חפש מאמרים:
שלום אורח
15.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

התוצאות המרות של הפרת הסכם ממון

אתם עושים הסכם ממון על מנת להימנע מהתדינות מיותרת בבתי המשפט למיניהם, אבל מי ערב לכם, שלמרות שחתמתם על הסכם ממון, הסכסוך שיתגלע בסוף ביניכם, לא יגיע להכרעה של בית המשפט?

במאמרים אחרים שפרסמתי, התייחסתי לשאלה איך לחזק הסכם ממון בין בני זוג, באופן שימנע הגשת הליכים מיותרים, וקיימות מספר אפשרויות שלא כאן המקום לדון בהן. אבל המסקנה הברורה בעניין זה היא, שעליכם לעשות הסכם ממון כזה, שלא יהיה כדאי לצד המעוניין לפנות לבית המשפט.

דלתות בתי המשפט פתוחות בפני כל אדם המעוניין לתבוע אדם אחר. כל אדם יכול להגיש כל תביעה, בכל עניין, כנגד כל אדם אחר, גם אם התביעה שלו מופרכת וחסרת כל בסיס.

אותו הדין לגבי אחד מכם, החתומים על הסכם הממון. תמיד יהיה רשאי כל אחד מכם, למרות הוראותיו החד משמעיות של הסכם הממון, לפנות לבית המשפט ולבקש סעד, פסק דין, צווים, כנגד הצד השני. אין סינון של תביעות במזכירות בית המשפט. אין מצב שבו התביעה מובאת ראשית בפני השופט ( ובמקרה של הסכם הממון- כמובן, גם דיינים של בתי הדין הרבניים בכלל זה ), והוא מחליט אם בכלל יש מקום לדרוש מהצד השני להסכם הממון, שיגיש כתב הגנה. הדרישה להגיש כתב הגנה בפני תביעה המוגשת נגדנו, היא דרישה שבחוק, פורמלית, טכנית, "מזכירותית". לפי המצב הקיים כיום, ברגע שבן או בת הזוג הגישו תביעה נגדכם, אוטומטית אתם נדרשים להגיש כתב הגנה.

ואם אמרנו שאתם נדרשים להגיש כתב הגנה, ברור שאתם כבר נכנסים לשאלת בחירת עורך הדין המתאים לייצג אתכם, לשאלה של עלויות והוצאות, ועוד כהנא וכהנא טרדות שונות ומגוונות ( כגון הצורך לפשפש בעבר, או בהווה, כדי למצוא ראיות, מסמכים, עדויות- בקיצור חומר, שעשוי לסייע לכם באותו מאבק משפטי ). ועדיין לא הזכרנו את עוגמת הנפש ואבדן זמן יקר שנגרמים לכם ולבני משפחותיכם. ( תרצו או לא תרצו, בהליך משפטי ביניכם, יהיו המשפחות שלכם, כולל ילדיכם, מעורבים עמוק בתוך העניין ).

לדעתי, בכל הליך הקשור להסכמי ממון בין בני זוג, כאשר ישנו הסכם ממון שנחתם על פי החוק, ואושר על ידי בית המשפט או על ידי הנוטריון, בעידודו של החוק, חייב להיות הליך מקדמי, שבו כתב התביעה של התובע מועבר לשופט, או לרשם בית המשפט, והוא צריך להשתכנע מכתב התביעה שלפניו, שאכן יש בו לפחות משהו, עילה אפילו קלושה, שבעטיה הוא יוכל אולי לזכות במשפט. אם הוא לא ישתכנע בכך, ימחק את התביעה, ולא יחייב את בן הזוג אותו רצו לתבוע, להגיש כתב הגנה.

מאידך, במקרה כזה יוטלו הוצאות לדוגמא, גבוהות, על הצד שהעיז להטריד את בית המשפט, ולנצל אותו, כדי לפגוע ולטרטר את בן / בת הזוג שלו.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

עו"ד נוטריון אורי גנור

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת עו"ד נוטריון אורי גנור

מאת: עו"ד נוטריון אורי גנורדיני משפחה17/10/13618 צפיות
כולנו מכירים את המצב שבו הנישואים, הקשר, האהבה, החברות, הזוגיות- כל אלו נסתיימו מזמן. אחד מכם מעוניין להתגרש. השני נאחז בנישואין ומסרב. המאמר מציע לכלול בהסכם הממון סעיף מיוחד המסדיר את המצב הלא מכובד הזה. יש הקוראים לזה הסכם לכבוד הדדי.

מאת: עו"ד נוטריון אורי גנורדיני משפחה05/10/13626 צפיות
המאמר עוסק באשליה שעורך הדין המפורסם, המוכר, אך גם היקר, הוא עורך הדין הנכון שיכין לכם את הסכם הממון.

מאת: עו"ד נוטריון אורי גנורדיני משפחה03/10/13624 צפיות
איך מאזנים מצב שבו לאחד מבני הזוג יש דירה ( וזהו מצב שכיח מאוד ) ולבן הזוג השני אין. מה הנוסחה הנכונה והאפשרית, אם בכלל, בעניין הזה, כשעורכים הסכם ממון?

מאת: עו"ד נוטריון אורי גנורדיני משפחה25/08/13708 צפיות
יש זוגות הסוברים בטעות שההסדר הארצי הסטנדרטי, על פי חוק יחסי ממון בין בני זוג, מייתר את הצורך לערוך הסכם ממון. במאמר הזה אני מביא מכתב שקיבלתי מזוג מתמחים במשפטים, והתשובה שעניתי להם.

מאת: עו"ד נוטריון אורי גנורדיני משפחה10/08/13627 צפיות
המאמר מציע לכם לבדוק מה מצבו הכלכלי של בן זוגכם המיועד, בהקשר של חובות שיש לו. חובות אלו, אם לא תעשו הסכם ממון נכון, יטרידו אתכם במהלך שנות הזוגיות, עת יתדפקו הנושים על דלת ביתכם המשותפת, ויתבעו את החובות גם מבן הזוג האחר.

מאת: עו"ד נוטריון אורי גנורדיני משפחה30/07/13696 צפיות
לא תמיד צריך להתעקש ולעשות הסכם ממון. לפעמים, על פי הנתונים האישיים שלכם, של רכוש אותו תרצו להגן ולהסדיר, אתם ממילא מכוסים על פי ההסדרים האחידים שקבע החוק

מאת: עו"ד נוטריון אורי גנורדיני משפחה28/07/13753 צפיות
מה אתם בדיוק, האם אתם "סתם חברים", או האם ניתן לומר לגביכם, שמערכת היחסים שלכם "עולה מדרגה", ואתם יכולים להיחשב בנקל לזוג ידועים בציבור. מה ההשלכות של המעמד הזה של "ידועים בציבור", לעומת חברים סתם?

מאמרים נוספים בנושא דיני משפחה

מאת: נועם קוריס משרד עורכי דיןדיני משפחה26/01/20441 צפיות
בית המשפט העליון בפסק דינו של כבוד השופט מ' מזוז, הכריע בימים אלו בעתירה המכוונת נגד החלטות של המשיבים 2-1, בית הדין הרבני הגדול בירושלים ובית הדין הרבני האזורי בתל אביב-יפו (להלן: בית הדין האזורי), מיום 14.2.2019 ומיום 12.11.2018 בהתאמה, בהן נקבע כי העותר חייב בגט לאשתו.

מאת: טלדיני משפחה03/06/18957 צפיות
אחד הנושאים המרכזיים בענייני גירושין הינו חלוקת הרכוש. בשיקולים של חלוקת רכוש כל צד מעלה את טענותיו כאשר מטרתו לקבל נתח משמעותי יותר בכלל הרכוש שנצבר.

מאת: רוני הכהןדיני משפחה10/04/18619 צפיות
לכל עורך דין לגירושים יש את הסגנון שלו. כדאי לוודא כי הסגנון שלהם מתאים הן שלך ואת הסגנון הדרוש כדי להגן על האינטרס שלך במהלך ואחרי הגירושים.

מאת: רוני הכהןדיני משפחה28/03/18575 צפיות
איך מסייעים בשלבים הללו של הפירוק הבלתי נמנע כדי ליצור עד כמה שפחות רגעים קשים בהליך מורכב שכזה? פניות אל עו"ד משפחה הן בהחלט צעד נבון

מאת: רוני הכהןדיני משפחה23/10/17835 צפיות
ברגע בו כבר נמצאים על פרשת דרכים לקראת גירושים יש כאלה שיכולים לומר דבר או שניים לגבי איך להתגרש נכון וחשוב להבין את העניין לעומק טרם הקפיצה השירה לתוכו.

מאת: עידן שלומןדיני משפחה18/09/173910 צפיות
במידה ואתם מחפשים עורך דין שיספק לכם את השירות הטוב ביותר, אתם צריכים לחפש ובעיקר לחפש נכון. אז כיצד באמת מחפשים ומוצאים עורך דין מצוין עבורכם?

מאת: articlestbdדיני משפחה20/08/171226 צפיות
מדוע הגישור מתאים במיוחד לזוגות המתגרשים בשלום ולא רק לאלו שאינם מסדרים? כל התשובות במאמר שלפניכם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica