחלבות פעילות.

בשנים האחרונות סובלות חוות אלו מריבוי של גנבות וזכור במיוחד המקרה של שי דרומי שנאלץ לירות בגנבים ואף נחקק מאוחר יותר חוק על שמו המתיר לחקלאים להגן על רכושם.

חוות בודדים על דרך היין בנגב

חוות בודדים על דרך היין מהוות מודל לחוות מסוג אחר. כאן מדובר בחוות המשלבות חקלאות ותיירות ומבין  ענפי החקלאות בולט בעיקר גידול הענבים ליין - מחווה לגידולי הענבים וייצור היין בנגב בתקופה הביזנטית כ - 1500 שנה מהיום. חלק מן החוות מגדל עצי זית לשמן, פרות לחלב, עיזים לגבינות, גידולים אורגניים שונים, ואפילו תוכים ודגי נוי. חלקן של החוות עוסק בתיירות ובלינה. בחוות אלו נבנו צימרים ללינה בנגב, הוקמו מסעדות, מחלבות ויקבים והחוות פתוחות לקבלת סיורים וביקורים מזדמנים.

חוות אלו קטנות בשטחן והממוצע הוא 80 דונם לכל חווה. פרויקט חוות דרך היין תוכנן במקור ל 30 חוות מתוכן עלו עד עתה על הקרקע 24 חוות ושבע חוות נוספות אמורות לעלות על הקרקע בחודשים הקרובים.

העובדה שחוות בודדים אלו פתוחות לקהל, ומאפשרות לינה וסיורים  מאפשרת לישראלים ולתיירים לחוות נגב שונה ומיוחד מכל מה ששמעו עליו בעבר, דבר המביא פריחה חסרת תקדים לכול אזור הר הנגב שדה בוקר ומצפה רמון. פריחה שהיא גם בפאן התיירותי והכלכלי אבל קורה כאן דבר מרתק נוסף, הציבור מגלה את הנגב גם כאופציה של מגורים ומשפחות רבות עוברות לכאן בשנים האחרונות ובונות כאן את ביתן.

לאחרונה עלו חוות בודדים לכותרות בגלל תסבוכת משפטית אליה נקלעו בעל כורחן דבר שאילץ אותן לפעול לשינוי החקיקה בכנסת בנושא ההתיישבות בנגב וכן לפעול במסגרת בג"ץ והירכיות משפטיות נוספות.

חוות בודדים - שפת מדבר במצפה רמון

לאחר הצלחתן של חוות דרך היין שהביאו לידי ביטוי תפיסה תכנונית של פיזור החוות בשטח המועצה האזורית רמת נגב, החל פרויקט שפת מדבר במצפה רמון. כאן הרעיון של החוות דומה מאוד אך הריכוז של החוות הוא סביב העיירה מצפה רמון כאשר היא זו שתהווה המרכז הלוגיסטי של החוות, תספק את השירותים השונים לחוואים ולמשפחות עצמן  ותהנה כמובן מן התנועה התיירותית שתגיע לחוות. חלקן של החוות החל כבר בנטיעת הגידולים החקלאיים ומטעי זיתים וכרמים ליין צצו לאחרונה בואדיות שסביב העיירה מצפה רמון מה שבוודאי יהווה הפתעה רעננה לנוסעים בכבישי הנגב.

חוות בודדים באיזור ירוחם

בדומה לפרויקט של מצפה רמון גם העיירה ירוחם גילתה את הפוטנציאל הטמון בחוות סביב היישוב וכבר הוחל בתכנון פרויקט דומה.

חוות בודדים בנגב - תכנונים לעתיד

לאחרונה החלו גם בקרן הקיימת לישראל וגם בחטיבה להתיישבות של הסוכנות היהודית להתעניין במודל  חוות בנגב של דרך היין והחלו להסתובב בחוות וללמוד את הנושא. שני גופים אלו מדברים על הקמתן של 100 - 200 חוות נוספות  ברחבי הנגב. בשני המקרים מדובר בגופים עתירי תקציב וידע בנושא התיישבות ובחירתם בנושא החוות מהווה המשך ישיר לאידיאולוגיה שלהן של יישוב ארץ ישראל.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

איל יזרעאל חוות כרמי עבדת  צימרים בדרום 

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת איל יזרעאל

מאת: איל יזרעאלצימרים28/05/171084 צפיות
שותפות בין אורחי חוות כרמי עבדת לאורחי הצימרים מאפשרת למשפחת יזרעאל לתרום כמה עשרות לילות בשנה לעמותת אי"ל לחולי האפילפסיה. משפחות הילדים החולים מוזמנים לנפוש בחווה ולאגור כוחות מן היום יום המורכב של התמודדות עם המחלה הקשה וזאת בחינם. אנו מקווים שבעלי עסקים נוספים יאמצו מודל זה לרווחת החברה והקהילה.

מאת: איל יזרעאלצימרים14/01/161160 צפיות
חופשה במתנה היא מתנה מקורית לאנשים שאתם אוהבים, זו אינה רק מתנה זו הרפתקה, ניקוי ראש מילוי מצברים והכרות עם מקום נדיר שמעטים כמוהו בארץ, צימרים מיחודים, כרם ענבים ליין ויקב בוטיק משפחתי המייצר יינות משובחים.

מאת: איל יזרעאלצימרים29/12/121055 צפיות
מגוון אפשרויות לינה בדרום הולך גדל ומשבח עם השנים, לינה בחוות בודדים , צימרים בחוות, אכסניות נוער מלונות וחניוני לילה הם רק חלק מן האפשריות.

מאת: איל יזרעאלצימרים09/06/121252 צפיות
צימרים בשדה בוקר הפכו כבר מזמן שם דבר למטיילים הישראליים המבקרים במדבר ומטיילים במעיינות נחל צין המפורסמים, עין עבדת, עין עקב ועין זיק, חוקרים את העיר העתיקה עבדת או מטיילים במכתש רמון המפורסם או במכתש הגדול או הקטן. בשנים האחרונות גילו גם תיירים מחול את הצימרים בשדה בוקר ובליל של שפות נשמע ברחבי הנגב. אמרנו כבר שבן גוריון מאושר?

מאת: איל יזרעאלצימרים02/06/121509 צפיות
טקס סיום קורס קצינים בבה"ד 1 המתקיים מספר פעמים בשנה ואליו מגיעים אלפי אנשים יכול לשמש מנוף מצוין לחשיפה והכרות עם נגב חדש ומרתק ששינה פניו לחלוטין בשנים האחרונות ומציע צימרים ולינה, יקבים ומחלבות ועוד מגוון גדול של אטרקציות.

מאת: איל יזרעאלצימרים02/06/121400 צפיות
חוות חקלאיות קיימות כהר אלפי שנים ובעצם החקלאות הקדומה כולה התבססה על חקלאות חוות. מאז קום המדינה ובעיקר בשנים האחרונות בפרויקט דרך היין בנגב הופך נושא חוות הבודדים לסיפור מרתק כאשר החוות משלבות בעיסוקים החקלאיים המסורתיים גם עיסוק בתיירות כמו גם הכנת יין ביקבי בוטיק קטנים וגבינות משובחות במחלבות משפחתיות.

מאת: איל יזרעאלצימרים02/06/121056 צפיות
אפשרויות הלינה בנגב הולכות וגדלות וכך גם עולה הגיוון וגדל באופן משמעותי מספר המטיילים שבוחרים בנגב כמקום הטיול או החופשה המועדפים עליהם.

מאמרים נוספים בנושא צימרים

מאת: יוסי לויצימרים04/09/171781 צפיות
מדוע לבחור בוילת נופש מפוארת לכל המשפחה? מה היתרון בוילות בצפון למשפחות? כל התשובות לשאלות במאמר הבא.

מאת: איל יזרעאלצימרים28/05/171084 צפיות
שותפות בין אורחי חוות כרמי עבדת לאורחי הצימרים מאפשרת למשפחת יזרעאל לתרום כמה עשרות לילות בשנה לעמותת אי"ל לחולי האפילפסיה. משפחות הילדים החולים מוזמנים לנפוש בחווה ולאגור כוחות מן היום יום המורכב של התמודדות עם המחלה הקשה וזאת בחינם. אנו מקווים שבעלי עסקים נוספים יאמצו מודל זה לרווחת החברה והקהילה.

מאת: רוןצימרים05/05/171183 צפיות
מאמר על מלונות באילת

מאת: רוןצימרים05/05/171122 צפיות
מאמר על מלונות באילת

מאת: נטלי הרוש צימרים24/01/171212 צפיות
נכון שיש הרבה דברים חשובים מאוד במהלך היום יום אך ישנם דברים שאין לדלג עליהם, מצטערים לא משנה מה התירוץ, זוגיות תישחק אם לא תעבדו עליה , אם לא תשקיעו זמן קצת בבן או בת הזוג רחוק מכל רעשי הסביבה. זמן לעצמכם, לפרטיות שלכם חייב להיות בראש סדר עדיפויותיכם.

מאת: נטלי הרוש צימרים31/12/161204 צפיות
איך נתכנן נכונה את החופשה שלנו? נסגור מקום נרכוש כמה כרטיסים לאטרקציות, קצת קניות, בריכה וכך זה ניראה בדרך כלל.. אך בדרך כלל זה לא כל כך יעבוד, לפחות לא כמו שהיינו רוצים שזה יעבוד.

מאת: נטלי הרוש צימרים30/11/161285 צפיות
למה למעשה יוצאים לחופשה...?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica