חפש מאמרים:
שלום אורח
20.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מהו מבנה מסוכן

כשאומרים מבנה מסוכן אולי עולה בראשך תמונה של מבנה נטוש, הרוס חלקית, כזה שברור כי להסתובב לידו זו סכנת נפשות. אבל גם הבית בו אתה גר, במיוחד אם מדובר במבנה ישן שלא תוחזק כראוי במשך השנים, גם הוא עלול להתברר פתאום כמבנה המסכן את המתגוררים בו או את הסובבים אותו.

איך בניין רגיל ותמים הופך פתאום למסוכן? כל עירייה ורשות מקומית מחזיקה צוות של מהנדסי בניין. בין היתר, במסגרת עבודתם, הם צריכים לאתר מבנים מסוכנים על מנת לא להגיע למצב בו הסכנה מתגלה מאוחר מדי.

לא חסרים סיפורים על מרפסות שלפתע התנתקו ונפלו, חלקי טיח גדולים שהתפוררו או מדרגות ששקעו או נשברו. כל אלו עלולים להיגמר באסון גדול, ומהנדסי העירייה מנסים להקדים תרופה למכה ולהימנע מאחד כזה.

איך תדע שאתה מתגורר במבנה מסוכן?

אם אכן המבנה בו אתה מתגורר או עובד יתברר כמסוכן, אין לך מה לדאוג – העירייה תדאג שתדע על כך. צו מטעמה יישלח אל בעל הדירה או המבנה ובו יפורטו הצעדים שעליך לעשות. אם המצב קריטי, תחויב בפינוי המבנה לאלתר ואולי אפילו יוגש צו הריסה. במצב כזה, כבר אין לך הרבה מה לעשות ולמען ביטחונך, כדאי שתמלא אחר צו העירייה.

במקרים פחות דחופים, תיתן לך העירייה אולטימאטום לתיקון הנזקים שיפורטו על ידה, לחיזוק המבנה והסרת הסכנה שהוא מהווה, כל זאת כמובן רק בתנאי שעל פי הערכת מהנדסי העירייה התיקון אפשרי.

אז מה אני אמור לעשות עכשיו???

קודם כל להירגע. אם זו היתה סכנת נפשות להמשיך ולהתגורר במבנה, היית מקבל הוראת פינוי. יחד עם זאת, שאננות גם היא לא במקום. אם לא תתקן את הליקויים תוך פרק הזמן שהוקצב לך, אתה עלול למצוא את עצמך מול תביעה משפטית מטעם העירייה, מצב בו אף אחד לא היה רוצה להימצא.

את התיקון אתה לא יכול לעשות סתם כך. העירייה מצפה לדוח הנדסי של מהנדס בניין מוסמך בו יפורטו התיקונים שנעשו ומצב המבנה לאחריהם. רק לאחר בחינת הדוח, אם אכן הסכנה הוסרה, ההכרזה כי זהו מבנה מסוכן תוסר גם היא.

במצב של הכרזה על מבנה מסוכן, אל תתמהמה ואל תנסה לעגל פינות – פנה אל מהנדס בניין מקצועי ומוסמך, ועשה את התיקון כמו שצריך. חיסכון של כמה מאות שקלים או רצון 'להחזיר' לעירייה לא שווים את הביטחון של דיירי המבנה ושל עוברי האורח ברחוב.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

המאמר נכתב על ידי צביקה כהנא, מנכ"ל חברת גלאור מהנדסים ויועצים

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת גלאור מהנדסים

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי27/01/13497 צפיות
רטיבות אינה דבר פשוט להתמודדות. עיקר הקושי נעוץ בזיהוי הבעיה, שנעשה לרוב כשהנזקים כבר יוצאים משליטה. בדיוק לשם כך נוצרו פיתוחים טכנולוגיים שנועדו להפוך את איתור הבעיה לפשוט יותר. מצלמה תרמית היא אחד מהם.

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13517 צפיות
רטיבות יכולה להוות הרבה יותר מאשר פגם אסתטי, ואף לסכן את יסודות המבנה כולו. קשה מאד לאתר רטיבות בשלביה הראשונים, וכאשר מבחינים בה- כבר מאוחר מדי. באמצעות מצלמה תרמית ניתן לגלות את הבעיה בקלות.

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13529 צפיות
מאז שנכנסה מצלמה טרמית לתחום בדק הבית, השתנו חוקיו במידה רבה. עד אז, איתור רטיבות נחשב למשימה קשה ביותר. אולם, מצלמה מבוססת קרני אינפרא-אדומות זו הפכה את הזיהוי למהיר ויעיל, דבר שחוסך מאמצים וכספים רבים.

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13582 צפיות
אתם מעוניינים לעבור לדירה חדשה, ויודעים כי לפניכם העסקה החשובה ביותר של חייכם. החלטתם להזמין חברה אשר מתמחה בביצוע בדק בית. אתם יודעים כי מטרת הבדיקה היא לגלות ליקויים שונים בבית, אבל מה בכלל נכלל בה?

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13542 צפיות
ההערכות הן שרעידת אדמה חזקה בישראל היא רק עניין של זמן. לכן, החל בשנים האחרונות תהליך שבו מחזקים מבנים ישנים, כך שיוכלו להישאר עומדים גם כשהאדמה תרעד. מה הקשר בין חיזוק מבנים לבין חברות המבצעות בדק בית?

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13495 צפיות
אנחנו תלויים לגמרי במערכת החשמל. כל תקלה, ולו למספר דקות, מעלה את מפלס הפאניקה מיד. מלבד הנוחות, ליקויים במערכת החשמל מהווים סכנה רצינית, שרק מתגברת עם הזמן. חשוב שתתבצע בחינה מקיפה של המערכת במסגרת בדק בית.

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי19/01/13563 צפיות
בשעה טובה, אתם עומדים לרכוש דירה חדשה, הכול נראה מצויין. טוב, למעט הפגם הזה בריצוף הבניין. אתם לא רקדנים, אבל מוכנים להישבע שהרצפה עקומה. אולי אינכם יודעים, אבל לפניכם ליקוי בניה רציני, שצריך להוות חלק מהותי בכל בדק בית.

מאמרים נוספים בנושא בניין ואחזקה - כללי

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי04/12/19377 צפיות
עד גיל מסוים, סידור ארון ילדים נמצא תחת האחריות של ההורים. הילדים לא יכולים, לא יודעים, הם לא בגיל המתאים בשביל לעשות את זה. משלב מסוים, בדרך כלל זה מגיע אחרי גיל 12-13, הילד כבר אחראי לסדר את ארון הבגדים שלו. למרות שבמקרים רבים, הורים בפרט אימהות, נוהגים לעשות את זה עבורו, לפחות עד הצבא ואולי גם במהלך שירותו הצבאי, זאת מתוך מחשבה, שאם הם לא יעשו את זה, הארון יישאר מבולגן והוא לא ימצא שום בגד

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי02/12/19368 צפיות
כמעט בכל בית בישראל ובכלל, אפשר למצוא לפחות ארון ספרים אחד. בין אם מדובר בארון ספרי פרוזה, ספרי שירה, ספרי טיולים, ספרי דת או כל סוג אחר של ספרים. במקרים רבים, ארונות ספרים ממוקמים בסלון או קרוב לסלון, יש מקרים בהם הארון ממוקם בחדר עבודה, חדרי שינה ובמקומות אחרים. זה תלוי בסגנון העיצוב של הבית וכן בדרך בה בוחרים להציג את הספרים.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי21/11/19417 צפיות
עומדים לרכוש מגהץ קיטור חדש? רוצים להכיר קצת יותר את הטכנולוגיות השונות בתחום בכדי שתוכלו לבחור את מגהץ הקיטור הטוב והנכון ביותר בשבילכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי04/11/19456 צפיות
ובכן, הסיבה עבור צביעה של רצפה היא כזו שלא נועד לשימוש של אדם פרטי, אלא יותר עבור שטחים אחרים, שהם שימושיים עבור הציבור או בעלי עסקים שעבורם הצביעה רלבנטית לרצפה.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי27/09/19527 צפיות
מחפשים ארונות אמבטיה כפריים? רוצים לרכוש ארונות אשר ישלימו את המראה הכפרי, החמים והנעים של חדר האמבטיה שלכם, וישלימו את העיצוב הכללי של הבית שלכם בצורה הטובה ביותר? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי31/07/19705 צפיות
הבעיה היחידה של מתכת היא האפשרות שתיווצר עליה חלודה במידה ומתפתחת קורוזיה, אך גם את זה ניתן לפתור על ידי אקט חכם של מניעה.

מאת: מאיה אהרונוביץבניין ואחזקה - כללי12/06/19855 צפיות
כיצד לשמור על פעולתם של שערים חשמליים ופתרון תקלות עיקריות

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica