חפש מאמרים:
שלום אורח
12.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

לשתול אילן יוחסין בתקופת הקורונה.

לשתול אילן יוחסין בתקופת הקורונה.
הימים ארוכים, לנכדים אין קייטנה ויש גבול עד כמה אפשר להיות שתול מול הטלוויזיה. במקום זה, נציע לנכד שנשתול יחד אילן יוחסין. ספרו לנכד שיש אתר שנקרא MY HERITAGE. החברה הייתה לאחרונה הרבה בחדשות בזכות ציוד שרכשו מסין לעריכת בדיקות קורונה. אם מספר בני המשפחה לא עולה על 250 אנשים, השימוש באתר בתכנית ה-BASIC הוא חינמי.הציעו לנכד להכין אילן יוחסין משפחתי. אתם הסבים מצד אחד, אבל לאחר שילמד יוכל לערוך עוד אילן יוחסין מצד הסבים השניים.אגב, אנקדוטה קטנה. במשפחה מסוימת, יש סבתא רינה, מצד האימא, וסבתא חנה, מצד האבא. סבתא רינה אמרה לנכדיה:-אתם הנכדים הכי מוצלחים ! אין בישראל אף סבתא שיש לה נכדים כאלה! הנכדים ענו:-דווקא יש אחת כזאת: סבתא חנה.טיפ קטן: נסו אתם קודם להכיר את התוכנה של MY HERITAGE, כדי שתוכלו לעזור לנכד. תתאמו עם הנכד מראש מתי נוח לו לעשות זאת יחד אתכם, בזום, בסקייפ או בשיחת טלפון.אם הנכד כבר הכין עבודת שורשים לבית הספר, כלומר אם הוא מעל גיל 12, בקשו ממנו שיניח את העבודה מולו בזמן השיחה המשותפת ביניכם.נסו לעבוד עם התוכנה פתוחה על המחשב שלכם בזמן שהנכד יושב מול המחשב שלו, עם אותה תוכנה. אם הוא מתקשה בדבר-מה, תוכלו לעזור לו. אגב: בסקייפ , למשל, תוכלו שניכם לראות את העבודה. אם תשתמשו בתכנת זום,תוכלו להקליט את השיחה ולהשתמש בה בבוא העת.אתם יכולים לשים תמונות של בני משפחה באילן היוחסין. אם תשימו תמונה של הסבא, בנו ונכדו אולי הנכד יגלה למי הוא דומה? יהיה נחמד אם תוסיפו סיפור מעניין או מעשיה על כל אחד מהנזכרים. זה יקרב את הנכד לסיפור המשפחתי וזה יחמם את היחסים המשפחתיים.אגב: אם זאת משפחה גדולה, לא חייבים לסיים את הכל ב"ישיבה" אחת. אפשר לעבור בכל פעם על דור אחר. אתם יכולים למנות כמה אנשים שיכולים לנהל את אילן היוחסין שלכם ויהיה נחמד לתת גם לנכד תפקיד.אם לנכד יש מספיק סבלנות – כי הרי זמן לא חסר בתקופת הקורונה – תוכלו לערוך ארבעה אילנות: אחד לסבתא מצד האבא, לסבא מצד האבא, לסבתא מצד האימא ולסבא מצד האימא.אם יש אחים קטנים יותר במשפחה, אפשר לצרף גם אותם לדיונים, לסיפורים ולעבודה המשותפת.בהצלחה ותיהנו מכל רגע! זה ישמש גם את הנכדים הקטנים יותר בהכנת עבודת השורשים שלהם.
 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

קורה שורץ

www.saba-sabta.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/20646 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"חינוך ילדים12/07/19420 צפיות
אם חלק מהנכדים שלנו כבר גדולים , נצלו את החופש להקניית תכנון פיננסי וחינוך לחיסכון. בדרך כלל הסבים מפנקים, אבל אפשר תוך כדי פינוק גם לחנך.

שני מתכונים קלים לעוגיות שאפשר להכין יחד עם הילדים, או אפילו לאפשר לילדים להכין בעצמם.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191559 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות28/08/181940 צפיות
צאו עם הילדים למרפסת הפונה לרחוב ותתחילו לרשום כמה מכוניות בעלות אותו צבע נוסעות ברחוב. נכד אחד יספור רק מכוניות לבנות, נכד אחר יספור רק מכוניות שחורות וכך הלאה. אפשר גם לספור כמה מכוניות בצבע חריג עוברות: כמה מכוניות מסוגלות להיות בצבע סגול? כמה מכוניות בצבע צהוב של חלמון ביצה? כמה מכוניות מוכתמות בכתום?

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181832 צפיות
היום נעסיק את הנכדים ביום עיצוב פנים. נכין עפרונות,מחקים, סרגלים, דפי ניר חשבון, דפי נייר צבעוני במגוון צבעים ומספריים. כל נכד יקבל דף נייר חשבון. הוא מתבקש לצייר את חדרו. אם הנכד קטן ועדיין ולא יודע מהו קנה מידה, נסביר לו. אם הוא קטן מדי, נצייר את היקף החדר עבורו. חשוב לציין את מיקום החלון והדלת שבחדר הנכד.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות19/07/181808 צפיות
היום אנחנו נדבר על כלכלה קלה. כל נכד מקבל מדי פעם כסף. חלקם מקבלים דמי כיס בצורה מסודרת,נכדים אחרים מקבלים מתנה ליום ההולדת, לחגים או בהזדמנויות אחרות. לכל אחד מהנכדים יש ודאי הרבה יותר תכניות על מה להוציא את הכסף מאשר הזדמנויות לקבל את הכסף. הנה יש לנו היום זמן לבנות יחד סדר עדיפויות להוצאות ולהתאים את ההוצאות להכנסות.

מאמרים נוספים בנושא הורות

מאת: כרמי אומרוהורות03/06/20240 צפיות
אחד הדברים החשובים שלמדתי זה שלפעמים צריך לשחרר ולא תמיד צריך להיות סופר מאמי

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות05/02/20646 צפיות
איך נבלה עם מספר נכדים, שהם בני 4, 7, 8, 10? מה יכול להתאים לכולם, לשעשע, להצחיק, להפעיל אותם ולהצחיק את כולנו עד דמעות? הנה רעיון נחמד. תיהנו!

מאת: בתיה כץהורות11/09/191178 צפיות
קיימים מנהגים שונים הקשורים למאכלי השבת. ישנם יוצאי ארצות שונות, עדות, בני קהילות שונות, אשר אצלם מקפידים עד מאד על מאכלים מסוימים בסדר שולחן השבת. רבות כתבו על מאכלי השבת שמקורם ושורשם במנהגי קדמונים ויתדם תקועה באורחות צדיקים, ורומזים הם לעניינים שבסוד חכמים.

מאת: Droxitהורות23/05/191615 צפיות
לרוב, סבתא היא דמות משמעותית מאוד בחיי הנכדים שלה. היא מפנקת, מבלה איתם זמן איכות וכמובן שומרת עליהם לא פעם כשעולה הצורך. אלא שגם לסבתא יש סידורים משלה, אולי גם תחביבים ואפילו תכניות לטוס לחופשה קצרה בחו"ל מפעם לפעם. אז נכון, שירותי סבתאות לא מהווים תחליף לאהבה העצומה שרק סבתא יכולה להעניק, אבל הם לכל הפחות מספקים פתרון נהדר – גם לילדים וגם להורים.

מאת: Droxitהורות02/05/191555 צפיות
כל סבתא מכירה את הסיטואציה הזו היטב. אחרי שנים של עבודה וגידול ילדים, דווקא כשהחלה ליהנות מהימים שבהם המטלות כבר לא נערמות בקצב והחופש נראה באופק, הן נקראות לשירות "מילואים" אצל הילדים שהתבגרו והפכו להורים בעצמם. עכשיו הן מתבקשות לשמור על הנכדים, לבלות איתן בחופשות הקיץ ובחגים, ואפילו לשמש כאחות רחמנייה כשהתינוק חולה בזמן שההורים חייבים לחזור לעבודה. אז נכון, מבחינת סבתא הזמן עם הנכדים מבורך והאהבה עצומה. אלא שגם הן רוצות ליהנות מהחיים ומהפנסיה.

מאת: קורה שורץ- "מעניין את הסבתא"הורות11/03/191559 צפיות
רעיון לבילוי עם הנכדים: שינסו לספר על כל סימני הדרך שיש בהליכה היומית לבית הספר או לגן.

מאת: Droxitהורות28/02/191672 צפיות
בדרך כלל אתם מסתדרים לא רע. בין אם אתם זוג שמנהל יחד את משק הבית ובין אם אדם אחד מנצח על התזמורת עם עזרה מחברים טובים או קרובי משפחה, הכול עובד בדיוק כמו שצריך. יש תמיד מי שישמור על הילדים כשישיבה מתארכת וגם יש מי שידאג לכביסה או לסידור הבית בזמנים הלחוצים ביותר. אלא שיש גם לא מעט מצבים שבהם העזרה זמינה קצת פחות. בן או בת הזוג נוסעים או מוקפצים לשירות מילואים, ההורים יוצאים לחופשה או שמישהו מרגיש קצת פחות טוב – ומספק פחות עזרה מהרגיל. במצבים מעין אלה שירות עזרה למשפחות של פאן-פאן מספק את המענה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica