חפש מאמרים:
שלום אורח
29.01.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מדוע לטוס בטיסה פרטית?

מאת: lynxjet - לינקס ג'טתעופה03/06/2012766 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

החלטתי לפתוח את הבלוג עם השאלה הנפוצה ביותר בתחום, שאלה שאני נשאל עשרות פעמים בפניות שמתקבלות לחברה אותה אני מנהל.  לאחר הגשת הצעת המחיר, שואל אותנו הלקוח: "זה הרבה יותר יקר מטיסה סדירה, אז למה לטוס במטוס פרטי?"

לא תמיד קל לענות עליה והתשובה אינה מתאימה תמיד לכולם. לעיתים הטיסה הפרטית נתפסת, שלא בצדק,  כצורה של Show Off ונהנתנות. הדבר נובע מהצורה בו שווקו בעבר טיסות כאלה. בשנים האחרונות, ובעיקר מאז משבר 2008 , הגופים המעורבים בתעשיית התעופה העסקית , יודעים להדגיש את היתרונות האמיתיים של הטיסות הפרטיות, וכך אעשה גם אנוכי כאן, ברשותכם.

גמישות וחסכון בזמן

היתרון הראשון במעלה של הטיסה הפרטית הוא הגמישות בזמן והחסכון בו.

מטוס שממריא בשעה שהלקוח רוצה, מביא אותו למקום הקרוב ביותר למחוז חפצו (גם אם מדובר בשדה תעופה קטן במיוחד שאף חברת תעופה לא היתה מעיזה לנחות בו), וממריא חזרה בסיום הפגישה או הפעילות העסקית - יכול לחסוך שעות רבות ואף יום שלם, בהשוואה לטיסה אלטרנטיבית בחברת תעופה.

ערכו של הזמן בקרב מנהלים בכירים בחברות גדולות וכן בקרב אנשי עסקים המעורבים בעסקאות בהיקפים גדולים, שווה לא מעט כסף. חסכון בזמן זה, שווה לחברה ולאותם מנהלים את ההוצאה הכרוכה בחכירת מטוס פרטי להטסת אותם אנשים. ארגוני התעופה העסקית למיניהם בארה״ב ובראשם ה NBAA, מוכיחים פעם אחר פעם ע״י חישוב מתמטי הכולל הערכה של שווי הזמן של מנהלים בכירים על פי משכורתם, שערכו  של הזמן הנחסך בטיסה פרטית עולה ברוב המקרים, על עלות טיסה פרטית בה הם משתמשים.

יתרון זה מתבטא גם במחקר מעניין שביצעה חברת הייעוץ האמריקאית NEXA, המראה התאמה בין ביצועי חברות עסקיות לבין שימוש שלהן בתעופה פרטית.

בטיחות

רובם של המטוסים הפרטיים הסילוניים טסים בגבהים גבוהים יותר ממטוסי חברות תעופה סדירות. אם תסתכלו על צג הנתונים בטיסתכם הסדירה הבאה, תראו בוודאי גובה טיסה הנע בין 34 ל 39 אלף רגל. רוב מטוסי המנהלים טסים בגבהים של 40 עד 45 אלף רגל ויש שמגיעים גם ל 51 אלף רגל. בגבהים אלה, קל הרבה יותר לעבור מעל מערכות מזג אויר סוערות, הצפיפות האווירית והסכנה לקונפליקט קטנות מאד והאויר יציב יותר. בנוסף, במטוסי מנהלים רבים מותקנות מערכות אויוניקה תומכות בטיחות, הרבה לפני שאלה מותקנות במטוסי חברות התעופה הסדירות. כדוגמא, אביא מערכת המאפשרת תצוגת תמונת אינפרה- אדום המאפשרת לטייס לראות את פני השטח בנחיתה, גם בחושך מוחלט כשהוא בתוך עננים. תצוגה כזו מותקנת במטוסים פרטיים רבים, אך היא רחוקה מלהיכנס לשימוש נפוץ במטוסי חברות התעופה.

בחברת LynxJet אנו הולכים גם צעד אחד קדימה בנושא הבטיחות ומבצעים ניטור אקטיבי של חברות התעופה מהן אנו חוכרים מטוסים, על מנת לוודא שיש להן את כל האישורים והביטוחים הדרושים וכי אנשי צוות האוויר שמטיסים את לקוחותינו מרושינים כנדרש.

נוחות
נתחיל בעובדה שאין צורך להידחק בתורים ארוכים לבדיקות ביטחון וביקורת דרכונים, אלא הבדיקות הללו מבוצעות באופן פרטי, במהירות וללא המתנה. המטוס אותו הלקוח חוכר ממריא מיד כשהלקוח ואורחיו מתיישבים בכסאותיהם. השירות בטיסה מתבצע על ידי דיילת מנוסה, מושבי הנוסעים רחבים במיוחד בדרך כלל,  וניתן בחלק מהמטוסים הפרטיים להפוך אותם למיטות, כמו גם ספות ייעודיות הנמצאות בקבינה של מטוסים רבים. במטוסי המנהלים המודרנים, ניתן לנהל שיחה בקבינה בשקט , ללא הפרעה מרעשי הטיסה. עקב גובה הטיסה הרב, כמו שהזכרתי קודם לכן, הטיסה אף יציבה יותר.

פרטיות
במטוס פרטי הלקוח נמצא רק עם מי שהוא רוצה להיות. יהיו אלה שותפיו לחברה, קולגות, לקוחות או אורחים אחרים. זמן הטיסה לא מבוזבז ויכול לשמש לישיבה עסקית, שיחות מקצועיות, הכנה לפגישות או לכל מטרה אחרת. הפרט החשוב כאן הוא שאין מישהו זר שיכול להפריע, או לשמוע את הנאמר בשיחות אלה. בטיסה בחברת תעופה, גם אם הדבר נעשה במחלקת עסקים, תמיד יהיו כאלה שיקשיבו ותמיד יש סיכוי שהם יהיו קשורים למתחרה כזה או אחר , דבר לא רצוי כשמדובר בתכנים עסקיים רגישים.

בטחון

כמו שהזכרתי קודם, הלקוח הוא זה שקובע מי יעלה איתו למטוס. אין סכנה של טיסה עם נוסעים שאין איש מכיר אותם וכוונותיהם אינן ידועות.

טיסה פרטית אינה פתרון מתאים לכל טיסה שמנהלים ובעלי עסקים צריכים לבצע, אך בטיסות מסוימות, ערך היתרונות שפרטתי שווה בהחלט את הכסף שמוציאה החברה או העסק לטיסה פרטית. המציאות היא שהשימוש בטיסות פרטיות הולך ועולה עם השנים, יחד עם גידול בצי המטוסים הפרטים בארץ ובעולם, עם ההבנה וההכרה ביתרונותיהם הברורים של טיסות אלה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ייחודה של חברת LynxJet הוא בשאיפה המתמדת ובמחויבות לשירות מצויין,למקצועיות ולבטיחות. אנו מציעים ללקוחותינו ערך מוסף על ידי חשיבה מחוץלקופסה ומציאת הפתרונות המשתלמים ביותר לכל לקוח, ביניהם גם מגוון פתרונות ייחודיים אשר בדרך כלל אינם מוצעים למשתמשי התעופה הפרטית והעסקית.

http://www.lynxjet.aero/

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת lynxjet - לינקס ג'ט

מאת: lynxjet - לינקס ג'טתעופה27/03/12758 צפיות
חברת קייטרינג לונדונית, המתמחה בשירות למטוסים פרטיים, הכריזה לאחרונה על פרוייקט חדש בשם "שף בשמיים" ('Chef in the sky'). השירות החדש כולל שף אישי שיתלווה לטיסה הפרטית שיכין ויבשל ארוחות לנוסעים- תוך כדי הטיסה

מאת: lynxjet - לינקס ג'טתעופה17/01/12804 צפיות
ענקית התעופה הברזיאלית, חברת אמבריאר (Embraer), עומדת להשיק בתחילת שנת 2013 את התוספת החדשה למשפחת מטוסי המנהלים שלה- ה Legacy 500.

מאת: lynxjet - לינקס ג'טתעופה06/11/11714 צפיות
תעשיית מטוסי מהנהלים מצפה ל-2012 בכדי לציין את שנת הגידול הראשונה מאז המשבר הכלכלי, אך לא לכולם בתעשיה הדרך לשם תהיה קלה כל כך. "התחזיות שלנו ל-2011 שכללו גידול משמעותי בהזמנות התבדו, על כן אנו מכוונים את התקוות שלנו ל-2012", אומר ג'נס הניג, סגן נשיא תחום תפעול בארגון יצרני מטוסי התעופה הכללית (General Aviation Manufacturers Association), קבוצה בין-לאומית היושבת בוושינגטון ועוקבת אחר התעופה הלא מסחרית.

מאת: lynxjet - לינקס ג'טחיות מחמד22/10/11835 צפיות
בניו יורק טיימס פורסם שלאחרונה אסרו מרבית חברות התעופה בארצות הברית על הכנסתם של כלבים מעורבים קטני מימדים מזן הבולדוג הצרפתי לבטן המטוס. הנביחות או הנשיכות הפוטנציאליות לא היו המניע להחלטה. הסיבה לאיסור הייתה הרבה יותר משמעותית – הניסיון לימד כי מספר רב של כלבים מסוג זה הלכו לעולמם במהלך הטיסות ולכן ההחלטה שהתקבלה הייתה בבחינת ניסיון להקדים תרופה למכה.

מאמרים נוספים בנושא תעופה

מאת: רוני הכהןתעופה24/01/18507 צפיות
חלק מהשדרוגים הלו קשור גם אל העולם של טיסות פרטיות אשר עדיין יש להן דרישה גדולה. מדוע? קראו הלאה את הדברים החשובים הבאים.

מאת: ניב אבןתעופה15/11/17865 צפיות
ישנם אנשים אשר הטיסה היא חלק בלתי נפרד מן העולם שלהם, כאשר הם צריכים לצאת אל עבר טיסה למטרות עסקיות בצורה תדירה למדי, ועבורם כניסה אל מטוס מנהלים הוא חלק בלתי נפרד מן המעמד, ומן התפקיד גם כן. למה דווקא מטוס שכזה הולם את התפקיד? קראו הלאה.

מאת: articlestbdתעופה31/01/171514 צפיות
מה חשוב לדעת ומה יתרונותיה של הסעה לשדה התעופה?

מאת: articlestbdתעופה10/05/16935 צפיות
הסעות לשדה התעופה – לא רק עבור נסיעה סטנדרטית לשדה התעופה. אלא גם עבור...

מאת: נדב אלטלייףתעופה17/07/131762 צפיות
תיאור של שיטות הלימוד והנושאים הנלמדים במסגרת קורסי טייס. המאמר גם מדבר על הנושא של הגדר מכשירים.

מאת: מיכל שדהתעופה20/05/131051 צפיות
הן האמצעי הקרוב ביותר של האדם לחוש כמו ציפור ולטוס מעל הקרקע ולהגיע למחוזות אחרים. החלו כבר בשנת 1783 כאשר הטיסו כדור פורח

מאת: דורון שפיראתעופה21/04/131376 צפיות
החלום להטיס מטוס משותף להרבה אנשים, חלקם ינסו להגשים אותו בצבא, חלקם באזרחות אבל רבים ישארו עם החלום. בפעם הבאה כשאתם מחפשים איזו מתנה לתת למישהו קרוב, לרגל אירוע מיוחד, או כשאתם רוצים לרגש באופן מיוחד, הגשימו לאותו אדם חלום וקנו לו במתנה טיסה מסוג "טייס ליום אחד", את המתנה הזאת לא שוכחים במהרה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica