חפש מאמרים:
שלום אורח
14.12.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

המדריך לניהול ועד הבית

מאת: טלי גלבניין ואחזקה - כללי01/11/2012525 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ועד הבית הינו מוסד ותיק בישראל ומתוקף היותו כזה ישנם כללים המגדירים לנו כיצד לנהל את ועד הבית על הצד הטוב ביותר.בשנים האחרונות עם התפתחות הנדל"ן, וריבוי הבנייה קפץ מספר היחידות דיור בבניין משותף ל20, 30 ואפילו48 דירות בבניין אחד. נתון זה לא תרם לכאב הראש של ועדי הבית השונים ונוצר צורך בחברות ניהול נכסים. ואם הנך דייר בבניין מגורים אשר לא מתנשא לגובה רב, סביר להניח שבבניין מגורך עוד קיים ועד בית.

אז איך בוחרים ועד בית?

פעם בשנה דיירי הבניין קובעים אסיפה כללית לשם קביעת דרכי ניהול ועד בית כמוהרכוש המשותף והשימוש בו, קביעת ההוצאות הכרוכות בכך, מינוי ועד הבית, אישור חשבונות והסדר העניינים האחרים הנובעים מהשכנות בבית המשותף. במהלך האסיפה על חבריה לבחור בנציג אחד לפחות ועד חמישה לכל היותר, כשאחד מהם גם יזכהבמשרת הגזבר.

תפקידיו של ועד הבית-

לועד הבית קיימות זכויות וחובות שקיומם יהווה תנאי לניהול תקין של בניין המגורים.

זכויות-

· התקשרות עם נותני שירותים לצורך אחזקת הרכוש המשותף: מנקה, גנן.

· ייצוג כל בעלי הדירות בהליך משפטי או במשא ומתן בנושא הקשור לאחזקת הבית.

חובות-

· פתיחת חשבון בנק על שם ועד הבית.

· הפקדת הכנסות הוועד לחשבון הבנק של ועד הבית.

· ניהול ספר הוצאות והכנסות על ידי גזבר הועד.

· ביצוע דין וחשבון כספי אחת לשישה חודשים, והצגתו באסיפה השנתית.

במקרים ויש דרישה להחליף את ועד הבית יהיה ניתן לעשות זאת רק לאחר אסיפה כללית נוספת, ובה יהיה ניתן לקבוע זאת. חשוב לציין שפעילות הועד היא פעילות התנדבותית ולא ניתן לכפות אותה על אף אחד מדיירי הבניין, במקרים כאלו ניתן לפנות לסניף האגודה לתרבות הדיור כדי שמנהלו יוכל לסייע בתהליך הבחירה לועד.

אופציה נוספת היא לפנות ללשכת המפקח על רישום המקרקעין כדי שימנה אדם שיעשה זאת בתשלום או

כפי שצוין בראשית הדברים- למנות חברת ניהול ואחזקת מבנים אשר תהיה אחראית על ניהול הבניין במקום ועד הבית, במקרה כזה תפקיד ועד הבית יהיה לעבור על הדוחות השוטפים שהחברה תצטרך לספק לו.

-->

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת טלי גל

מאת: טלי גלעסקי מזון19/11/12692 צפיות
המאכל היפני מתבסס בעיקר על אורז בחומץ, אצות מאכל ותוספות. המרכיב ההכרחי היחידי בסושי הוא האורז, שומרי המסורת יוכלו למצוא אורז סושי כשר כמעט בכל מרכול בישראל. את שאר המרכיבים בסושי אפשר להתאים להעדפתו האישית של האדם, אין כל הכרח להוסיף לסושי פירות ים ושאר מרכיבים לא כשרים.

מאת: טלי גלאבטחת הבית19/11/121081 צפיות
אף אחד מאיתנו לא רוצה להיתקע במקרה חירום בלי אמצעי הגנה והצלה. ידוע ששריפות הן אחד ממקרי החירום המסוכנים ביותר שפורצים ללא כל התראה וקשים לשליטה, ומבלי שאנחנו אפילו שמים לב. שריפות עלולות להיגמר בתוצאות הרות אסון. אמצעי כיבוי אש ומערכות כיבוי אש מצילות חיי אדם ולכן חשוב להקפיד להתקין אותן במקום המגורים ובמקום העבודה.

מאת: טלי גלמסיבות רווקים ורווקות15/11/12746 צפיות
כולנו היינו רוצות שתהיה לנו את מסיבת הרווקות החלומית, זאת שלא נשכח אף פעם ושתזכיר לנו שהחברות שלנו תמיד שם בשבילנו. לכן, אם עליכן לארגן מסיבה עבור חברה טובה שלכן שעומדת להתחתן, כדאי לחשוב על מגוון פעילויות מעניינות ומשעשעות שימלאו את האירוע המרגש.

מאת: טלי גלמט"ח15/11/12894 צפיות
נכנסתם לשוק המט"ח והתחלתם להבין מה בדיוק קורה בעולם המחסר העולמי. עם זאת, חשוב לזכור כי אחד המרכיבים החשובים והקריטיים להצלחתכם היא בחירת תוכנת מט"ח מתאימה איתה תעבדו מהמחשב האישי שלכם, כזו שתהיה אמינה, מקצועית ומקיפה וכמובן נוחה ומהירה לתפעול.

מאת: טלי גלניקיון15/11/12916 צפיות
את השטיחים בבית נהוג לנקות באופן קבוע בעזרת שואב אבק. פרט לשאיבת האבק מהשטיח יש להקפיד לנקות את השטיח בצורה יסודית אחת לחודשיים. חומרי ניקוי ביתיים לניקוי שטיחים אפשר למצוא בכל מרכול. החומרים הביתיים מצליחים להסיר כתמים קלים ולרענן את המראה הכללי של השטיח.

מאת: טלי גלרפואה משלימה15/11/12735 צפיות
שיאצו הוא אחד מתחומי הלימודים המבוקשים ביותר בעולם הרפואה המשלימה. מטפלי שיאצו מנוסים מועסקים בקופות חולים ומרכזי ספא. הם זוכים להערכה רבה ועוסקים בעבודה מעניינת שמציבה בפניהם בכל יום אתגרים חדשים. השיאצו מגיע אל העולם המערבי מתחום הרפואה הסינית העתיקה.

מאת: טלי גלריהוט 15/11/12819 צפיות
בין אם אתם חובבי בישול מושבעים, משוגעים לעיצוב, או סתם אוהבים לארח (גם אם מדובר בחימום במיקרוגל), מטבח מעוצב הוא מרכז העשיה הקולינרית של הבית. בעידן המזון המהיר, גם תחום עיצוב הבית עבר הסבה מהירה (ויש לומר נוחה) לכיוון המוכן והסטנדרטי.

מאמרים נוספים בנושא בניין ואחזקה - כללי

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי04/12/1974 צפיות
עד גיל מסוים, סידור ארון ילדים נמצא תחת האחריות של ההורים. הילדים לא יכולים, לא יודעים, הם לא בגיל המתאים בשביל לעשות את זה. משלב מסוים, בדרך כלל זה מגיע אחרי גיל 12-13, הילד כבר אחראי לסדר את ארון הבגדים שלו. למרות שבמקרים רבים, הורים בפרט אימהות, נוהגים לעשות את זה עבורו, לפחות עד הצבא ואולי גם במהלך שירותו הצבאי, זאת מתוך מחשבה, שאם הם לא יעשו את זה, הארון יישאר מבולגן והוא לא ימצא שום בגד

מאת: moraleבניין ואחזקה - כללי02/12/1979 צפיות
כמעט בכל בית בישראל ובכלל, אפשר למצוא לפחות ארון ספרים אחד. בין אם מדובר בארון ספרי פרוזה, ספרי שירה, ספרי טיולים, ספרי דת או כל סוג אחר של ספרים. במקרים רבים, ארונות ספרים ממוקמים בסלון או קרוב לסלון, יש מקרים בהם הארון ממוקם בחדר עבודה, חדרי שינה ובמקומות אחרים. זה תלוי בסגנון העיצוב של הבית וכן בדרך בה בוחרים להציג את הספרים.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי21/11/19120 צפיות
עומדים לרכוש מגהץ קיטור חדש? רוצים להכיר קצת יותר את הטכנולוגיות השונות בתחום בכדי שתוכלו לבחור את מגהץ הקיטור הטוב והנכון ביותר בשבילכם? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי04/11/19173 צפיות
ובכן, הסיבה עבור צביעה של רצפה היא כזו שלא נועד לשימוש של אדם פרטי, אלא יותר עבור שטחים אחרים, שהם שימושיים עבור הציבור או בעלי עסקים שעבורם הצביעה רלבנטית לרצפה.

מאת: שלום כהןבניין ואחזקה - כללי27/09/19330 צפיות
מחפשים ארונות אמבטיה כפריים? רוצים לרכוש ארונות אשר ישלימו את המראה הכפרי, החמים והנעים של חדר האמבטיה שלכם, וישלימו את העיצוב הכללי של הבית שלכם בצורה הטובה ביותר? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: רוני הכהןבניין ואחזקה - כללי31/07/19573 צפיות
הבעיה היחידה של מתכת היא האפשרות שתיווצר עליה חלודה במידה ומתפתחת קורוזיה, אך גם את זה ניתן לפתור על ידי אקט חכם של מניעה.

מאת: מאיה אהרונוביץבניין ואחזקה - כללי12/06/19809 צפיות
כיצד לשמור על פעולתם של שערים חשמליים ופתרון תקלות עיקריות

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica