חפש מאמרים:
שלום אורח
27.11.2021
 
   
מאמרים בקטגוריות של:

   
 

כל מה שרציתם לדעת על טיפול בשפכים

שפכים הם מים מזוהמים ולא ראויים, הנושאים פסולת שמוזרמת ממקורות שונים. בשפכים קיימים סוגי מזהמים רבים, ביניהם ריכוז גבוה של חומר אורגני ומיקרואורגניזמים הגורמים לתחלואה. השפכים מכילים, כאמור, מרכיבים רבים המסוכנים לבריאות הציבור, וכאלה העלולים לגרום למחלות כמו חיידקי חולרה, נגיפי צהבת, פוליו וכדומה.

טיפול בשפכים הוא מצב שבו עירייה, מועצה מקומית או כל מי שמייצר שפכים חייב, על-פי חוק המים (מניעת זיהום), לדאוג לכך שהשפכים יטופלו כראוי והקולחים (שפכים שעברו טיפול) יסולקו ללא גרימת מפגע תברואתי או מטרדים. טיפול בשפכים הוא תפקיד קריטי של הרשות המקומית ומחובתה לרמות טיהור וסילוק גבוהות, כך שלא יגרם זיהום למקורות המים, המזון, האגנים, הנחלים וחופי הים ושתהליכי הטיפול והסילוק לא יהוו מקור למטרדי מראה, ריח, יתושים וזבובים.

מחובתה של כל עירייה ומועצה מקומית לבצע טיפול בשפכים. אלה מפעילות מתקני טיפול בשפכים ואחראיות על מערכת ההובלה מהבתים ומהמפעלים למתקני טיפול בשפכים הממוקמים הרחק מאזורי מגורים. במתקני הטיפול בשפכים מתבצעים תהליכים להרחקת מזהמים באמצעות מכשור מתקדם בתחום.

טיפול בשפכים הוא נדבך חשוב בעשייה של עיריות ומועצות מקומיות למען הציבור בישראל. ברוב המקרים אלה פונות לחברות המתמחות בתחום הטיפול בשפכים, אשר בידן הכלים ההנדסיים והטכנולוגיה המתאימה כדי לתת מענה לבעיה האקולוגית, ובמטרה להבטיח איכות חיים בלתי מתפשרת עבור התושבים.

מעל 80% מהשפכים בישראל מושבים לשימושים שונים בחקלאות, בגינון ובתעשייה. טיפול בשפכים הכרחי לשימוש חוזר בחקלאות ובתעשייה (השבת שפכים). בתהליך זה עוברים השפכים חיטוי אינטנסיבי עד שהם הופכים ראויים לשימושים שונים בענפים שצוינו. כך למשל, טיפול בשפכים בתעשייה מביא לשימוש בהם כמי קירור, מי ניקוי מתקנים ומי מוצרים, בעוד השימוש במים שעברו טיפול שפכים לחקלאות נועד להשקיה מוגבלת של צמחי תעשייה (כותנה), השקיה של צמחים אחרי שעברו בישול והשקיה רחבת היקף.

קיימים ארבעה שלבים מרכזיים לטיפול בשפכים במטרה לטהרם: טיפול קדם שבו מתבצעת הפרדה מכנית של חלקיקים מוצקים גדולים בסינון; טיפול ראשוני שכולל סינון גס של השפכים; טיפול ביולוגי שכולל פירוק של החומר האורגני בשפכים והרחקת מוצקים מן המים והשלב הרביעי בתהליך טיפול בשפכים הוא טיפול מתקדם שבו מסולקים מזהמים שנותרו במים, כגון חומר אורגני שאינו ניתן לפירוק באמצעות חומרי הדברה.

 

 
     
     
     
   
 
אודות כותב המאמר:

ורד טוין

כתבת מקצועית בתחום העיצוב

 
     
   
 

מאמרים נוספים מאת ורד טוין

מאת: ורד טויןעיצוב פנים28/07/13996 צפיות
כיצד לבחור בחוכמה חיפוי קיר זוכוית למטבח ומדוע מדובר בפיתרון מוביל בעיצוב מטבחים ובכלל? הינה התשובה!

מאת: ורד טויןעיצוב פנים22/07/131072 צפיות
כל מה שצריך לדעת על סוגי טפטים לבית ובכלל

מאת: ורד טויןעסקים - כללי22/07/131699 צפיות
כל מה שצריך לדעת על טיהור שפכים

מאת: ורד טויןעיצוב פנים22/07/131484 צפיות
כל מה שצריך לדעת על אדן חלון טרם רכישתו!

מאת: ורד טויןמחשבים וטכנולגיה - כללי22/07/131628 צפיות
כל מה שרציתם לדעת על ניהול מלאי ולא העזתם לשאול

מאת: ורד טויןגיל הזהב21/07/136673 צפיות
כל המידע על דיור מוגן

מאת: ורד טויןיין ואלכוהול21/07/137883 צפיות
כל מה שרציתם לדעת על בישול בירה בבית

מאמרים נוספים בנושא חברה ומדינה - כללי

מאת: בנימין קלינגרחברה ומדינה - כללי09/09/201674 צפיות
הרשות לאכיפה במקרקעין (היחידה הארצית לאכיפת דיני התכנון והבנייה לשעבר) היא יחידת סמך במשרד האוצר, כפופה לשר האוצר ופועלת כיחידה עצמאית. ייעודה הוא להיאבק בעבירות התכנון והבניה ולבצע פיקוח על הועדות המקומיות. ביום 19.6.2016 קיבלה ממשלת ישראל החלטה מספר 1559 "חיזוק אכיפת דיני התכנון והבנייה" מתוך הבנה שמדובר ביעד אסטרטגי של מדינת ישראל שעל רשויות המדינה להוביל על מנת להגן על התכנון והבנייה ולבצר את שלטון החוק. החלטת הממשלה שמה את היחידה לאכיפה במקרקעין בחזית המאבק בעבירות התכנון והבנייה, מעניקה אחריות, כלים ומשאבים לממש את האחריות המוטלת עליה. תיקון 116 לחוק התכנון והבנייה, העניק לרשות את הסמכויות הנרחבות לממש את האחריות כאמור.

מאת: אדיר בנימיניחברה ומדינה - כללי18/08/181048 צפיות
בתיאוריה הפוליטית שלו, שאף ז'אן ז'אק רוסו, ליישב בין האינדיבידואליזם הקיצוני שבו דגל, לבין השמירה על הסולידריות החברתית. רוסו האמין כי הרגש האנושי הטבעי הוא רגש של סולידריות בין בני אדם שהוא גם הבסיס לחיים בקולקטיב

בית המשפט העליון דן לאחרונה ודחה בקשת רשות ערעור על פסק דינו של בית המשפט המחוזי בתל אביב-יפו, כב' השופטת מ' סוקולוב מיום 18.10.2017. בגדרו של פסק הדין, נדחה ערעורו של המבקש על החלטתו של בית המשפט לעניינים מקומיים ברמת גן (כב' השופט העמית מ' בן-חיים), בע"א 39527-06-17, מיום 10.07.2017, שם נדחתה בקשתו של העותר להאריך את המועד להישפט על הודעת תשלום קנס, מיום 10.05.1998.

מאת: עומריחברה ומדינה - כללי23/05/171569 צפיות
חברות ואתרים גדולים בתחום הקניות אונליין (E-commerse) כמו איביי, אמזון, דיל אקסטרים, אליאקספרס, אתר Zipy הישראלי ודומיהם, החלו לאחרונה לחייב את הלקוחות שלהם להזין גם את המיקוד שלהם באזור הזנת הכתובת לפני ביצוע רכישה. אם בעבר עניין זה היה רשות בלבד, היום לא תוכלו להמשיך בתהליך הקניה שלכם אונליין אם לא תזינו

מאת: אדיר בנימיניחברה ומדינה - כללי28/02/171316 צפיות
רבים מאלו המתמודדים ולעתים אף זוכים להגיע לעמדות שלטוניות בכירות, הם בעלי רזומה מאוד עשיר שכביכול יש בו כדי "להכשירם לתפקיד"; בישראל הרקע הצבאי היה בעבר מאוד דומיננטי בכל הנוגע למשרות ההנהגה. סיפורו של הקיסר גלבה מלמד אותנו שכישורים תיאורתיים אינם מספיקים, כפי שההיסטוריה הוכיחה לנו פעם אחר פעם במהלך הדרך מאז ועד ימינו אנו.

מאת: אברהם פכטרחברה ומדינה - כללי26/02/161750 צפיות
ניר סומך, קצין מג"ב ירה במטריד אשתו האובססיבי שלושה כדורים, בטענה של הגנה עצמית. בית המשפט המחוזי – הרשיע אותו בהריגה במקום רצח, אך לא קיבל את טענת ההגנה העצמית. בית המשפט העליון, בצעד נדיר, אך קלאסי, מבחינה משפטית, התערב בממצאים עובדתיים, התערב במסקנות ובפרשנות וזיכה את הנאשם, לאחר שלוש שנים בכלא, לאחר שקיבל את טענת ההגנה העצמית. בית המשפט המחוזי, ננעל על קונספציה שגויה, התעלם מעקרון "חזקת החפות" ועקרון "הספק הסביר", והרשיע את קצין המג"ב.

מאת: אבי דוידיחברה ומדינה - כללי03/12/152150 צפיות
ייעוץ זוגי או משפחתי, הוא בדרך כלל דבר מבורך. אך עם זאת, אין ליועץ כל סמכות משפטית, וכל הכרעותיו - הם בגדר המלצה בלבד. לעומת זאת, מגשר בחיפה מחזיק בסמכויות, אשר אותן יגבה בית המשפט. משמעות הדבר, היא שבעצם ההגעה אל המגשר, ניתן למנוע את ההגעה להליכים המשפטיים. במילים אחרות, ההסכם או הפשרה אשר יתקבלו מהדיון אצל המגשר, יזכו בתוקף מאת בית המשפט לענייני משפחה ויהיו קבילים לכל דבר.

 
 
 

כל הזכויות שמורות © 2008 ACADEMICS
השימוש באתר בכפוף ל תנאי השימוש  ומדיניות הפרטיות. התכנים באתר מופצים תחת רשיון קראייטיב קומונס - ייחוס-איסור יצירות נגזרות 3.0 Unported

christian louboutin replica