חפש מאמרים:
שלום אורח
02.07.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

הערכת שווי הוגן לחברות וארגונים

מאת: רינת ברקןניהול25/02/20131243 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

הערכת השווי הכלכלי המדויק של עסק נקרא הערכת שווי לחברות. תהליך הערכתשווי לחברות הוא תהליך בעל חשיבות עבור מטרות פיננסיות שונות. בסיומו שלתהליך הערכת שווי לחברות ניתן לדעת מהו הסכום שיש להשקיע בעסק מסוים, ומהגובה התמורה לה ניתן לצפות לאחר ההשקעה.

ישנן מספר סיבות המצריכות ביצוע של הערכת שווי לחברות. ביניהן: הערכתשווי  קודם למיזוג או רכישה של החברה, על מנת לפתור עניינים הנוגעים למיסוימקרקעין או מתנה, על מנת להעריך את השווי נטו של עסק לפני מכירתו, וכן עלמנת להעריך את החברה לפני שפונים אל השוק להנפקה, לבעלי המניות או אלמשקיעים פוטנציאליים.

הערכת שווי הוגנת לחברות היא הרבה יותר מניתוח הדוחות הכספיים של השנה הקודמת וכוללת מספר רכיבים.הערכת שווי הוגנת לחברות כרוכה בניתוח מקיף לאורך שנים הבוחן את הביצועיםעסקיים לאורכה של כל התקופה. כמו כן, כוללת הערכת השווי לחברות גם ניתוח שלמעמדה של החברה וביצועיה בשוק לרבות מול המתחרים שלה. הערכת השווי בוחנתגם את עתידה של התעשייה המבוסס על התחזיות הכלכליות.

ביחס לגישות הנהוגות בתחום של הערכת שווי לחברות, למעשה אין שיטה מסוימתאחת המשמשת להערכת שוויו של עסק. קיימות מגוון שיטות שונות, המשמשותלהערכת שווי של חברות ועסקים. בשיטות השונות עושים שימוש במקורות שונים שלמידע פיננסי, ועוד מגוון של הנחות כדי לחשב את ערכו של עסק מסוים. לדוגמה,השיטה יכולה להיות מבוססת על ההערכה של נכסים שבבעלות חברה, היבוא והיצואשל מזומנים לעסק, או הרווחים הצפויים של החברה.

ישנן מספר שיטות שאומצו באופן נרחב להערכת שוויו של עסק. ישנן שיטותהמבוססות על ניתוח רווחים ותזרים מזומנים כגון, שיטת תזרים מזומנים עתידיושיטת הערכת עסק חי. וישנן שיטות המבוססות על בחינת הנכסים הנמצאים בבעלותהחברה כגון שיטת ערך ספר ושיטת ערך חיסול.

בסופו של דבר, ערכם של חברה או עסק נקבע לפי מה שהמשקיעים מוכנים להשקיעבהם אן או לפי הסכום שקונים פוטנציאליים מוכנים לשלם עבורם ביחס לתנאיהשוק הנוכחיים. כמו כן מומלץ להשתמש בשירותי ייעוץ פיננסי מקצועי לבניית תוכנית עסקית נכונה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

רינת ברקן, אשת שוק ההון, ייעוץ פיננסי, ניהול סיכונים וומסחר במט"ח.

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת רינת ברקן

מאת: רינת ברקןבורסת ת"א28/10/12677 צפיות
אם גם אתם רוצים להשקיע בבורסה אתם יכולים לעשות זאת בקלות. אתם יכולים לקנות מניות דרך המערכת הממוחשבת של הבורסה. בסופו של כל יום מסחר תוכלו להתרשם בחדשות ובאינטרנט מהדוחות הפיננסים של הבורסה ולראות האם המנייה אשר קניתם ירדה או עלתה. ההתנהלות בבורסה היא שקופה לחלוטין.

מאת: רינת ברקןמט"ח19/12/11856 צפיות
מט"ח, למי שלא יודע, הם ראשי תיבות של מטבע חוץ. אם כן, מהו בדיוק סחר במטבע חוץ? בסוג זה של סחר קונים מטבעות של מדינות שונות, דוגמת אירו, דולר, ין יפני, לירה סטרלינג וכן הלאה ומוכרים אותו. יש צורך להיות מעודכנים כל הזמן בדבר השערים המשתנים של המטבעות השונים וכך למעשה יוצרים רווח כלכלי.

מאמרים נוספים בנושא ניהול

מאת: עוזי פלגניהול17/05/20168 צפיות
ארגון עסקי בכל גודל, נדרש לבצע שינויים והתאמות במהלך חיו העסקיים. תדירות השינויים וגודלם נגזרים ממטרת השינויים, שאת רובן ניתן לסווג כצורך: בפתוח עסקי, שיפור וייעול תהליכים עסקיים קיימים, התאמות לתנאי התחרות בשוק ועוד. במאמר הנוכחי אתייחס לשני חוקים מתחום הפיזיקה של אייזיק ניוטון, ונבצע דרכם אנלוגיות בתחום הניהול העסקי ונזהה "זיקה בין פיזיקה וניהול עסקי", אך לפני כן נגדיר מספר מושגים מתחום הפיזיקה.

מאת: עוזי פלגניהול16/05/20167 צפיות
תוצר ניהולי הוא התוצאה המתקבלת מפעילות ניהולית. תוצר ניהולי המשיג את מטרתו הוא תוצר אפקטיבי ולהיפך, תוצר ניהולי אשר יוצר תוצאה בעייתית, ההופכת בעצמה לבעיה ואף יוצרת בעיות נוספות, הוא "וירוס ניהולי" ברמות חומרה שונות, ובתור שכזה יש לטפל בו למניעת נזק חמור למערכת. "ווירוס ניהולי" לא נוצר בכוונה תחילה.

מאת: עוזי פלגניהול16/05/20171 צפיות
הנעת עובדי הארגון העסקי במטרה להשגת בצועים עסקיים משופרים, צריכה להיות אחת המטרות המרכזיות בכל אסטרטגיה ניהולית עסקית, ההשקעה בפתוח עובדי החברה היא אחת ההשקעות החשובות והמשתלמות ביותר לכל ארגון עסקי. לא מספיק שעובדי החברה יהיו משכילים, מיומנים ומנוסים, חשוב שכל הכישורים והתכונות שצוינו, יבואו לידי ביטוי באופן חופשי ושוטף בהתנהלות העובד הבודד והארגון.

מאת: עוזי פלגניהול16/05/20175 צפיות
במאמר זה רוכזו תובנות המתייחסות לסיטואציות שונות בתחומי הניהול. הנושאים מוצגים באופן מטפורי לעיתים באופן אירוני או אבסורדי באנלוגיה לתהליכי הניהול העסקי הנדרשים. בחרתי בדרך זו להציג ולהסביר תהליכים ואירועים בניהול עסקי שקשה היה להסבירם או להבינם, בעקר לחסרי ניסיון ניהולי עסקי.

מאת: עוזי פלגניהול03/05/20231 צפיות
"השער האסטרטגי", הוא השער שדרכו אמורים להיכנס לעסק, תוצרים של החלטות אסטרטגיות כבדות משקל לעתידו של העסק. משמע נדרש שיקול דעת מעמיק לגבי כל מה שנדרש לעבור דרכו. נדרש סוג סינון צפוף שימנע כניסה של מזיקים

מאת: עוזי פלגניהול03/05/20218 צפיות
עסק הוא מפעל חיים והוא קרוב לליבנו, מאידך בעסק צריך לטפל לא דרך הלב. נדרשת דרך, כלים ותהליכי ניהול מסודרים ושיטתיים. אף אחד מאתנו איננו מושלם ואיננו צריך לדעת הכול. גם אם אנחנו יודעים, קשה לנו לטפל בנושאים הקשורים בנו רגשית, מאחר ואיננו אובייקטיבים כלפי עצמינו וכלפי הקרובים לנו.

מאת: עוזי פלגניהול03/05/20219 צפיות
הדברים הנכונים לעסק הם לא תמיד ובהכרח: הדברים שהמנהל אוהב לעשות, או יודע לעשות, או רוצה לעשות, או יכול לעשות. הדברים הנכונים לעסק הם הדברים הנדרשים והקריטיים לעסק. בלעדיהם העסק יישחק, יתקע או יקרוס.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica