חפש מאמרים:
שלום אורח
05.06.2020
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

מהי מטרת החיים

תמיד שאלתי את עצמי – מהי מטרת החיים? למה אנחנו באים לעולם הזה? אנחנו נולדים, מקבלים מתנה ענקית – החיים. חייבת להיות מטרה מאחורי זה.

שאלה זו ליוותה אותי במשך שנים רבות, לקח זמן עד שקיבלתי תשובה מספקת, תשובה שחיפשתי, תשובה שנתנה לי הסבר מדויק מהי מטרת החיים.

מאז שהייתי ילדה, ראיתי שיש אנשים שמאושרים, חיים חיי עושר, שפע, הצלחה והגשמה, וזה רק המיעוט. הרוב פשוט חיים, חיי עבודה קשה, מחסור, עשייה מרובה שאינה מקדמת, נלחמים כדי להתפרנס, עובדים כל החיים כדי לשלם מיסים, מוותרים על הרבה חלומות. תהיתי מה עושה את ההבדל בין המיעוט לבין הרוב?

התשובות שקיבלתי לרוב היו – יש להם מזל, הם נולדו למשפחה נכונה, אלו אנשים בעלי סגולה מיוחדת, אבל משהו לא הסתדר לי  בתשובות אלו.

 

אני רוצה לציין שאינני מדברת על אנשים עשירים, אלו שרודפים אחרי הכסף כדי לצבור עוד ועוד הון, בלי להבין למה הם רוצים עוד כסף, אלו ששומרים את הכסף רק לעצמם. אני מדברת על אנשים מצליחים וגדולים, אנשים שהגיעו לעושר ושפע בזכות כך שתרמו לעולם, שעשו משהו למען האחרים, אנשים שהגשימו את החלומות שלהם ואת עצמם. קראתי המון על אנשים אלו. ולאט לאט התחלתי להבין מהי מטרת החיים.

אנשים אלו לא היו בעלי סגולה מיוחדת ולא נולדו עם מזל מיוחד. אנשים אלו הבינו שמטרת החיים היא לא לעבוד בשביל הכסף כדי להתפרנס ולשלם חובות, לקנות בית, אוטו וכל דבר אחר, זה רק חלק מאוד קטן של החיים אבל הרוב חיים כך שנים על גבי שנים וזו הופכת להיות המטרה המרכזית עבורם.

מטרת החיים היא לצמוח ולגדול ברמה אישית, רוחנית, לחיות חיים עם חזון, לעשות משהו שישפר את העולם, לתרום לאנושות, לפזר אהבה לעולם ולאנשים שחיים בו.

אחד הצרכים הבסיסיים של האנושות זה לתרוםלעשות משהו טוב עבור האחר, זו הסיבה שאנחנו קונים מתנות בימי הולדת לאנשים אהובים עלינו,  זו הנסיבה שאנחנו נותנים המון לילדים שלנו, זו הסיבה שאנחנו אוהבים לעזור לאנשים שזקוקים לעזרה שלנו. זה מולד אצל כל אחד מאיתנו למרות שזה בא לידי ביטוי בעוצמות שונות אצל כל אחד מאיתנו.

כל אחד מאיתנו רוצה להשאיר חותם במשהו, רוצה שיזכרו אותו, אם זה בעשייה, בלימודים, בציונים טובים, במעשים טובים. רק שהרוב כל כך נשאבים לחיי השגרה והיום יום, עבודה כדי לפרנס ולהתפרנס, שהצורך הזה של תרומה ונתינה מביע את עצמו במעגלים מצומצמים בדרך כלל – אני, משפחה, חברים. הכל מתחיל מהגדרה של מטרה לא נכונה.

אצל אנשים "ברי מזל " המטרה מראש היא – מה אני יכול לעשות כדי לשפר חיי האנושות, לתרום לעולם, להוות דוגמה אישית וכתוצאה אני גם אקבל עושר, שפע ואוכל להעביר את המסר הלאה לעולם.

כסף זה לא מטרה – זה רק אמצעי. המיעוט מבין שלהתפרנס זו לא המטרה האולטימטיבית שלהם. הם מונעים על ידי החזון של עשייה, תרומה, נתינה ואהבה כלפי האנושות, שיפור חיי החברה שיביא להם את התגמול, לא רק כספי אלא תגמול מבחינת סיפוק פנימי, אישי, רוחני, דבר שיפתח אותם ויעזור להם לצמוח.

משהו קטן שאני רוצה להדגיש – בנתינה ועשייה למען העולם אני לא מתכוונת לשאוף לעזור לחצי עולם. זה יכול לבוא לידי ביטוי בעזרה לאדם אחד ביום, שיפור חיים של אדם אחד בודד. ניתן לעשות זאת בכל מקצוע – לא משנה במה אנחנו עסקים – עם שינוי קטן ומהותי – אני עושה את מה שאני עושה לא במטרה להרוויח כסף אלא במטרה להעצים אותך, לעזור לך, לתרום לך, הכסף יבוא כתוצאה!

אז תשאלו את עצמכם - כיצד אתם יכולים לתרום לאנושות, לעזור לעולם במה שאתם עושים כיום? תגדירו לעצמכם מטרה, חזון, משהו שיוביל אתכם וימלא אתכם עם מוטיבציה, רגש, אהבה ותשוקה כל יום.

אשמח לשמוע דעתכם על המאמר ואשמח מאוד אם תשתפו מה קיבלתם.

דיאנה בן צבי

מורת דרך להגשמה עצמית

http://www.dianabenzvi.com/ten-tips-about-self-fulfillment

לקבלת סדרה של 10 טיפים – "כיצד לפרוץ דרך ולהגשים את עצמנו" בחינם, במתנה ממני, תיכנסן לקישור שלמעלה, תרשמו שם ואימייל והם מיד שיילחו אליכם, טיפ אחד כל 4 ימים.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

דיאנה בן צבי

מורה דרך להגשמה עצמית

http://www.DianaBenZvi.com/ten-tips-about-self-fulfillment

לקבלת סדרת 10 טיפים "כיצד לפרוץ דרך ולהגישם את עצמך" בחינם, במתנה ממני, תיכנס לקישור שלמעלה, תרשום שם ומייל והם יישלחו אליך, כל 4 ימים טיפ

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת דיאנה בן צבי

מאת: דיאנה בן צביאימון לאיכות חיים11/05/15992 צפיות
באנו לעולם הזה כדי לחיות את החיים במלואם, ליהנות מהעשייה היום יומית שלנו ולקבל כל יום כמתנה ענקית. באנו לעולם הזה עם ארגז כלים – כישורים ומיומנויות שפיתחנו, כישרונות מולדים, חלומות, שאיפות.

מאת: דיאנה בן צביאימון אישי05/05/151002 צפיות
מונוטוניות זו לא מילה גסה אבל איפה שיש מונוטוניות, אין שם חיים, אין שם אנרגיה, זרימה. בהגדרה של המילון מונוטוניות הכוונה למשהו מעייף וזה אכן כך. הסיבה שיצאת מההרצאה כי הדיבור של המרצה היה מונוטוני ומעייף נורא!

מאת: דיאנה בן צביאימון אישי - כללי13/04/151345 צפיות
אם אנחנו מנהלים חיים מונוטוניים כאשר כל יום חוזר על עצמו, מה שקורה לנו שאנחנו נכנסים למצב של שגרה, של חוסר משמעות, של חוסר צמיחה והתפתחות. הרבה פעמים מצב של שגרה מלווה ברגשות כמו תסכול, דיכאון, כעס ועצבים – בגלל אותה השגרה המשעממת.

מאת: דיאנה בן צביאימון מנהלים02/03/151054 צפיות
יש לכם חלום להיות מאמנים או מטפלים, אתם יודעים עמוק בפנים שזאת הדרך שלכם שהייתם רוצים לבחור, לבנות ולחיות אותה. מה מונע מכם להגשים את החלום? מה עוצר אתכם כבר עכשיו לקום ולהתחיל להיות מאמנים או מטפלים.

מאת: דיאנה בן צביאימון מנהלים02/03/151023 צפיות
יש לכם חלום להיות מאמנים או מטפלים, אתם יודעים עמוק בפנים שזאת הדרך שלכם שהייתם רוצים לבחור, לבנות ולחיות אותה. מה מונע מכם להגשים את החלום? מה עוצר אתכם כבר עכשיו לקום ולהתחיל להיות מאמנים או מטפלים.

מאת: דיאנה בן צבידיאטה28/12/141256 צפיות
נושא של אנרגיה זהו אחד הנושאים החשובים ביותר על מנת שנוכל ליצור לעצמנו חיים של הצלחה, הגשמה, צמיחה והתפתחות. אני מאמינה שללא אנרגיה נכונה, ללא מצב אנרגטי נכון לא באמת נוכל להוציא את מלוא הפוטנציאל שלנו, לעשות מעשים גדולים ולהשיג את המטרות הגדולות שלנו, להיות האדם שאנחנו רוצים להיות. הכל למעשה זה אנרגיה. החיים שלנו תלויים באנרגיה ויטאלית שלנו, בחיות וחיוניות שלנו, במצב האנרגטי שלנו.

מאת: דיאנה בן צביאימון לחינוך08/10/142236 צפיות
העולם רץ קדימה, רץ ומתפתח, רץ ומתקדם – אבל ישנה בעיה אחת גדולה ומרכזית עם התפתחות זו – אכן יש לנו מכשירים הכי משוכללים שבעולם, הכל נהיה ממוחשב, קל להגיע לכל מקום, קל להשיג כל דבר לא משנה איפה אנחנו נמצאים – עידן המידע והאינטרנט מאפשרים לנו לקבל אינפורמציה על כל דבר שנרצה – בקליק אחד בלבד. אבל למרות כל ההתפתחות הזו העולם נאשר מאחור – 1000 שנים ומעלה.

מאמרים נוספים בנושא אימון לרוחניות

איך לחנך ילדים, איך לשכנע אנשים, איך לגרום למישהו לחשוב כמוך, איך לגרום למישהו להסכים איתך, כושר שכנוע, איך להסביר משהו, טיפול הוליסטי, מאמן אישי: עכשיו העניין הוא כזה למה לפעמים בן אדם רוצה להסביר משהו למישהו והוא לא מצליח להסביר לו, אתה רוצה להסביר משהו למישהו ואתה לא מצליח להסביר לו. עכשיו יש תיאוריה שאומרת אם אתה רוצה לדעת אם הבנת לך תסביר למישהו ואנחנו נשדרג את זה ותבקש ממנו גם להסביר מה הוא הבין ותראה שהוא באמת הבין ואפילו תסביר למישהו מפגר וככל שהוא יותר מפגר והצלחת להסביר ...

הכשרת עובדים, ניהול מנהלים בארגון, איך להכשיר עובדים, איך לנהל מנהלים, איך לנהל עובדים, פיתוח עובדים, קואצ'ר מומלץ, טיפול נפשי: עכשיו הנושא הוא כזה אחת הטעויות שעושים מנהלים, יש בעיקרון בארגון שני סוגי עובדים יש עובדים שיש להם מטרה מאוד מוגדרת וספציפית שהם בעצם התחליף הכי זול לרובוט כאילו זאת אומרת יש איזה עבודה מסוימת שהם צריכים לעשות עושים אותה רק פשוט במקום להביא רובוט כי אין רובוט שיעשה את זה אז הם עושים את זה, עכשיו זה עובדים שאין צורך שיהיה להם שכל אפילו יש צורך שלא יהיה ...

הערכה עצמית רעה, עודף ערך עצמי, דימוי עצמי גבוה מידי, חוסר ביטחון עצמי, הסרט הסוד, מפחד להתחיל עם בחורה, אימון אישי לחיים, אימון אישי מומלץ: עכשיו הנושא הוא כזה לפעמים דימוי עצמי גבוהה וערך עצמי גבוהה דופק את הבן אדם, עכשיו מראש בא נגיד שאם היה לו לבן אדם דימוי עצמי באמת גבוהה זה לא היה דופק אותו בסדר אבל בא נדבר על דימוי עצמי כאילו גבוהה, גבוהה אבל דופק את הבן אדם. מה לדוגמא נגיד בן אדם בוא ניתן דוגמא קלאסית נגיד בן אדם מפחד להתחיל עם בחורה כי יש לו דימוי עצמי מאוד גבוהה שהוא ...

אימון אישי, ממי ללמוד, איך לבחור מטפל, איך לבחור מאמן, איך לבחור יועץ, אימון עסקי, מורה רוחני, מאמן אישי לחיים: אז עשו כדלקמן יש את הנושא שאומר שיש בן אדם שיביא לך דגים ויש בן אדם שילמד אותך לדוג, מכירים את הנושא אם מישהו רוצה לשלוט בך הוא יעדיף לתת לך דגים ככה אתה צריך לחזור מחר לקחת עוד דגים, אם הוא רוצה להיפטר ממך כי נמאס לו לראות אותך אז הוא לא ייתן לך לא דגים ולא ילמד אותך לדוג כדי שתמות ברעב והוא לא יראה אותך יותר. אבל אם הוא יודע שזה בלתי אפשרי, סתם פשוט ניסיתי להפוך כאילו ...

לא רוצה לפחד מהמוות, ניסיונות התאבדות, מחשבות אובדניות, התגרות במוות, חרדה מהמוות, מחשבה טורדנית, מטפל רגשי, יועץ טיפולי: עכשיו השאלה היא כזאת יש מישהי נגיד לצורך העניין, מישהי מישהו לצורך העניין זאת מישהי שהתופעה המתוארת היא כדלקמן נניח היא ראתה בטלוויזיה משהו בחדשות "מישהי התאבדה, התאבדה עם צעיף", אוקי היא עכשיו נכנסה למחשבה טורדנית היא צריכה לבדוק אם אפשר להתאבד עם צעיף או לא היא הולכת נגיד עכשיו לא היה לה צעיף אז נגיד היה לה בבית כבל של טלפון סלולרי, היא לקחה את הכבל קשרה ...

הססנות, מה זה fomo, חשש מהחמצה, תחושת החמצה בחיים, התמודדות עם תחושת החמצה, fear of missing out, אימון אישי לחיים, מטפל אישי: עכשיו יש תופעה שנקראת FOMO. ש: מה זה FOMO? אליעד: FOMO זה ראשי תיבות fear of missing out אתה מפחד להחמיץ דברים. ש: פחד מלהחמיץ דברים. אליעד: כן. ש: מוכר לי. אליעד: אתה אומר לבן אדם "אולי תצא עם זאתי, לא אני מפחד להחמיץ את האחרות, אולי תעשה ככה למה שלא תהנה בסרט, אני מפחד להחמיץ סרט אחר". ש: אוקי החמצה כלשהי. אליעד: נכון, מה עושים עם זה אתה בא לעשות תרגיל ...

שיפור הישגים, פתרון בעיות, התפתחות אישית, כמה לתרגל, תרגול מיומנות, פיתוח מיומנות, מטפל רוחני, הכוונה אישית: מה אתה אומר? ש: אוקי הבנתי אז בסופו של דבר מתי באמת התרגול עובד? אליעד: התרגול עובד כשהבעיה מלכתחילה הייתה פונקציה של חוסר תרגול זאת התשובה, אם מלכתחילה הבעיה המקורית נבעה מכך שאתה לא מתרגל מספיק אז אם תתרגל זה יעבוד ואם הבעיה לא נבעה מזה זה לא יעבוד. ש: אז אם כך אז נשאלת השאלה אז מה הייתה הבעיה מלכתחילה זה מובן מאליו. אליעד: לא מובן מאליו יש אנשים שחושבים שתרגול יפתור ...

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica