חפש מאמרים:
שלום אורח
20.04.2024
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

בתי אבות סיעודיים - הפתרון הסופי לבדידות

מאת: מיכל זבריאות גיל הזהב14/09/2012926 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

אין ספק שאחד הדברים המזיקים ביותר שאדם יכול לחוות היא בדידות. ניתוק מאנשים. להיות לבד בחדר ולא להפסיק לשאול את עצמך שאלות ללא הפסקה, על העבר, על ההווה ומה יהיה הלאה? השאלות לא מפסיקות להתרוצץ, אותה שאלה חוזרת על עצמה יום וליל אבל עם מילים שונות כל פעם, לפעמים לפני השינה יש בקשה מנומסת מהקול הדמיוני להנמיך את הווליום ואולי הפעם. אולי רק הפעם שיהיה שקט. אבל לא. הקול הדמיוני עולה ויורד בטונים. ומה שגרוע יותר, זה שאין את מי לשתף.

הזיקנה יכולה להיות תקופת מעבר לא קלה במיוחד אם ישנם עדיין מטענים רגשיים מהעבר, במיוחד אם אין איתם השלמה לגבי מה שהיה, ייסורי מצפון בלתי פוסקים לא נותנים מנוח, וישנה הרגשה שאין יותר מה לשנות.

אך בהחלט יש מה לשנות. אדם הופך להיות זקן כאשר הוא בודד. ברגע שהוא נמצא בחברת אנשים שונים בני גילו, הוא חוזר להיות צעיר, אמנם הגוף עצמו נשאר זקן, אבל הלב, הנשמה, הנפש חוזרת להיות צעירה שמחייכת ומקבלת את כל בני הקהילה. בתי אבות בצפון מכילים חממות חברתיות שמחבקות חיבוק חמים ונעים לכל אנשי גיל הזהב שכל אחד אחת מהם זקוק לתמיכה וליצירת קשר עם בני גילם לאורך כל שעות היממה. יש אשליה אכזרית ביותר שהאינטרנט הוא כמו חבר אמיתי, אבל זה לא נכון. דרך האינטרנט הרבה מהקשרים הם וירטואליים, אין תקשורת פיזית, קשה ליצור דרכו אינטימיות רגשית. בן-אדם מול מסך זה לא כמו בתי אבות בחיפה ששם כל אדם מוקף בסביבת חברים תומכת ששייכים לאותה קבוצת גיל.

אי אפשר לתת לחיים להשתלט עלינו ולהגיד 'ככה זה, אין מה לעשות', כי יש מה לעשות, אסור לאבד תקווה לעולם. אנשים רבים החל מגיל ארבעים אומרים שהעתיד כבר מאחוריהם, אז גם אם עברו שלושים שנה מאז, אין שום סיבה לוותר. בתי אבות סיעודיים יחזירו לכל אדם קשיש את התקווה לחיות חיים עשירים ומלאים באהבה ביחד עם כל מי שחפץ ליהנות ולחלוק את מחשבותיו עם מי שרוצה לחיות את חייו מחדש, עם אמונה שלמה שאף פעם לא מאוחר מדי להכיר אנשים חדשים ולחייך 24 שעות ביממה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

מיכל ז

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מיכל ז

מאת: מיכל זבידור ופנאי - כללי27/11/143067 צפיות
משחקי קופסא הם המשחקים הכי טובים לילדים ביום סגרירי של חורף. כשהם תקועים בבית, אתם יכולים לשחק יחד איתם, והם גם יכולים להזמין אליהם חברים הביתה למשחק חברותי.

מאת: מיכל זצילום30/10/143543 צפיות
צילום אישי צריך להרגיש אישי, וכמובן גם להיות אסתטי ויפה ולהציג את שמחת החיים וכל הרגשות המציפים את האנשים בתמונה. בעזרת צילום מקצועי בקריות, יכולים תושבי האזור להשיג אלבומים אישיים נפלאים.

מאת: מיכל זאומנות - כללי14/10/143795 צפיות
מי שבאמת רציני לגבי קריירה בתעשיית הבידור צריך קודם כל להשיג אמרגן או משרד שייצג אותו, ימצא לו עבודות וידאג לאינטרסים שלו.

מאת: מיכל זתיירות ונופש - כללי30/09/144037 צפיות
רוצים ליהנות מהימים האחרונים של מזג האוויר הנינוח שיש אצלנו כאן בארץ? סוכות זה ככל הנראה ההזדמנות האחרונה שלכם. הנה כמה טיפים והמלצות לחופשה במהלך חג סוכות.

מאת: מיכל זמחשבים וטכנולגיה - כללי17/09/144122 צפיות
יש הבדל מהותי בין תחזוקה של מחשבים לבין תיקון מחשבים, ולא רק בעבודות עצמן שמבצעים הטכנאים. הנה הפרטים.

מאת: מיכל זעסקים - כללי17/08/144464 צפיות
כרמיאל היא עיר אומנם קטנה יחסית, אבל יש בה את כל השירותים ובתי העסק שהתושבים צריכים, וזה כולל חנויות פרחים שבהן אפשר לקנות עציצים, זרי פרחים ועוד. כמו כן, משלוחי פרחים בכרמיאל הם שירות נפוץ.

מאת: מיכל זטיולים בארץ15/07/144355 צפיות
חופשה בטבריה היא בין החופשות היחידות שיכולות להציע המולה ואנרגיה של עיר ובו זמנית גם רוגע ושלווה. רוצים גם וגם? טבריה היא המקום בשבילכם!

מאמרים נוספים בנושא בריאות גיל הזהב

מאת: שלום כהןבריאות גיל הזהב29/09/191809 צפיות
בחירת מסגרת דיור מוגן מתבטאת הן בצורך של החוסה והן ביכולות המימון של האפוטרופוס. ישנן מסגרות דיור מוגן המיועדות לחוסים קשים הסובלים מלקויות נפשיות כבדות, לצד מסגרות שנועדו רק לחוסים קלים ביותר.

מאת: Droxitבריאות גיל הזהב18/04/197089 צפיות
אחרי שטיפלו בנו במשך כל החיים מגיע הרגע שבו ההורים שלנו זקוקים לעזרה שלנו. כשהם מתבגרים נדמה שפעולות רבות קשות עבורם יותר. ההליכה למכולת לרכישת מוצרי מזון עשויה להיות מאתגרת יותר, וגם מטלות בסיסיות בבית אינן פשוטות עבורם. במקרים רבים קשישים לאחר מחלה חלשים אף יותר, והאחריות מוטלת לא פעם על ילדיהם הבוגרים. עם זאת, ולמרות האהבה האדירה והרצון הרב לסייע, לילדים יש היום משפחות משלהם – וילדים משלהם. הם מתמרנים בין עבודה לסידורים, בין משפחה למחויבויות אחרות, ובתוך השגרה העמוסה הם רוצים להעניק את המיטב

מאת: Droxitבריאות גיל הזהב28/03/191642 צפיות
ככל שהשנים חולפות, ההורים שלנו (וגם סבא וסבתא) מתקשים לבצע מטלות רבות בכוחות עצמם. בין אם הם זקוקים לאדם שיסייע להם בהכנת ארוחה קלה ובין אם בעזרה בניקיון הבית, הקושי בהחלט קיים – והוא גם בהחלט מובן. הבעיה האמיתית מתחילה כשאנחנו מאוד רוצים להיות שם בשבילם, אבל המציאות הופכת למאתגרת. העבודה לוחצת, המשימות נערמות ואין לנו את הזמן להספיק הכול וגם להיות שם בשביל ההורים שלנו. שירות של מטפלת לקשישים פרטי הוא בדיוק השירות שמאפשר לכל הצדדים לנצח: ההורים מקבלים את הסיוע שהם זקוקים לו, ולכם יש את הזמן לטפל

מאת: אבי דוידיבריאות גיל הזהב26/03/191609 צפיות
מדוע מזרון לפצעי לחץ כב חשוב ומדוע אתם לא יכולים לדחות למחר את התחלת השימוש בו.

מאת: אבי דוידיבריאות גיל הזהב17/01/191847 צפיות
בקצרה על כסא גלגלים חשמלי ועל כל היתרונות שבו.

מאת: רועי כץבריאות גיל הזהב13/06/181160 צפיות
מבוגרים סיעודיים זקוקים לטיפול רב יחד עם השגחה ברוב שעות היממה. טיפול ביתי באדם סיעודי כרוך בלא מעט אתגרים, הכנות, שעות עבודה וקשיים. לא כל אחד יוכל לטפל באדם סיעודי ולא בכל בית הדבר מתאפשר. פנייה לטיפול ביתי עולה על הפרק כאשר האדם הסיעודי אינו מוכן להכניס לביתו מטפל סיעודי, אינו מסכים לקבלת טיפול במוסד סיעודי וכאשר ישנה נכונות ויכולת לבני המשפחה לספק את הטיפול הדרוש.

מאת: רועי כץבריאות גיל הזהב13/06/181326 צפיות
טיפול סיעודי ביתי ניתן בהיקף מלא של 24 שעות ביממה או בהיקף חלקי של כמה שעות בכל יום. היקף הסיוע לו זקוק האדם המבוגר נקבע בהתאם למצבו הנפשי והמנטלי. ישנם מקרים בהם מספיקה עזרה של כ-3 שעות בכל יום מול מקרים בהם נדרשים סיוע מלא והשגחה 24 שעות ביממה.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica