חפש מאמרים:
שלום אורח
02.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

לינה בנגב - מגוון אפשרויות

מאת: איל יזרעאלצימרים02/06/2012850 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

לינה בנגב – מגוון אפשרויות

הנגב נחשב תמיד גן עדן להרפתקנים. עוד בימי הפלמ"ח נחשבו המסעות בנגב לקשים והמאתגרים ביותר, ההליכות הארוכות, הריחוק ממקומות יישוב ומים שחייבו לסחוב תרמיל כבד שהקשה מאוד על המסע, היבלות ברגליים והאבק שמשאיר רק צמד עיניים חשופות. על הכול פיצו הלילות סביב המדורה תחת השמים זרועי הכוכבים, השירים, הצ'יזבטים והסיפורים וכמובן ארוחות הערב והקפה שטעמם אינו דומה לשום דבר.
מטיילי התרמיל ההרפתקניים, תנועות הנוער, והצבא אימצו בהמשך מסעות וטיולים אלו ואל המדורות נוספו הגיטרות וסירי הפויקה, ולפעמים חונים הג'יפ או האופניים ממש בסמוך.
הנגב הופך יותר ויותר זמין ולשביליו ודרכיו נוספו משפחות עם ילדים, ותיירים מחו"ל בעיקר בזכות אפשרויות לינה מגוונות שנוספו בשנים האחרונות. 
לינה בנגב אינה רק אוהל ושק שינה אלא גם חניונים, בתי ספר שדה ואכסניות נער, חאנים מדבריים, צימרים ואפילו בתי מלון מפוארים.

לינה בנגב - חניוני לילה

אפשרית בחניונים הרבים שהוקמו בנגב על ידי רשות הטבע והגנים או על ידי הקרן הקיימת לישראל. חלקם בסיסיים ומגדירים מקום לינה מאושר בתוך שמורת הטבע ולחלקם שירותים נוספים כשולחנות לפיקניק, ברזיות למים, משחקים לילדים ואפילו שירותים, חלקם חשופים תחת כיפת השמים וחלקם הוקמו בלימנים עם עצי אשל או אקליפטוס ונותנים מחסה מן השמש הקופחת.

לינה בנגב – אכסניות נוער ובתי ספר שדה

אפשרות לינה עממית המתאימה בעיקר למי שהטיול הוא העיקר עבורם וזקוקים למיטה ומקלחת בסוף היום בתנאים בסיסיים יחסית. המחיר הזול יחד עם מוצר "מוכר" ואחיד פחות או יותר זמינים למשפחות עם ילדים, מטיילי אופניים ותרמיל וגם לג'יפאים.

לינה בנגב – חאנים מדבריים
חאנים מדברים יכולים להיות אוהל אירוח בסגנון בדואי או מבנה בסגנון חושה המזכיר את החושות של סיני. שירותים ומקלחות משותפים, מטבחון משותף וכך קבוצה של משפחות או מטיילים שומרת על הווי הטיול בלינה משותפת כאשר למפגש סביב המדורה בערב יש חשיבות מכרעת להצלחת הטיול.

לינה בנגב – צימרים ובתי הארחה בקיבוצים
חלק לא מבוטל מן הקיבוצים בנגב מאפשר לינה באורחנים שהקימו, כך קיבוץ צאלים וקיבוץ משאבי שדה. חוות בודדים, מושבים, ויישובים קהילתיים בהם הוקמו צימרים המאפשרים לינה ברמת גבוהה יחד עם הייחוד של לינה בחווה מרוחקת ומבודדת. דוגמאות לכך הן חוות כרמי עבדת וחוות האלפקות.

לינה בנגב – בתי מלון
הביקוש הרב ללינה  בנגב יחד עם קהל מגוון הביא לפתיחה של בתי מלון חלקם מפוארים ממש. מצפה רמון היא דוגמא טובה לחזון של דויד לואיס שלקח בניין מגורים נטוש והפך אותו למלון פונדק רמון ובכך הוכיח שיש ביקוש למוצר שכזה. לאחרונה נבנה מלון בראשית המפואר על שפת מכתש רמון ומציע חוויית אירוח ולינה שלא היו מוכרים עד כה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

איל יזרעאל חוות כרמי עבדת  צימרים בדרום 

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת איל יזרעאל

מאת: איל יזרעאלצימרים28/05/17686 צפיות
שותפות בין אורחי חוות כרמי עבדת לאורחי הצימרים מאפשרת למשפחת יזרעאל לתרום כמה עשרות לילות בשנה לעמותת אי"ל לחולי האפילפסיה. משפחות הילדים החולים מוזמנים לנפוש בחווה ולאגור כוחות מן היום יום המורכב של התמודדות עם המחלה הקשה וזאת בחינם. אנו מקווים שבעלי עסקים נוספים יאמצו מודל זה לרווחת החברה והקהילה.

מאת: איל יזרעאלצימרים14/01/16942 צפיות
חופשה במתנה היא מתנה מקורית לאנשים שאתם אוהבים, זו אינה רק מתנה זו הרפתקה, ניקוי ראש מילוי מצברים והכרות עם מקום נדיר שמעטים כמוהו בארץ, צימרים מיחודים, כרם ענבים ליין ויקב בוטיק משפחתי המייצר יינות משובחים.

מאת: איל יזרעאלצימרים29/12/12764 צפיות
מגוון אפשרויות לינה בדרום הולך גדל ומשבח עם השנים, לינה בחוות בודדים , צימרים בחוות, אכסניות נוער מלונות וחניוני לילה הם רק חלק מן האפשריות.

מאת: איל יזרעאלצימרים09/06/121043 צפיות
צימרים בשדה בוקר הפכו כבר מזמן שם דבר למטיילים הישראליים המבקרים במדבר ומטיילים במעיינות נחל צין המפורסמים, עין עבדת, עין עקב ועין זיק, חוקרים את העיר העתיקה עבדת או מטיילים במכתש רמון המפורסם או במכתש הגדול או הקטן. בשנים האחרונות גילו גם תיירים מחול את הצימרים בשדה בוקר ובליל של שפות נשמע ברחבי הנגב. אמרנו כבר שבן גוריון מאושר?

מאת: איל יזרעאלצימרים02/06/121261 צפיות
טקס סיום קורס קצינים בבה"ד 1 המתקיים מספר פעמים בשנה ואליו מגיעים אלפי אנשים יכול לשמש מנוף מצוין לחשיפה והכרות עם נגב חדש ומרתק ששינה פניו לחלוטין בשנים האחרונות ומציע צימרים ולינה, יקבים ומחלבות ועוד מגוון גדול של אטרקציות.

מאת: איל יזרעאלצימרים02/06/121131 צפיות
חוות חקלאיות קיימות כהר אלפי שנים ובעצם החקלאות הקדומה כולה התבססה על חקלאות חוות. מאז קום המדינה ובעיקר בשנים האחרונות בפרויקט דרך היין בנגב הופך נושא חוות הבודדים לסיפור מרתק כאשר החוות משלבות בעיסוקים החקלאיים המסורתיים גם עיסוק בתיירות כמו גם הכנת יין ביקבי בוטיק קטנים וגבינות משובחות במחלבות משפחתיות.

מאת: איל יזרעאלצימרים02/06/12988 צפיות
חוות בודדים משנות בשנים האחרונות את פני הנגב, לא עוד חוות בקר ענקיות אלא חוות חקלאיות תיירותיות המגדלות ענבים ומייצרות יין חלב וגבינות, מארחות בצימרים לא שגרתיים ומאפשרות לחוות את הדרכים הצדדיות והמרתקות של הנגב.

מאמרים נוספים בנושא צימרים

מאת: יוסי לויצימרים04/09/171377 צפיות
מדוע לבחור בוילת נופש מפוארת לכל המשפחה? מה היתרון בוילות בצפון למשפחות? כל התשובות לשאלות במאמר הבא.

מאת: איל יזרעאלצימרים28/05/17686 צפיות
שותפות בין אורחי חוות כרמי עבדת לאורחי הצימרים מאפשרת למשפחת יזרעאל לתרום כמה עשרות לילות בשנה לעמותת אי"ל לחולי האפילפסיה. משפחות הילדים החולים מוזמנים לנפוש בחווה ולאגור כוחות מן היום יום המורכב של התמודדות עם המחלה הקשה וזאת בחינם. אנו מקווים שבעלי עסקים נוספים יאמצו מודל זה לרווחת החברה והקהילה.

מאת: רוןצימרים05/05/17724 צפיות
מאמר על מלונות באילת

מאת: רוןצימרים05/05/17681 צפיות
מאמר על מלונות באילת

מאת: נטלי הרוש צימרים24/01/17810 צפיות
נכון שיש הרבה דברים חשובים מאוד במהלך היום יום אך ישנם דברים שאין לדלג עליהם, מצטערים לא משנה מה התירוץ, זוגיות תישחק אם לא תעבדו עליה , אם לא תשקיעו זמן קצת בבן או בת הזוג רחוק מכל רעשי הסביבה. זמן לעצמכם, לפרטיות שלכם חייב להיות בראש סדר עדיפויותיכם.

מאת: נטלי הרוש צימרים31/12/16841 צפיות
איך נתכנן נכונה את החופשה שלנו? נסגור מקום נרכוש כמה כרטיסים לאטרקציות, קצת קניות, בריכה וכך זה ניראה בדרך כלל.. אך בדרך כלל זה לא כל כך יעבוד, לפחות לא כמו שהיינו רוצים שזה יעבוד.

מאת: נטלי הרוש צימרים30/11/16906 צפיות
למה למעשה יוצאים לחופשה...?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica