חפש מאמרים:
שלום אורח
09.12.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

למה צריך תכנית פיתוח מנהלים

מאת: שירה טניהול23/01/20131144 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

למה צריך תכנית פיתוח מנהלים
כולנו עברנו במהלך חיינו במקומות בהם פגשנו מנהלים, לעיתים התמזל מזלנו וראינו לנגד עיננו דמות משמעותית, משפיעה ונערצת, שיודעת להניע, אך גם לדאוג ולהכיל. מנגד חלקנו פגשנו מנהלים שחוטאים ביהירות, אגו, תחרות בלתי פוסקת ובמקרה קיצוני אפילו רמיסה ועיוורון כלפי הצרכים של העובד. מטרתה של תכנית פיתוח מנהלים היא להצמיח מנהלים מהסוג הראשון, מנהלים טובים יותר, אפקטיביים יותר שמקדמים את העסק או הארגון קדימה לשגשוג והצלחה, וזאת תוך תקשורת איכותית והשפעה חיובית על הסביבה.

הנחת היסוד של פיתוח מנהלים היא כמובן שלמנהל יש כוח רב עוצמה בארגון או בעסק, הוא דמות מפתח חשובה ועומדת על כתפיו אחריות משמעותית. ארגון שיש בו מנהלים טובים הוא ארגון שיצליח להגשים את חזונו ומטרותיו, שיצליח להשתפר ולהתייעל בהתאם לשינויים, שיתבונן קדימה ויתקדם גם בטווח הרחוק. כל ארגון שואף שיהיו לו מנהלים איכותיים, מנהלים שיוצרים סביבם דיאלוג ותקשורת חיובית, שיודעים לזהות את היכולות של העובד ולהוציא אותם אל הפועל, שמצליחים להשפיע באופן חיובי על אנשיהם כך שהעסק יגיע למצבו האופטימלי.

תכנית פיתוח מנהלים היא בדרך כלל תכנית שמתאימה לצרכים של המנהלים במשק, מכל תחום ממנו הם מגיעים. המטרה היא שמנהל שעובר את התכנית יצא עם ארגז כלים מעשי להתמודדות עם משימות מורכבות, אתגרים קשים שמציבה בפניו העבודה התובענית שלו, ומצבים שונים שמתרחשים סביבו כל העת. מי שמחפש לעבור ייעוץ ותמיכה אישית יותר יכול לפנות אל תכנית בפורמט של אחד לאחד, בה הוא יפגוש אנשי מקצוע רלוונטיים שיעניקו לו ליווי והדרכה אישיים.

ראוי להוסיף כי פיתוח מנהלים מתאים לא רק למנהלים חדשים בארגון שזקוקים לייעוץ והכוונה ראשוניים, אלא גם למנהלים ותיקים שחיים ונושמים את תפקידם וארגונם. במקרה של מנהל ותיק, לעיתים השנים עושות את שלהן ונוצרת רוטינה של שגרת עבודה, מתקבעים דפוסי התנהגות שקשה לשנות ונוצרים משקעים שונים. פיתוח מנהלים יביא למנהל הוותיק מבט חדש ורענן, יספק לו כלי עבודה חדשים המתאימים לסביבה הדינאמית שמשתנה כל העת ויוביל אותו לקשרים חדשים ולסביבה בה הוא יכול לשתף ולחלוק את תחושותיו וללמוד מאחרים.

 תגיות המאמר: פיתוח מנהלים


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

שירה

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שירה ט

מאת: שירה טבריאות הנפש01/08/131559 צפיות
לא אחת קיים בלבול בקרב האוכלוסייה בין עולם הפסיכולוגיה לתחום הפסיכיאטריה, וזאת ככל הנראה משום ששני המקצועות נוגעים לנבכי הנפש. אולם, למען האמת מדובר בשני מקצועות שונים לחלוטין, שלכל אחד מהם מסלול לימודים משלו והכשרה מקצועית אחרת. אז מהם בדיוק ההבדלים בין השניים ואיך יודעים למי לפנות כשיש בעיה הדורשת טיפול?

מאת: שירה טבריאות הנפש01/08/131531 צפיות
פסיכולוג הוא מטפל בעל הכשרה מקצועית, ויש בידיו את הניסיון והכלים לעזור בבעיות נפשיות שונות ומגוונות. הפסיכולוגים משתמשים בגישות טיפוליות שונות, אך המשותף לכולם היא המטרה לעזור לפתור בעיה של המטופל או למנוע אותה מראש. בבואכם לבחור אישיות טיפולית מקצועית רצוי לפנות אל פסיכולוג מומלץ שנבחר בקפידה. הנה כמה סיבות טובות לכך:

מאת: שירה טבריאות הנפש01/08/131529 צפיות
לא פשוט למצוא פסיכולוג מתאים, בעיקר אם זו הפעם הראשונה שאתם מחפשים איש מקצוע בתחום זה. קיימים מבחר פסיכולוגים מומלצים, אבל איך בעצם יודעים שהם מתאימים לכם ואיך בוחרים? כדי לעזור ערכנו עבורכם מספר המלצות בדרך אל הטיפול, הכוללים דברים שכדאי לעשות או לחלופין שעדיף להימנע מהם.

מאת: שירה טבריאות הנפש01/08/131485 צפיות
כאשר ילד צריך טיפול פסיכולוגי, הדבר עלול להרתיע ולהבהיל את ההורים, במיוחד אם עד כה מעולם לא היו זקוקים לשירות של פסיכולוג ואינם נתקלו בילדים שזקוקים לטיפול כזה בסביבתם הקרובה. אולם, טיפול פסיכולוגי בילדים הוא שכיח ונפוץ, ויכול לסייע רבות לילד, כך שכלל אין צורך להירתע ורצוי שלא לדחות את הפנייה. ניתן לטפל בילדים כבר בגיל הרך, וכן לטפל בילדים גדולים יותר בגילאי בית ספר וילדים בשלב גיל ההתבגרות, כאשר סוג הטיפול מותאם כמובן ספציפית לגיל ולמקרה.

מאת: שירה טבריאות הנפש01/08/131506 צפיות
נפש האדם היא סבוכה ומורכבת, וכאשר קיימת בעיה כלשהי, ניתן לפנות אל פסיכולוג, מטפל מקצועי שבידיו ארגז כלים להתמודדות עם מגוון קשיים נפשיים. במקרים רבים טיפול פסיכולוגי נוחל הצלחה, גם אם לעיתים לוקח זמן ארוך עד שהן המטופל והן הסביבה מרגישים בשינוי חיובי. אולם, גם לטיפולים אצל הפסיכולוג אין מאה אחוזי סיכויי הצלחה, כאשר לאי הצלחה יכולות להיות סיבות רבות.

מאת: שירה טמשפחה וזוגיות - כללי01/08/131420 צפיות
הורות זה דבר טבעי, מאז ומעולם הולידו בני האדם צאצאים ולא נדרשו ללימוד מיוחד על מנת למלא את התפקיד נאמנה. מצד שני הדרכות הורים הפכו לנפוצים מאוד ומבוקשים על ידי הורים רבים בכל רחבי הארץ. אז מדוע בעצם ללכת אל הדרכה כזו? הנה כמה סיבות טובות:

מאת: שירה טמשפחה וזוגיות - כללי01/08/131451 צפיות
טיפול משפחתי הוא טיפול פסיכולוגי שנועד לפתור בעיות שונות ומגוונות בתוך הגרעין המשפחתי. הנחת היסוד של טיפול כזה היא שהיחיד או הפרט הוא לא אטום בודד, אלא חלק ממערכת גדולה יותר, ושבכוחה של אותה מערכת משפחתית להשפיע על הפרטים המרכיבים אותה. הטיפול שם דגש הן על הפרט והן על מערכות היחסים בין הפרטים בתוך המשפחה, ולפיכך כולם יחד שותפים לתהליך. הדגש יכול להיות על מערכת היחסים שבין ההורים, על מערכת היחסים שבין ההורים לילדים, על מערכת היחסים בין הילדים, או שילוב של מערכות היחסים השונות.

מאמרים נוספים בנושא ניהול

מאת: נינה כהןניהול14/08/171015 צפיות
קרוב למיליארד איש כבר עושים שימוש באינטרנט על בסיס קבוע, אם באמצעות המחשב הנייד, המחשב הנייח, הטאבלט או טלפון החכם

מאת: נינה כהןניהול14/08/17730 צפיות
ישנם עסקים רבים בישראל שנתונים לתחרות קשה במיוחד עסקי המסעדנות, כאשר קיימות המון מסעדות בכל מיני סגנונות ברחבי הארץ.

מאת: נינה כהןניהול25/07/17628 צפיות
העולם העסקי, טומן בחובו עסקים רבים מכל מיני סוגים. ישנם בעלי עסקים שאינם מסוגלים לשרוד בשנה השנתיים הראשונות לקיומם

מאת: שלום כהןניהול06/11/16706 צפיות
ניהול עסק הוא מטלה לא פשוטה ומי שהתנסה בכך או שיש לו עסק בפועל יודע את זה. צריך לנהל בראש ובראשונה את העובדים, צריך לנהל את המלאי, צריך לנהל את הספקים, לעקוב אחר הנהלת החשבונות ולבצע עוד מטלות רבות אחרות

מאת: עוזי פלגניהול18/07/16781 צפיות
בכל עסק מקרטע וכושל מתקיים תמהיל כישלונות במינונים שונים האחראים למצבו של העסק. כפי שנכתב לא מעט פעמים, הכישלון לא יתום, יש לו גורם אחראי ברור ומובהק. במאמר נחדד נקודה זו.

מאת: SEOMANניהול31/05/16892 צפיות
איך תוכלו לגשת ללקוחות שלכם בצורה הטובה ביותר? כיצד באמצעות מוצרי פרסום ניתן להשיג יותר לקוחות

מאת: SEOMANניהול25/05/16821 צפיות
כיצד מוצרי הפרסום הפשוטים משפיעים על הלקוחות הקיימים של החברה ואיך ניתן למנף את כלל השיווק באמצעות מוצרי פרסום.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica