חפש מאמרים:
שלום אורח
12.11.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מהנדס קונסטרוקציה - הבסיס לכל בניין

כשאמהות פולניות מקוות וחולמות שילדיהן יגדלו להיות רופאים או עורכי דין, כנראה שהן כבר מזמן לא מעודכנות. לרפואה ולמשפטים יש אמנם עדיין הילה מכובדת ומוניטין יוקרתי, אבל כולם כבר מזמן יודעים שהכסף הגדול הוא בבנייה. אבל מלבד הכסף, מהנדס קונסטרוקציה הוא זה שדואג ליציבות הגג מעל ראשך והרצפה תחת רגליך. חשוב, לא?

הנדסת קונסטרוקציה נלמדת במסגרת לימודי הנדסה אזרחית, שהם בעצם לימודי הנדסת בניין. נשמע מסובך? נסביר זאת שוב:

מהנדס בניין הוא בוגר של לימודי הנדסה אזרחית. במסגרת לימודי ההנדסה האזרחית, יכול המהנדס לעתיד לבחור את מסלול ההתמחות שלו – הנדסת תחבורה, הנדסת סביבה ומים, הנדסה חקלאית או הנדסת קונסטרוקציה.

הנדסת הקונסטרוקציה מתמקדת במבנים עצמם: תכנון ובניית השלד של המבנה והיסודות כך שיהיה יציב בכל מצב, יעמוד בנזקי מזג האוויר והזמן, יענה על כל התקנים והסטנדרטים הנדרשים ויעמוד בעומסים הנדרשים ממנו על פי המטרה לשמה נבנה.

למה אתה צריך מהנדס קונסטרוקציה?

את מהנדס הקונסטרוקציה תוכל לפגוש בכל אתר בנייה, אך ישנם מקרים מסוימים בהם דווקא אתה, כאיש פרטי, תמצא את הצורך באחד כזה עבור הבית האישי שלך. אם אתה בונה בית חדש, וגם אם יש לך צוות מקצועי עליו אתה סומך, מהנדס הקונסטרוקציה הוא תוספת שעלולה להתברר כמאוד נחוצה.

שכירת מהנדס קונסטרוקציה לצורך פיקוח על תהליך הבנייה של ביתך היא הדרך להיות באמת בטוח שהעבודות מתנהלות כמו שצריך. נכון יש קבלן ויש שלל עובדים אך לכל אחד יש כל כך הרבה תחומי אחריות ואין אחד שתפקידו הוא פשוט לפקח ולוודא שהכל מתנהל בצורה תקינה.

מהנדס הקונסטרוקציה הוא בעל המקצוע אותו תרצה כמפקח בשל הידע המעמיק שלו בכל שלבי הבנייה ובמהלכים הנדרשים ליצירת מבנה ראוי. גם אם נעשתה טעות, תוכל להיות בטוח שכשמהנדס קונסטרוקציה נמצא במקום, היא תזוהה ותטופל באופן מיידי ולא תיגרר עד למצב בו נוצרים ליקויי בנייה שתיקונם כבר לא כל כך פשוט.

גם לקראת קנייה של בית, בין אם מדובר בדירה חדשה לגמרי או בדירה יד שנייה, מהנדס הקונסטרוקציה הוא כוח עזר חשוב ואפילו הכרחי. ביצוע בדק בית לפני קנייה הוא דרך הכרחית לוודא שההשקעה הכספית משתלמת ושהבית אותו אתה מעוניין לקנות לא סובל מתקלות וליקויים, שתיקונם עלול לעלות בהרבה כסף, טרחה ואי נעימות גדולה בהמשך.

ביצוע בדק בית ע"י מהנדס קונסטרוקציה יבטיח בדיקה מדוקדקת, מעמיקה ובלתי מתפשרת  - כבר מהיסודות.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

המאמר נכתב על ידי צביקה כהנא, מנכ"ל חברת גלאור מהנדסים ויועצים

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת גלאור מהנדסים

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי27/01/13474 צפיות
רטיבות אינה דבר פשוט להתמודדות. עיקר הקושי נעוץ בזיהוי הבעיה, שנעשה לרוב כשהנזקים כבר יוצאים משליטה. בדיוק לשם כך נוצרו פיתוחים טכנולוגיים שנועדו להפוך את איתור הבעיה לפשוט יותר. מצלמה תרמית היא אחד מהם.

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13492 צפיות
רטיבות יכולה להוות הרבה יותר מאשר פגם אסתטי, ואף לסכן את יסודות המבנה כולו. קשה מאד לאתר רטיבות בשלביה הראשונים, וכאשר מבחינים בה- כבר מאוחר מדי. באמצעות מצלמה תרמית ניתן לגלות את הבעיה בקלות.

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13497 צפיות
מאז שנכנסה מצלמה טרמית לתחום בדק הבית, השתנו חוקיו במידה רבה. עד אז, איתור רטיבות נחשב למשימה קשה ביותר. אולם, מצלמה מבוססת קרני אינפרא-אדומות זו הפכה את הזיהוי למהיר ויעיל, דבר שחוסך מאמצים וכספים רבים.

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13552 צפיות
אתם מעוניינים לעבור לדירה חדשה, ויודעים כי לפניכם העסקה החשובה ביותר של חייכם. החלטתם להזמין חברה אשר מתמחה בביצוע בדק בית. אתם יודעים כי מטרת הבדיקה היא לגלות ליקויים שונים בבית, אבל מה בכלל נכלל בה?

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13508 צפיות
ההערכות הן שרעידת אדמה חזקה בישראל היא רק עניין של זמן. לכן, החל בשנים האחרונות תהליך שבו מחזקים מבנים ישנים, כך שיוכלו להישאר עומדים גם כשהאדמה תרעד. מה הקשר בין חיזוק מבנים לבין חברות המבצעות בדק בית?

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13474 צפיות
אנחנו תלויים לגמרי במערכת החשמל. כל תקלה, ולו למספר דקות, מעלה את מפלס הפאניקה מיד. מלבד הנוחות, ליקויים במערכת החשמל מהווים סכנה רצינית, שרק מתגברת עם הזמן. חשוב שתתבצע בחינה מקיפה של המערכת במסגרת בדק בית.

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי19/01/13541 צפיות
בשעה טובה, אתם עומדים לרכוש דירה חדשה, הכול נראה מצויין. טוב, למעט הפגם הזה בריצוף הבניין. אתם לא רקדנים, אבל מוכנים להישבע שהרצפה עקומה. אולי אינכם יודעים, אבל לפניכם ליקוי בניה רציני, שצריך להוות חלק מהותי בכל בדק בית.

מאמרים נוספים בנושא בניין ואחזקה - כללי

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי04/11/1948 צפיות
ובכן, הסיבה עבור צביעה של רצפה היא כזו שלא נועד לשימוש של אדם פרטי, אלא יותר עבור שטחים אחרים, שהם שימושיים עבור הציבור או בעלי עסקים שעבורם הצביעה רלבנטית לרצפה.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי27/09/19210 צפיות
מחפשים ארונות אמבטיה כפריים? רוצים לרכוש ארונות אשר ישלימו את המראה הכפרי, החמים והנעים של חדר האמבטיה שלכם, וישלימו את העיצוב הכללי של הבית שלכם בצורה הטובה ביותר? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי31/07/19444 צפיות
הבעיה היחידה של מתכת היא האפשרות שתיווצר עליה חלודה במידה ומתפתחת קורוזיה, אך גם את זה ניתן לפתור על ידי אקט חכם של מניעה.

מאת: מאיה אהרונוביץבניין ואחזקה - כללי12/06/19719 צפיות
כיצד לשמור על פעולתם של שערים חשמליים ופתרון תקלות עיקריות

מאת: אבי דוידיבניין ואחזקה - כללי03/03/19722 צפיות
עצות זהב לשימוש נכון בצבע מתכת. מדריך חובה למתחילים.

מאת: shlomy בניין ואחזקה - כללי20/02/19707 צפיות
בדיקת בדק בית הינה בדיקה המחולקת לכמה בדיקות, וכך מרכיבים את הדו"ח הסופי הכולל התייחסות לכל היבט במבנה, חיצוני ופנימי, וכולל ליקויי בניה אם קיימים, בניה שאינה תואמת לתכנון או כל בעיה אחרת. אם אתם עומדים לרכוש בית מיד שניה, בניתם בית חדש או עומדים להיכנס לדירת קבלן חדשה, מדובר בבדיקה שאסור לכם לוותר עליה.

מאת: shlomy בניין ואחזקה - כללי20/02/19588 צפיות
מפקח בניה הוא בעל מקצוע ששומר על האינטרסים שלכם ולכן חשוב להזמין לכל עבודת בניה, ולא רק לפרויקטים גדולים. גם אם אתם בונים את הבית שלכם בבניה פרטית, אל תוותרו על מפקח בניה מקצועי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica