חפש מאמרים:
שלום אורח
19.08.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

איך לטפל בעיכוב התפתחותי

הרגע הזה שבו מביאים הביתה את התינוק החדש ומבינים, ואולי בפעם הראשונה, שזהו. מוטלת על ההורים מעתה והלאה אחריות כבדה מאד, הוא רגע בלתי נשכח. הטיפול בתינוקות ובילדים וחינוכם איננו פשוט, אולם פעמים רבות הוא נעשה באופן טבעי ובזכות אינסטינקטים שונים, המוטבעים בנו. ובכל זאת, ישנם לא מעט מקרים במהלך חייו של התינוק והילד בהם נתקלים בקשיים שונים, כמו מקרים של עיכוב התפתחותי של תינוק. מרכז אבני דרך, אחד מתוך כמה מרכזים העוסקים בתחום, יכול לסייע בכך ולעזור להתמודד עם הקושי.

מקום נכון ומתאים לקבל בו את הכלים המתאימים

במרכז אבני דרך, בדומה למרכזים אחרים בארץ ובעולם, מספקים להורים את כל הכלים החשובים שיכולים לעזור להם באתגרים השונים העומדים מולם לאורך כל התקופה. מרכז זה ודומים לו כולל צוות של אנשי מקצוע העוסקים בתחום שיכולים לסייע במקרים של עיכוב התפתחותי של תינוק ובעיות נוספות, המצריכות את עזרתם של מומחים. הסיבות לעיכוב התפתחותי יכולות להיות רבות ומגוונות. לא תמיד, בהכרח, הן קשורות באופן ישיר אל הסביבה שבה גדל התינוק ואל האופן שבו הוא גדל. לעיתים מדובר בבעיות פיזיות שונות, המקשות על התפתחותו התקינה ולעיתים ישנן סיבות רגשיות מסוגים שונים.

במסגרות אלו מבצעים אבחון ראשוני מעמיק על מנת לבדוק את מידת העיכוב ההתפתחותי ולאחר מכן בוחנים את הסיבות לכך. רק לאחר שמבצעים זאת ניתן לבחור את סוג הטיפול ואת הדרך הנכונה להתמודד עם קושי ובעיה זו. עיכוב התפתחות של תינוק יכול להימשך זמן רב ולהמשיך גם בהיותו ילד. הטיפול המוקדם והאבחון המקצועי המתאים חשובים במיוחד על מנת לאתר זאת בזמן ולהציע את המענה המדויק והנכון ביותר לתינוק או לילד, וגם להוריו.

על מגוון של פתרונות שונים במסגרת הטיפול

המרכזים המיוחדים, הקיימים כיום, מציעים כלי אבחון מתקדמים במיוחד ושיטות טיפול שונות שיעזרו להתמודד עם המצב. המודעות הרבה בתחום זה והידע המקצועי שנרכש לאורך השנים, כל אלה מאפשרים לצוות שבמקום לסייע להורים וגם לתינוק עצמו להתגבר על המשבר. על מנת להציע זאת ולנצל את יתרונותיו של מרכז זה ומרכזים אחרים העוסקים בתחום, ישנה חשיבות רבה לשיתוף הפעולה של ההורים. להתמודדות הנכונה שלהם עם המצב וליכולתם להבין נכון את המקרה ולהיעזר בצוות המקצועי ובכל הכלים שהוא מציע. רק בדרך זו ניתן להתמודד עם העיכוב ההתפתחותי וליהנות ממגוון רחב מאד של פתרונות שיכולים לשפר את המצב באופן משמעותי.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

...

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת מיכאל רומנסקי

מאת: מיכאל רומנסקירכב30/06/144633 צפיות
אחת למספר שנים, זה קורה. דגם משמעותי של אחת מיצרניות הרכב המובילות בעולם יוצא לשוק, ומציע שורה ארוכה של חודשים שמאפשרים לו להתבלט בו. כזה בדיוק הוא המקרה של דגם אאוטלנדר phev, מבית מיצובישי, אשר נכנס לקטגורייה של כלי הרכב החשמליים ההיברידיים הנטענים. כפי שתראו מיד, מדובר ברכב יעיל, חסכוני, בטיחותי ומאובזר לעילא ולעילא.

מאת: מיכאל רומנסקירכב29/06/144640 צפיות
קבלו את מיצובישי אאוטלנדר phev החדשנית. המכונית, שמגיעה אלינו ומצטרפת אל מכוניות הדור החדש שקשה להתעלם מהן, היא מכונית מיוחדת במינה. מיצובישי זו, שנחשבת למכונית פורצת דרך, מציעה לנו עיצוב מיוחד במינו וגם לא מעט פינוקים, הלוקחים בה חלק.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח רכב29/06/147419 צפיות
לצד לא מעט ביטוחים, המוצעים בשוק הביטוחים כיום, אפשר גם למצוא שלל של פוליסות ביטוח המיועדות לבעלי הרכבים. אילו סוגים של ביטוחי רכב עומדים לרשותנו ומה כולל, במסגרתו, כל אחד מהם? התשובה, לפניכם.

מאת: מיכאל רומנסקיהלוואות29/06/144675 צפיות
בנק ירושלים הוא אחד הותיקים בישראל, שעה שהוא פועל החל מ-1963. במהלך השנים, הוא עבר לא מעט תמורות: ב-1998, הפך ברישיונו של בנק ישראל לבנק מסחרי, אשר בין תחומי ההתמחות שלו ניתן למנות נדל''ן, שוק ההון ובנקאות בין לאומית. כעת, משיק הבנק שירות חדש, שמתאים כמו כפפה ליד למאפיינים של העת הנוכחית. המדובר הוא בשירות המאפשר ללקוחות כל הבנקים לקבל דרך בנק ירושלים הלוואות, בסכומים גבוהים, בהליך פשוט המבוצע דרך האינטרנט.

מאת: מיכאל רומנסקירכב29/06/144578 צפיות
יצרנית הרכב יונדאי, המוכרת היטב לצרכני הרכב בישראל, מספקת מזה שנים ארוכות מבחר כלי רכב חסכוניים ויעילים. לאחר לא מעט שנים שבהן התרחק הנהג הישראלי מכלי רכב קטנים וקומפקטיים, הרי שכיום המצב שונה למדי.

מאת: מיכאל רומנסקירכב29/06/144707 צפיות
חברות הרכבים מעמידות לרשותנו כיום שלל של דגמים, המספקים מענה לצרכים שונים. אפשר למצוא רכבי שטח איכותיים, מכוניות משפחתיות טובות וגם מכוניות מיני נפלאות, הנחשבות לפופולאריות. בחברת יונדאי, אחת החברות המובילות בשוק כיום, מוצעות לכם שתי מכוניות טובות, מכוניות מיני משוכללות, המשלבות במסגרתן את כל מה שצריך להיות במכוניות. בין אם זו יונדאי i10 או אולי יונדאי i20, מדובר במענה מצוין לצרכים שונים. מה מאפיין כל אחת ממכוניות אלו? על כך, לפניכם.

מאת: מיכאל רומנסקיביטוח דירה27/06/148143 צפיות
מבין שלל הביטוחים, שאותם מציעות לנו חברות הביטוח, ישנו ביטוח דירה. ביטוח זה, הכולל במסגרתו, שני ביטוחים שונים: ביטוח מבנה וביטוח תכולה, מוצע בטווח רחב של מחירים, הנקבעים בהתאם לפרמטרים שונים. אם אתם מעוניינים לרכוש ביטוח דירה, הנה, לפניכם, פרטים חשובים ומידע שיעזור לכם בבחירה.

מאמרים נוספים בנושא בריאות ילדים

מאת: יעקב קובי עזראבריאות ילדים15/09/191236 צפיות
גדילה לגובה וצמיחה במימדי הגוף - קובי עזרא. ראשית יש להבין שלוחית הגדילה ממוקמת בין האפיפיזה והמטפיזה ומורכבת משלושה אזורים (אזור מנוחה, ריבוי והיפרטרופי).

מאת: ליאורבריאות ילדים10/06/18760 צפיות
יישור שיניים לילדים שלכם, משפר את הדימוי העצמי שלהם. יישור השיניים, מבוצע על ידי מומחה ליישור שיניים. מומחה ליישור שיניים, נקרא אורטודנט.

מאת: מיקי שחםבריאות ילדים29/04/161450 צפיות
מיקי שחם מביא חידושים ומחקרי תאי-גזע ודם טבורי מהעולם: דרך חדשה של קצירת תאי גזע מפחיתה תופעות לוואי שליליות. מדענים אוסטרלים פיתחו שיטה פחות פולשנית כדי לחלץ תאי גזע ממח העצם להשתלה. תאי גזע עבור השתלות מח עצם נקצרים מתורמים בריאים ומשמשים לטיפול בחולי סרטן כולל לוקמיה, אמרו חוקרי CSIRO.

מאת: מיקי שחםבריאות ילדים04/04/161405 צפיות
מיקי שחם מביא חידושים ומחקרי תאי-גזע ודם טבורי מהעולם: עיניים הופכות לעור: כיצד דלקת יכולה לשנות את גורלם של התאים מדענים מ-EPFL מצאו שדלקת כרונית יכולה לגרום להתחדשות של תאים לתוך סוגים חדשים ובלתי רגילים: הליך זה נקרא מטפלזיה, ומהווה הפרעה הקשורה לדלקת מתמשכת. המחקר מדגיש קונספט חדש שדלקת כרונית שיכולה להוביל לטיפולים טובים יותר.

מאת: מיקי שחםבריאות ילדים11/03/161439 צפיות
מיקי שחם מביא חידושים ומחקרי תאי-גזע ודם-טבורי מהעולם: תאי לבלב המייצרים אינסולין נוצרו מתאי עור אדם התאים החדשים מפרישים אינסולין בתגובה לשינויים ברמות הגלוקוז. כאשר הושתלו בעכברים, התאים הגנו על בעלי החיים מהתפתחות סוכרת בצורתה הקיימת בעכברים.

מאת: אבי דוידיבריאות ילדים08/02/161446 צפיות
המלצה על אלטמן ויטמינים לחיזוק מערכת החיסון לילד לקראת החורף.

מאת: מיקי שחםבריאות ילדים15/01/161606 צפיות
מיקי שחם מביא חידושים ומחקרי תאי-גזע ודם טבורי: תאי גזע מושרים פלוריפוטנטיים בוגרים עשויים להיות עדיפים על מח עצם. תאי גזע מושרים פלוריפוטנטיים (iPSCs) בוגרים שעברו תכנות מחדש חזרו למצבם הראשוני – דמוי עוברי, עשויים להיות טובים יותר מתרומות מח עצם.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica