חפש מאמרים:
שלום אורח
24.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

חוות דעת רואה חשבון

אנשי עסקים כמו גם אנשים פרטיים, פונים בעת הצורך למשרד רואה חשבון מוסמך על מנת שיחווה דעתו המקצועית בעניינים שונים ומגוונים.

לחוות דעת מקצועית ומבוססת שנערכה על ידי רואה חשבון בעל ניסיון בתחום הרלוונטי, תהייה בדרך כלל השפעה מהותית על הנוגעים בדבר ותהייה מוגנת בפני ביקורת חיצונית.

חוות דעת רואה חשבון הינה למעשה עדות מומחה היכולה להיות מוגשת לרשויות השונות (לרשות המיסים, בתי משפט, רשות ניירות ערך, חברות ביטוח, בוררים, מגשרים  ועוד...).

חוות דעת רואה חשבון עוסקת בדרך כלל בנושאים כלכליים שונים כגון: הערכת שווי נזקים, תחשיב חלוקת רכוש, חישובי ריבית, תחשיב פיצוי, תחשיב חלקם של השותפים, הערכת שווי החברה ועוד...

חוות דעת רואה חשבון
מקצועית ומבוססת היא חוות דעת שלוקחת בחשבון את כל הגורמים הרלוונטיים, מציגה באופן ברור את עיקרי הדברים האמורים ומסייעת בידי מי שקיבל אותה בהבנה נכונה של פני הדברים ובקבלת ההחלטות הנכונות ביותר.

מי נזקק לחוות דעת מרואה חשבון ?

כל אדם או גוף שנקלעו לסכסוך עיסקי, פיננסי ואו כלכלי כנגד אדם או כנגד גוף אחר בתחומים אלה יזדקקו על פי רוב לחוות דעת רואה חשבון.

בתביעות משפטיות בתחום העיסקי, הפיננסי ואו הכלכלי יצטיידו בדרך כלל 2 הצדדים בחוות דעת של רואה חשבון. סביר להניח כי חוות דעת שתהייה מנומקת יותר, מבוססת יותר ופשוטה יותר להבנה יש בה בכדי להטות את הכף לטובת הצד שהביא חוות דעת זו.

חוות דעת רואה חשבון שהוגשה לבית המשפט, משמשת כעדות מומחה של רואה חשבון מוסמך, ומשכך, רשאי הצד שכנגד בתביעה לזמן את רואה החשבון לחקירה נגדית. אי התייצבות של כותב חוות הדעת בפני בית המשפט לצורך חקירתו הנגדית עלולה להביא למחיקת חוות דעת זו מתיק בית המשפט.

כיצד ערוכה חוות דעת רואה חשבון?

המסמך (חוות דעת רואה חשבון מוסמך) חייב להכיל את פרטי רואה החשבון (כישוריו, השכלתו וניסיונו). על רואה החשבון לציין במסמך שאין לו כל עניין אישי בעניין הנדון.

חוות הדעת מחולקת בדרך כלל  לסעיפים בעלי רצף הגיוני והיא בעלת מבנה מסודר.

בסוף חוות הדעת אמורים להיכתב בצורה ברורה המסקנות אליהן הגיע רואה החשבון ועל פי הצורך גם המלצותיו.

פקודת הראיות דנה בחוות דעת מומחה  ומציגה נוסח מומלץ להגשת חוות דעת שכאלה.

**מאמר זה נועד להעשרת המשתמש/ת ואינו מהווה בשום צורה ייעוץ חשבונאי או מקצועי מכל מין וסוג שהוא, ומצריך בדיקה נוספת וייעוץ אישי וספציפי.

לפרטים נוספים ניתן להיכנס לאתר האינטרנט - www.riter-cpa.co.il

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

רו"ח שלמה רייטר, בעל ניסיון של יותר מ-30 שנה כיזם, כבעלים וכמנהל של עסקים בתחומים מגוונים.משרד רו"ח שלמה רייטר מעניק ללקוחותיו שירותים מגוונים בתחום ראיית החשבון, ניהול חשבונות וייעוץ עיסקי וכלכלי.

המשרד, הממוקם ברחובה הראשי של העיר הרצליה, נותן מענה תפור אישית ומקיף לכל לקוח ולקוח עפ"י צרכיו. משרד רו"ח שלמה רייטר מחוייב במתן שירות מקצועי, אמין, עדכני ומדויק לכל לקוח ולקוח. חניה זמינה ללקוחות המשרד.

מעבר לכך, למשרדנו תחום התמחות ייחודי - חוות דעת רואה חשבון. אנו מהמובילים בארץ במתן חוות דעת מהיבט חשבונאי לבתי משפט, חברות ביטוח, חברות עסקיות ואנשים פרטיים. רבות מחוות הדעת שנכתבו על ידנו הפכו את הקערה על פיה במהלך ליישוב סכסוכים עסקיים וכספיים.

לפרטים נוספים: www.riter-cpa.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שלמה רייטר רו"ח

מאת: שלמה רייטר רו"חביטוח - כללי24/10/133926 צפיות
האם ניתן לקבל פיצוי מחברת הביטוח בגין רכיב ביטוחי שלא נרכש במסגרת הפוליסה ? נראה שכן, לפחות לפי בית המשפט

מאת: שלמה רייטר רו"חביטוח רכוש14/10/13719 צפיות
לעיתים זכאי המבוטח לפיצוי מלא מחברת הביטוח, גם אם לא מילא את כל תנאי הפוליסה, כך קבע בית המשפט העליון!

מאת: שלמה רייטר רו"חדיני מיסים12/12/122500 צפיות
שנת המס 2012 מגיעה לסיומה, ובמועד זה ישנם מספר דגשים אליהם חשוב להתייחס.

מאת: שלמה רייטר רו"חדיני מיסים07/12/122577 צפיות
לצורך ביצועה של פעילות עיסקית בישראל, קיימת החובה לפתיחת תיק במע"מ באחת מן האפשרויות הבאות: חברה בע"מ, עוסק מורשה, עוסק פטור ושותפות. מאמר זה מסכם בקצרה את כל אחת מהאפשרויות.

מאת: שלמה רייטר רו"חדיני מיסים07/12/122080 צפיות
בדו"חות השנתיים המוגשים למס הכנסה קיים טור המיועד לנתוני "בן הזוג הרשום" וטור נוסף לנתוני "בן הזוג" (השני, שאינו הרשום). במאמר זה נסקור בקצרה את ההגדרות הרלוונטיות לעניין זה, כיצד נקבע מיהו "בן הזוג הרשום" ומהן ההשלכות הנובעות מעצם קביעת "בן הזוג הרשום".

מאת: שלמה רייטר רו"חראיית חשבון07/12/121565 צפיות
פקודת המס מעניקה לאזרחי ישראל מגוון רחב של "מתנות", אולם רבים מפחדים לנצל "מתנות" אלו עד תום. מאמר זה סוקר 15 אופציות לזיכויי מס המעוגנים בפקודת המס ואשר ניתנים למימוש. חבל לפספס

מאמרים נוספים בנושא ראיית חשבון

מאת: אור מחשביםראיית חשבון24/10/161815 צפיות
הדוח השנתי הוא הדיווח שמידי שנה כל עצמאי מחויב בו הבסיס בדוח שמיחד אותו אצל עצמאי אל מול שאר מגישי הדוח הוא נספח א שבו רשומות כלל ההכנסות החשבוניות שבעל העסק הוציא באותה שנה ללקוחותיו ,מתחת לשורת ההכנסות רשומות כלל ההוצאות שבעל העסק הוציא.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151808 צפיות
טיפול בענייני מס נחשב מזה שנים רובת כשייך לרואי חשבון המייצגים עצמאיים ואנשי עסקים המגלגלים כסף רב, אך המצב אינו כזה ולאחרונה עוד ועוד שכירים מגלים כיתכנון מס אפקטיבי עבורם לא פחות מאשר עבור המעסיק שלהם.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151263 צפיות
פתיחת עסק עצמאי דורשת לא מעט אומץ ותעוזה כמו גם התמחות ויכולת בתחום שבו בחרתם. מעבר לכל אלו חשוב לנהל את כל ההתנהלות העיסקית בצורה נכונה וזאת באמצעות ליווי של רואה חשבון מקצועי.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151226 צפיות
אם אתם מקימים עסק חדש אתם חייבים לשכור שירותי רואה חשבון באזור המגורים שלכם ולקבל ממנו את כל סל השירותים המקובל בין רו"ח ללקוח. על כך במאמר הבא.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151160 צפיות
אחת הדרכים הנוחות ביותר להרוויח כסף מעבודה צדדית לזו שלכם כשכירים או סטודנטים היא באמצעות פתיחת תיק של עוסק פטור. מדובר על רישום כחוק כמי שעוסק בעבודה כעצמאי אך בהיקפים קטנים שפוטרים אותו מתשלומי מעמ או קבלה שלהם. על כך במאמר הבא.

מאת: יוסי נטוביץראיית חשבון08/02/151469 צפיות
בחינת הבקרות הפנימיות בארגון ובפרט בתהליכים עסקיים הייתה ונשארה אבן היסוד בעבודת המבקר הפנימי. תהליכים עסקיים רבים בארגון מתבצעים כיום במערכות ממוחשבות ומורכבותם, במיוחד בארגונים גדולים, מקשה על יכולת המבקר לבצע עליהם ביקורת אפקטיבית ללא אמצעים ממוחשבים. פיתוח טכנולוגית כריית התהליכים (Process Mining) לניתוח ניהולי של התהליכים עורר התעניינות מחקרית רבה ביכולות השימוש שלה גם ככלי בקרה בין היתר לזיהוי הפרות אבטחת מידע , ולאחרונה אף ככלי לביקורת פנימית לניהול סיכונים , ולזיהוי הונאות ומעילות

מאת: טוב לעסקראיית חשבון20/01/151168 צפיות
אחת השאלות אשר נשאלות על ידי עסקים, היא באיזה פונקציה להשתמש לצורך ניהול חשבונות העסק. ברואה חשבון או ביועץ מס, מה בעצם ההבדל ביניהם. במאמר זה ננסה להבהיר כיצד לבחור יועץ מס וההבדל מרואה חשבון.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica