חפש מאמרים:
שלום אורח
24.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

כיצד לבחור הדרכה איכותית שתתאים לצרכי העסק שלכם

מאת: יהודית מהלל - ספקטרה הדרכת תוכנה בארגונים

לא כל הדרכה נותנת מענה רחב לכל הצרכים של הארגון שלכם, כיצד תדעו אם כן כיצד לבחור בהדרכה איכותית של תוכנות מחשב. במאמר זה אציג 4 נקודות אותן צריך לבדוק כשעומדים בפני בחירת הדרכת תוכנות מחשב  לעסק או לארגון בו אתם עובדים.

א. כאשר אתם יודעים מראש מי המדריך שמגיע אליכם – המדריך הוא המפתח להצלחה ולהטמעת החומר. האם אתם מכירים אותו? האם קיבלתם המלצות? האם אתם סומכים עליו?

הדרכה תלויה בכמה גורמים כגון הסילבוס והתכנים, מערך הלימוד, העזרים, המרחב הלימודי וכו'..אך כיום מחקרים וניסיון של שנים מעידים כי מה שקובע בסופו של דבר הוא המדריך או המדריכה שמעבירים את החומר. המדריך צריך להיות כזה שיודע לעניין ולרתק כיתה שלמה לפעמים אפילו של עשרות אנשים. חלקם לא תמיד להוטים לעבור הדרכות אלה ועל כתפיו האתגר והאחריות להגיש את החומר בדרך מעניינת, נגישה, נהירה ופרקטית. עליו להיות רגיש וקשוב לרמות קליטה שונות, רמות ידע מקדים שונות וחומר אנושי שונה מכיתה לכיתה מאדם לאדם.

ב. כאשר מתבצע לימוד של פתרונות  ולא של תפריטי התוכנה – מטרת הלימוד היא להקל לייעל ולמקסם את התנהלות והספק העובדים בחברה שלך.

לשם כך חשוב לבצע עוד לפני הקורס ניתוח מדויק ומפורט של המשימות שהעובדים ירצו לבצע באמצעות התוכנה.

אנשים רבים שוכחים שמטרת ההדרכה אינה רק הכרת התוכנה והשליטה בה, כי אם הבנה אמיתית של הפתרונות שהתוכנה מציעה להם על מנת שיוכלו ליישמם בעבודתם. הבנה זו היא מפתח בהטמעת החומר, ולכן מדריך טוב אינו מסתפק בהעברת החומר אלא מלמד דרך איתור בעיות ומשימות ממשיות את הפתרונות החדשים והיצירתיים שאפשריים בעזרתה.

לדוגמא בקורס פאוור פוינט לב העניין אינו רק "הוספת תמונה או דיאגרמה למצגת" אלא הבנת כלל האפשרויות להצגת מידע באופן וויזואלי שעומדות מולנו, באיזה כלי נכון להשתמש ומתי, וכמובן גם כיצד לעשות זאת.

או בקורס אקסל, חשוב להבין עם איזה תוכנת מסדי נתונים אתם עובדים, כיצד היא מתקשרת עם האקסל, באיזה כלים להשתמש באקסל על מנת לתת את מירב התועלת לאנשי המכירות שלכם או לכלכלנים.

כאשר נעשית התאמה בין התוכן לצרכים הייחודים שלכם – החוכמה האמיתית היא ללמד בדיוק את מה שאתם צריכים לא פחות ולא יותר. לשם כך חשוב לאבחן ולשים דגש על  הצרכים הייחודים שלכם ולעשות הבחנה בין עיקר לתפל.

ג. כאשר החברה שמעבירה את ההדרכה מתמחה בלעדית בעבודה עם עסקים וארגונים.

מי שמצוי בתחום יודע, שהדרכה לעסקים שונה מאוד מהדרכה לציבור הרחב, מכיוון שבניגוד לאדם פרטי שמעשיר את ידיעותיו בתקווה להשתמש בחלקם יום אחד במקום עבודה שאינו ידוע עדיין, עובדים בחברה נדרשים ליישם את הידע החדש במסגרת קיימת ומובנית שבה כבר מוגדרים צרכים מאוד ספציפיים. כפי שכבר ציינו קודם לכך יש משמעויות רבות וחשובות והדרכה מקצועית חייבת לקחת בחשבון הבדל זה בכל מה שקשור לתכני ההדרכה, להטמעה ולדרך שבה היא מועברת.

ד. כאשר היחסים ביניכם לבין חברת ההדרכה הינם לטווח ארוך – השלמות או עדכונים עתידיים ייעשו בצורה יעילה וממוקדת כך שתדעו שיש לכם גב מקצועי- חברה אשר תלווה אתכם בהטמעת החומר לאחר ההדרכה ותהיה זמניה לשאלות או לפתרון בעיות.

לסיכום: הדרכה ולימוד הינם צרכים בסיסים לכל אדם בעולמנו. העולם הטכנולוגי מסביבנו מייצר עוד ועוד כלים עבורנו וחשוב שהחברה בה אנו עובדים תדע להתאים עצמה לזמנים, תתמחה ותתיעל בעזרת תוכנות מחשב שונות כאשר תבחר בחברת ההדרכה הנכונה והמומלצת והעומדת בקריטריונים אלה על מנת להפיק מההדרכה את המירב.

בהצלחה, יהודית מהלל

ספקטרה - הדרכת תוכנה בארגונים

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
------------------------------------------------------------------------ בברכה, יהודית מהלל- הדרכת אופיס בארגונים
WWW.UDIT.CO.IL בפייסבוק: http://www.facebook.com/yehuditmahalal
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יהודית מהלל

מאת: יהודית מהללתוכנה12/04/131260 צפיות
יש אומרים שה PowerPivot הוא הדבר הטוב ביותר שקרה לאקסל בשנים האחרונות.. ה- PowerPivot הוא תוסף חינמי לגרסת אקסל 2010, ואף הינו חלק אינטגרלי מהאקסל - בגרסת office 2013. בעזרת ה- Power Pivot, אנו מרחיבים את יכולת חקר הנתונים של האקסל, עיבוד והצגת הנתונים בטבלאות רב מיימדיות ובגרפים שונים. ה- Power Pivot מאפשר לנו לייבא נתונים ממקורות נותנים שונים, מטבלאות שונות ולנתח אותם ולהציגם בצורה ברורה ומעשית.

מאת: יהודית מהללתוכנה12/04/13772 צפיות
בדרך כלל התגובה הנפוצה לתמונת ה Dashboard הנלווית לפרזנטציות המנתחות פרויקטים עסקיים עתירי ממון וגם לטבלאות נתונים עם מיליוני רשומות, היא של השתאות: איך הם עשו זאת? איך הם הצליחו ליצור גרפים מיוחדים כל כך המראים נתונים רבים כל כך בתצוגה כל כך ברורה וצבעונית..? מסתבר שהמורכבות המרשימה הזו אינה מסובכת להשגה הודות לכלי החדש - ה Power View התכלית של ה- PowerView היא לאפשר לנו ליצור בקלות מצגות מרשימות, ודוחות נתונים אינטראקטיביים ברמה הגבוהה ביותר. והיום הכלי הזה היוצר הDashboard זמין באקסל ונקר

מאת: יהודית מהללתוכנה30/03/131042 צפיות
Prezi היא תוכנה המאפשרת ליצור מצגות ענן אינטרנטיות מבוססות פלאש. בעזרת הפרזי אנו יכולים ליצור מצגת דינמית, זורמת, לא ליניארית, המדמה תלת מימד. בפרזי אנו לא עובדים על שקופיות בודדות אלא על משטח עבודה דמוי "לוח ציור" שבו אנו מציבים את התכנים: תמונות, סרטונים, טקסטים ואז יוצרים מסלול זרימה שמאפשר להתקרב ולהתרחק בצורה דינמית.

מאמרים נוספים בנושא קורסים וסדנאות

מאת: pebקורסים וסדנאות03/03/19825 צפיות
קורס סלולר וניהול מעבדה המצב בשוק כיום הוא כזה, שכמעט לכל אדם מעת עמדו על דעתו, יש מכשיר סלולארי כלשהו, סמארטפון, טאבלט ואפילו שניהם. לעומת זאת המעבדות וטכנאים המוכשרים לתיקונים הנפוצים הנדרשים לאותם מכשירי סלולר – מועטים למדי ביחס לכמות העצומה של מכשירי הסלולר הנמצאים בשימוש כל הזמן ומועדים לתקלות מכל סוג. מסיבה זו, קיימת היום דרישה רבה לאנשי מקצוע מוסמכים, המסוגלים לתת את המענה המושלם לכל צורך בתחום תיקוני סמארטפונים או טאבלטים או כל מכשיר סלולארי אחר. למי מתאים להיות טכנאי סלולר?

מאת: pebקורסים וסדנאות03/03/19813 צפיות
למה דווקא טכנאי טלפונים סלולרים ? שכיר או עצמאי – לפתוח מעבדת תיקונים או לעבוד במעבדה פרטית או לעבוד בחברות הסלולריות אתגר – בחזית הטכנולוגית. שוק מפותח וגדל – התפתחות מדהימה בנושא הסלולר התפתחות טכנולוגית. פתיחת שוק המכשירים הסלולרים לתחרות. שימוש הולך וגדל – לא רק טלפון. תלות הולכת וגדולה במכשיר הסלולרי. מכשירי הטלפון שבחזית הטכנולוגית מתאימים לכל הגילאים. שינוי מרכז ההוצאה – העברת עלות השימוש מחברות הסלולר. המחיר הממוצע אותו אנו משלמים עבור המכשיר עלה. חבילות התקשורת מוזלות באופן משמעותי – י

מאת: נויקורסים וסדנאות28/09/171926 צפיות
יותר ויותר אנשים בוחרים ללכת וללמוד מקצוע דרך קורס מקצועי כזה או אחר כאשר לא כולם פונים ללימודי תואר ראשון. הסיבה לכך היא שאנשים מבינים כי סביבה משרדית או סביבה סגורה לא תמיד מתאימה לכולם.

מאת: מגניב קורסים וסדנאות29/09/16956 צפיות
העולם שבו אנו חיים כיום הוא ללא ספק עולם צרכני. הלקוח שלכם חשוף בכל רגע נתון למגוון מוצרים המוצעים למכירה על ידי אנשי מכירות מטעמה של החברה המתחרה. חשוב לזכור כי כישורי מכירה גבוהים הם אינם בהכרח משהו שנולדים איתו, אולם נכון שגישה שאפתנית וכריזמטית בהחלט תוכל לסייע לכם, יחד עם זאת ובסופו של יום מדובר בטכניקה מאד ברורה. השקעה גדולה יותר בשיפור יכולות המכירה על ידי קורס מכירות איכותי למשל, תאפשר לכם להצליח במשימה של הגדלת מכירות

מאת: רוני הכהןקורסים וסדנאות25/09/16844 צפיות
אחד הדברים הבולטים בכפר הקטן הזה שלנו הוא הקשרים שכולנו יוצרים עם אנשים זרים שהדרך היחידה לפתוח ערוצי תקשורת איתם באינטרנט היא על ידי הבנה של השפה הבינלאומית ברחבי הסייבר שהיא השפה האנגלית

מאת: אבי דוידיקורסים וסדנאות03/08/16941 צפיות
בקצרה על לימודי אנגלית למתקדמים עם רמה בסיסית תוך המלצה על לימודי אנגלית בטלפון בהתאמה אישית.

לגרום למישהו לא לעשן, שיטות להפסקת עישון, לשכנע את עצמך לא לעשן, איך להפסיק לעשן, לשכנע מישהו לא לעשן, דרכים לא לעשן, מאמן אישי מומלץ, מטפל התנהגותי קוגניטיבי: כן מה אתה אומר מההתחלה, מישהו. ש: מישהו רוצה להפסיק לעשן. אליעד: מישהו רוצה להפסיק לעשן כבר נפסלת עוף. ש: הוא טוען שהוא רוצה להפסיק לעשן. אליעד: אוקי תודה רבה אמר שהוא רוצה להפסיק לעשן אוקי עכשיו בא נתקדם כן, מישהו אמר שהוא רוצה להפסיק לעשן אוקי סיפור מעניין אוקי. ש: שואלים אותו למה אתה לא מפסיק לעשן. אליעד: שואלים אותו ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica