חפש מאמרים:
שלום אורח
22.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

יוסי אמודאי - אנרגיה ירוקה - פיתוחים וחידושים

אנרגיה ירוקה היא אנרגיה שאינה מזהמת את הסביבה או עושה שימוש במחזור כדי לייצר אנרגיה חשמלית או מכאנית. פיתוח אנרגיה ירוקהיאפשר בעתיד להפסיק את התלות של העולם בדלק מאובנים ומוצריו, להפחית משמעותית את זיהום האוויר ואת הרס הסביבה הכרוך בכרייה של מאובנים.

מאת: יוסי אמודאי

פיתוחים חדשים בחום האנרגיה הסולארית

  • סוללות – אחד החסרונות של תאים פוטו וולאיים המשמשים לייצור חשמלסולארי הוא היעדר אור בשעות הלילה. כאשר אין אור, כמובן שהמערכת אינהפעילה. כיום, בעיה זו לא מאפשרת להתנתק לחלוטין מרשת החשמל הכללית, מערכתסולארית אם כך לא מספקת פתרון כולל. סוללות שיאפשרו לאחסן את החשמל העודףבשעות היום לשימוש בלילה נמצאות בפיתוח.
  • חלונות סולאריים – חברה אמריקאית פיתחה חלונות שקופים המשתמשים גםכתאים פוטו וולטאיים. החלונות מאפשרים לנצל טוב יותר את השטח של מבניםלייצור חשמל. מבני משרדים המשלבים חלונות זכוכית גדולים יוכלו לייצר חלקנכבד מתצרוכת החשמל שלהם באופן זה.
  • מטענים – כיום ניתן כבר למצוא לא מעט אביזרים וחפצים יומיומיים המשלבים מטענים סולאריים למשל תיקים, משקפי שמש ועוד.

תאי דלק חדשניים ומכונה שהופכת פלסטיק לנפט

נפט משמש את תעשיית האנרגיה עולמית למגוון רחב מאוד שלשימושים הן לייצור חשמל והן להנעת כלי רכב וכמובן לייצור פלסטיק. חברהיפנית המציאה בשנת 2011 מכונה ההופכת לפלסטיק חזרה למוצרי נפט. המכונה עושהשימוש בהליך פשוט של חימום מבוקר ולחץ, על מנת להפוך פלסטיק מבקבוקים,אריזות, שקיות וכדומה חזרה לנפט. זיקוק של הנפט מאפשר יצירת סולר למכוניות.

צפו במכונה אשר הופכת פלסטיק לנפט:

בצדו השני של העולם, חוקרים סקוטיים עובדים על פיתוח תא דלקשיעבוד על שתנן. תאי דלק נחשבים לירוקים מאוד, אך כרגע הם יקרים מידיוהטכנולוגיה לא משתלמת. החוקרים, מפעילים תא דלק על בסיס שתן אנושי מזוקק,כך הם הופכים אותו לנקי אף יותר ולזול יותר. תא דלק מסוג זה יכול להשתלבבמכונית ולמעשה לייתר את השימוש בבנזין או סולר.

חשמל זורם בכפות רגלייך

אחד הפיתוחים המעניינים ביותר בתחום האנרגיה הירוקה עונה לשםReverse Electrowetting. הפיתוח הטכנולוגי הזה מאפשר לייצר חשמל בהספק נמוךמהליכה. האנרגיה המכאנית מומרת לחשמלית בעזרת רכיב מיקרו נוזלי הבא במגעעם משטח ננו ייחודי. בעזרת טכנולוגיה זו ניתן להטעין מכשירים חשמליים כגוןטלפונים ניידים. את הטכנולוגיה ניתן לשלב אפילו בזוג נעליים, במדרכות,מדרגות וכדומה. החשמל המיוצר יכול לשמש להפעלת תאורה בחדרי מדרגות למשל,להטענת סוללות של תאי טלפון ועוד.


יוסי אמודאי, מנכ"ל חברת "דוק השקעות 1988" המעניקה שירותים עסקיים ומגוון רחב של פתרונות פיננסיים, אשראי והלוואות חוץ בנקאיות פרטי קשר:

כתובת - רח' נורדאו 79, ת"א, 62381
טלפון -  077-5111148
פקס - 077-4949405
מייל - info@dokinv.co.il
אתריוסי אמודאי דוק השקעות

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

יוסי אמודאי, מנכ"ל חברת "דוק השקעות 1988" המעניקה שירותים עסקיים ומגוון רחב של פתרונות פיננסיים.
פרטי קשר:

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יוסי אמודאי

מאת: יוסי אמודאינדל"ן31/03/14721 צפיות
השקעות נדל"ן על ידי יזמים זרים יכולות להניב תוצאות משתלמות ורווח גבוה, אך היעדים המועדפים להשקעות נדל"ן זרות משתנים בהתאם לשינויים הכלכליים והפוליטיים שקורים בעולם הגלובאלי. על פי כתבה שהתפרסמה לאחרונה בכלכליסט, לונדון חוזרת לככב כיעד מועדף להשקעות זרות בנדל"ן, לאחר שנעדרה במשך 4 שנים מהרשימה המבוקשת.

מאת: יוסי אמודאינדל"ן23/02/14769 צפיות
שוק הנדל"ן בארץ ובעולם מושפע מגורמים שונים ומשפיע על המערך הפיננסי האורגני הבינלאומי. אך האם רק שינויים פיננסים יכולים להשפיע על שוק הנדל"ן? כתבה שהתפרסמה לאחרונה באתר "גלובס" מתארת גורמים שונים שיש להם קשר עקיף וישיר לשוק ההון ולכלכלה העולמית, ומפרטת כיצד הם משפיעים על שוק הנדל"ן.

מאת: יוסי אמודאיהשקעות07/02/14761 צפיות
שוק הנדל"ן בישראל ובעולם נתון לתנודות חדות ובזמן שההשקעות נעשות על ידי הבנקים, צצות להן אפשרויות נוספות גם עבור היזם וגם עבור המשקיע.

מאת: יוסי אמודאיבורסת ת"א21/01/147671 צפיות
היסטוריה למניית Google. המנייה חצתה את 1,000 הדולרים וקבעה שיא חדש. הדו"חות לרבעון השלישי שפורסמו על ידי החברה הביאו לעלייה המשמעותית ולחציית הרף, כך פורסם באתר "כלכליסט".

מאת: יוסי אמודאיעסקים, מימון וכספים10/06/13900 צפיות
בדה מרקר מפורסם כי שער היורו נסגר בנפילה של 0.76% ונקבע בשער של 4.637 שקלים. הדולר מתחזק מעט אך לא באופן משמעותי.

מאת: יוסי אמודאיפיננסים וכספים - כללי 17/04/13669 צפיות
קופות הגמל השיגו תשואה ממוצעת בשיעור של 2.4% מתחילת השנה הנוכחית. הצפי הוא שהקופות שיבלטו החודש לחיוב הן אלה שהשקיעו בשוק המניות בארץ ובעולם ובשוק אגרות החוב.

מאת: יוסי אמודאיפיננסים וכספים - כללי 04/04/13691 צפיות
קצב עליית מחירי הדירות עולה ובשנה האחרונה עלו המחירים בשיעור של 6.7% לעומת 5.8 בשנה שלפני, כך על פי אתר נדל"ן היום.

מאמרים נוספים בנושא מדעי הטבע - כללי

מאת: בתיה כץמדעי הטבע - כללי03/12/191080 צפיות
תיאוריה זו התבססה על הרעיון של מישהו בשם לאמרק, אשר טען כי היצורים משתנים והופכים מותאמים לסביבתם הודות לשינויים הסביבתיים והמאמצים שהם עושים לשם כך. לפי תיאוריה זו סברו שבני האדם העתידיים יהיו נמוכים ובעלי אצבעות ארוכות...

מאת: עידן אברהמימדעי הטבע - כללי24/11/19133582 צפיות
מריחואנה עשויה מקנאביס, שהוא צמח דביק ועשיר, ועל מנת להשתמש בו בסיגריה מגולגלת או במכשיר אידוי - וופורייזר, יש צורך להשתמש באמצעי כלשהו על מנת לגרוס אותו. גריינדר (המכשיר, לא האפליקציה) הוא בדיוק הכלי למטרה הזו, והופך את השימוש לקנאביס לקל ב-ה-ר-ב-ה.

מאת: בתיה כץמדעי הטבע - כללי30/10/191134 צפיות
- כמה מספרים עקביים צריך כדי להוכיח שיש חייזרים... טלסקופים סורקים את השמיים בכל רגע, בתקווה למצוא סימן לאינטליגנציה, למציאת גל רדיו שאיננו אקראי. בינתיים, במעבדת הגנטיקה משתמשים במיקרוסקופים כדי לפצח את המכונה הביולוגית הנקראת: "חיים".

מאת: בתיה כץמדעי הטבע - כללי29/10/191139 צפיות
לפני פחות ממאה שנה היו מלמדים בבתי הספר כי הג'ירפה מתחה את צווארה ולכן נולדו צאצאיה עם צוואר ארוך יותר. כמו כן היו מספרים כי הדג במים הרדודים רצה מאות ללכת על החוף, ולכן צאצאיו נולדו עם סנפירים-רגליים.

מאת: ניב אבןמדעי הטבע - כללי07/12/156650 צפיות
בחנו היטב את שנות הניסיון של המשרד. ככל שיהיה יותר ניסיון לעורכים שבמשרד זה כך השירות שתקבלו יהיה מקצועי יותר מכיוון שישנם תהליכים של רישום שנמשכים שנים רבות ואתם לא ממש רוצים לקבל שירות מאדם שטרם הספיק לחוות תהליכים אלו מתחילתם ועד לסופם על מנת להכירם בצורה הטובה ביותר.

מאת: אוריה חןמדעי הטבע - כללי24/07/156592 צפיות
מי לא רוצה עגבניות אורגניות וטריות ללא חומרי הדברה מהחצר בבית? כך תלמדו איך לגדל צמח עגבנייה מוצלח אצלכם בבית בכמה צעדים פשוטים. למה אתם מחכים?

מאת: איציקמדעי הטבע - כללי07/04/156478 צפיות
ציוד למעבדות אשר אותו סטירר מגנטי נמנע על סוגיו השונים, הוא ציוד רגיש בעל תפקיד חשוב ומשמעותי בתפקוד המעבדה. מהסיבה הזאת גם אם אתם מחפשים בוחש מגנטי וגם אם אתם מעוניינים בציוד מסוג אחר, חשוב שתקפידו לשים דגש על כל הפרטים והתכונות של הפריט המבוקש

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica