חפש מאמרים:
שלום אורח
26.06.2022
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

לימודי ייעוץ זוגי

מהם תכני הלימוד?

תכני הלימוד של לימודי ייעוץ זוגי בפרט, כמו כל תכני הלימוד של לימודי תעודה בכלל, הם תכני הלימוד הספציפיים, המתומצתים והעיקריים ביותר שיש לתחום עצמו להציע. במילים אחרות, מסלול לימודי תעודה של לימודי ייעוץ זוגי, יעניק לתלמידים את מלוא ההכשרה הרלוונטית לתחום, את הכלים המעשיים והעיוניים לבצע את תפקידם, הלוא הוא מקצועם, בצורה הטובה ביותר. מה לא יכללו תכני הלימוד? תיאוריות רבות מידי לתחום, קונספירציות נרחבות, ומגוון עודף של שיטות שונות. אם נסכם – תכני הלימוד של לימודי ייעוץ זוגי בדומה לכלל לימודי התעודה,יהיו בבחינת ,ישר ולעניין"!

למי מתאימים הלימודים?

בגדול, התשובה לשאלה זו תהיה שלימודי ייעוץ זוגי מתאימים לכל מי שמעוניין לרכוש את ההשכלה המתאימה, בעזרתה יוכל להפוך להיות יועץ זוגי מקצועי. ברם, בפועל המציאות היא שלכל מוסד לימודים שמציע לימודי ייעוץ זוגי, יש את אפשרות הבחירה לתחום את מסלול הלימודים שלו לקהל היעד הספציפי שהוא מעוניין לקבל.למשל: ישנם מוסדות לימוד רבים, דוגמת מכללות פרטיות, שמציעות לימודי ייעוץ זוגי רק לבוגרי תואר ראשון, בעוד ישנן מכללות אחרות שמציעות מסלול ללימודי ייעוץ זוגי לכל המעוניינים בכך ובתנאי שיעברו בהצלחה את הראיון קבלה. גם כאן, בעניין כלל לימודי התעודה, הדבר אינדיבידואלי ומשתנה הן ביחס למקצוע הלימודים עצמו והן ביחס למכללה או למכון שמציע את מסלולי הלימודים.

היכן מתקיימים לימודי ייעוץ זוגי?

כאמור למעלה, לימודי ייעוץ זוגי יכולים להתקיים בשלל מוסדות לימוד שונים, הכלל ממכללות פרטיות, דרך מכללות משולבות, אוניברסיטאות,מכונים פרטיים ועוד. גם לגבי המיקום הגיאוגרפי של הלימודים ישנה פריסה רחבה ואפשרויות רבות, הואיל והיום מוצעים בשלל רחבי הארץ מגוון תוכניות לימודים ללימודי ייעוץ זוגי.

למה לבחור בלימודי ייעוץ זוגי?

אומנם פירטנו לכם רק על תכני הלימוד שמציעים מסלולי ייעוץ זוגי, דרישות הקבלה ומיקומי הלימודים ולא התייחסנו אל שאלת השאלות – מדוע לפנות דווקא אל לימודי ייעוץ זוגי?אבל לא באמת חשבתם שנשאיר אתכם עם תהיות בעניין, נכון?! ובכן, ישנן סיבות רבות בגינן לימודי ייעוץ זוגי הפכו למסלול לימודים כל כך נפוץ ונפרט לכם את שתי העיקריות שבהן: הראשונה היא כמובן שמדובר במקצוע מעניין, מלא סיפוק ותחושת הגשמה וסיוע ואילו הסיבה השנייה היא לא אחרת מאשר העובדה לפיה בוגרי לימודי ייעוץ זוגי רוכשים לעצמם את הידע וההשכלה בעזרתה ניתן לפשר ולגשר בין זוגות, להתגבר על מכשולים בזוגיות, להציל את היחסים, להגדיל את התשוקה וכיוצא בזה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

 ד"ר כרמי אומרו- מנהל מכון פתרונות.

מומחה לתקשורת בינאישית, ייעוץ זוגי, טיפול זוגי ואישי, גישור גירושין, גישור עסקי, וסכסוכים בתחום המשפחה. פועל באמצעות גישות פילוסופיות ותרגומן לחיי היום יום, מרצה ומנחה סדנאות 0523-100-104

מכון פתרונות נותן שירותי יעוץ פרטני לקשיים התנהגותיים ורגשיים, תוך מיקוד בבניית המטרות האישיות וקידומן. המכון עוזר לזוגות בבניית התקשורת והקשר הזוגי ושירותי גישור זוגי. בנוסף מתמחה בהפרעות אכילה, התנהגות כפייתית והפרעות קשב וריכוז

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת כרמי אומרו

מאת: כרמי אומרומשפחה וזוגיות - כללי17/10/202259 צפיות
ייעוץ זוגי והקלקולים בהורות אחד ממוקדי המריבות העיקריים המופיעים במהלך ייעוץ זוגי זו ההתנהלות של בני הזוג מול ילדיהם. נראה שכל אחד מביא את הדעות והאמונות שלו, יחד עם השריטות והמגבלות שלו.

מאת: כרמי אומרוהורות07/09/201019 צפיות
ילדים זה שמחה - אני משננת לעצמי את המוטו בכל מלחמה איתם מחדש

מאת: כרמי אומרומשפחה וזוגיות - כללי14/07/20809 צפיות
בני זוג לעיתים מביאים עימם תחושת חסך שחוו במהלך ילדותם והתבגרותם. הרצון למלא חסך שהיה, לפצות על מחסור שנחווה, הינו פעולה המשולה למי שמוזג מים בחבית ללא תחתית

מאת: כרמי אומרוהורות03/06/20944 צפיות
אחד הדברים החשובים שלמדתי זה שלפעמים צריך לשחרר ולא תמיד צריך להיות סופר מאמי

מאת: כרמי אומרואימון למערכות יחסים19/04/202896 צפיות
יואב התקשר אלי "יש לנו משבר בקשר. אשתי ראתה אותי יוצר קשר באתר הכרויות עם נשים אחרות. יש לי צורך להכיר נשים נוספות ואני רוצה לפתוח את הדברים ולשים אותם על השולחן. אנחנו התחתנו בגיל עשרים ולא התנסתי עם נשים נוספות. אני רוצה שהיא תבין את הצורך שלי". לאחר שיחה נוספת עם אשתו, שרצתה להכיר אותי בטלפון קבענו להיפגש למחרת.

מאת: כרמי אומרומשפחה וזוגיות - כללי13/04/201036 צפיות
כיצד מרגיש זוג בהגיעו ליועץ זוגי? קבלו הצצה לזווית קצת אחרת

מאת: כרמי אומרואימון אישי19/02/131044 צפיות
בעולם שלנו, בו פרושות בפנינו כל כך הרבה אפשרויות, לא פעם יוצא שאנחנו מתבלבלים\לא מוצאים את ייעודנו או פשוט נתקעים\נקלעים למשברים שונים. בין אם מדובר במקרים בהם אדם לא יודע לאיזו מסגרת תעסוקתית להיכנס, מצבים לפיהם מתקשים לבחור במסלול לימודים כלשהו ובין אם לא מצליחים לבחור בשיטת ההתנהלות הכלכלית הנכונה. מה עושים? זה פשוט – פונים לקבלת אימון אישי, שהיום מסייע לכל מטרה ומטרה.

מאמרים נוספים בנושא לימודי תעודה ומקצוע

מאת: שלום כהןלימודי תעודה ומקצוע05/01/181238 צפיות
לימודים, בכל תחום שהוא, מאפשרים לנו להעמיק ולהרחיב את הידע שלנו, מה שתורם רבות להתפתחות האישית שלנו. לצד זאת, חשוב גם שהדברים שנלמד ישמשו אותנו בעתיד, ולא רק ימלאו את ראשנו בעובדות כאלו ואחרות. זו הסיבה לכך שאנשים פונים ללימודי תואר או לימודיים מקצועיים, ורוצים בכך לא רק לרכוש השכלה, אלא גם כלים שיאפשרו להם למצוא תעסוקה עתידית. למרבה השמחה, ישנו מקצוע שעונה על שתי הדרישות הללו, ויש לו יתרון חשוב נוסף – הוא מבוקש במיוחד.

מאת: שלום כהןלימודי תעודה ומקצוע03/01/181205 צפיות
לימודי הנהלת חשבונות בארץ נחשבים ללימודים מכווני תעסוקה אשר מטרתם היא להכשיר מנהלי חשבונות למעבר בחינות ההסמכה של משרד הכלכלה ולהשתלבות מהירה בתעשיית הנהלת החשבונות בארץ. תכנית הלימודים בקורסים השונים להנהלת חשבונות מורכבת באופן כמעט שווה משעות לימוד עיוני ושעות תרגול מעשי מבניהן ניתן למצוא שעות תרגול המוקדשות להקניית היכולות לעבודה בסביבה ממוחשבת.

מאת: שלום כהןלימודי תעודה ומקצוע03/01/181150 צפיות
תחום הנהלת החשבונות נלמד בארץ בצורה של קורסים המקנים השכלה מקצועית בתחום ברמות שונות של העמקה. בכדי להתחיל לעבוד כמנהל חשבונות מהשורה הדרישה הינה למעבר הקורס הראשון במסלול ללימודי הנהלת חשבונות ולמעבר הבחינה להסמכת מנהלי חשבונות מטעם משרד התעסוקה, לימודי הנהלת חשבונות כוללים 3 קורסים הניתנים ללמידה במתכונות לימודים מלאות וחלקיות.

מאת: שלום כהןלימודי תעודה ומקצוע03/01/181045 צפיות
אחת המטרות החשובות של כל מקצוע שלומדים, בין שמדובר בתואר או בלימודי תעודה, היא לספק את הכלים הנחוצים למען מציאת עבודה. ישנם מספר מקצועות שנחשבים למבוקשים במיוחד בהקשר הזה כשאחד מהם הוא הנהלת חשבונות. עם המקצוע הזה ניתן לצאת לשוק העבודה עם תעודה מקצועית שלא רק מאשרת שאתם מוסמכים לעסוק בתחום, אלא מאפשרת לכם לעסוק בתחום במגוון מקומות.

מאת: שלום כהןלימודי תעודה ומקצוע28/12/17992 צפיות
אחד מהדברים שכולנו שוקלים כאשר אנו פונים ללמוד מקצוע כזה או אחר הוא האם יש בו עתיד מקצועי, והאם נוכל להתפרנס ממנו בהצלחה. בשל הסיבה הזו, אנשים רבים פונים לפנות את אחד המקצועות שתמיד יש להם ביקוש בשוק, ולא רק זאת, אלא הביקוש עבורו הולך וגדל עם השנים – הנהלת חשבונות.

מאת: שלום כהןלימודי תעודה ומקצוע04/12/171132 צפיות
במציאות כלכלית בה כסף מהווה גורם מכריע הנהלת חשבונות מהווה את אחד המקצועות הנדרשים ביותר בשוק, כיום בכל חברה ניתן למצוא מחלקה שאחראית על תחום ניהול החשבונות ובה עובדים מנהלי חשבונות שתפקידם: פיקוח על מאזן ההוצאות וההכנסות של החברה, פיקוח על תזרים המזומנים, התנהלות מול גופי המיסוי וגופים ממשלתיים נוספים, התנהלות שכר מול עובדים, רישום וניהול של הפעולות הפיננסיות המבוצעות בארגון, חלוקת תקציב, ניהול פיננסי ועוד.

מאת: אסף דורילימודי תעודה ומקצוע30/11/161625 צפיות
קורס חשמלאי בודק כשרוצים להתעמק בנושא חדש ולהבין אותו לעומק, צריכים לקחת פסק זמן, לחשוב, לאסוף מידעים על הנושא, וכך להתפתח, זה הכיוון הנכון כאשר מעוניינים ללמוד ולהעשיר את הידע בתחום של חשמלאי,.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica