חפש מאמרים:
שלום אורח
26.02.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

על תהליכי ההפקה של אנרגיה ירוקה ועוד מידע חיוני

מאת: suncityאיכות הסביבה 04/11/2012668 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

מהי אנרגיה סולארית, כיצד מפיקים אותה ועוד

כאמור, אנרגיה סולארית הינה אנרגיית השמש (סולאר = קרינת השמש). במילים אחרות, מקורה של אנרגיה ירוקה זו הינה הקרינה האלקטרומגנטית של השמש. מבחינת תהליכי הפקה של האנרגיה הסולארית, ניתן להפיק אותה באמצעות הפלטפורמות והטכנולוגיות הבאות: תאים פוטו – וולטאים, תאים אשר מהווים חלק בלתי נפרד ממתקן ייעודי אשר ממיר את אנרגיית השמש לאנרגיה חשמלית. בנוסף, מתקן זה כולל תאים אשר 'אוצרים' בתוכם את האנרגיה ומשמרים אותה לשימוש עתידי. פלטפורמה וטכנולוגיה נוספת הינה של הטורבינה הסולארית, מתקן ייעודי נוסף אשר ממיר את הקרינה לקיטור, שבאמצעות מנוע ייעודי ממיר אותו לחשמל. טורבינה זו נחשבת לזולה ביותר ולכוח הייצור המשמעותי ביותר של אנרגיה ירוקה סולארית. סוג נוסף ונפוץ ביותר של מתקן לאנרגיה סולארית הוא דוד השמש המוכר, מתקן אשר מחמם מים ללא צריכת חשמל, אלא אך ורק באמצעות אנרגיה סולארית.

 

על אנרגיית הרוח, כיצד מפיקים אותה ועוד

ובכן, אנרגיית רוח הינה סוג נוסף של אנרגיה ירוקה, סביבתית, נקייה ואיכותית. אנרגיה ירוקה זו, אשר ידועה גם בשמה המדעי אנרגיה קינטית, הינה אנרגיה אשר מקורה במשאב הטבעי של כוחות הרוח. מבחינת תהליכי הפקה שלה, אנרגיה קינטית מופקת באמצעות 'ניצול' כוחות הרוח ובאמצעות שימוש בטורבינות רוח ייעודיות אשר ממירות את הרוחות לאנרגיה חשמלית. בנוסף, אנרגיית הרוח נחשבת לאנרגיה חדשנית ביותר, היות והטורבינות אשר מפיקות אותה ניתנות למיקום והתקנה בקשת רחבה של איזורים ומקומות, וביניהם באיזורים עירוניים, חקלאיים ואפילו בים עצמו – עובדה שמבטיחה, כי צרכי האנרגיה של כל מקום יכולים להיות ממומשים על ידי אנרגיה ירוקה קינטית ודינמית זו.

 

על אנרגיה ביו – ירוקה וכל מה שצריך לדעת עליה

במהלך השנים האחרונות, התווסף לקטגוריה של אנרגיה ירוקה סוג חדש של אנרגיה חדשנית ונקייה, אנרגיה ביו – ירוקה שמה. אנרגיה ירוקה זו נוצרת ומופקת במסגרת של תהליכים אשר עושים שימוש בחומרים אורגניים כמו צמחים ופסולת אשר כבר מצויה בתהליכים של ריקבון. התוצר של תהליכים אלו הינם חומרי אנרגיה כמו ביו – דיזל ודלק אלכוהולי אשר מספקים את צרכי האנרגיה של תעשיות שונות, בעיקר תעשייתיות וחקלאיות. מבחינת כל מה שנוגע לתהליכי ייצור, תהליכים אלו מתרחשים בעיקר באיזורים חקלאיים, היכן שכל חומרי הגלם האמורים מרוכזים ועוברים תהליך תסיסה אשר סופו הינו אנרגיה ביו – ירוקה מן הסוגים האמורים.

 תגיות המאמר: אנרגיה ירוקה


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת suncity

מאת: suncityאיכות הסביבה 08/11/12713 צפיות
לעתים אנו קוראים על פיתוח מיוחד של אנרגיה סולארית באחת ממדינות מערב אירופה או בארה"ב. אין ספק שיש היום כמה פיתוחים מעניינים מאד בתחום, אבל מה בדבר מדינת ישראל? כיצד היום מנסה המדינה לעודד שימוש של אנרגיה סולארית? מה עושה האזרח שרוצה לקדם את הנושא בעצמו? יש לכך היום כמה אפשרויות שונות. חשוב להבין כי ישראל עדיין לא קרובה אפילו לממש עשירית מהפוטנציאל הסולארי שלה. ישראל היא מדינה חמה מאד למשך רוב חודשי השנה, ויש כמות עצומה של אנרגיה סולארית שאפשר לנצל.

מאת: suncityאיכות הסביבה 05/11/12635 צפיות
החלטתם לצעוד לעבר המאה ה21. אתם מבינים שהיום גם אם אתם רוצים לעשות שימוש במערכות מתקדמות, אינכם חייבים לעשות שימוש בתשתית החשמל הרגילה. מדובר בתשתית מזהמת ומזיקה - שגם עולה לכם לא מעט כסף. במקום זה, החלטתם שאתם רוצים להתקין מערכות סולאריות על גג המבנה שלכם. אבל איך בכלל מערכת זו מותקנת? מה צריך לעשות בשביל שתוכלו לעבוד עם מערכות סולאריות? איך אפשר להירשם להסדר המיוחד עם חברת החשמל, במסגרתו אתם מוכרים לה עודף חשמל שמיוצר ויכולים להרוויח כסף? בואו לקבל את כל התשובות.

מאת: suncityבניין ואחזקה - כללי30/10/12540 צפיות
המדריך המלא (באמת) אודות אנרגיה ירוקה במהלך השנים האחרונות, ניתן לשמוע יותר ויותר 'קולות', הן של גורמים ממשלתיים והן של גורמים סביבתיים, להחליף את השימוש באנרגיה ה'ישנה', הארכאית, המזהמת ואפילו מסוכנת, באנרגיה ה'חדשה', החדישה, הנקייה והאיכותית, הלא היא האנרגיה הירוקה. יחד עם זאת, מעט מאוד ידוע עדיין לציבור הרחב אודות האנרגיה הירוקה, הטבעית, הנקייה והסביבתית.

מאמרים נוספים בנושא איכות הסביבה

מאת: yoni romאיכות הסביבה 14/11/19304 צפיות
מדינת ישראל מעודדת את ייצור החשמל דרך מערכות סולאריות. פתרון זה הוא פתרון ירוק, ידידותי לסביבה וזמין בבתים פרטיים ושטחים עסקיים. מערכת סולארית עסקית היא מערכת אשר נבנית על גגות בתי עסקים ובכלל זה: שטחים מסחריים, מפעלים, בנייני משרדים ודומיהם.

מאת: Roei Kalvoאיכות הסביבה 11/12/17555 צפיות
מהו פינוי נייר? איך מבצעים פינוי נייר? איזה שלבים כלולים בתהליך מיחזור נייר? למה גופי תעשייה זקוקים לשירותי פינוי נייר?

מאת: אור מחשביםאיכות הסביבה 24/10/16799 צפיות
מה היא אנרגיה סולארית? אנרגיה, או חשמל, מיוצרת בדרך כלל מנפט, גזים, ופחם, וכל החומרים האלה פולטים פחמן דו-חמצני ופוגעים בסביבה, בכדור הארץ כולו, וכן בבריאות שלנו ושל בני משפחתינו. בנוסף לכל זה, האנרגיה הזו לא מתחדשת – ברגע שנגמר הנפט בעולם, לא נמצא עוד, וכשנגמר הפחם, ייקח אלפי שנים עד שהוא יתחדש בכמויות שאנחנו צורכים כיום. במקומות שונים בעולם, החומרים האלה כבר נגמרו, והיום אנחנו בדרך צלחה לגמור את מה שנשאר באיזורים שעוד יש בהם את החומרים האלה.

מאת: קליבר 818איכות הסביבה 17/11/142088 צפיות
במקביל לשיפור מנועי בנזין, יצרניות רכב שונות מייצרות מנועים הצורכים סוגים שונים של דלק, ישנם סוגי דלק ידידותיים יותר לסביבה יותר בהשוואה לאחרים.

מאת: איוורור והנדסהאיכות הסביבה 05/11/141739 צפיות
מהו חוק אוויר נקי? חוק אוויר נקי, התשס"ח- 2008, גובש על ידי קבוצת חברי הכנסת ועמותת "אדם טבע ודין" ונכנס לתוקף ביום 1/01/2011.

מאת: בני דואניאיכות הסביבה 30/10/141719 צפיות
אחד הרעיונות הבולטים ביותר שעומדים לקבל בקרוב משנה תוקף הוא הוצאת שקיות הניילון החינמיות מהסופרמרקט הקרוב לביתכם. למעשה, כל קונה ייאלץ להגיע עם שקית רב פעמית מהבית על מנת להניח בפנים את המוצרים אותם הוא רכש, כאשר לשקיות הניילון אליהן התרגלנו עד עכשיו לא יהיה יותר שימוש, אלא אם נהיה מוכנים לשלם תמורתן.

מאת: שלומית לנגאיכות הסביבה 26/12/137668 צפיות
כיום כל משרד מחזיק לפחות מדפסת אחת. טונרים של מדפסות לייזר המושלכים לפח האשפה הם פוטנציאל לנזק סביבתי כבד. מה ניתן לעשות כדי להתמודד עם בעיה סביבתית זו?

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica