חפש מאמרים:
שלום אורח
14.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הדרכת PowerPivot- כלי הבינה העסקית של מיקרוסופט

מאת: יהודית מהללתוכנה12/04/20131353 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הדרכת POWERPIVOT – כלי הבינה העסקית של מיקרוסופט

מה PowerPivot?

יש אומרים שה PowerPivot הוא הדבר הטוב ביותר שקרה לאקסל בשנים האחרונות..

ה- Power Pivot הוא תוסף חינמי לגרסת אקסל 2010, ואף הינו חלק אינטגרלי מהאקסל - בגרסת office 2013. בעזרת ה- Power Pivot, אנו מרחיבים את יכולת חקר הנתונים של האקסל, עיבוד והצגת הנתונים בטבלאות רב מיימדיות ובגרפים שונים. ה- Power Pivot מאפשר לנו לייבא נתונים ממקורות נותנים שונים, מטבלאות שונות ולנתח אותם ולהציגם בצורה ברורה ומעשית.

מה ההבדל בין Pivot Tableלבין ה- Power Pivot

רבים טועים לחשוב שה Power Pivot דומה ל טבלת הציר הרגילה ה Pivot Table – אולם מלבד זה ששני הכלים עובדים תחת הגיליון האלקטרוני של האקסל ולכן הממשק זהה, בזה מסתיים הדמיון..

ההבדלים הגדולים הם:

ה – PowerPivotיודע לנתח נתונים לא רק מטבלה אחת, אלא מכמה טבלאות הנמצאות במקומות שונים,

ה – PowerPivotיודע לייבא נתונים ממקורות רבים: מקבצי SQL, Share Point , Access וכד', לאחד אותם, להצליב נתונים, ליצור קשרי גומלין וכך להפיק יכולת ניתוח עסקית ולהציגם בטבלת ציר אחת נוחה לשימוש.

זאת ועוד ה- PowerPivot, יכול לעבוד על מספר שורות עצום, להבדיל מה- Pivot Table הרגיל המסוגל לעבוד עם מסדי נתונים מוגבלים במספר השורות, ה- Power Pivot מסוגל לנתח נתונים  גם עם יותר מ2 מיליון שורות נתונים.

בעצם יש לנו כלי BI(בינה עסקית) בתוך האקסל!

יכולות ה- Power Pivot

בעזרת ה- Power Pivot, אנו יכולים לבצע ניתוח נתונים רב עוצמה וליצור מודלי נתונים מתוחכמים ולהציגם בצורה ברורה ומהירה

ה- Power Pivot – עובד בשיתוף עם האקסל, המבנה שלו זהה למבנה חוברת העבודה באקסל ולכן העבודה איתו זמינה לכל אדם המכיר אקסל. כמו כן מודל הנתונים של ה- Power Pivot זהה למודל הנתונים של האקסל ולכן כל נתון שאנו מייבאים לאקסל – זמין לעבודה עם ה- Power Pivot.

בעזרת כלי ה- Power Pivot, אנו יוצרים מעין מודל מאוסף של טבלאות הכוללות קשרי גומלין. מודל הנתונים שאנו רואים  ב- Excel היא אותו מודל נתונים שאנו רואים  בחלון Power Pivot . כל נתון שאתה מייבא לתוך Excel זמין ב- PowerPivot ולהיפך.

כלי BI (בינה עסקית) כעת זמין בידיהם של אנשי האקסל

עד שהגיע ה- Power Pivot, היו אנשי האקסל צריכים להסתמך על שירותי הטכנולוגיה של SQL Server Analysis על מנת להפיק דוחות הלקוחים ממסדי נתונים של הבינה העסקית, מהיום, הכל יכול להיעשות תחת מודל אחד והוא ה- Power Pivot.

בהדרכת כלי ה PowerPivot  אנו מלמדים את העובדים המשתמשים באקסל, שהם אינם צריכים להישען על האנליסט ואיש המחשבים על מנת לנתח את נתוני החברה, בעזרת כלי ה- Power Pivot איש האקסל יכול לבדו לייבא את טבלאות הנתונים הנמצאות בשרתים החיצוניים אל ה- Power Pivot, לנתח את הנתונים, וליצור מודלים רב מימדיים. בעצם הPower Pivot משלים את רכיבי הליבה של שרת SQL BI תחת החזון של מודל אחד המשלב מודלים טבלאיים גמישים מאוחדים.

להדרכת ה PowerPivot בארגונך פנה אלינו נשמח להעניק לכם את כל הידע והמיומנויות הנחוצות.

תודה רבה,

יהודית מהלל

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
------------------------------------------------------------------------ בברכה, יהודית מהלל- הדרכת אופיס בארגונים
WWW.UDIT.CO.IL בפייסבוק: http://www.facebook.com/yehuditmahalal
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יהודית מהלל

מאת: יהודית מהללתוכנה12/04/13835 צפיות
בדרך כלל התגובה הנפוצה לתמונת ה Dashboard הנלווית לפרזנטציות המנתחות פרויקטים עסקיים עתירי ממון וגם לטבלאות נתונים עם מיליוני רשומות, היא של השתאות: איך הם עשו זאת? איך הם הצליחו ליצור גרפים מיוחדים כל כך המראים נתונים רבים כל כך בתצוגה כל כך ברורה וצבעונית..? מסתבר שהמורכבות המרשימה הזו אינה מסובכת להשגה הודות לכלי החדש - ה Power View התכלית של ה- PowerView היא לאפשר לנו ליצור בקלות מצגות מרשימות, ודוחות נתונים אינטראקטיביים ברמה הגבוהה ביותר. והיום הכלי הזה היוצר הDashboard זמין באקסל ונקר

מאת: יהודית מהללתוכנה30/03/131114 צפיות
Prezi היא תוכנה המאפשרת ליצור מצגות ענן אינטרנטיות מבוססות פלאש. בעזרת הפרזי אנו יכולים ליצור מצגת דינמית, זורמת, לא ליניארית, המדמה תלת מימד. בפרזי אנו לא עובדים על שקופיות בודדות אלא על משטח עבודה דמוי "לוח ציור" שבו אנו מציבים את התכנים: תמונות, סרטונים, טקסטים ואז יוצרים מסלול זרימה שמאפשר להתקרב ולהתרחק בצורה דינמית.

מאת: יהודית מהללקורסים וסדנאות15/10/12727 צפיות
לא כל הדרכה נותנת מענה רחב לכל הצרכים של הארגון שלכם, כיצד תדעו אם כן כיצד לבחור בהדרכה איכותית למשרדכם בכל הקשור להדרכת תוכנות מחשב. במאמר זה אציג 4 נקודות אותן צריך לבדוק כשעומדים בפני בחירת הדרכת תוכנות מחשב בכלל או הדרכת אופיס בפרט לעסק או לארגון בו אתם עובדים.

מאמרים נוספים בנושא תוכנה

מאת: ליאורתוכנה05/10/161789 צפיות
לימודיו של הנדסאי תוכנה, מאפשרים לעבוד בתחום התוכנה, ומתקיימים בבית ספר להנדסאים. בית ספר להנדסאים, שנמצא בתל אביב יפו, מספק הזדמנות לתושבי תל אביב והסביבה, ללמוד בו. תכנית הלימודים מתעדכנת, בהתאם לשינויים שחלים במקומות העבודה העתידיים.

מאת: אריה הרשקותוכנה19/07/151518 צפיות
"אני יודע מה מצב העסק שלי" זהו אחד מהמשפטים שכל בעל עסק אמור לדעת להגיד ואני שומע זאת לא מעט. ואז אני שואל, "ואיך אתה יודע מה המצב"? הבנת התשובה לשאלה זו תעזור להבין מה משמעות התאמת תוכנה לניהול עסק.

מאת: מעיין סבןתוכנה16/04/151096 צפיות
חברות רבות ברחבי העולם וכמובן גם בישראל עוסקות במלאכה המעניינת אך גם המאתגרת של פיתוח מוצרים אשר יש בהם אלמנטים טכנולוגיים. חלקן שייכות לצוות המו"פ של חברות אשר עוסקות גם בייצור בפועל של המוצרים, בעוד שחלקן נותנות את שירותי הפיתוח והתכנון לחברות יצרניות שונות ומגוונות.

מאת: מעיין סבןתוכנה16/04/151026 צפיות
מדענים כגון ניוטון, מקסוול ואחרים העניקו לנו את המודלים המתמטיים, "חוקי המדע" שהופכים לאפשרי את החיזוי המדויק של התפתחות מערכות ועצמים פיזיקליים בחלל ובזמן בהינתן תנאי שפה מסוימים ותנאי התחלה. מתמטיקאים יישומיים המציאו שיטות נומריות המסוגלות לייצר מספרים ושרטוטים המסייעים לתאר במדויק כיצד מערכות ועצמים יתפתחו בחלל ובזמן. הדבר מאפשר לנו לבצע סימולציות, להתאים פרמטרים, ובסופו של דבר לבצע תכנון טוב יותר, אם לא הטוב ביותר.

מאת: מעיין סבןתוכנה16/04/151006 צפיות
בארבע כתבות הספקנו להכיר את שיטת התכנון והייצור בעזרת מחשב, למדנו מי עושה בה שימוש ואילו שימושים נרחבים קיימים בעזרתה. בכתבה האחרונה בסדרה נבין מהי הטכנולוגיה העומדת מאחורי השיטה.

מאת: מעיין סבןתוכנה16/04/151022 צפיות
בשלושת הכתבות הקודמות למדנו מהי טכנולוגיית תכנון וייצור בעזרת מחשב, סקרנו את המשתמשים בשיטה ומהם השימושים הרבים שנעשים בה ברחבי העולם. בכתבה רביעית זו נצלול יותר פנימה ונציג את סוגי ה- CAD הקיימים ומי עשוי למצוא שימוש בכל אחד מהם.

מאת: מעיין סבןתוכנה16/04/15961 צפיות
בשתי הכתבות הקודמות הכרנו את תחום התיב"ם – תכנון וייצור בעזרת מחשב, ולמדנו מהי חשיבותו הגדולה בעולם תכנון המוצרים בענפי ההנדסה, הפיזיקה והמדע. נגענו גם במשתמשים העיקריים בטכנולוגיה זו, ובכתבה זו נרחיב אודות השימושים ב CAD ומי מנצל זאת לטובתו.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica