חפש מאמרים:
שלום אורח
04.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הרגלי שינה לתינוקות – האם אפשר ללמד תינוק לישון?

מאת: מיכל זהורות13/09/2012640 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הסיבות של חוסר שינה אצל תינוקות נובע מהעובדה כי לוקח זמן לתינוק להתרגל לחיים שמחוץ לרחם. תקופה זו לוקחת בין חודשיים לשלושה חודשים. הורמון שינה בשם מלטונין מופרש לגוף התינוק בכמויות קטנות, כך שהוא אינו מסוגל להירדם או לישון באופן סדיר. תופעה זו נעלמת כשהתינוק מגיע לגיל של 6 חודשים, אז הכמות של הורמון השינה מלטונין עולה בגוף התינוק והוא מתחיל להסתגל לסדר חיים. מגיל 6 חודשים ואילך ניתן ללמד את התינוק להירדם בכוחות עצמו, תוך סדר יום מובנה.

כל התיאוריה הזו נכונה אצל רוב התינוקות, אך התפתחות של תינוק שונה ממקרה למקרה.

ישנם מקרים בהם אי שקט אצל תינוקות ממשיך גם לאחר גיל חצי שנה. ידוע כי יניקה מעייפת את התינוק וגורמת לו להירגע, והוא יכול להירדם אף תוך כדי יניקה. העצות של יועצות הנקה מוסמכות הן  שהתינוק מפתח הרגל של שינה תוך יניקה או מציצה, והאם אמורה לשים לב  לדרגות המציצה של התינוק. כלומר, ברגע שהן הופכות להיות חלשות יותר והתינוק כבר מתחיל לנמנם, עליה להפריד אותו מהשד בעדינות ולהחליף את השד במוצץ. בצורה זו אנו מרגילים את התינוק להירדם באופן עצמאי.

הרגלי שינה כמו אי שקט אצל תינוקות שונים בין תינוק לתינוק. חלק מהתינוקות רגילים להירדם תוך כדי נדנוד עגלה או עריסה, נסיעה במכונית, טיול בעגלה ועוד. כשהתינוק מגיע לגיל חמישה חודשים, רצוי שילמד להירדם לבד. יועצות הנקה מוסמכות טוענות בחלקן שמוצרי הנקה כמו מוצץ למשל יוכלו לעזור לתינוק להירדם. ברגע שמתחילים להשכיב את התינוק במיטתו על מנת שיירדם, רצוי לחזור על הפעולה יום יום, כך שפעולה זו תקנה לו הרגלי שינה עצמאיים.

ישנם תינוקות הרגילים להירדם כשהם משחקים בשיער של אימם, או מחזיקים בידה. דבר זה, אינו מקנה לתינוק הרגלי שינה נכונים, היות והוא עדיין צריך את קרבת אמו על מנת להירדם. רצוי להחליף הרגל זה בחפץ אליו התינוק נקשר, כמו למשל חיתול בד, בובת בד או דובי שהוא פיתח אליו חיבה.

הרבה מן ההורים עושים טעויות נפוצות במיוחד בילד הראשון שלהם. אחת הטעויות הנפוצות זה להרדים את התינוק בקרבתם, למשל בשעה שהם צופים בטלוויזיה בסלון. דבר זה גורם הרגל לתינוק והוא לא ילמד לישון באופן עצמאי. כך שעליכם לזכור כי הכול תלוי בכם!

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מיכל ז

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מיכל ז

מאת: מיכל זבידור ופנאי - כללי27/11/142592 צפיות
משחקי קופסא הם המשחקים הכי טובים לילדים ביום סגרירי של חורף. כשהם תקועים בבית, אתם יכולים לשחק יחד איתם, והם גם יכולים להזמין אליהם חברים הביתה למשחק חברותי.

מאת: מיכל זצילום30/10/142934 צפיות
צילום אישי צריך להרגיש אישי, וכמובן גם להיות אסתטי ויפה ולהציג את שמחת החיים וכל הרגשות המציפים את האנשים בתמונה. בעזרת צילום מקצועי בקריות, יכולים תושבי האזור להשיג אלבומים אישיים נפלאים.

מאת: מיכל זאומנות - כללי14/10/143311 צפיות
מי שבאמת רציני לגבי קריירה בתעשיית הבידור צריך קודם כל להשיג אמרגן או משרד שייצג אותו, ימצא לו עבודות וידאג לאינטרסים שלו.

מאת: מיכל זתיירות ונופש - כללי30/09/143545 צפיות
רוצים ליהנות מהימים האחרונים של מזג האוויר הנינוח שיש אצלנו כאן בארץ? סוכות זה ככל הנראה ההזדמנות האחרונה שלכם. הנה כמה טיפים והמלצות לחופשה במהלך חג סוכות.

מאת: מיכל זמחשבים וטכנולגיה - כללי17/09/143667 צפיות
יש הבדל מהותי בין תחזוקה של מחשבים לבין תיקון מחשבים, ולא רק בעבודות עצמן שמבצעים הטכנאים. הנה הפרטים.

מאת: מיכל זעסקים - כללי17/08/143952 צפיות
כרמיאל היא עיר אומנם קטנה יחסית, אבל יש בה את כל השירותים ובתי העסק שהתושבים צריכים, וזה כולל חנויות פרחים שבהן אפשר לקנות עציצים, זרי פרחים ועוד. כמו כן, משלוחי פרחים בכרמיאל הם שירות נפוץ.

מאת: מיכל זטיולים בארץ15/07/143878 צפיות
חופשה בטבריה היא בין החופשות היחידות שיכולות להציע המולה ואנרגיה של עיר ובו זמנית גם רוגע ושלווה. רוצים גם וגם? טבריה היא המקום בשבילכם!

מאמרים נוספים בנושא הורות

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/20250 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: בתיה כץהורות11/09/19824 צפיות
קיימים מנהגים שונים הקשורים למאכלי השבת. ישנם יוצאי ארצות שונות, עדות, בני קהילות שונות, אשר אצלם מקפידים עד מאד על מאכלים מסוימים בסדר שולחן השבת. רבות כתבו על מאכלי השבת שמקורם ושורשם במנהגי קדמונים ויתדם תקועה באורחות צדיקים, ורומזים הם לעניינים שבסוד חכמים.

מאת: Droxitהורות23/05/191272 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitהורות02/05/191308 צפיות
כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191448 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: Droxitהורות28/02/191577 צפיות
בדרך כלל אתם מסתדרים לא רע. בין אם אתם זוג שמנהל יחד את משק הבית ובין אם אדם אחד מנצח על התזמורת עם עזרה מחברים טובים או קרובי משפחה, הכול עובד בדיוק כמו שצריך. יש תמיד מי שישמור על הילדים כשישיבה מתארכת וגם יש מי שידאג לכביסה או לסידור הבית בזמנים הלחוצים ביותר. אלא שיש גם לא מעט מצבים שבהם העזרה זמינה קצת פחות. בן או בת הזוג נוסעים או מוקפצים לשירות מילואים, ההורים יוצאים לחופשה או שמישהו מרגיש קצת פחות טוב – ומספק פחות עזרה מהרגיל. במצבים מעין אלה שירות עזרה למשפחות של פאן-פאן מספק את המענה.

מאת: SEONET קידום אתריםהורות02/12/181959 צפיות
למה חשוב להקריא ספרים לילדים בגיל הרך? האם צריך להקריא לתינוק בן שנה סיפור או שזה מיותר, גם ככה הוא לא מבין את כל המילים ובטח שלא יכול לעקוב אחר העלילה. אבל הקראת סיפורים לתינוקות חשוב מאוד ובעל יתרונות רבים במאמר הבא.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica