חפש מאמרים:
שלום אורח
11.08.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מה הוא התקף חרדה ?

התקף חרדה

מה הוא התקף חרדה ?

התקף חרדה הוא התקפה פתאומית של פחד משתק אשר נמשך כ- 20 דקות, התסמינים המלווים אתההתקף הם: דפיקות לב חזקות, נשימות מהירות, תחושה של יובש וצימאון, לחץבסרעפת או בחזה, רעד בלתי נשלט, הזעה בכפות הידיים או תחושת נימול בכפותהידיים או כפות הרגליים, חיוורון, חוסר שליטה, צמרמורות עולות ויורדותלאורך הגוף, רצון עז להיכנס לשירותים והרגשה של חולשה כללית.

 

למעשה, אדם הסובל מהתקפי חרדה הוא מרגיש איבוד שליטה,תחושה של מחנק, פאניקה, איום על החיים, פחד מלהשתגע ועוד תופעות פיזיותכמו שהזכרנו לעיל, התקפים אלה הינם אמיתיים ומוחשיים ואף מתישים מאודמבחינה רגשית.

 

אנשים אשר סובלים מהתקף חרדה חוזרים ונשנים, הם נמנעיםמלהיתקל בסיטואציות או מקומות שעוררו אצלם את ההתקף וכך בעצם מתפתחת חרדהמהתקף חרדה – מעגל שצריך לשבור בשביל לא להיכנס להתקפים נוספים.

 

מספר טיפים שיסייעו לכם כיצד להתמודד בזמן ההתקף:

  1. נשימה עמוקה – יש לשכב ולהרפות את הגוף, לנשום  דרך האף ולהוציא את את האוויר דרך פה.
  2. דיבורים ומחשבות חיוביות – הזכירו לעצמכם שוב ושוב ששום דבר רע לא יכול לקרות והכל בסדר, זכרו את הכלל האומר: תחשוב טוב יהיה טוב.
  3. ביטחון – יש לעתים בזמן ההתקף הרגשה כאילו הקרקע נשמטת מתחת לרגליים,ועל מנת לשלול את ההרגשה הזו, צריך ללכת בבית או בחצר, להרגיש את כפותהרגליים נוגעות באדמה דבר שייתן להרגשת ביטחון.
  4. שיתוף – ישנה אימרה ידועה האומרת: “דאגה בלב איש ישיחנה” – אל תתמודדולבד, כדאי לשתף אדם קרוב שאתם יודעים שהוא יכול להיות איתכם בזמן ההתקף אםזה כאשר הוא יהיה לידכם או באמצעות שיחת טלפון.
  5. טיפול תרופתי – ישנם תכשירים המיועדים להרגעה, כדאי להיוועץ עם הרופא המטפל או אפשרות נוספת ליטול תרופות על בסיס טבעי.
  6. טיפול אצל איש מקצוע – אם אתם עוברים התקפי חרדה לעיתים תכופות, גשולרופא או לפסיכיאטר על מנת לאבחן את הבעיה ולקבל את הטיפול המתאים, כאשרמקבלים טיפול יעיל ומקצועי, התקפי החרדה מתמעטים ואפילו הם יכולים להיעלם,חשוב לגשת לטיפול ולא להתעלם כיוון שאם מזניחים את הבעיה, היא עלולה רקלהחמיר ולהתגבר.

למידע נוסף: התקף חרדה מדוע זה קורה?

 תגיות המאמר: בריאות, חרדה, פחד, פחדים


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

לקבלת קורסים חינם במייל בנושאים: חינוך ילדים, זוגיות ומודעות עצמית

כנסו לקורסים מעניינים

מעונייינים בזוהר מתוק מדבש

כנסו לקישור

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת בתיה כץ

מאת: בתיה כץתאולוגיה03/12/19972 צפיות
תיאורית האבולוציה סוברת שבעלי חיים מתפתחים מבעלי חיים פרימיטיביים מהם, בתהליכים איטיים ובמשך מיליוני שנים. למשל, שדג מסוגל להפוך לזוחל וזוחל לציפור או יונק וקוף פרימיטיבי לאדם החושב. אנו נבחון את התיאוריה לפי סעיפים, ונענה על כל ראיה שהללו מציעים לתיאורית ההתפתחות ההדרגתית.

מאת: בתיה כץתאולוגיה03/12/19962 צפיות
במאמר על התנין וציפור התנינן הצגנו סימביוזה בין התנין לציפור המקננת בתוך שיניו כדי לאכול את שאריות המזון. האם אבולוציה מסוגלת ליצור סימביוזה בין בעלי חיים, או שרק תכנון עומד מאחורי הדברים? יהיו אנשים אשר ינסו לבטל את הסימביוזה שבין התנין לתנינן בטענה שעדיין מדובר במקרה נדיר. אך אין זה אומר ששיתוף פעולה קיצוני בין בעלי חיים בטבע הוא נדיר. למעשה, מקרים רבים של שיתוף פעולה קיצוני בין טורף לנטרף מתועדים בטבע.

מאת: בתיה כץבעלי חיים - כללי03/12/19931 צפיות
אך מה יהיה ניתן לומר על מנגנון המשלב בו מספר חלקים מופרדים הפועלים בתיאום? הרי כדי שאבולוציה תשמור מקרה כלשהו, עליו לתת יתרון הישרדותי משמעותי בו ברגע, אחרת היצור לא "ישרוד יותר טוב מאחיו". מסתבר שקיימים מנגנונים בטבע המראים של"אבולוציה" ניחנה גם בראיית העתיד, או במילים אחרות, עובדה נוספת לקיומו של גורם אינטלגנטי חיצוני.

מאת: בתיה כץתאולוגיה03/12/191019 צפיות
מתוך מיקרוסקופ או אפילו באמצעות עין בוחנת, יתגלו טביעות האצבע כבקעים בתוך העור, רכסים ועמקים מסוטטים, קוים עמוקים המקבילים אלה לאלה. הן גורמות לכך שהידיים שלנו מחוספסות קמעה. הסיבה לכך היא גאונית.

מאת: בתיה כץמדעי הטבע - כללי03/12/19966 צפיות
תיאוריה זו התבססה על הרעיון של מישהו בשם לאמרק, אשר טען כי היצורים משתנים והופכים מותאמים לסביבתם הודות לשינויים הסביבתיים והמאמצים שהם עושים לשם כך. לפי תיאוריה זו סברו שבני האדם העתידיים יהיו נמוכים ובעלי אצבעות ארוכות...

מאת: בתיה כץתאולוגיה02/12/197390 צפיות
לפני פחות ממאה שנה היו מלמדים בבתי הספר כי הג'ירפה מתחה את צווארה ולכן נולדו צאצאיה עם צוואר ארוך יותר. כמו כן היו מספרים כי הדג במים הרדודים רצה מאות ללכת על החוף, ולכן צאצאיו נולדו עם סנפירים-רגליים. זו היתה תיאוריית האבולוציה של פעם, אך עד היום הזה יש אנשים החושבים שזה מה שהאבולוציה טוענת.

מאת: בתיה כץתאולוגיה02/12/19924 צפיות
חלק מהתומכים בתיאורית האבולוציה, מנסים לטעון שהסיכוי שהחיים נוצרו בעצמם הוא יותר טוב מהגרלה בלוטו,

מאמרים נוספים בנושא בריאות ורפואה כללי

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי31/05/20212 צפיות
חושדים שיש לכם סינוסיטיס? הכנסו וקיראו על התסמינים והאבחון ועל דרכי ההתמודדות עם המחלה.

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי30/03/20416 צפיות
אחת הבעיות שאנשים רבים נאלצים להתמודד איתה במהלך החורף, זה שיעול עם ליחה. מדובר בשיעול טורדני שיכול להפריע על איכות החיים ביום יום וכן על איכות השינה. ד"ר דויטש מביא לכם כמה טיפים לטיפול

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי09/02/20602 צפיות
כל אחד מאיתנו, בשלב כזה או אחר בחיים מתמודד עם נזלת. זה קורה בדרך כלל כשאנחנו מקוררים, מצוננים, כשאנחנו חוטפים מחלה כזו או אחרת. אך מדוע אנשים מתמודדים עם נזלת כרונית? הבאנו כמה נקודות חשובות

מאת: שלום כהןבריאות ורפואה כללי27/09/191019 צפיות
כל מי שסובל מאקנה, וכבר התחיל לחפש דרכי טיפול או אפשרויות התמודדות עם האקנה, יודע כי מדובר בתחום רחב מאוד.

מאת: רוני הכהןבריאות ורפואה כללי25/12/18838 צפיות
איך כרית נגד פצעי לחץ יכולה לעשות זאת?

מאת: דוד כהןבריאות ורפואה כללי30/10/18993 צפיות
עומדים לעשות ניתוח ליישור מחיצות האף בקרוב וחוששים? במאמר להלן נסקור מהו הניתוח, למי הוא נועד ולאיזו מטרה וגם קצת על ההתאוששות מהניתוח.

מאת: moraleבריאות ורפואה כללי20/09/181972 צפיות
לא מעט אנשים, בפרט נשים מבוגרות, נאלצים להתמודד עם מצב של קשריות בבלוטת התריס, אותה בלוטה פנימית אשר נמצאת בבסיס הצוואר מתחת לפיקת הגרון. לבלוטה זו יש חשיבות רבה עבורנו, שכן היא מאפשרת לנו לווסת את הטמפרטורה של הגוף וכן היא מקלה עלינו בתהליך של חילוף חומרים.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica