חפש מאמרים:
שלום אורח
20.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מהנדס בניין

רוב הזמן אנחנו מתייחסים לזה כמובן מאליו, אבל אם נעצור רגע ונחשוב על זה, הקמה של מבנה חדש היא ממש פלא – משום מקום עולה וצומח מבנה שעומד בפני עצמו, לפעמים מתנשא לגובה רב, ומסוגל להחזיק אותנו, לאפשר לנו לקיים בו את חיינו, שם במקום בו עד לפני מספר חודשים היתה רק אדמה. אחד האחראים הראשיים לפלא הזה הוא מהנדס בניין.

מהנדס הבניין הוא מי שמנהל ואחראי לכל תהליך הבנייה, החל מיצירת תכנית הבניה ועד לפרטים הקטנים ביותר של הביצוע עצמו. מהנדס הבניין הוא בעצם הגורם המוציא לפועל – אם האדריכל מתכנן ומעצב תכנית בניה על פי דרישת הלקוח ועל פי חזון עיצובי מסוים, מהנדס הבניין הוא זה שייקח את התכנית ויהפוך אותה למציאות.

על מנת לעשות זאת, עליו להתייחס לשלל אילוצים שהמציאות מצריכה אותו לקחת בחשבון:

• אילוצי שטח

• אילוצי תקציב

• תקני יציבות ובטיחות

• עומסים – בהתאם למטרה עבורה נבנה המבנה – האם הוא מתוכנן להיות בית מגורים, משרד או מקום אחסון

• אילוצי לוח זמנים

מהנדס קונסטרוקציה

מהנדס קונסטרוקציה הוא מהנדס בניין שמתמחה בשלד וביסודות המבנה. הוא בעצם אחראי ליציבות המבנה, לעמידותו בעומסים הנדרשים, לבסיס החזק והבטוח עליו יתווספו כל הפרטים הגדולים והקטנים שירכיבו את המבנה הסופי.

בתור מומחה לשלד המבנה, מהנדס הקונסטרוקציה הוא איש המקצוע הטוב ביותר לביצוע ביקורת מבנים ולחיזוק וטיפול במבנים מסוכנים. הידע והניסיון של מהנדס קונסטרוקציה מוסמך מאפשר לו למצוא ליקויים ביציבות ובחוזק של מבנים מסוימים, ולהבין מהי הדרך הטובה, היעילה והמהירה ביותר לפתור ליקויים כאלו.

מהנדס בניין המתמחה בשלד המבנה פועל תמיד בשיתוף פעולה מלא עם שאר אנשי המקצוע. הידע שלו מקיף את כל שלבי הביצוע של העבודה, ויש באפשרותו למצוא את הדרכים לעמוד באילוצים השונים ובתכנון האדריכלי של המבנה על מנת לבנות מבנה חדש שעומד בכל התקנים הנדרשים, או להביא מבנה ישן למצב כזה.

כמו בכל תחום בחיים, גם בתחום הבנייה – מבנה יציב ובטוח יתקבל קודם כל על ידי בסיס טוב, יסודות יציבים ושלד חזק. רק מהנדס בניין מוסמך ומקצועי בעל ניסיון ותעודות הוא מי שתרצו להפקיד בידו את בניית הבית או המשרד שלכם.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

המאמר נכתב על ידי צביקה כהנא, מנכ"ל חברת גלאור מהנדסים ויועצים

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת גלאור מהנדסים

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי27/01/13497 צפיות
רטיבות אינה דבר פשוט להתמודדות. עיקר הקושי נעוץ בזיהוי הבעיה, שנעשה לרוב כשהנזקים כבר יוצאים משליטה. בדיוק לשם כך נוצרו פיתוחים טכנולוגיים שנועדו להפוך את איתור הבעיה לפשוט יותר. מצלמה תרמית היא אחד מהם.

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13517 צפיות
רטיבות יכולה להוות הרבה יותר מאשר פגם אסתטי, ואף לסכן את יסודות המבנה כולו. קשה מאד לאתר רטיבות בשלביה הראשונים, וכאשר מבחינים בה- כבר מאוחר מדי. באמצעות מצלמה תרמית ניתן לגלות את הבעיה בקלות.

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13529 צפיות
מאז שנכנסה מצלמה טרמית לתחום בדק הבית, השתנו חוקיו במידה רבה. עד אז, איתור רטיבות נחשב למשימה קשה ביותר. אולם, מצלמה מבוססת קרני אינפרא-אדומות זו הפכה את הזיהוי למהיר ויעיל, דבר שחוסך מאמצים וכספים רבים.

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13582 צפיות
אתם מעוניינים לעבור לדירה חדשה, ויודעים כי לפניכם העסקה החשובה ביותר של חייכם. החלטתם להזמין חברה אשר מתמחה בביצוע בדק בית. אתם יודעים כי מטרת הבדיקה היא לגלות ליקויים שונים בבית, אבל מה בכלל נכלל בה?

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13542 צפיות
ההערכות הן שרעידת אדמה חזקה בישראל היא רק עניין של זמן. לכן, החל בשנים האחרונות תהליך שבו מחזקים מבנים ישנים, כך שיוכלו להישאר עומדים גם כשהאדמה תרעד. מה הקשר בין חיזוק מבנים לבין חברות המבצעות בדק בית?

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13495 צפיות
אנחנו תלויים לגמרי במערכת החשמל. כל תקלה, ולו למספר דקות, מעלה את מפלס הפאניקה מיד. מלבד הנוחות, ליקויים במערכת החשמל מהווים סכנה רצינית, שרק מתגברת עם הזמן. חשוב שתתבצע בחינה מקיפה של המערכת במסגרת בדק בית.

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי19/01/13563 צפיות
בשעה טובה, אתם עומדים לרכוש דירה חדשה, הכול נראה מצויין. טוב, למעט הפגם הזה בריצוף הבניין. אתם לא רקדנים, אבל מוכנים להישבע שהרצפה עקומה. אולי אינכם יודעים, אבל לפניכם ליקוי בניה רציני, שצריך להוות חלק מהותי בכל בדק בית.

מאמרים נוספים בנושא בניין ואחזקה - כללי

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי04/12/19377 צפיות
עד גיל מסוים, סידור ארון ילדים נמצא תחת האחריות של ההורים. הילדים לא יכולים, לא יודעים, הם לא בגיל המתאים בשביל לעשות את זה. משלב מסוים, בדרך כלל זה מגיע אחרי גיל 12-13, הילד כבר אחראי לסדר את ארון הבגדים שלו. למרות שבמקרים רבים, הורים בפרט אימהות, נוהגים לעשות את זה עבורו, לפחות עד הצבא ואולי גם במהלך שירותו הצבאי, זאת מתוך מחשבה, שאם הם לא יעשו את זה, הארון יישאר מבולגן והוא לא ימצא שום בגד

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי02/12/19368 צפיות
כמעט בכל בית בישראל ובכלל, אפשר למצוא לפחות ארון ספרים אחד. בין אם מדובר בארון ספרי פרוזה, ספרי שירה, ספרי טיולים, ספרי דת או כל סוג אחר של ספרים. במקרים רבים, ארונות ספרים ממוקמים בסלון או קרוב לסלון, יש מקרים בהם הארון ממוקם בחדר עבודה, חדרי שינה ובמקומות אחרים. זה תלוי בסגנון העיצוב של הבית וכן בדרך בה בוחרים להציג את הספרים.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי21/11/19417 צפיות
עומדים לרכוש מגהץ קיטור חדש? רוצים להכיר קצת יותר את הטכנולוגיות השונות בתחום בכדי שתוכלו לבחור את מגהץ הקיטור הטוב והנכון ביותר בשבילכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי04/11/19456 צפיות
ובכן, הסיבה עבור צביעה של רצפה היא כזו שלא נועד לשימוש של אדם פרטי, אלא יותר עבור שטחים אחרים, שהם שימושיים עבור הציבור או בעלי עסקים שעבורם הצביעה רלבנטית לרצפה.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי27/09/19527 צפיות
מחפשים ארונות אמבטיה כפריים? רוצים לרכוש ארונות אשר ישלימו את המראה הכפרי, החמים והנעים של חדר האמבטיה שלכם, וישלימו את העיצוב הכללי של הבית שלכם בצורה הטובה ביותר? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי31/07/19705 צפיות
הבעיה היחידה של מתכת היא האפשרות שתיווצר עליה חלודה במידה ומתפתחת קורוזיה, אך גם את זה ניתן לפתור על ידי אקט חכם של מניעה.

מאת: מאיה אהרונוביץבניין ואחזקה - כללי12/06/19855 צפיות
כיצד לשמור על פעולתם של שערים חשמליים ופתרון תקלות עיקריות

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica