חפש מאמרים:
שלום אורח
14.12.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

5 המלצות מנצחות לניהול עסק קטן

כלכלת העולם כמו כלכלת ישראל מתבססת על עסקים קטנים. זו לא קלישאה ולא המצאה, זו פשוט עובדה. העסקים הקטנים מניעים את הכלכלה ובעצם מצמיחים אותה. העניין הוא שכ 8% מהעסקים הקטנים הללו נסגרים מדי שנה. במושגים של מדינתנו, מדובר בכ 35,000 עסקים קטנים שנסגרים מדי שנה. אם נבדוק לסיבת סגירתן הרי שנמצא לרוב שזו טמונה בניהול, ניהול לא מספיק מקצועי אשר הביא בסופו של דבר לסגירת העסק.

במאמר זה אני רוצה להביא בפניכם 5 המלצות אשר יכולות לסייע לבעל עסק קטן לנהלו בצורה מיטבית:

סוף מעשה במחשבה תחילה. אין זה חדש ש"הכל מתחיל ונגמר בראש", בחשיבה מקדימה, בתכנון ההתחלתי והבלתי נגמר. אם רוצים להצליח בניהול עסק, גם אם הוא עסק קטן, מומלץ ורצוי שתהיה תוכנית פעולה. זו לא חייבת להיות בהכרח תוכנית כתובה אבל שתהיה ידועה לבעל העסק. כזו שתבנה על בסיס הגיוני, על פי צעדים מדודים ובדוקים כאשר צעד א' מחויב להיעשות לפני צעד ב' ולא להפך. תוכנית שתבנה על בסיס הגיון ולא כזו שנראית כמו מטח יריות באוויר.

תכנון זמנים. מעמסת המטלות בניהול עסק בכלל ובניהול עסק קטן בפרט היא רבה. כמעט בלתי אפשרי להספיק ולעשות הכול לבד. תכנון זמנים במקרה זה היא ההמלצה הבאה. עשה את מה שאתה חייב לעשות עכשיו ודחה את הפחות דחופים. כמובן שנכון הוא להתייעץ ואף להיעזר במידת הצורך כך שלא תבזבז זמן לריק על פעולות שאחרים יכולים לעזור לך בכך. כאשר תעשה זאת תגלה שאנשים ישמחו לעזור: בני המשפחה, חברים, קולגות, לקוחות, ספקים ואפילו מתחרים יכולים לספק מידע, לתמוך כלכלית ולהאיר את עיניך בפרטים שאינך בקיא בהם.

פרסום ויחסי ציבור. עסק קטן צריך לפרסם את עצמו אבל לא צריך להשתמש בהכרח בכלים שבהם משתמשים העסקים הגדולים. שיטת השיווק שבו מבקשים מהלקוחות / ספקים המרוצים להמליץ עליכם בפני אחרים הינה שיטה אפקטיבית וחינמית. כמו כן, הצטרפות למעגל עסקי יכולה להיות אופציה זולה שעדיין מפרסמת את העסק במקום בו הוא נמצא. גם אתר אינטרנט שמביא לקוחות לא חייב להיות בתשלום אלא חינמי. קיימת גם אפשרות ליצירת שיתופי פעולה עם ספקים או עסקים אחרים מתוך מטרה לקדם את שניכם. פרסום הוא חובה לכל עסק, ועסק קטן יכול לעשות זאת בתחכום ובמינימום עלות.

ניהול פיננסי. תחזית רווח והפסד, תזרים מזומנים וכן כמה הכנסות נדרשות לאזן את העסק הקטן הם תנאי בסיסי לניהול עסק בכלל ועסק קטן בפרט. כאשר יוצרים את התחזיות מתחדדות המחשבות ומתחילים ליצור גם פעולות כדי ליישמן. אם בפיננסים עסקינן הרי שרצוי לבחון את גובה הריביות בשוק שמקבלים עבור הלוואות העסק ואת מידת הכדאיות למחזור הלוואות קיימות לפני שעושים פעולה כלשהי. התמקחות עם הבנק להטבה בהחלט יכול לעזר. ניהול פיננסי יעיל כולל בתוכו גם ניהול המלאי בצורה אופטימלית, העמקת הטיפול בלקוחות שלא משלמים וקיצור תנאי אשראי. עצם השליטה במידע הפיננסי בעסק יכולה להועיל ולשפר רבות את המצב הפיננסי של העסק.

האמן בעצמך. גם אם קשה ונראה שזה לא הולך או תקוע אז אל ייאוש. לעיתים מספיק יום אחד לא טוב כדי לשבור את נפשו של האדם. מי מנהל עסק צריך להבין שהוא נכנס למסע מאתגר שלוקח זמן עד שרואים את פירותיו ונחים על זרי הדפנה ועד אז צריך לעמול קשה ובעיקר...להנות מהעשייה. בהצלחה !

כותבת המאמר:

 

חדוה יוסף, יעוץ לעסקים משפחתיים

נייד 054-9039990

מייל hedvajosef@gmail.com

אתר www.fbusiness-consulting.co.il

בלוג http://hedvayosef.blogspot.co.il/

חונכת מטעם מטי

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

חדוה

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת חדוה יוסף

מאת: חדוה יוסףעסקים - כללי06/07/14495 צפיות
אם יש משהו מרגיז ומתסכל יותר מכל הוא הצורך לקחת הלוואות אחרי שבכל התקופה עבדנו קשה, התאמצנו, מכרנו, אבל תכלס בשטח, בשורת הרווח והפסד, אין מזומנים וצריך לקחת הלוואה.

מאת: חדוה יוסףעסקים משפחתיים14/04/131071 צפיות
אנשים צעירים שואלים את עצמם האם להצטרף לעסק המשפחתי שבבעלות המשפחה או לבחור במקום עבודה אחר. העסק מציע בטחון כלכלי ופריבילגיות מחד אבל באותה מידה יכול לבלבל את זהותם, את הגדרת מקומם, לגבי מי שהם ומה שהם רוצים לעשות. במאמר זה אדון בנקודות מבט בנושא.

מאת: חדוה יוסףעסקים משפחתיים14/04/131101 צפיות
בעל עסק משפחתי ירצה להעביר את העסק שייסד ועמל להצלחתו לבני הדור הבא במשפחה, אך המציאות מוכיחה כי לא תמיד זהו הצעד הנבון לעשות. עסק משפחתי נתפס לרוב כמקור לגיבוש משפחתי וכמקור פרנסה לכל בני המשפחה אך במצבים מסוימים שווה לשקול את מכירתו.

מאת: חדוה יוסףעסקים משפחתיים14/04/131148 צפיות
מייסד של עסק משפחתי צריך להיות מודע למאפייני אישיותו, כדי להפחית את החיכוך עם דור ההמשך ולטובת הצלחת העסק. במאמר זה אציג את טיפוסי המייסדים האופיינים וכיצד אלו "תורמים" להעברת העסק לדור הבא.

מאת: חדוה יוסףעסקים משפחתיים11/04/131205 צפיות
פער הדורות בעסקים בכלל ובעסקים משפחתיים בפרט מקשה על העבודה המשותפת ולעיתים מאיים לסוגרו. אז כיצד מגשרים על הפערים ומצליחים לעבוד יחד.

מאת: חדוה יוסףעסקים משפחתיים11/04/13977 צפיות
עסק משפחתי מכיל בחובו שני אלמנטים חשובים בחייו של כל אדם: משפחה ופרנסה. לפני שמקימים עסק שכזה יחד כדאי לקחת בחשבון מספר שיקוליים הכרחיים לפני הביצוע.

מאת: חדוה יוסףניהול11/04/13893 צפיות
האם כל עסק צריך יועץ עסקי. לדעתי לא. אך בכל זאת ישנם מצבים בהם כדאי להכניס יועץ לעסק לפני שיהיה מאוחר מדי. השאלה – מתי כדאי לעשות זאת?

מאמרים נוספים בנושא עסקים קטנים ובינוניים

מאת: רונית אלפסיעסקים קטנים ובינוניים02/08/19604 צפיות
האם לעבוד מהבית או לשכור משרד? לחלקנו התשובה ברורה, יש המעדיפים לעבוד מהבית ויש שעבורם הנושאר טאבו והם חייבים משרד. להלן טיפים שיסייעו לכם לבחור את המשרד האולטימטיבי עבורכם.

ענף שירותי האחסנה הוא תחום רחב של אחסון ציוד לעסקים, אחסון תכולת דירה, השכרת מכולות או אחסנה במכולות. היכן, כמה ומה כדאי לבדוק קודם.

מאת: gal ganonעסקים קטנים ובינוניים01/07/18288 צפיות
כאשר אנחנו נוסעים נסיעה ארוכה או נסיעה ליעד קרוב יותר הדבר האחרון שאנחנו רוצים שיקרה הוא שיהיה לנו תקר בגלגל. תקר בגלגל יכול לשבש את לוח הזמנים שלנו ולהפוך את סדר היום שלנו לכזה שיש בו הרבה אי נעימות ועיכובים. במקרה שיש לנו תקר בגלגל אנחנו לא צריכים להתאמץ ולהזיע עד שנצליח להחליף לבד את הגלגל ולתקן אותו. כל מה שאנחנו צריכים לעשות זה להזמין שירות החלפת גלגל כזה שאנשי מקצוע יבואו לכל מקום בו אנחנו תקועים ויחליפו לנו באופן מהיר ומאוד נוח את הגלגל עם התקר לגלגל קבע חדש שיוכל לשמש אותנו במשך זמן רב.

מאת: תמריץ לעסקיםעסקים קטנים ובינוניים05/01/18447 צפיות
המאמר מפרט מגוון תמריצים ודרכים לקידום המכירות של חנויות פרטיות במרחב הקמעונאי.

מאת: דניאל קולעסקים קטנים ובינוניים07/11/17751 צפיות
איך בוחרים נכון חברת הובלות? הבחירה הנכונה תהיה חברה מקצועית, אמינה ואחראית, חברה עליה תוכלו לסמוך בעיניים עצומות. אם אתם מחפשים חברת הובלות כזאת, אנחנו מזמינים אתכם לפנות אלינו. כחברת הובלות מובילה בעלת מוניטין אנו מחזיקים בכל הציוד החדיש הדרוש לביצוע כל סוגי ההובלות, רישיונות, רכבי הובלה תקניים וצוות עובדים מקצועי, מסור ואדיב.

מאת: מאירעסקים קטנים ובינוניים07/08/17642 צפיות
כיום ניתן לדבר על ערך נתפס מול ערך ריאלי של מוצר או שירות עבור לקוח. ההבדל או הפער בין שני אלה עשוי לרוב להיות בעל השפעה מכרעת על תהליך המכירה. קיים צורך בגישת מכירות שונה, כזו שנותנת ללקוח ערך מוסף אמיתי שמתאים לתפיסת עולמו. ראשית, הערך-המוסף האמיתי של מוצרים ושירותים רבים מוטל בספק. סקרים מראים שלמעלה מ- 78% מהחברות כיום איננן מבדילות ולכן גם אינן מספקות את הערך שאותו לקוח ציפה לו. האחוז הגבוהה הזה נובע בעיקר כי חברות מתעניינות בדבר אחד. האם נשיג יעדים? איך יושפעו התוצאות העסקיות? ופחו

מאת: מאירעסקים קטנים ובינוניים27/07/17793 צפיות
רק 59% מצוותי מכירות משיגים מכסות, 47% מאבדים מההצעות עקב "חוסר-החלטה" של לקוחות מחזור מכירה ארוך. היקף העסקאות הממוצע מצטמצם, כמעט 50% כאשר חברות צריכות לשפר את יעילות תהליך המכירה ויכולת של מחלקת מכירות לשפר מכירת מוצרים משלימים או תחליפיים או משדרגים. יוזמות רבות לשיפור יעילות המכירות אינן עונות על הציפיות של הלקוחות ומנגד סגנון של מכירות "מסורתיות" כמו תהליך מכירה מבוסס D2D, כבר אינן מספקות.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica