חפש מאמרים:
שלום אורח
18.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חשיבות ניהול תקציב משפחתי ושליטה בהוצאות

מאת: שלום כהןכלכלת משק בית31/10/20121068 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ניהול תקציב משפחתי הוא משימה לא פשוטה הדורשת ידע ומיומנות. שליטה בהוצאות המשפחתיות מושגת לאחר נקיטת אמצעים נוקשים של ניהול תקציב משפחתי ולמרות שעל פניו נראה כי המשימה היא פשוטה למדי ומצריכה מעקב בלבד הרי שלא כך הדבר. ניהול תקציב משפחתי הכולל ניהול נכון של ההוצאות למול ההכנסות, שמירה על מאזן חיובי והימנעות מגירעונות תקציביים מצריך ידע ומקצועיות ומשפחות אשר מעוניינות לראות תוצאות אמתיות, עדיף שיפנו לבעל מקצוע לבניית אסטרטגיה של ניהול נכון של התקציב המשפחתי.

מהו ניהול תקציב משפחתי

ניהול תקציב משפחתי הוא למעשה שמירה על איזון תקציבי בין הוצאות משק הבית לבין ההכנסות. המטרה של ניהול תקציב באופן נכון היא להימנע ככל הניתן מגירעונות תקציביים ושמירה על איזון מצד אחד וחתירה ליצירת עודף למטרות חיסכון מצד שני. ניהול תקציב משפחתי כולל חיסכון בהוצאות וביצוע צרכנות נבונה שיסייעו לשמור על האיזון התקציבי ולהשיג כספי חיסכון. על מנת להשיג תוצאות אופטימליות של ניהול תקציב נכון, כדאי להיעזר בבעל מקצוע לצורך הכוונה וייעוץ.

דרכים לאיזון התקציב

ניהול תקציב משפחתי באופן אופטימלי דורש שימוש בתהליכים ונקיטת צעדים נאותים לשמירה על איזון תקציבי. אחת הדרכים הטובות לשמור על איזון תקציבי היא להכיר בדיוק את המקורות של ההוצאות וההכנסות של כל בני המשפחה, לקבוע תהליכים של חיסכון בהוצאות ושל צרכנות נבונה.

השימוש בכרטיסי אשראי, חיובים שונים בחשבון הבנק המבוצעים בתאריכים שונים בחודש, הכנסות בלתי צפויות והוצאות חד פעמיות הם רק חלק מהגורמים שבגינם השליטה על ההוצאות וההכרה של כל מקורות ההכנסה אינם ידועים ונראים לעין מה שברוב המקרים גורם לגרעון תקציבי. על מנת להשיג שליטה מקסימלית יש לבצע רישום מדויק של כל ההוצאות בכל אמצעי התשלום ולהשתמש בכל חומרי העזר הקיימים כמו דפי חשבון בנק, דפי פירוט של כרטיסי אשראי, תלושי שכר וכדומה.

צעד נוסף וחשוב במהותו הוא שיתוף כל בני המשפחה בתהליך ניהול תקציב משפחתי באופן נכון ואופטימלי. על ידי שיתוף בני המשפחה ניתן מצד אחד לרתום אותם למאמץ המשפחתי ומצד שני לפקח על ההוצאות של כל בני המשפחה יחד.

דרכים לאיזון התקציב

מלבד חיסכון בהוצאות ונקיטה בשיטות של צרכנות נבונה, קיימות דרכים רבות ויצירתיות לאיזון תקציב משק הבית במידה והוא סובל מחוסרים שליליים. אחת הדרכים הטובות לבצע איזון תקציבי היא באמצעות לקיחת הלוואה. למרות שהלוואה צריך להחזיר עם ריבית שעלולה להתפרש כמזיקה לתקציב המשפחתי, במקרים של תקציב שלילי וגרעון תקציבי, הלוואה היא דרך אופטימלית לפרוס את תשלומי החוב לחלקים קטנים יותר אשר יאפשרו גם תשלום החוב במלואו מבלי הצורך בוויתורים כואבים במיוחד כמו מכירת נכסים שבסופו של יום עלולים להוות הפסדים.

לקיחת הלוואה לא חייבת להיות רק במקרים של גרעון שלילי של התקציב, הלוואה ניתן לקחת גם במקרים בהם עולה הצורך לרכוש מוצר גדול במיוחד כמו רכב, רהיטים וכדומה. הלוואה הנושאת ריבית לא גבוהה במיוחד יכולה להוות דרך טובה למימון רכישות מיוחדות תוך פריסה לתשלומים בתנאי ואינם מכבידים על התקציב ואינם עתידים ליצור גירעון תקציבי בטווח הרחוק. הלוואה לצורך מימון היא הדרך האופטימלית להימנע מהוצאות גבוהות במיוחד העלולות לפגוע בתקציב המשפחתי.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שלום כהן

מאת: שלום כהןעסקים - כללי07/03/20314 צפיות
בודקים סקר שכר הייטק בכדי להבין את המצב שלכם ביחס לשוק? עומדים לפני ראיון עבודה ורוצים להיות בטוחים כי התשובה שלכם לשאלת ציפיות השכר תהיה נכונה? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי26/01/20456 צפיות
בתחום ההייטק חיפוש העבודה מתמקד פעמים רבות לא רק במשרה עצמה, בתנאי השכר וכדומה, אלא גם בחברה עצמה. כיום ישנן חברות מובילות אשר רבים חושקים בעבודה בהן, חברות אשר מובילות את רשימת החברות המבוקשות בזכות תנאי עבודה מעולים שהן מציעות לעובדים, סביבת עבודה גמישה ואיכותית יותר, אופציות קידום נרחבות ועוד.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי30/12/19532 צפיות
רוצים להתקבל לעבודה בחברת הייטק מסויימת? מחפשים גישה אל חברות ההייטק הגדולות והמובילות בישראל? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי01/12/19626 צפיות
עומדים לפני גיוס עובדים משמעותי לחברה שלכם? רוצים לפרסם מודעות דרושים הייטק במקומות אשר יובילו אתכם לקבלת קורות חיים ממועמדים איכותיים אשר באמת מתאימים למה שאתם מחפשים? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי28/11/19622 צפיות
רוצים לחזק את השיווק והפרסום של העסק שלכם ולהזמין רולאפ איכותי וייחודי שיסייע לכם בכך? רוצים להיות בטוחים כי אתם בוחרים במקום הטוב ביותר ממנו אתם מבצעים את ההזמנה? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי21/11/19711 צפיות
עומדים לרכוש מגהץ קיטור חדש? רוצים להכיר קצת יותר את הטכנולוגיות השונות בתחום בכדי שתוכלו לבחור את מגהץ הקיטור הטוב והנכון ביותר בשבילכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: שלום כהןבר ובת מצווה17/11/191047 צפיות
עומדים לחגוג לילד שלכם בר מצווה? התקציב שלכם מוגבל? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון ביותר.

מאמרים נוספים בנושא כלכלת משק בית

מאת: שלום כהןכלכלת משק בית27/11/16951 צפיות
משפחת יוחננוף הקימה את רשת מרכולי יוחננוף בשנת 1992 כאשר החברה החלה את דרכה כחברה סיטונאית. כיום, הרשת מנוהלת על ידי האחים והאחיות למשפחת יוחננוף

מאת: שלום כהןכלכלת משק בית27/11/16910 צפיות
רשת יוחננוף הינה רשת ענפה ומיוחדת של סופרמרקטים אשר מתמחה גם בשוק ירקות ופירות עשיר במיוחד אשר נותן אווירה של שוק.

מאת: לילך קורןכלכלת משק בית05/07/16843 צפיות
אנשים רבים בוחרים היום פתיחת פיקדון בבנק במקום תוכנית חיסכון רגילה. שוק הפיקדונות גדל והשתנה בשנים האחרונות. יש היום סוגי פיקדונות שיש להם יתרונות רבים והם מחליפים בהצלחה תוכנית חיסכון. יש למשל פיקדון מובנה שבו אתם לא מסכנים את הקרן. יש לכם פוטנציאל רווח כמו בהשקעה בשוק ההון...

מאת: יעל אורןכלכלת משק בית14/12/141690 צפיות
בישראל של ימינו, אין כמעט משק בית שלא מתנהל בתוך עולם של חוסר וודאות כלכלית, הוצאות בלתי נשלטות ותחושה של "כיבוי שריפות". כל הוצאה לא מתוכננת, מטלטלת את כל המשפחה ויוצרת דאגה. לעיתים אף אין צורך בהוצאה לא מתוכננת כדי לחוש מצוקה פיננסית אמיתית, והתחושה של אובדן דרך מלווה את ההתנהלות הכלכלית של המשפחה יום יום. רבים מאיתנו חשים בפליאה כי למרות שאנחנו ממשתכרים היטב וממש לא בזבזנים, אנחנו "רודפים אחרי הזנב של עצמנו", בכל מה שנוגע לניהול הכספים של המשפחה.

מאת: מיכל אהרוניכלכלת משק בית24/08/142044 צפיות
סקר של כלכליסט ומכון מדגם שנערך בחודש אוגוסט שנה שעברה קבע כי הוצאה חד פעמית ובלתי מתוכננת גדולה על 70% מהציבור. 33% ממעמד הביניים ענה כי לא יוכל בשום אופן לעמוד בהוצאה כזו. ומה איתך?

מאת: בן סגלכלכלת משק בית18/08/142061 צפיות
מינוס בבנק הוא מנת חלקם של רוב הישראלים. חלק נקלעו אליו בשל תאוות קניות, אחרים מממנים את הלימודים האקדמאיים היקרים, קבוצה נוספת התרגלה אליו לאחר שרכשה את הבית והחלה לשלם את המשכנתא, ואחרים התוודעו אליו לאחר בוא הילדים. השאיפה לצאת מהמינוס משותפת לכולם, אך רק מעטים עושים זאת בסופו של דבר.

מאת: בן סגלכלכלת משק בית18/08/142005 צפיות
כלכלת המשפחה הוא תחום שנוגע לכל אחד ואחד מאיתנו, כיוון שהוא עוסק באחד המשאבים החיוניים לנו – הכסף שלנו. הדרך שבה אנו מנהלים את כלכלת המשפחה משפיעה על היכולת שלנו להתקיים בכבוד בתקופת הפנסיה, על מה שנוכל לתת לילדים כאשר הם יגיעו לנקודות המשמעותיות בחיים כגון לימודים אקדמאיים, חתונה, הבאת ילדים וקניית דירה, ועל היכולת שלנו להגשים את החלומות שלא הגשמנו עד כה כי הם עולים הרבה מאד כסף.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica