חפש מאמרים:
שלום אורח
22.08.2019
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

ריהוט ועיצוב חדרי תינוקות ותפיסות מגדריות

מאת: שירה טהריון ולידה06/03/2013814 צפיות שתף בטוויטר |   שתף בפייסבוק

ריהוט ועיצוב חדרי תינוקות ותפיסות מגדריות

רובנו רוצים לדעת כמה שיותר מהר מה יש לנו בבטן, האם מדובר בבן או שמא בבת. הסקרנות הזאת היא טבעית לחלוטין, ועל אף שקודם כל חשוב שהעובר יהיה בריא ושההיריון יעבור באופן תקין, גם מין העובר חשוב לנו ובדרך כלל מסקרן ומרגש לגלותו. בדרך כלל הורים מקפידים לקנות מוצרים וציוד לתינוק בהתאם לכך, כאשר גם ריהוט ועיצוב חדרי תינוקות מושפע מהמגדר של הדייר או הדיירת החדשים.

עולם העיצוב כבר מזמן הופך למתקדם יותר בכל הקשור לתפיסות מגדריות כאלה ואחרות. אפשר לראות זאת באופן בולט בתחום האופנה שבו הגבולות הופכים ליותר ויותר מטושטשים. נשים לובשות עניבות ובגדי בוייפרנד וגברים מתהדרים בחולצות ורודות. הקווים נמתחים וכבר מותר לחצות אותם. כך, גם ריהוט ועיצוב חדרי תינוקות כבר אינו חד משמעי כפי שהיה בעבר. כיום ניתן למצוא ריהוט לחדרי תינוקות שאין לו הגדרה ברורה, הוא יכול לשמש בנים ובנות באותה המידה. הקו הניטרלי הוא פופולארי מאוד ומתבטא בקווים נקיים, בחומרים טבעיים כמו עץ, ובצבעים שאין להם קונוטציה שמקוטלגת עם מגדר מסוים, כמו לבן, ירוק, חום, אדום ואפילו שחור.

יחד עם זאת, ניתן גם למצוא את הכיוון ההפוך שמדגיש את המגדר עד הקצה ובוחר להשתמש בסמלים, בצבעים ובסימנים בעלי קונוטציה מגדרית ברורה. כך למשל ריהוט ועיצוב חדרי תינוקות בסגנון נסיכה הוא פופולארי מאוד גם בימינו, ומתבטא בצבעים רכים הנתפסים נשיים, בפינות מעוגלות שמעניקות תחושה של רכות ועדינות, בסמלים כמו כתר ושרביט, ובבדים אווריריים וקלים כמו טול ושיפון. לבנים לעומת זאת ניתן למצוא ריהוט ועיצוב חדרי תינוקות עם סמלים של כלי תחבורה כמו מטוסים ומכוניות, חיות המסמלות כוח כמו אריה ונמר, וכמובן צבעים בעלי קונוטציה גברית כמו כחול ואפור.

החידוש העיקרי בנושא זה הוא שכיום ניתן לבחור והכל מותר. כלומר, אם בעבר ריהוט ועיצוב חדרי תינוקות היה תחום מגדרי לחלוטין, והחוק העיקרי היה ורוד לבנות ותכלת לבנים, כיום הכול הולך, אין קודים ברורים וניתן לבחור במה שרוצים. מי שרוצה להכניס אלמנטים שנתפסים בעיני החברה כנשיים או כגבריים באופן מובהק, יכול למצוא מבחר רחב בדיוק כפי שהיה בעבר, אך השינוי הוא שבימינו זה בסדר גם לחצות גבולות או לבחור בחדר ניטרלי המתאים לכולם.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

שירה

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת שירה ט

מאת: שירה טבריאות הנפש01/08/131534 צפיות
לא אחת קיים בלבול בקרב האוכלוסייה בין עולם הפסיכולוגיה לתחום הפסיכיאטריה, וזאת ככל הנראה משום ששני המקצועות נוגעים לנבכי הנפש. אולם, למען האמת מדובר בשני מקצועות שונים לחלוטין, שלכל אחד מהם מסלול לימודים משלו והכשרה מקצועית אחרת. אז מהם בדיוק ההבדלים בין השניים ואיך יודעים למי לפנות כשיש בעיה הדורשת טיפול?

מאת: שירה טבריאות הנפש01/08/131500 צפיות
פסיכולוג הוא מטפל בעל הכשרה מקצועית, ויש בידיו את הניסיון והכלים לעזור בבעיות נפשיות שונות ומגוונות. הפסיכולוגים משתמשים בגישות טיפוליות שונות, אך המשותף לכולם היא המטרה לעזור לפתור בעיה של המטופל או למנוע אותה מראש. בבואכם לבחור אישיות טיפולית מקצועית רצוי לפנות אל פסיכולוג מומלץ שנבחר בקפידה. הנה כמה סיבות טובות לכך:

מאת: שירה טבריאות הנפש01/08/131502 צפיות
לא פשוט למצוא פסיכולוג מתאים, בעיקר אם זו הפעם הראשונה שאתם מחפשים איש מקצוע בתחום זה. קיימים מבחר פסיכולוגים מומלצים, אבל איך בעצם יודעים שהם מתאימים לכם ואיך בוחרים? כדי לעזור ערכנו עבורכם מספר המלצות בדרך אל הטיפול, הכוללים דברים שכדאי לעשות או לחלופין שעדיף להימנע מהם.

מאת: שירה טבריאות הנפש01/08/131457 צפיות
כאשר ילד צריך טיפול פסיכולוגי, הדבר עלול להרתיע ולהבהיל את ההורים, במיוחד אם עד כה מעולם לא היו זקוקים לשירות של פסיכולוג ואינם נתקלו בילדים שזקוקים לטיפול כזה בסביבתם הקרובה. אולם, טיפול פסיכולוגי בילדים הוא שכיח ונפוץ, ויכול לסייע רבות לילד, כך שכלל אין צורך להירתע ורצוי שלא לדחות את הפנייה. ניתן לטפל בילדים כבר בגיל הרך, וכן לטפל בילדים גדולים יותר בגילאי בית ספר וילדים בשלב גיל ההתבגרות, כאשר סוג הטיפול מותאם כמובן ספציפית לגיל ולמקרה.

מאת: שירה טבריאות הנפש01/08/131487 צפיות
נפש האדם היא סבוכה ומורכבת, וכאשר קיימת בעיה כלשהי, ניתן לפנות אל פסיכולוג, מטפל מקצועי שבידיו ארגז כלים להתמודדות עם מגוון קשיים נפשיים. במקרים רבים טיפול פסיכולוגי נוחל הצלחה, גם אם לעיתים לוקח זמן ארוך עד שהן המטופל והן הסביבה מרגישים בשינוי חיובי. אולם, גם לטיפולים אצל הפסיכולוג אין מאה אחוזי סיכויי הצלחה, כאשר לאי הצלחה יכולות להיות סיבות רבות.

מאת: שירה טמשפחה וזוגיות - כללי01/08/131394 צפיות
הורות זה דבר טבעי, מאז ומעולם הולידו בני האדם צאצאים ולא נדרשו ללימוד מיוחד על מנת למלא את התפקיד נאמנה. מצד שני הדרכות הורים הפכו לנפוצים מאוד ומבוקשים על ידי הורים רבים בכל רחבי הארץ. אז מדוע בעצם ללכת אל הדרכה כזו? הנה כמה סיבות טובות:

מאת: שירה טמשפחה וזוגיות - כללי01/08/131426 צפיות
טיפול משפחתי הוא טיפול פסיכולוגי שנועד לפתור בעיות שונות ומגוונות בתוך הגרעין המשפחתי. הנחת היסוד של טיפול כזה היא שהיחיד או הפרט הוא לא אטום בודד, אלא חלק ממערכת גדולה יותר, ושבכוחה של אותה מערכת משפחתית להשפיע על הפרטים המרכיבים אותה. הטיפול שם דגש הן על הפרט והן על מערכות היחסים בין הפרטים בתוך המשפחה, ולפיכך כולם יחד שותפים לתהליך. הדגש יכול להיות על מערכת היחסים שבין ההורים, על מערכת היחסים שבין ההורים לילדים, על מערכת היחסים בין הילדים, או שילוב של מערכות היחסים השונות.

מאמרים נוספים בנושא הריון ולידה

מאת: vodplaceהריון ולידה15/08/165117 צפיות
אפשר ללכת לבד לצילומי הריון, ואפשר ללכת עם אלו שאנחנו אוהבים.

מאת: רוני הכהןהריון ולידה03/08/165180 צפיות
העולם מורכב מבחירות שונות ומגוונות שאותן נשים רשאיות לבצע עבור עצמן בתור נשים חופשיות ועצמאיות, אז למה רק היום אנו שומעים יותר בחופשיות על הפלה בכדורים שקיימת כבר תקופה ארוכה?

מאת: orya peryהריון ולידה11/01/165751 צפיות
זהו זה- ההיריון הארוך ומורט העצבים הגיע לסיומו הטוב ותינוק או תינוקת חמודים הגיחו לאוויר העולם. מכאן, מתחילות אינספור שאלות: איך מאכילים אותם? מתי צריך להחליף להם? איך מטפלים להם בבעיות של גזים בבטן?

מאת: orya peryהריון ולידה11/01/165531 צפיות
היום בו מגיח לאוויר העולם תינוק או תינוקת חדשים הם מהימים המרגשים ביותר- לא רק עבור המשפחה הקרובה שלו, אלא גם עבור שאר קרובי המשפחה וכן עבור חברי המשפחה. זהו יום מרגש, אשר כולל בתוכו את תחילתה של דרך מיוחדת במינה.

מאת: orya peryהריון ולידה11/01/165523 צפיות
הכניסה של ילד או ילדה חדשים למשפחה מהווה סיבה למסיבה (שלעיתים אף יכולה להיות כפולה או משולשת). כמו בכל מאורע משמח, כמו יום הולדת או יום נישואין, אנחנו נרצה להעניק מתנות מיוחדות ליולדת ולמשפחתה. למרות הרצון הטוב,

מאת: אבי דוידיהריון ולידה28/12/155015 צפיות
מידע שימושי על תרופה להפלה לנשים המתלבטות כיצד לבצע את ההליך.

מאת: נינה כהןהריון ולידה16/12/153464 צפיות
אנשים שונים מקוטלגים בקבוצות סיכון שונות עפ"י החשש שיחלו במחלה מסוימת או יסבלו מתסמונת רפואית כלשהי. גם לגבי נשים בהיריון אנו בהחלט יכולים לזהות את הקטלוג הנ"ל בכל הקשור לקבוצות סיכון הקשורות לעובר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica