חפש מאמרים:
שלום אורח
09.04.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מהו גלאי עשן פוטואלקטרי?

מאת: כיבוי אשבית חכם16/10/2012793 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

עקב האירועים האחרונים, הן ביערות הכרמל והן בסניף איקאה בנתניה, התעוררה מחדש הסכנה החמורה שנשקפת מהתפרצויות של אש בלתי מבוקרות. כל מבנה ציבורי נדרש על פי חוק להתקין מערכות של גילוי אש וכיבוי אש כמו גם אמצעים נוספים לזיהוי מוקדם של דליקות.

נקיטת אמצעי זהירות בבתים פרטיים

אך כאשר מדובר בבתים פרטיים האחריות למנוע שריפות עתידיות מוטלת אך ורק עלינו. כל בית פרטי שופע במכשירי חשמל, נקודות חיבור ומגעים שעלולים לגרום להתלקחויות של אש, וכאשר יש ילדים בבית הסכנה נעשית חמורה הרבה יותר. יש צורך להקפיד על שימוש נכון באמצעי החשמל, להבהיר ולהזהיר את הילדים בבית לגבי אופן השימוש הנכון באותם המכשירים וכמובן להתקין מערכות אזעקה ואבטחה.

מערכת גילוי אש ובפרט מערכת גילוי המבוססת על גלאי עשן פוטואלקטרי מהווה את אחד הפיתוחים הטכנולוגיים בתחום הכבאות וההצלה. ותפקידה למנוע שריפות על ידי זיהוי מוקדם של העשן. גלאי עשן למעשה מבוסס על אופן התפשטותו של העשן. כידוע, עשן מתפשט כלפי מעלה ועל כן יש להתקין את הגלאי בנקודה הגבוהה ביותר בבית והרחק ממקור חום או מנורות.

שיטת הפוטואלקטרי

גלאי עשן פוטואלקטרי או גלאי עשן עצמאי איננו מחובר למערכת של גילוי אש או למקור חשמל ופועל באופן עצמאי על סוללה של תשע וולט. בתוך הגלאי נמצא צופר אשר מאותת בזמן גילוי העשן, כמו כן הגלאי מכיל לחצן בדיקה על מנת לערוך בדיקה יזומה של הגלאי. אם התעוררה תקלה בסוללה של הגלאי הוא יצפצף בצורה מקוטעת על מנת להתריע על הצורך בהחלפת סוללה.

כיצד פועל גלאי עשן פוטואלקטרי?

ראשית חשוב לציין שהגלאי ידידותי לסביבה מכיוון שלא מכיל חומרים רדיואקטיביים והוא פועל לפי שיטת הפוטואלקטרי. שיטה זאת למעשה עושה שימוש באלוגריתמים מתקדמים על מנת לנתח את הפרמטריים הפיזיקאליים של העשן. האזעקה בגלאי מופעלת בזמן שינוי במוליכות האור בין התא הפוטואלקטרי למקור אור עקב חדירת עשן.

תא פוטואלקטרי, בדומה לפעולתם של תאים סולריים, מייצר זרם חשמלי עקב חשיפה לאור. הגלאי עושה שימוש באור על מנת לאתר את חלקיקי העשן שנמצאים באוויר. בתוך הגלאי ישנם נורה ותא פוטואלקטרי, וברגע שפוגע אור בתא, נוצר מעגל חשמלי. קרני האור של הנורה מגיעים לגלאי מבלי לעבור דרך התא מכיוון שהם ממוקמים בזוית ישרה אחד לשני. התא הפוטואלקטרי מייצר מעגל חשמלי רק בעקבות חשיפה מוגברת לאור. ברגע שחודרים לגלאי חלקיקי עשן הם גורמים לפיזור וכתוצאה מכך מגיעות קרני האור לתא וכך למעשה נסגר המעגל החשמלי שמפעיל את האזעקה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

אמין הנדסת אש - מערכות כיבוי וגילוי אש.

חברת אמין הנדסת אש בע"מ מתמחה בתכנון, ביצוע, שרות ואחזקות למערכות כיבוי אש וגילוי אש , מערכות לשחרור עשן ומתח נמוך.

בקרו אותנו באתר שלנו:

www.aminfire.com

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת כיבוי אש

מאת: כיבוי אשאבטחת הבית19/05/13557 צפיות
ישנן דרכים שונות לשמור על בטיחות המקום. במקרים של שריפה, בין אם בבית פרטי או במקום ציבורי, חשוב לפעול במהירות ובעיקר לדאוג שישנם כל האמצעים הדרושים כדי להבטיח את בטיחותו של המקום ואת כיבוי האש המהיר. ארון כיבוי אש הוא אחד האלמנטים המרכזיים, שחשוב לדאוג להם מראש, וזאת, כמובן, לצד גלאי עשן מסוגים שונים, אותם ניתן להתקין בכל מקום, וכן ציוד לכיבוי אש שחלקו מתקדם במיוחד ומתאים בעיקר למקומות גדולים וחלקו פשוט יותר ומתאים גם לבתים פרטיים.

מאת: כיבוי אשאבטחת הבית25/04/131059 צפיות
כל אדם אשר מתגורר בבית מגורים משותף חייב לוודא כי הוועד הממונה על תחזוקה ובטיחות, נוהג בהתאם לתקנות הבטיחות שפורסמו על ידי שירותי הכבאות של ישראל. מאמר זה יחשוף פיסת אינפורמציה חשובה מאוד בכל הקשור אל תקנות כיבוי אש בבניינים משותפים וכן יספק מידע אודות האפקטיביות של מערכות לגילוי אש.

מאת: כיבוי אשבית חכם17/03/13588 צפיות
מערכות גילוי אש הן מערכות מצילות חיים. זוהי הסיבה שהוראות נציב כבאות והצלה וכן ההוראות של המפקח של הכבאות הראשית בישראל כוללות תקני בטיחות מחייבים בכל הקשור אל מערכות גילוי אש בסוגים שונים של בניינים.

מאת: כיבוי אשבית חכם27/01/13575 צפיות
תשכחו את כל מה שידעתם על כיבוי אש וגילוי עשן. בשנים האחרונות התפתחו שלל מוצרים שיכולים לסייע באופן משמעותי למיגור האש עוד לפני שהיא מתלקחת. כיום, ניתן להתקין את מערכות כיבוי האש אשר פועלות באופן אוטומטי לחלוטין ומסייעות בכיבוי עוד לפני שבכלל מישהו שם לב.

מאת: כיבוי אשאבטחת הבית27/01/13515 צפיות
אם אתה מתכנן את המשרד החדש שלך, בין אם הוא משרד של קומה אחת או יותר, אתה בטח מודע לכך שיש חשיבות גם לאופן שבו אתה מגן על הבניין. אתה לא יכול לפתוח משרד שאליו עתידים להגיע הרבה לקוחות ולא לדאוג שיהיה לך בו צינור כיבוי אש, כי ציוד של גילוי אש זה הבסיס של כל מקום מוגן.

מאת: כיבוי אשבית חכם20/12/12823 צפיות
אנשים רבים שרוכשים בית או שוכרים משרד, מחפשים כיצד להגן עליו מפני פריצות, גנבות וכדומה. הדאגות לאבטחה חשובות מאין כמותן, אך לצערנו קיימת גם סכנה של התלקחות אש שכדאי להביא בחשבון ולהיערך אליה בהתאם. אילו מערכות גילוי עשן קיימות וכיצד ניתן לכבות את השריפה עוד לפני שמכבי אש מגיעים?

מאת: כיבוי אשבית חכם20/12/12613 צפיות
כל מי שעובד במגדל משרדים גבוה וגדול, יכול להיות רגוע מבחינת בטיחות המשרד שלו, כי אם יש יתרון בלעבוד במשרד שכזה, הוא שדואגים לכל כללי הבטיחות הדרושים. הדוגמא הכי טובה לכך היא העובדה שבמגדלים כאלה יש גם ציוד מעולה ומשוכלל של גילוי אש, וגם משאבות כיבוי אש.

מאמרים נוספים בנושא בית חכם

מאת: nash didanבית חכם07/10/18746 צפיות
חימום והסקה היה צורך בסיסי של בני אדם מאז ומעולם. בעבר בעידן איש המערות בני אדם חיממו את הבית שלהם בעזרת מדורות. עם התקדמות הטכנולוגיה אמצעי החימום של האדם השתכללו והפכו להיות טכניות יותר כמו למשל חימום באמצעות קיטור, חימום באמצעות גז וגם חימום באמצעות אנרגיה חשמלית.

מאת: טלבית חכם22/04/18455 צפיות
כמה פעמים קרה לכם שיצאתם מהבית ולא הייתם בטוחים אם סגרתם את הדוד החשמלי, את האורות בחדר השינה או את תנור האפייה? עם מערכת בית חכם לא תיאלצו לשוב על עקבותיכם כדי לבדוק האם אתם צודקים או טועים.

מאת: טלבית חכם04/03/18444 צפיות
בשנים האחרונות, צמד המילים החמות ביותר בתכנון האדריכלות ועיצוב הבתים הוא "בית חכם".

מאת: טלבית חכם11/02/18438 צפיות
מערכות בית חכם מנצלות את הטכנולוגיות החדישות ומאפשרות שליטה, ניהול ובקרה מהטלפון החכם.

מאת: שלום כהןבית חכם03/01/18562 צפיות
כיום רבים מבינים כי חיבור של תריסי גלילה לבית חכם זהו דבר מובן מאליו. אף על פי כן, עד לא מזמן רבים לא ידעו כיצד לפעול בעניין. לפיכך כל אחד מכם צריך לוודא כי מתבצעת בחירה טובה יותר בכל הנוגע לדבר.

מאת: רוני הכהןבית חכם01/01/18530 צפיות
העניין של הנוחיות מוטל בספק כאשר צריכים בכל פעם לתפעל מכשיר אחר, מפני שדבר שכזה יוצר בזבוז של זמן יקר בהתעסקות בכל אחד מאלה. את כל זאת אמור לשפר השימוש עם מערכת של בית חכם כאשר מחיר בית חכם נעשה למשהו שבר השגה עבור כל אדם בעידן המודרני.

מאת: רוני הכהןבית חכם27/11/17742 צפיות
מדובר במערכת שמאפשרת חיים אחרים שבהם ישנו חיסכון של זמן יקר, ומכאן גם חיסכון אדיר בכסף שהולך לטמיון ללא תכנון נכון ויעיל יותר על ניהול הבית. האם מחיר בית חכם הוא כזה שמגיע רק לעשירי הארץ? כבר לא.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica