חפש מאמרים:
שלום אורח
19.09.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

פותחים עסק? מזל טוב! באנו לעשות לכם סדר בבלאגן.

מאת: יניב שולדנפריעסקים - כללי10/02/2013542 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

פותחים עסק חדש?! מזל טוב! איזו הרגשה נפלאה לצאת לדרך חדשה.. אומנם הדרך רצופת מהמורות, אך תחושת ההתרגשות המלווה את פתיחת העסק היא המרגשת, האמיתית והמיוחדת ביותר שניתן לתאר!

יותר מחמישים אלף עסקים שטנים נפתחים מדי שנה, עד כאן החדשות הטובות, יותר מ 60 אלף עסקים שטנים נסגרים מדי שנה, אלו החדשות הריאליות מהעולם האמיתי ששורר בחוץ. פתיחת עסק חדש מלווה בהרבה התרגשות עוצמתית אך יחד עם זאת מחייבת את היזם העמאי להיות שקול ומחושב בעת פתיחת העסק החדש. הרבה  מאוד עסקים נופלים וסוגרים את שעריהם עקב תכנון לוגיסטי לקוי של בית העסק שלהם. אנו כאן על מנת לעזור לכם לעשות סדר.

שלבי פעולה:

שלב ראשון: מי אני מה אני - להרבה מאוד עסקים חדשים שנפתחים יש נטיה חזקה לפזול אל עבר מתחריהם הגדולים, העוצמתיים ובעלי הכיס הרחב. הרי מי מאיתנו לא היה רוצה שהכל יתוקתק עד רמת הפירור. ובכן, במציאות לא הכל ורוד וצריך לדעת איך וכיצד להסתדר גם במגבלת האפשרויות הקיימות בבית העסק. קחו לדוגמא עסק סטנדרטי, קטן וממוצע. חנות עליים. בעל החנות, אשר יש לו חזון לחנות עתירת מדפים מקצועיים ויפים אשר יציגו את מגוון זוגות הנעליים אשר הוא הביא מהיבואן בארץ המקור. אמרנו הרבה זוגות נעליים אשר יוצגו בחנות, אמרנו מחסן עוד יותר גדול, מורכב ומסובך אשר צריך לאחסן אינספור זוגות, סגנונות, מידות של נעליים וכד. אנחנו מדברים על קושי רב בניהול המלאי הקיים וביעילות של "למצוא כתובת לכל פריט", ונסביר - נניח שלבעל החנות יש עכשיו כ 65 זוגות נעליים, מתוכם הוא מחזיק מגוון רחב של מידות. לבעל החנות יהיה מאוד קשה לאחר פרק זמן מסויים בהם הוא מכר כמה וכמה זוגות שונים בכמה וכמה מידות שונות לדעת איזה מלאי נשאר ברשותו וממה, ודבר זה יקשה עליו מאוד לבצע הזמנות עתידיות מהיבואן ולשמור על רמת מלאי נאותה וסבירה. לא צריך לקפוץ גבוה מדיי, צריך לדעת למקד את המחשבה על מי אני מה אני, למי אני מוכר ומה היעדים שלי.

שלב שני: עיצוב החנות - בימינו, הרבה יזמים ובעלי חלום לעסק עצמאי שוכרים את שירותיהם של מעצב או מעצבת אשר יקנו לחנות שלהם את "לוק החלומות" שעליהם הם חלמו בלילה. אין בזה שום דבר פסול, יש לזה מחיר עצום. זוכרים את שלב ראשון - מי אני מה אני - ובכן, גם בשלב הזה רובינו חולמים להיות כמו אחינו הגדולים בעלי הכיס העמוק, אך בדרך כלל אנחנו לא כאלה. ניתן לעצב את בית העסק שלנו בקלות יחסית על ידי התייעצות ו\או עזרה ממכרים ובני משפחה אשר יש להם מעט ניסיון בתחום, ולאו דווקא ניסיון מקצועי שהוחתם על גבי תעודה. בדקו עם אנשים אשר קרובים אליכם מהם האלמנטים בהתאם לתחום העסק שלכם אשר נכונים לכם: מדפי תצוגה בולטים בחזית חלון הראווה אשר מציגים את מוצריכם, מדפים מסוגננים בחנות שלכם אשר יציגו את הסחורה (התעכבו על גובה המידוף, אורכו ונגישתותו ללקוחות השונים).

שלב שלישי: מחסן - רובינו הגדול מזניחים חלק זה, מכיוון שכולנו חושבים שהמחבן של בית העסק הוא מקום שלא כל כך חשוב כי הלקוחות לא רואים אותו ולא יודעים מה קורה שם. ובכן, אתם צודקים שהלקוחות לא יודעים מה קורה שם, אתם טועים מאוד אם אתם חושבים שחלק זה הוא לא מעניין או לא חשוב. הרבה מאוד בתי עסק "נופלים" בגלל חוסר הבנת מקום האחסון. לפעמים זה כי היו בהתחלה עיניים גדולות מדיי ובעל העסק לקח מקום אחסון גדול מדיי (מקום אחסון בימינו שווה כסף רב אשר מבוזבז לעיתים קרובות), אך הסיבה העיקרית שעסקים נופלים בתחום זה הינו מכיוון שהם לא יודעים לנהל מחסן כראוי. בראש ובראשונה בפרמידת המחסן עומדים להם מדפים למחסן. המידוף נחשב לעקב אכילס של כל בית עסק מכיוון שהוא מייצר תופעה שנקראת "פריט על פריט על פריט..". תופעה זו באה לציין שלאחר כמה זמן כבר אין מקום ואין כתובת לכל פריט, ועל כן יש לתכנן ביעילות את מיקומם הלוגיסטי של המידוף במחסן בית העסק.

בהצלחה!

 תגיות המאמר: מדפים, מדפים למחסן


 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:
 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת יניב שולדנפרי

מאת: יניב שולדנפריעסקים - כללי16/04/14528 צפיות
מאמר זה יעסוק בטיפים ועצות כיצד ניתן בקלות באווירת החג לסדר ולארגן מחדש את הסביבה שלנו.

מאת: יניב שולדנפריאורטופדיה ופיזותרפיה02/04/146468 צפיות
כולנו סובלים מבעיות גב בשלב כזה או אחר בחיים, מה שכולנו לא יודעים הוא שניתן למנוע את רובן. טיפים ופתרונות במאמר זה.

מאת: יניב שולדנפריניהול26/03/143808 צפיות
מאמר זה עוסק בפתרונות אחסון לעסקים אשר מצמצמים את שטחי האחסון ובכך גורמים לעסקים לחסוך כסף רב.

מאת: יניב שולדנפריעסקים - כללי13/02/14639 צפיות
הבלאגן במחסן חוגג? מרגישים אבודים? אנחנו כאן על מנת לעזור לכם לעשות סדר במחסן.

מאת: יניב שולדנפריניהול13/02/14519 צפיות
כולנו מכירים את בעיית האחסון בבית העסק שלנו. אנחנו פה כדי לתת לכם פתרונות שיחסכו להם הרים של כסף.

מאת: יניב שולדנפריאדריכלות פנים13/02/14538 צפיות
כולנו חווינו את הדבר הזה שנקרא מעבר דירה. כולנו יודעים כמה שאפשר ללכת לאיבוד בבית החדש שלנו ושהבלאגן חוגג. אנחנו פה בכדי להציל אתכם ולתת לכם טיפים כיצד לעבור זאת בשלום ובצורה נכונה.

מאת: יניב שולדנפריסטיילינג13/02/147777 צפיות
תמיד חלמתם שהלקוחות שנכנסים אליכם לחנות יוקסמו ופשוט יתחילו למלא את הידיים בפריטים רבים? - כל התשובות כאן!

מאמרים נוספים בנושא עסקים - כללי

מאת: kereninaעסקים - כללי15/09/2024 צפיות
תקנות הגנת הפרטיות חלות על כל עסק שמנהל לקוחות או רשומות אחרות המנהל בעצם מאגר מידע. האם אתם יודעים מה הם כוללות ועל מי הן חלות?

מאת: kereninaעסקים - כללי08/09/2060 צפיות
מדוע חברות צריכות לקחת בודק שכר מוסמך ואיך הוא יכול לתרום להם? כל התשובות במאמר

מאת: עוזי פלגעסקים - כללי10/05/20376 צפיות
ניתוח עפ"י מודל שרשרת הערך מסייע לזהות היכן נוצר הערך ומה ערכו במונחי עלות מימושו. צריך לזכור ששרשרת הערך טרם יצירתה בעסק, נוצרה בשלב מוקדם יותר כשרשרת ערך אצל ספקים שונים בשלבים קודמים, ועשויים להתווסף אליה שרשרות ערך נוספות של ספקים נוספים עד לסיכומה הסופי אצל הלקוח הסופי.

מאת: עוזי פלגעסקים - כללי03/05/20381 צפיות
גישת ניהול בצועים עסקיים באמצעות ניהול ובקרת מדדי בצוע מרכזיים הינה גישה ניהולית, המאפשרת לפקח ולבקר את ביצועי העסק ברמה שוטפת. הבקרה היא של יעדים שהוגדרו כמייצגים והשגתם תאפשר לממש את מטרות העסק.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי07/03/20314 צפיות
בודקים סקר שכר הייטק בכדי להבין את המצב שלכם ביחס לשוק? עומדים לפני ראיון עבודה ורוצים להיות בטוחים כי התשובה שלכם לשאלת ציפיות השכר תהיה נכונה? אם כן, הגעתם אל המקום הנכון.

מאת: Daniel.Bעסקים - כללי26/02/20348 צפיות
חקירות פרטיות - אמון הוא מצרך בסיסי ונחוץ מאוד בחיים שלנו כבני אדם חברתיים. אנו מעוניינים לתת אמון בסובבים אותנו, ולבטוח במה שבני המשפחה או העמיתים בעבודה אומרים לנו.

מאת: שלום כהןעסקים - כללי26/01/20456 צפיות
בתחום ההייטק חיפוש העבודה מתמקד פעמים רבות לא רק במשרה עצמה, בתנאי השכר וכדומה, אלא גם בחברה עצמה. כיום ישנן חברות מובילות אשר רבים חושקים בעבודה בהן, חברות אשר מובילות את רשימת החברות המבוקשות בזכות תנאי עבודה מעולים שהן מציעות לעובדים, סביבת עבודה גמישה ואיכותית יותר, אופציות קידום נרחבות ועוד.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica