חפש מאמרים:
שלום אורח
27.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

המדריך המלא (באמת) אודות אנרגיה ירוקה

מאת: suncityבניין ואחזקה - כללי30/10/2012540 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

במהלך השנים האחרונות, ניתן לשמוע יותר ויותר 'קולות', הן של גורמים ממשלתיים והן של גורמים סביבתיים, להחליף את השימוש באנרגיה ה'ישנה', הארכאית, המזהמת ואפילו מסוכנת, באנרגיה ה'חדשה', החדישה, הנקייה והאיכותית, הלא היא האנרגיה הירוקה. יחד עם זאת, מעט מאוד ידוע עדיין לציבור הרחב אודות האנרגיה הירוקה, הטבעית, הנקייה והסביבתית. לכן, מאמר זה הינו המדריך המלא אודות אנרגיה ירוקה, מאמר אשר מסביר בדיוק את הגדרת האנרגיה, את הצורך ההולך וגובר בהפקה שלה, סוגים רלוונטיים מבחינת ייצור ושימוש של אנרגיה ירוקה ועוד.

אנרגיה ירוקה הינה אנרגיה טבעית, סביבתית ומתחדשת

מבחינת הגדרה, אנרגיה ירוקה הינה אנרגיה אשר מהווה את ה'שורה התחתונה' מבחינת תהליך של ייצור אנרגיה אשר עושה שימוש במשאבים טבעיים ומתכלים כתוצאה מן השימוש בהם – וזאת בניגוד מוחלט לאנרגיה ה'מסורתית' לכאורה, אנרגיה אשר משתמשים במשאבים מלאכותיים, מזהמים וכלל לא מתכלים כמו פחם, נפט וגז. במילים אחרות, אנרגיה ירוקה הינה טבעית שכן היא עושה שימוש בחומרי גלם טבעיים, סביבתיים שכן היא שומרת על הסביבה וכלל לא מזהמת אותה ומתחדשת היות והמשאבים הטבעיים אשר מהווים את חומרי הגלם שלה לא רק מתכלים, אלא גם מתחדשים כל העת. זו הסיבה הראשית לכך, שאנרגיה זו 'זכתה' לקבל את השם אנרגיה ירוקה. כעת, נסביר אודות הצורך ההולך וגובר באנרגיה זו בקרב כל המגזרים הקיימים.

על הצורך ההולך וגובר באנרגיה ירוקה

מבחינת מספרים ומימדים, אנרגיה ירוקה מספקת בקושי אחוז אחד מצריכת האנרגיה העולמית. לעומת זאת, האנרגיה ה'ישנה' מספקת את יתרת תשעים ותשעת האחוזים, וזאת באמצעות הפקת אנרגיה משריפה של נפט, פחם, גז ועוד. במונחים סביבתיים, הרי ומדובר בנזק הרסני ורב מימדים לכדור הארץ, שמצידו, כבר מראה את אותותיו. בין אותות אלו ניתן למצוא את התופעות הסביבתיות והאקולוגיות העולמיות הבאות: זיהומי אוויר בדרגה קיצונית, ערפיח סמיך, גשם חומצי, התחממות עולמית, שינויי אקלים, המסת קרחונים ועוד. לעומת זאת, אנרגיה ירוקה הינה אנרגיה 'טובה' וטהורה אשר ביכולתה לספק לא רק את כל תצרוכת האנרגיה האנושית, אלא גם לייצב מחדש את העולם מסביבה אקלימית וסביבתית, למזער נזקים קיימים בטווח הקצר ולשקם את כדור הארץ בטווח הארוך.

קיימים סוגים רבים של אנרגיה ירוקה – צריך רק לבחור

הקטגוריה של אנרגיה ירוקה מכילה בתוכה את 'צורות' האנרגיות הירוקות הבאות: אנרגיה סולארית (או אנרגיית השמש, אנרגיה אשר מופקת על ידי תשתיות טכנולוגיות ייעודיות, פורצות דרך ואפילו מהפכניות) / אנרגיית רוח (או אנרגיה קינטית, אנרגיה אשר נוצר באמצעות המרה של רוחות לחשמל באמצעות טורבינות ייעודיות) / אנרגיית מים (אנרגיה אשר נוצרת באמצעות תנועת מים, ובעיקר תנועות של זרמים, מחזורי גאות ושפל, גלים ועוד אשר מומרים לאנרגיה חשמלית) ועוד סוגים רבים אחרים של אנרגיה ירוקה, ממש באופן שצריך רק לבחור, להפיק ולנצל.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת suncity

מאת: suncityאיכות הסביבה 08/11/12713 צפיות
לעתים אנו קוראים על פיתוח מיוחד של אנרגיה סולארית באחת ממדינות מערב אירופה או בארה"ב. אין ספק שיש היום כמה פיתוחים מעניינים מאד בתחום, אבל מה בדבר מדינת ישראל? כיצד היום מנסה המדינה לעודד שימוש של אנרגיה סולארית? מה עושה האזרח שרוצה לקדם את הנושא בעצמו? יש לכך היום כמה אפשרויות שונות. חשוב להבין כי ישראל עדיין לא קרובה אפילו לממש עשירית מהפוטנציאל הסולארי שלה. ישראל היא מדינה חמה מאד למשך רוב חודשי השנה, ויש כמות עצומה של אנרגיה סולארית שאפשר לנצל.

מאת: suncityאיכות הסביבה 05/11/12635 צפיות
החלטתם לצעוד לעבר המאה ה21. אתם מבינים שהיום גם אם אתם רוצים לעשות שימוש במערכות מתקדמות, אינכם חייבים לעשות שימוש בתשתית החשמל הרגילה. מדובר בתשתית מזהמת ומזיקה - שגם עולה לכם לא מעט כסף. במקום זה, החלטתם שאתם רוצים להתקין מערכות סולאריות על גג המבנה שלכם. אבל איך בכלל מערכת זו מותקנת? מה צריך לעשות בשביל שתוכלו לעבוד עם מערכות סולאריות? איך אפשר להירשם להסדר המיוחד עם חברת החשמל, במסגרתו אתם מוכרים לה עודף חשמל שמיוצר ויכולים להרוויח כסף? בואו לקבל את כל התשובות.

מאת: suncityאיכות הסביבה 04/11/12669 צפיות
בעבור רבים, אנרגיה ירוקה הינה עדיין בגדר נעלם מוחלט, בטח כאשר מעט מאוד ידוע על סוגיה, תהליכי ההפקה שלהם ועוד. יחד עם זאת, האנרגיה הירוקה נחשבת לא רק לאנרגיה איכותית, סביבתית ונקייה, אלא אנרגיה אשר תלך ותחליף בהקדם ובמהרה כל צורת אנרגיה מוכרת ומזהמת. לכן, היות ומעט מאוד ידוע לא רק על סוגים של אנרגיה ירוקה, ולא פחות חשוב אודות תהליכי ההפקה שלהם, במאמר זה נסקור את סוגי האנרגיה הירוקה החיוניים ביותר ונסביר אודות תהליכי ההפקה שלהם – ונתחיל עם האנרגיה הסולארית, הלא היא אנרגיית השמש.

מאמרים נוספים בנושא בניין ואחזקה - כללי

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי04/12/19405 צפיות
עד גיל מסוים, סידור ארון ילדים נמצא תחת האחריות של ההורים. הילדים לא יכולים, לא יודעים, הם לא בגיל המתאים בשביל לעשות את זה. משלב מסוים, בדרך כלל זה מגיע אחרי גיל 12-13, הילד כבר אחראי לסדר את ארון הבגדים שלו. למרות שבמקרים רבים, הורים בפרט אימהות, נוהגים לעשות את זה עבורו, לפחות עד הצבא ואולי גם במהלך שירותו הצבאי, זאת מתוך מחשבה, שאם הם לא יעשו את זה, הארון יישאר מבולגן והוא לא ימצא שום בגד

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי02/12/19396 צפיות
כמעט בכל בית בישראל ובכלל, אפשר למצוא לפחות ארון ספרים אחד. בין אם מדובר בארון ספרי פרוזה, ספרי שירה, ספרי טיולים, ספרי דת או כל סוג אחר של ספרים. במקרים רבים, ארונות ספרים ממוקמים בסלון או קרוב לסלון, יש מקרים בהם הארון ממוקם בחדר עבודה, חדרי שינה ובמקומות אחרים. זה תלוי בסגנון העיצוב של הבית וכן בדרך בה בוחרים להציג את הספרים.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי21/11/19443 צפיות
עומדים לרכוש מגהץ קיטור חדש? רוצים להכיר קצת יותר את הטכנולוגיות השונות בתחום בכדי שתוכלו לבחור את מגהץ הקיטור הטוב והנכון ביותר בשבילכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי04/11/19482 צפיות
ובכן, הסיבה עבור צביעה של רצפה היא כזו שלא נועד לשימוש של אדם פרטי, אלא יותר עבור שטחים אחרים, שהם שימושיים עבור הציבור או בעלי עסקים שעבורם הצביעה רלבנטית לרצפה.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי27/09/19532 צפיות
מחפשים ארונות אמבטיה כפריים? רוצים לרכוש ארונות אשר ישלימו את המראה הכפרי, החמים והנעים של חדר האמבטיה שלכם, וישלימו את העיצוב הכללי של הבית שלכם בצורה הטובה ביותר? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי31/07/19709 צפיות
הבעיה היחידה של מתכת היא האפשרות שתיווצר עליה חלודה במידה ומתפתחת קורוזיה, אך גם את זה ניתן לפתור על ידי אקט חכם של מניעה.

מאת: מאיה אהרונוביץבניין ואחזקה - כללי12/06/19860 צפיות
כיצד לשמור על פעולתם של שערים חשמליים ופתרון תקלות עיקריות

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica