חפש מאמרים:
שלום אורח
06.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מדפסות דיו נגד מדפסות לייזר

אם לאורך השנים היה ברור – מדפסת דיו זה הביתה או למשרד קטן, מדפסת לייזר זה למשרד גדול עם הדפסות רבות ויקרות, היום עם השינויים הטכנולוגיים זה כבר לא כל כך ברור. היום הרבה אנשים יכולים להרשות לעצמם מדפסות לייזר בשחור לבן למשרד וזה לא יקר במיוחד.

מדפסות לייזר או מדפסות דיו – מה עדיף לקנות הביתה?

ב-12 השנים האחרונות חל שיפור מדהים במדפסות לייזר ומדפסות דיו ביתיות. שתיהן השתפרו מאד, ובהתאם לתחרות גם ירדו המחירים בצורה ניכרת. גם ראשי הדיו למדפסת, שהם הדבר היקר, עולים היום פחות. מדפסות לייזר בעלות יתרונות משמעותיים על הדיו: מדפיסות מהר יותר, האיכות טובה יותר, עלות השימוש השוטפת נמוכה יותר כי האבקה נגמרת פחות מהדיו. הדבר היחיד שבו מדפסת דיו עדיין מנצחת בקלות את מדפסות הלייזר היא העלות של מדפסת צבעונית. בשחור לבן, אין כמעט סיבה שלא לקנות מדפסת לייזר, אבל בצבע היא עדיין יקרה מאד.

השכלול הבא של חברות הטכנולוגיה – מדפסת לייזר צבעונית בזול

היתרון של מדפסות הדיו בעניין ההדפסה הצבעונית כנראה לא ישאר להרבה זמן. חברות הפיתוח עובדות על שיפור הטכנולוגיה והוזלתה כך שגם מדפסות לייזר צבעוניות יוכלו להיות ביתיות ובמחירים אטרקטיביים. הטכנולוגיה תשפר גם את הגודל של המדפסת, שהוא חסרון נוסף של מדפסת צבעונית – היא בגודל של טלוויזיה בערך. הקטנתה תוזיל את העלויות שלה – גם בייצור ובגם במשלוח ושינוע ובכך תוריד את מחירה לצרכן ותהפוך אותה לאטרקטיבית מול מדפסת הדיו הצבעונית.

ההוכחה לכך שחברות ייצור המדפסות חושבות על זה ברצינות הוא ההוזלה הקבועה במחירים אלו בכל שנה. אם לפני מס' שנים היה נדיר לראות מדפסת לייזר צבעונית במקומות מסוימים – היום היא נפוצה יותר ומחירה יורד בכל שנה. ב-5 השנים האחרונות ירדו המחירים של מדפסות הצבע ב-25 אחוז! נכון שהן עדיין לא נפוצות בכל בית אך זו אינדקציה להיותן חברות המדפסות רציניות בעניין.

איזה מדפסת לקנות, אתם מגרדים את הראש ושואלים את עצמכם? היום קיימות שתי טכנולוגיות עיקריות – לייזר ודיוץ ההחלטה ביניהם מתחלקת לשיקולים רבים, בין היתר כמה עולים ראשי דיו למדפסת או האם יש אחריות או לא. להלן הדברים החשובים שעליכם לקחת בחשבון לקראת רכישת מדפסת חדשה.

(א) מדפסת זולה עולה 200-300 שקל. מדפסת יקרה עולה 2000-3000 שקל. התקציב יקבע עבורכם איזו מדפסת תקנו. ככל שהמדפסת יקרה יותר כך החומרים המתכלים בה נגמרים מהר מדי. ככל שהמדפסת זולה יותר, היחס מתהפך. מדפסת דיו אמינה עולה כ-800 שקל, ראשי דיו למדפסת עולים הרבה כסף – כ-100 שקל לכל מחסנית, בהחלט דבר יקר מאד.

(ב) יש לקחת בחשבון את הביצועים של המדפסת ולראות אם הם עומדים במה שאתם צריכים ו/או האם זה כלכלי לכם. אם תעשו שימוש רב בדיו וקניתם מדפסת זולה, לא בטוח שחסכחתם. ביצועים = כמות ההדפסות. בממוצע, במדפסת דיו מדובר על כשלושה שקלים לדף כי לוקח 2 דקות להדפיס עמוד; במדפסת לייזר זה לוקח 20 שניות לכל היותר. זמן = כסף.

(ג) מדפסת דיו שוקלת מעט והיא קטנה יחסית. לעומת זאת מדפסת לייזר היא גדולה וכבדה, בטח הצבעוניות שנראות כמו טלויזיה ישנה.

(ד) איכות ההדפסה בלייזר טובה לאין שיעור. מדפסות הזרקת דיו איכותיות טובות בעבור הדפסות תמונות וצילומים, לעומת זאת, לייזר טובה עבור טקסט ומסמכים שיוצאים ברורים וחדים בכל גודל פונט.


 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

משה אלון

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת משה אלון

מאת: משה אלוןבתי מלון27/08/152903 צפיות
אם תהיו מעוניינים לנפוש בארץ וליהנות מכל מה שיש למדינה הנפלאה שלנו להציע, וודאי תהיתם ושאלתם את עצמכם בנוגע למגוון רחב של שאלות הנוגעות לחופשה.

מאת: משה אלוןבריאות ילדים23/08/151989 צפיות
הפרעת קשב וריכוז הינה אחת התופעות הפופולאריות ביותר כיום. אט אט ניתן לראות כי כמות המאובחנים כבעלי הפרעה זו רק הולכת וגודלת, ואחת הסיבות העיקריות לכך היא דור המסכים של היום. כפי שהוכח במחקרי עבר, השימוש הממושך במכשירים הללו רק מגביר את הסיכויים לפיתוח הפרעת קשב וריכוז.

מאת: משה אלוןרכב19/08/153110 צפיות
מוסך בירושלים יתאפיין בדרך כלל באנשי מקצוע רבים אשר יוכלו לסייע לכם ולהתגבר על התקלה שחווה רכבכם. כמו כן, חשוב לדעת שהמוסך המורשה עדיף על פני מוסכים אחרים

מאת: משה אלוןגאדג'טים04/08/151940 צפיות
לכל אחד מאתנו זה יכול לקרות. כל אחד מאתנו יכול לפתע לחשוב על רעיון מהפכני ויוצא דופן, כזה שיביא לכדי מהפכה בישראל ואולי אפילו בעולם כולו. זה קורה לנו בדרך כלל כאשר אנו מקבלים הבזקי השראה ברגעים הכי לא צפויים בחיים. אולי קמתם מחלום ופתאום עלה בראשכם רעיון נפלא ואולי אפילו הרעיון הגיח אליכם לפתע בזמן התבוננות בתקרה חסרת אופי.

מאת: משה אלוןגאדג'טים04/08/151017 צפיות
לכל אחד מאתנו זה יכול לקרות. כל אחד מאתנו יכול לפתע לחשוב על רעיון מהפכני ויוצא דופן, כזה שיביא לכדי מהפכה בישראל ואולי אפילו בעולם כולו. זה קורה לנו בדרך כלל כאשר אנו מקבלים הבזקי השראה ברגעים הכי לא צפויים בחיים. אולי קמתם מחלום ופתאום עלה בראשכם רעיון נפלא ואולי אפילו הרעיון הגיח אליכם לפתע בזמן התבוננות בתקרה חסרת אופי.

מאת: משה אלוןעסקי מזון29/06/153038 צפיות
גם לכם קרה שקניתם פירות עסיסיים, אך כשבאתם לאכול אותם הופתעתם לגלות שנרקבו? כולנו נאלצים להתמודד עם סוגיית שמירת טריות המזון בצורה כזו או אחרת. הרי אף אחד מאתנו לא היה רוצה לשלם סכומי כסף גדולים על מבחר פירות טעימים, ובסוף לגלות שהכסף שהושקע היה לשווא.

מאת: משה אלוןרכב04/11/142011 צפיות
אחד הדברים שפחות אהובים על רובנו הוא לנסוע בכביש בדרך לעבודה או בדיוק כשחוזרים מאירוע משפחתי ולפתע לגלות שהמנוע שבק חיים. לכן, חשוב ביותר לקחת את הרכב בו אתם נוסעים לבדיקות תקופתיות אצל המוסך הקבוע שלכם, על מנת שתוכלו לנסוע ללא כל חשש ולדאוג כי הנסיעה הבאה שלכם תהיה אמורה לעבור ללא שום דאגה.

מאמרים נוספים בנושא מחשבים וטכנולגיה - כללי

מאת: yoni romמחשבים וטכנולגיה - כללי14/11/19614 צפיות
מה הם שירותי IT - ולמי הם מתאימים? איך מנהלים מידע עסקי במאה ה-21?

מאת: nirמחשבים וטכנולגיה - כללי28/10/183518 צפיות
מה הם החסרונות והיתרונות של טכנאי מחשבים, האם כדי בכלל להתחיל להתעסק בזה?, כל התשובות בפנים

מאת: אשר אלבזמחשבים וטכנולגיה - כללי11/05/182148 צפיות
כיום קשה מאד לתאר את החיים שלנו ללא מחשב- המחשב הפך לחלק מאיתנו- החל מהעבודה ועד לחיים האישיים שלנו. אותן תקלות המתרחשות במחשב מזמינות איש מקצוע כגון טכנאי מחשבים לצורך תיקון המחשב- בין אם מדובר בירושלים או בין אם מדובר באזור אחר.

מאת: נריה שמואלימחשבים וטכנולגיה - כללי25/02/181001 צפיות
מידע על ספקי כוח

מאת: נינה כהןמחשבים וטכנולגיה - כללי24/12/17759 צפיות
בכל כמה זמן מומלץ להחליף מטען למחשב נייד? היכן מומלץ לרכוש מטענים לא מקוריים למחשבים ניידים? מי מוכר מטען למחשב נייד בזול? כיצד מומלץ לבחור מטען למחשב נייד?

מאת: נינה כהןמחשבים וטכנולגיה - כללי24/12/17767 צפיות
האם מומלץ לרכוש מטענים אשר לא מיוצרים על ידי החברה של המחשב הנייד שלך? היכן ניתן לרכוש מטענים למחשבים ניידים במחירים טובים? כיצד ניתן למצוא ספק איכותי ואמין של מטענים למחשבים ניידים?

מאת: נינה כהןמחשבים וטכנולגיה - כללי24/12/17747 צפיות
מהי טכנולוגיית ג'ל בהקשר של ייצור מצברים לרכב? איזה יתרונות יש למצברים החדשים? מה אפשר לעשות עם המצברים השונים?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica