חפש מאמרים:
שלום אורח
09.12.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הערכת שווי הוגן לחברות וארגונים

מאת: רינת ברקןניהול25/02/20131181 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הערכת השווי הכלכלי המדויק של עסק נקרא הערכת שווי לחברות. תהליך הערכתשווי לחברות הוא תהליך בעל חשיבות עבור מטרות פיננסיות שונות. בסיומו שלתהליך הערכת שווי לחברות ניתן לדעת מהו הסכום שיש להשקיע בעסק מסוים, ומהגובה התמורה לה ניתן לצפות לאחר ההשקעה.

ישנן מספר סיבות המצריכות ביצוע של הערכת שווי לחברות. ביניהן: הערכתשווי  קודם למיזוג או רכישה של החברה, על מנת לפתור עניינים הנוגעים למיסוימקרקעין או מתנה, על מנת להעריך את השווי נטו של עסק לפני מכירתו, וכן עלמנת להעריך את החברה לפני שפונים אל השוק להנפקה, לבעלי המניות או אלמשקיעים פוטנציאליים.

הערכת שווי הוגנת לחברות היא הרבה יותר מניתוח הדוחות הכספיים של השנה הקודמת וכוללת מספר רכיבים.הערכת שווי הוגנת לחברות כרוכה בניתוח מקיף לאורך שנים הבוחן את הביצועיםעסקיים לאורכה של כל התקופה. כמו כן, כוללת הערכת השווי לחברות גם ניתוח שלמעמדה של החברה וביצועיה בשוק לרבות מול המתחרים שלה. הערכת השווי בוחנתגם את עתידה של התעשייה המבוסס על התחזיות הכלכליות.

ביחס לגישות הנהוגות בתחום של הערכת שווי לחברות, למעשה אין שיטה מסוימתאחת המשמשת להערכת שוויו של עסק. קיימות מגוון שיטות שונות, המשמשותלהערכת שווי של חברות ועסקים. בשיטות השונות עושים שימוש במקורות שונים שלמידע פיננסי, ועוד מגוון של הנחות כדי לחשב את ערכו של עסק מסוים. לדוגמה,השיטה יכולה להיות מבוססת על ההערכה של נכסים שבבעלות חברה, היבוא והיצואשל מזומנים לעסק, או הרווחים הצפויים של החברה.

ישנן מספר שיטות שאומצו באופן נרחב להערכת שוויו של עסק. ישנן שיטותהמבוססות על ניתוח רווחים ותזרים מזומנים כגון, שיטת תזרים מזומנים עתידיושיטת הערכת עסק חי. וישנן שיטות המבוססות על בחינת הנכסים הנמצאים בבעלותהחברה כגון שיטת ערך ספר ושיטת ערך חיסול.

בסופו של דבר, ערכם של חברה או עסק נקבע לפי מה שהמשקיעים מוכנים להשקיעבהם אן או לפי הסכום שקונים פוטנציאליים מוכנים לשלם עבורם ביחס לתנאיהשוק הנוכחיים. כמו כן מומלץ להשתמש בשירותי ייעוץ פיננסי מקצועי לבניית תוכנית עסקית נכונה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

רינת ברקן, אשת שוק ההון, ייעוץ פיננסי, ניהול סיכונים וומסחר במט"ח.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רינת ברקן

מאת: רינת ברקןבורסת ת"א28/10/12621 צפיות
אם גם אתם רוצים להשקיע בבורסה אתם יכולים לעשות זאת בקלות. אתם יכולים לקנות מניות דרך המערכת הממוחשבת של הבורסה. בסופו של כל יום מסחר תוכלו להתרשם בחדשות ובאינטרנט מהדוחות הפיננסים של הבורסה ולראות האם המנייה אשר קניתם ירדה או עלתה. ההתנהלות בבורסה היא שקופה לחלוטין.

מאת: רינת ברקןמט"ח19/12/11802 צפיות
מט"ח, למי שלא יודע, הם ראשי תיבות של מטבע חוץ. אם כן, מהו בדיוק סחר במטבע חוץ? בסוג זה של סחר קונים מטבעות של מדינות שונות, דוגמת אירו, דולר, ין יפני, לירה סטרלינג וכן הלאה ומוכרים אותו. יש צורך להיות מעודכנים כל הזמן בדבר השערים המשתנים של המטבעות השונים וכך למעשה יוצרים רווח כלכלי.

מאמרים נוספים בנושא ניהול

מאת: נינה כהןניהול14/08/171015 צפיות
קרוב למיליארד איש כבר עושים שימוש באינטרנט על בסיס קבוע, אם באמצעות המחשב הנייד, המחשב הנייח, הטאבלט או טלפון החכם

מאת: נינה כהןניהול14/08/17730 צפיות
ישנם עסקים רבים בישראל שנתונים לתחרות קשה במיוחד עסקי המסעדנות, כאשר קיימות המון מסעדות בכל מיני סגנונות ברחבי הארץ.

מאת: נינה כהןניהול25/07/17628 צפיות
העולם העסקי, טומן בחובו עסקים רבים מכל מיני סוגים. ישנם בעלי עסקים שאינם מסוגלים לשרוד בשנה השנתיים הראשונות לקיומם

מאת: שלום כהןניהול06/11/16706 צפיות
ניהול עסק הוא מטלה לא פשוטה ומי שהתנסה בכך או שיש לו עסק בפועל יודע את זה. צריך לנהל בראש ובראשונה את העובדים, צריך לנהל את המלאי, צריך לנהל את הספקים, לעקוב אחר הנהלת החשבונות ולבצע עוד מטלות רבות אחרות

מאת: עוזי פלגניהול18/07/16781 צפיות
בכל עסק מקרטע וכושל מתקיים תמהיל כישלונות במינונים שונים האחראים למצבו של העסק. כפי שנכתב לא מעט פעמים, הכישלון לא יתום, יש לו גורם אחראי ברור ומובהק. במאמר נחדד נקודה זו.

מאת: SEOMANניהול31/05/16892 צפיות
איך תוכלו לגשת ללקוחות שלכם בצורה הטובה ביותר? כיצד באמצעות מוצרי פרסום ניתן להשיג יותר לקוחות

מאת: SEOMANניהול25/05/16821 צפיות
כיצד מוצרי הפרסום הפשוטים משפיעים על הלקוחות הקיימים של החברה ואיך ניתן למנף את כלל השיווק באמצעות מוצרי פרסום.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica