חפש מאמרים:
שלום אורח
10.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

החזרי מס - הפחד

סעיף 34 לפקודת מס הכנסה מעניק "מתנה" לכל תושב ישראל בדמות 2 נקודות זיכוי כל שנה.

נכון ל-2010, כל נקודת זיכוי שווה 2,460 ₪ ולפיכך ערך ה"מתנה" לפי סעיף זה 4,920 ₪.

סעיף 36 לפקודה מגדיל את ערך ה"מתנה" ב- 615 ₪ נוספים (רבע נקודת זיכוי) בגין נסיעה למקום העבודה/ העיסוק.

סעיף 36א מוסיף ומגדיל את ערך ה"מתנה" לנשים בלבד ב-1,230 ₪ נוספים (חצי נקודת זיכוי).

אינני מכיר אדם תושב ישראל שלא ניצל עד תום "מתנות" אלו. 

איש לא פחד כי ברגע שיבקש לממש מתנות אלו, יאונה לו רע ע"י עובדי מס הכנסה.

וראה זה פלא, רבים הם האנשים המפחדים לממש "מתנות" אחרות שהוענקו להם כחוק ע"י אותה פקודת מס הכנסה, כפי שיפורט בהמשך. כמו כן, רבים הם האנשים שפשוט לא יודעים כי מגיעות להם ה"מתנות" ולכן לא מבקשים לממשם.

עפ"י החוק, בד"כ שכיר שלא מימש "מתנות" אלו יכול להגיש בקשה למימושן עד 6 שנות מס אחורה ועצמאי יוכל בד"כ לעשות כן עד 4 שנות מס אחורה.

פעמים רבות מדובר בסכומים לא מבוטלים של עשרות אלפי שקלים לאיש שפשוט "נתרמו" מפחד או שלא מדעת לאוצר המדינה בכך שלא ביקשו לממשם.

טוב יעשה כל אדם אם יבדוק באמצעות איש מקצוע כגון רואה חשבון כי מימש את כל ה"מתנות" שהוענקו לו כחוק.

הרשימה הבאה תכלול דוגמאות נוספות ל"מתנות" המוענקות כחוק ע"י סעיפים שונים בפקודת מס הכנסה, אולם קיימים סעיפים רבים נוספים שלא נכללו בדוגמאות אלו.

1. סעיף 40א מעניק נקודת זיכוי לגרוש שנשא אישה אחרת והוא משלם מזונות לאשתו הקודמת.

2. סעיף 40(ב')(2) מעניק נקודת זיכוי לגרוש המשלם מזונות לילדיו.

3. סעיף 39א מעניק לחייל משוחרר ששירת שירות סדיר של 23 חודשים לפחות, 2 נקודות זיכוי במשך 3 שנים מתום שחרורו.

4. סעיף 40ג מעניק נקודת זיכוי למי שסיים ללמוד וזכאי לתואר אקדמי ראשון למשך התקופה שזהה לתקופת לימודיו, אולם לא יותר מ- 3 שנים.

5. סעיף 35 מעניק 3 נקודות זיכוי לעולה חדש בשנה הראשונה לעלייתו, 2.5 נקודות בשנה השניה, 2 נקודות בשנה השלישית, נקודה אחת בשנה הרביעית.

6. סעיף 46 מעניק זיכוי ממס בגובה 35% מתרומות שנתרמו לגופים שהוכרו ע"י שלטונות המס (מינימום תרומה של 380 ₪ בשנה).

7. סעיף 44 מענק זיכוי ממס בעד הוצאות החזקת ילד או בן זוג או הורה במוסד (בכפוף לתנאים).

8. סעיף 45 מעניק 2 נקודות זיכוי בעד ילד בעל צרכים מיוחדים או אם נזקק לחינוך מיוחד וכד'.

9. סעיפים 45א ו-47 מעניקים זיכוי וניכוי ממס בהפקדות לקופות גמל, ביטוחי חיים וכד'.

10. סעיף 11 מקנה זיכוי ממס לתושבי יישובים מסויימים.

11. סעיף 10 מקנה הטבת מס לעובדים במשמרות במפעלי תעשייה (בכפוף לתנאים).

12. מי שעבד רק חלק מהשנה או מי שהחליף מקום עבודה ייתכן וזכאי להחזר מס עקב חישוב מס מוטעה.

13. מי שעבד בחו"ל אצל מעסיק ישראלי זכאי לניכוי הוצאות מסויימות וכפועל מכך להחזר מס.

14. מי שקיבל הפרשי שכר, מענקים, פידיון ימי חופש, פיצויים וכד' יכול לחסוך הרבה כסף באמצעות פריסת תקבולים אלו על פני מספר שנים.

15. הוצאות מוכרות- גם שכירים זכאים להכרה בהוצאות מסויימות ובכך להקטין את נטל המס: ספרות מקצועית, השתלמות מקצועית, תשלומי חבר לאיגודים מקצועיים (לשכת עו"ד, מועצת רו"ח וכד'), הוצאות הכרוכות בהגשת דו"חות שנתיים ועוד ועוד.

** מאמר זה נועד להעשרת המשתמש/ת ואינו מהווה בשום צורה ייעוץ חשבונאי או מקצועי מכל מין וסוג שהוא, ומצריך בדיקה נוספת וייעוץ אישי וספציפי

לפרטים נוספים בנוגע להחזרי מס ניתן להיכנס לאתר האינטרנט - www.riter-cpa.co.il

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

רו"ח שלמה רייטר, בעל ניסיון של יותר מ-30 שנה כיזם, כבעלים וכמנהל של עסקים בתחומים מגוונים.משרד רו"ח שלמה רייטר מעניק ללקוחותיו שירותים מגוונים בתחום ראיית החשבון, ניהול חשבונות וייעוץ עיסקי וכלכלי.

המשרד, הממוקם ברחובה הראשי של העיר הרצליה, נותן מענה תפור אישית ומקיף לכל לקוח ולקוח עפ"י צרכיו. משרד רו"ח שלמה רייטר מחוייב במתן שירות מקצועי, אמין, עדכני ומדויק לכל לקוח ולקוח. חניה זמינה ללקוחות המשרד.

מעבר לכך, למשרדנו תחום התמחות ייחודי - חוות דעת רואה חשבון. אנו מהמובילים בארץ במתן חוות דעת מהיבט חשבונאי לבתי משפט, חברות ביטוח, חברות עסקיות ואנשים פרטיים. רבות מחוות הדעת שנכתבו על ידנו הפכו את הקערה על פיה במהלך ליישוב סכסוכים עסקיים וכספיים.

לפרטים נוספים: www.riter-cpa.co.il

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שלמה רייטר רו"ח

מאת: שלמה רייטר רו"חביטוח - כללי24/10/133903 צפיות
האם ניתן לקבל פיצוי מחברת הביטוח בגין רכיב ביטוחי שלא נרכש במסגרת הפוליסה ? נראה שכן, לפחות לפי בית המשפט

מאת: שלמה רייטר רו"חביטוח רכוש14/10/13693 צפיות
לעיתים זכאי המבוטח לפיצוי מלא מחברת הביטוח, גם אם לא מילא את כל תנאי הפוליסה, כך קבע בית המשפט העליון!

מאת: שלמה רייטר רו"חדיני מיסים12/12/122476 צפיות
שנת המס 2012 מגיעה לסיומה, ובמועד זה ישנם מספר דגשים אליהם חשוב להתייחס.

מאת: שלמה רייטר רו"חדיני מיסים07/12/122556 צפיות
לצורך ביצועה של פעילות עיסקית בישראל, קיימת החובה לפתיחת תיק במע"מ באחת מן האפשרויות הבאות: חברה בע"מ, עוסק מורשה, עוסק פטור ושותפות. מאמר זה מסכם בקצרה את כל אחת מהאפשרויות.

מאת: שלמה רייטר רו"חדיני מיסים07/12/122052 צפיות
בדו"חות השנתיים המוגשים למס הכנסה קיים טור המיועד לנתוני "בן הזוג הרשום" וטור נוסף לנתוני "בן הזוג" (השני, שאינו הרשום). במאמר זה נסקור בקצרה את ההגדרות הרלוונטיות לעניין זה, כיצד נקבע מיהו "בן הזוג הרשום" ומהן ההשלכות הנובעות מעצם קביעת "בן הזוג הרשום".

מאת: שלמה רייטר רו"חראיית חשבון07/12/121455 צפיות
מהי חוות דעת רואה חשבון ומי נזקק לה? לחוות דעת רואה חשבון הערוכה היטב ובאופן מקצועי השפעה מרחיקת לכת על יישוב סכסוכים עסקיים וכספיים בין אם באופן פרטי ובין אם בבתי המשפט

מאמרים נוספים בנושא ראיית חשבון

מאת: אור מחשביםראיית חשבון24/10/161786 צפיות
הדוח השנתי הוא הדיווח שמידי שנה כל עצמאי מחויב בו הבסיס בדוח שמיחד אותו אצל עצמאי אל מול שאר מגישי הדוח הוא נספח א שבו רשומות כלל ההכנסות החשבוניות שבעל העסק הוציא באותה שנה ללקוחותיו ,מתחת לשורת ההכנסות רשומות כלל ההוצאות שבעל העסק הוציא.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151777 צפיות
טיפול בענייני מס נחשב מזה שנים רובת כשייך לרואי חשבון המייצגים עצמאיים ואנשי עסקים המגלגלים כסף רב, אך המצב אינו כזה ולאחרונה עוד ועוד שכירים מגלים כיתכנון מס אפקטיבי עבורם לא פחות מאשר עבור המעסיק שלהם.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151230 צפיות
פתיחת עסק עצמאי דורשת לא מעט אומץ ותעוזה כמו גם התמחות ויכולת בתחום שבו בחרתם. מעבר לכל אלו חשוב לנהל את כל ההתנהלות העיסקית בצורה נכונה וזאת באמצעות ליווי של רואה חשבון מקצועי.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151190 צפיות
אם אתם מקימים עסק חדש אתם חייבים לשכור שירותי רואה חשבון באזור המגורים שלכם ולקבל ממנו את כל סל השירותים המקובל בין רו"ח ללקוח. על כך במאמר הבא.

מאת: עידן שלומןראיית חשבון05/03/151128 צפיות
אחת הדרכים הנוחות ביותר להרוויח כסף מעבודה צדדית לזו שלכם כשכירים או סטודנטים היא באמצעות פתיחת תיק של עוסק פטור. מדובר על רישום כחוק כמי שעוסק בעבודה כעצמאי אך בהיקפים קטנים שפוטרים אותו מתשלומי מעמ או קבלה שלהם. על כך במאמר הבא.

מאת: יוסי נטוביץראיית חשבון08/02/151436 צפיות
בחינת הבקרות הפנימיות בארגון ובפרט בתהליכים עסקיים הייתה ונשארה אבן היסוד בעבודת המבקר הפנימי. תהליכים עסקיים רבים בארגון מתבצעים כיום במערכות ממוחשבות ומורכבותם, במיוחד בארגונים גדולים, מקשה על יכולת המבקר לבצע עליהם ביקורת אפקטיבית ללא אמצעים ממוחשבים. פיתוח טכנולוגית כריית התהליכים (Process Mining) לניתוח ניהולי של התהליכים עורר התעניינות מחקרית רבה ביכולות השימוש שלה גם ככלי בקרה בין היתר לזיהוי הפרות אבטחת מידע , ולאחרונה אף ככלי לביקורת פנימית לניהול סיכונים , ולזיהוי הונאות ומעילות

מאת: טוב לעסקראיית חשבון20/01/151137 צפיות
אחת השאלות אשר נשאלות על ידי עסקים, היא באיזה פונקציה להשתמש לצורך ניהול חשבונות העסק. ברואה חשבון או ביועץ מס, מה בעצם ההבדל ביניהם. במאמר זה ננסה להבהיר כיצד לבחור יועץ מס וההבדל מרואה חשבון.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica