חפש מאמרים:
שלום אורח
12.11.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פיקוח הנדסי

החלטתם לקחת את עתידכם בידיים ולבנות את בית החלומות שלכם – בשעה טובה! אתם עומדים בפני תהליך מורכב, עמוס בהתלבטויות, החלטות ובעיקר עמוס באנשי מקצוע. נכון, יש לכם קבלן לביצוע העבודה אבל לא תמיד הוא נמצא, ובינינו – כבר שמעתם לא מעט סיפורים מלחיצים על חריגות מתקנים וליקויי בנייה חמורים. אתם צריכים פיקוח הנדסי.

נוכחותו של פיקוח הנדסי במהלך בניית הבית שלכם יכולה להבטיח לכם עין מקצועית פקוחה ובוחנת לאורך כל שלבי הבנייה. הפיקוח על התהליך נעשה על ידי מהנדסי בניין מנוסים הבקיאים בכל שלבי הבנייה ולא צריכים לעסוק בשום עניין או פרויקט מלבד המעקב על ההתנהלות התקינה של הבנייה שלכם.

חשיבותו של הפיקוח על פרויקט הבנייה

הבית שלכם נבנה מרכיבים חזקים כמו בטון, מוטות ברזל ולבנים, אך מבחינה מסוימת אינו שונה בהרבה ממגדל קלפים – אם קלף אחד יונח בצורה לא מדויקת, אם מישהו יעשה מעשה פזיז, אם לא תוקדש תשומת לב מלאה לכל שלבי בניית המגדל, הוא פשוט יקרוס. ולא כמו בקריסה של מגדל קלפים, כאן התוצאות עלולות להיות מסוכנות.

שלבים שונים בבניית הבית שלכם נמצאים באחריותם של בעלי מקצוע שונים – על התכנון אחראי האדריכל, הביצוע מופקד בידיו של הקבלן, מערכת החשמל מותקנת על ידי חשמלאי ועוד. בכל שלב מחזיק כל בעל מקצוע עשרות עובדים שמבצעים את הבנייה עצמה בפועל.

בין כל כך הרבה אנשי מקצוע לא תמיד יש תקשורת ברורה, ולא תמיד אחד יודע מה עושה השני. רק צופה חיצוני שפנוי להיות נוכח בכל שלב ובכל רגע בתהליך יוכל להבחין בטעות, לתקן אותה בזמן ואולי אפילו למנוע אותה.

פיקוח הנדסי נעשה על ידי מהנדס בניין מקצועי שמלווה אתכם החל משלב התכנון, דרך כל שלבי הביצוע ועד ליום בו אתם מקבלים את המפתחות ויכולים להיכנס אל הבית ולהתחיל בו חיים חדשים. ככל שמהנדס הבניין המפקח יהיה יותר מקצועי ומנוסה, כך יוכל לאתר ולזהות בעיות בזמן, לפני שהן הופכות לגדולות יותר ולעניין שכבר קשה לתקן.

פיקוח הנדסי על עבודת הבנייה של ביתכם מצריך אמנם הוצאה נוספת, אך מעניק לכם את הידיעה שהכל נעשה כשורה. גם אם תהיו בעצמכם באתר הבניה מדי יום, אין לכם את הידע הדרוש בשביל להבין אם הכל מתקדם באופן תקין. רק פיקוח מקצועי חיצוני יבטיח בנייה יציבה ובטוחה, שתעמוד בכל התקנים ותעניק לכם את מה שתמיד רציתם – בית אמיתי.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

המאמר נכתב על ידי צביקה כהנא, מנכ"ל חברת גלאור מהנדסים ויועצים

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת גלאור מהנדסים

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי27/01/13474 צפיות
רטיבות אינה דבר פשוט להתמודדות. עיקר הקושי נעוץ בזיהוי הבעיה, שנעשה לרוב כשהנזקים כבר יוצאים משליטה. בדיוק לשם כך נוצרו פיתוחים טכנולוגיים שנועדו להפוך את איתור הבעיה לפשוט יותר. מצלמה תרמית היא אחד מהם.

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13492 צפיות
רטיבות יכולה להוות הרבה יותר מאשר פגם אסתטי, ואף לסכן את יסודות המבנה כולו. קשה מאד לאתר רטיבות בשלביה הראשונים, וכאשר מבחינים בה- כבר מאוחר מדי. באמצעות מצלמה תרמית ניתן לגלות את הבעיה בקלות.

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13497 צפיות
מאז שנכנסה מצלמה טרמית לתחום בדק הבית, השתנו חוקיו במידה רבה. עד אז, איתור רטיבות נחשב למשימה קשה ביותר. אולם, מצלמה מבוססת קרני אינפרא-אדומות זו הפכה את הזיהוי למהיר ויעיל, דבר שחוסך מאמצים וכספים רבים.

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13552 צפיות
אתם מעוניינים לעבור לדירה חדשה, ויודעים כי לפניכם העסקה החשובה ביותר של חייכם. החלטתם להזמין חברה אשר מתמחה בביצוע בדק בית. אתם יודעים כי מטרת הבדיקה היא לגלות ליקויים שונים בבית, אבל מה בכלל נכלל בה?

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13508 צפיות
ההערכות הן שרעידת אדמה חזקה בישראל היא רק עניין של זמן. לכן, החל בשנים האחרונות תהליך שבו מחזקים מבנים ישנים, כך שיוכלו להישאר עומדים גם כשהאדמה תרעד. מה הקשר בין חיזוק מבנים לבין חברות המבצעות בדק בית?

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13474 צפיות
אנחנו תלויים לגמרי במערכת החשמל. כל תקלה, ולו למספר דקות, מעלה את מפלס הפאניקה מיד. מלבד הנוחות, ליקויים במערכת החשמל מהווים סכנה רצינית, שרק מתגברת עם הזמן. חשוב שתתבצע בחינה מקיפה של המערכת במסגרת בדק בית.

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי19/01/13541 צפיות
בשעה טובה, אתם עומדים לרכוש דירה חדשה, הכול נראה מצויין. טוב, למעט הפגם הזה בריצוף הבניין. אתם לא רקדנים, אבל מוכנים להישבע שהרצפה עקומה. אולי אינכם יודעים, אבל לפניכם ליקוי בניה רציני, שצריך להוות חלק מהותי בכל בדק בית.

מאמרים נוספים בנושא בניין ואחזקה - כללי

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי04/11/1948 צפיות
ובכן, הסיבה עבור צביעה של רצפה היא כזו שלא נועד לשימוש של אדם פרטי, אלא יותר עבור שטחים אחרים, שהם שימושיים עבור הציבור או בעלי עסקים שעבורם הצביעה רלבנטית לרצפה.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי27/09/19210 צפיות
מחפשים ארונות אמבטיה כפריים? רוצים לרכוש ארונות אשר ישלימו את המראה הכפרי, החמים והנעים של חדר האמבטיה שלכם, וישלימו את העיצוב הכללי של הבית שלכם בצורה הטובה ביותר? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי31/07/19444 צפיות
הבעיה היחידה של מתכת היא האפשרות שתיווצר עליה חלודה במידה ומתפתחת קורוזיה, אך גם את זה ניתן לפתור על ידי אקט חכם של מניעה.

מאת: מאיה אהרונוביץבניין ואחזקה - כללי12/06/19719 צפיות
כיצד לשמור על פעולתם של שערים חשמליים ופתרון תקלות עיקריות

מאת: אבי דוידיבניין ואחזקה - כללי03/03/19722 צפיות
עצות זהב לשימוש נכון בצבע מתכת. מדריך חובה למתחילים.

מאת: shlomy בניין ואחזקה - כללי20/02/19707 צפיות
בדיקת בדק בית הינה בדיקה המחולקת לכמה בדיקות, וכך מרכיבים את הדו"ח הסופי הכולל התייחסות לכל היבט במבנה, חיצוני ופנימי, וכולל ליקויי בניה אם קיימים, בניה שאינה תואמת לתכנון או כל בעיה אחרת. אם אתם עומדים לרכוש בית מיד שניה, בניתם בית חדש או עומדים להיכנס לדירת קבלן חדשה, מדובר בבדיקה שאסור לכם לוותר עליה.

מאת: shlomy בניין ואחזקה - כללי20/02/19588 צפיות
מפקח בניה הוא בעל מקצוע ששומר על האינטרסים שלכם ולכן חשוב להזמין לכל עבודת בניה, ולא רק לפרויקטים גדולים. גם אם אתם בונים את הבית שלכם בבניה פרטית, אל תוותרו על מפקח בניה מקצועי.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica