חפש מאמרים:
שלום אורח
20.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פיקוח הנדסי

החלטתם לקחת את עתידכם בידיים ולבנות את בית החלומות שלכם – בשעה טובה! אתם עומדים בפני תהליך מורכב, עמוס בהתלבטויות, החלטות ובעיקר עמוס באנשי מקצוע. נכון, יש לכם קבלן לביצוע העבודה אבל לא תמיד הוא נמצא, ובינינו – כבר שמעתם לא מעט סיפורים מלחיצים על חריגות מתקנים וליקויי בנייה חמורים. אתם צריכים פיקוח הנדסי.

נוכחותו של פיקוח הנדסי במהלך בניית הבית שלכם יכולה להבטיח לכם עין מקצועית פקוחה ובוחנת לאורך כל שלבי הבנייה. הפיקוח על התהליך נעשה על ידי מהנדסי בניין מנוסים הבקיאים בכל שלבי הבנייה ולא צריכים לעסוק בשום עניין או פרויקט מלבד המעקב על ההתנהלות התקינה של הבנייה שלכם.

חשיבותו של הפיקוח על פרויקט הבנייה

הבית שלכם נבנה מרכיבים חזקים כמו בטון, מוטות ברזל ולבנים, אך מבחינה מסוימת אינו שונה בהרבה ממגדל קלפים – אם קלף אחד יונח בצורה לא מדויקת, אם מישהו יעשה מעשה פזיז, אם לא תוקדש תשומת לב מלאה לכל שלבי בניית המגדל, הוא פשוט יקרוס. ולא כמו בקריסה של מגדל קלפים, כאן התוצאות עלולות להיות מסוכנות.

שלבים שונים בבניית הבית שלכם נמצאים באחריותם של בעלי מקצוע שונים – על התכנון אחראי האדריכל, הביצוע מופקד בידיו של הקבלן, מערכת החשמל מותקנת על ידי חשמלאי ועוד. בכל שלב מחזיק כל בעל מקצוע עשרות עובדים שמבצעים את הבנייה עצמה בפועל.

בין כל כך הרבה אנשי מקצוע לא תמיד יש תקשורת ברורה, ולא תמיד אחד יודע מה עושה השני. רק צופה חיצוני שפנוי להיות נוכח בכל שלב ובכל רגע בתהליך יוכל להבחין בטעות, לתקן אותה בזמן ואולי אפילו למנוע אותה.

פיקוח הנדסי נעשה על ידי מהנדס בניין מקצועי שמלווה אתכם החל משלב התכנון, דרך כל שלבי הביצוע ועד ליום בו אתם מקבלים את המפתחות ויכולים להיכנס אל הבית ולהתחיל בו חיים חדשים. ככל שמהנדס הבניין המפקח יהיה יותר מקצועי ומנוסה, כך יוכל לאתר ולזהות בעיות בזמן, לפני שהן הופכות לגדולות יותר ולעניין שכבר קשה לתקן.

פיקוח הנדסי על עבודת הבנייה של ביתכם מצריך אמנם הוצאה נוספת, אך מעניק לכם את הידיעה שהכל נעשה כשורה. גם אם תהיו בעצמכם באתר הבניה מדי יום, אין לכם את הידע הדרוש בשביל להבין אם הכל מתקדם באופן תקין. רק פיקוח מקצועי חיצוני יבטיח בנייה יציבה ובטוחה, שתעמוד בכל התקנים ותעניק לכם את מה שתמיד רציתם – בית אמיתי.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

המאמר נכתב על ידי צביקה כהנא, מנכ"ל חברת גלאור מהנדסים ויועצים

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת גלאור מהנדסים

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי27/01/13497 צפיות
רטיבות אינה דבר פשוט להתמודדות. עיקר הקושי נעוץ בזיהוי הבעיה, שנעשה לרוב כשהנזקים כבר יוצאים משליטה. בדיוק לשם כך נוצרו פיתוחים טכנולוגיים שנועדו להפוך את איתור הבעיה לפשוט יותר. מצלמה תרמית היא אחד מהם.

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13517 צפיות
רטיבות יכולה להוות הרבה יותר מאשר פגם אסתטי, ואף לסכן את יסודות המבנה כולו. קשה מאד לאתר רטיבות בשלביה הראשונים, וכאשר מבחינים בה- כבר מאוחר מדי. באמצעות מצלמה תרמית ניתן לגלות את הבעיה בקלות.

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13529 צפיות
מאז שנכנסה מצלמה טרמית לתחום בדק הבית, השתנו חוקיו במידה רבה. עד אז, איתור רטיבות נחשב למשימה קשה ביותר. אולם, מצלמה מבוססת קרני אינפרא-אדומות זו הפכה את הזיהוי למהיר ויעיל, דבר שחוסך מאמצים וכספים רבים.

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13582 צפיות
אתם מעוניינים לעבור לדירה חדשה, ויודעים כי לפניכם העסקה החשובה ביותר של חייכם. החלטתם להזמין חברה אשר מתמחה בביצוע בדק בית. אתם יודעים כי מטרת הבדיקה היא לגלות ליקויים שונים בבית, אבל מה בכלל נכלל בה?

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13542 צפיות
ההערכות הן שרעידת אדמה חזקה בישראל היא רק עניין של זמן. לכן, החל בשנים האחרונות תהליך שבו מחזקים מבנים ישנים, כך שיוכלו להישאר עומדים גם כשהאדמה תרעד. מה הקשר בין חיזוק מבנים לבין חברות המבצעות בדק בית?

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי26/01/13495 צפיות
אנחנו תלויים לגמרי במערכת החשמל. כל תקלה, ולו למספר דקות, מעלה את מפלס הפאניקה מיד. מלבד הנוחות, ליקויים במערכת החשמל מהווים סכנה רצינית, שרק מתגברת עם הזמן. חשוב שתתבצע בחינה מקיפה של המערכת במסגרת בדק בית.

מאת: גלאור מהנדסיםבניין ואחזקה - כללי19/01/13563 צפיות
בשעה טובה, אתם עומדים לרכוש דירה חדשה, הכול נראה מצויין. טוב, למעט הפגם הזה בריצוף הבניין. אתם לא רקדנים, אבל מוכנים להישבע שהרצפה עקומה. אולי אינכם יודעים, אבל לפניכם ליקוי בניה רציני, שצריך להוות חלק מהותי בכל בדק בית.

מאמרים נוספים בנושא בניין ואחזקה - כללי

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי04/12/19377 צפיות
עד גיל מסוים, סידור ארון ילדים נמצא תחת האחריות של ההורים. הילדים לא יכולים, לא יודעים, הם לא בגיל המתאים בשביל לעשות את זה. משלב מסוים, בדרך כלל זה מגיע אחרי גיל 12-13, הילד כבר אחראי לסדר את ארון הבגדים שלו. למרות שבמקרים רבים, הורים בפרט אימהות, נוהגים לעשות את זה עבורו, לפחות עד הצבא ואולי גם במהלך שירותו הצבאי, זאת מתוך מחשבה, שאם הם לא יעשו את זה, הארון יישאר מבולגן והוא לא ימצא שום בגד

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי02/12/19368 צפיות
כמעט בכל בית בישראל ובכלל, אפשר למצוא לפחות ארון ספרים אחד. בין אם מדובר בארון ספרי פרוזה, ספרי שירה, ספרי טיולים, ספרי דת או כל סוג אחר של ספרים. במקרים רבים, ארונות ספרים ממוקמים בסלון או קרוב לסלון, יש מקרים בהם הארון ממוקם בחדר עבודה, חדרי שינה ובמקומות אחרים. זה תלוי בסגנון העיצוב של הבית וכן בדרך בה בוחרים להציג את הספרים.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי21/11/19417 צפיות
עומדים לרכוש מגהץ קיטור חדש? רוצים להכיר קצת יותר את הטכנולוגיות השונות בתחום בכדי שתוכלו לבחור את מגהץ הקיטור הטוב והנכון ביותר בשבילכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי04/11/19456 צפיות
ובכן, הסיבה עבור צביעה של רצפה היא כזו שלא נועד לשימוש של אדם פרטי, אלא יותר עבור שטחים אחרים, שהם שימושיים עבור הציבור או בעלי עסקים שעבורם הצביעה רלבנטית לרצפה.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי27/09/19527 צפיות
מחפשים ארונות אמבטיה כפריים? רוצים לרכוש ארונות אשר ישלימו את המראה הכפרי, החמים והנעים של חדר האמבטיה שלכם, וישלימו את העיצוב הכללי של הבית שלכם בצורה הטובה ביותר? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי31/07/19705 צפיות
הבעיה היחידה של מתכת היא האפשרות שתיווצר עליה חלודה במידה ומתפתחת קורוזיה, אך גם את זה ניתן לפתור על ידי אקט חכם של מניעה.

מאת: מאיה אהרונוביץבניין ואחזקה - כללי12/06/19855 צפיות
כיצד לשמור על פעולתם של שערים חשמליים ופתרון תקלות עיקריות

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica